|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 10:55:32   
danchy27
Belina, vani sam. Ovdje trudnice nista ne placaju osim folne i vitamina za trudnice. A i to bi se dalo dogovoriti s doktorima da propisu al kasno sam to skuzila user posted image .
To sa zvoncicem je preslatko, javi kako djeluje nakon par dana koristenja

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 976
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 11:36:07   
Ribicaa105
Bokić..nova sam i presretna šta sam tu jer godinama pratim ovaj forum i pokušavam dobiti user posted image ..napokon se mogu tu pridružiti i bilo bi mi neizmjerno drago da me prihvatite..user posted image user posted image ..i naravno,pozdrav svim user posted image ..

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 977
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 12:19:49   
danchy27
Ribica dobrodošla user posted image
Napisi nam nesto vise o sebi. I naravno datume pregleda i ocekivanog poroda.

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu Ribicaa105)
Neposredna veza do poruke: 978
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 12:47:27   
Ribicaa105
Hvalaa..user posted image
Prvi pregled je bio 19.05..odmah dan nakon poz. testića..nisam mogla vjerovati..taman sam trebala krenut na detaljnjije pretrage..pokušavala sam 3 god..i kad sam se prestala nadati-user posted image ..hehe..imam 23 god pa mozda ovo sve zvuci cudno ali neopisivo zelim user posted image ..
Sada sam 15+5..i sve me zanima..user posted image
Imam dosta obitelji ali kao da nemam nikoga pa se nadam da ce se bar ovdje netko veseliti samnom i ja s vama..user posted image
Termin je 18.01..user posted image

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 979
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 14:00:05   
danchy27
Najgore je kad nemas podrsku najblizih user posted image ,al valjda ce se i to promijeniti u skoroj buducnosti. Ovdje ces naci nasu podrsku i pokoji savjet user posted image

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu Ribicaa105)
Neposredna veza do poruke: 980
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 14:30:47   
Ribicaa105
Da..stvarno od nikud..a bebica mi je sve..planirana je,muz je 7 god stariji od mene ali se ni on bas ne veseli..bar se ja tako osjecam..user posted image ..
Hvalaa vam puno..user posted image
Zanima me sve u vezi trudnoce..kako kome protjece,kakvi su vam bili simptomi,kako ste saznale i ugl svee..hehe..user posted image

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 981
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 15:07:34   
danchy27
Muskima inace treba malo vise vremena da skuze da ce postat ocevi,tako da daj mu malo vremena user posted image .
Kad pocnes pomalo kupovati stvarcice za bebu pocet ce shvacat da je to to. Moj i dan danas ne pokazuje neke posebne osjecaje prema tome svemu a bebu je zelio puuno vise nego ja.

Nase pocetke i simptome trudnoce ces najbolje procitati na prvim stranicama nase teme. Ja i nisam neki primjer user posted image jer nisam imala simptome. Povremene blage zgaravice u jednom djelu trudnoce, ali i to je iza mene.
Kako se ti osjecas?

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu Ribicaa105)
Neposredna veza do poruke: 982
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 16:03:56   
Ribicaa105
Kod mene je sve komplicirano..inace kazem-bolje me ne pitaj kaj ima..user posted image
A da?da,kuzim da oni nece bas previse pokazivati osjecaje,zanimanje ili kako god da bi to nazvala..

Da..listala sam al danas letimicno jer sam se htjela učlanit..
Nisi?ni ja..hehe..radila sam 5 testova jer prvom nisam vjerovala..da me je netko snimao..user posted image

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 983
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 16:04:33   
belina
Ribice dobro dosla zelim ti urednu trudnocu i zdravu bebicu! Sad ti hormoni divljaju pa mislis da si neshvacena, ali mislim da ce sve sjest na svoje mjesto! Trudnoca zna bit veliki sok za sve.
Danchy u nas se folna ne placa, a ima i zeljeza koje se ne placa ali ovo jos nije na listi hhzo-a.

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 984
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 16:34:21   
Ribicaa105
Hvalaa..user posted image
Nije to,nego je uvijek tako..ali to sam samo ovako rekla,necu se stalno žaliti..
Jel zna tko jel ima nesto tipa elevit u dm-u il tak nes?

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 985
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
30.7.2017 17:35:10   
belina
U dm-u imaju neki vitamini za trudnice, ali mislim njihove marke. Elevit prije u ljekarni. Ja pijem Elebaby, on imam malo vise omege posto ne jedem nikako ribu ni hranu bas bogatu omegom. Posavjetuj se radije u ljekarni.
Ma sve te razumijem, tako je kako je, muskarci i zene su sa razlicitih planeta user posted image

(Odgovor članu Ribicaa105)
Neposredna veza do poruke: 986
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 10:06:28   
PinkyFunkyBirdy

user posted image


user posted image danchy27 - 20.09. user posted image
user posted image Teica2 - 24.09. user posted image
user posted image mali andeo - 26.09. user posted image
user posted image KontesaNina - 29.09.
user posted image Hajdi - 13.10. user posted image
user posted image kontesa - 14.10. user posted image
user posted image PinkyFunkyBirdy - 17.10. user posted image
user posted image sanjchi255 - 24.10. user posted image
user posted image Jezic123 - 18.11.
user posted image belina - 25.11. user posted image
user posted image Ancy 2001 - 04.12. user posted image
user posted image rosalye - 10.12.
user posted image Antonija13 - 19.12. user posted image
user posted image Tink@ - 10.01.
user posted image Ribicaa105 - 18.01.
user posted image cetirisrece - 27.02. user posted image user posted image
user posted image setalica - 05.03.



user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 987
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 10:07:05   
mali andeo
Jutro drage moje ...

Ribice dobro nam došlauser posted image user posted image ne brini i ne misli da nisi shvaćena ...
hormoni ti luduju..vjeruj mi kada rodiš ,dijete će mu postat centar svijeta...

evo curke u petak smo riješile kontrolu...
belina i moja L ko i tvoja E ima problema s tom tekućinom i tlakom u e.tubama ....
i sada nam je na prošloj kontroli dr.dao neki sprej za nos Nasonex...
i počelo se čistiti uho..tako da za sada izbjegavamo operaciju...
nadam se da ćemo u konaćnosti to tako riješiti...
čak joj je timpanogram i audiogram bio bolji prvi puta u ove 3 godineuser posted image user posted image
Auto je kupljen ...user posted image user posted image mislim da ću postati ljubomorna,MM se zaljubio na prvi pogled..
na kraju uzeli Passatauser posted image lijep je...i kaj je meni najbitnije gepek je velikuser posted image

Hajdi super za tvog bebača neka samo dubi na glavi do kraja...
možda i bolje da ne dira sada polip...
neka ga samo kotrolira i bit će okuser posted image
meni za željezo je prepisao heferol...isto koristim ujutro na tašte s vitaminom c!

Pinkydočekala si i ti zadnji tjedan radni ?
uživaj na poslu...nemoj se previše sada opterečivati...
kak je maleni M ?

jjoj,curke jedva čekam kontrolu u četuser posted image počele su malo veće tegobe..
a i sada već par dana me muče opet kontrakcije i to baš kada pretjeram s aktivnošću...
a vjerujte mi nikad nisam imala više energije nego sada ...okrenula bi nebo i zemlju user posted image
trenutno sam na +10 ,u ova 4tj nisam dobila ni kile user posted image user posted image
a beba je toliko aktivna da ne vjerujem da više dubi na glavi ,jer doslovno radi saltove u bušiuser posted image user posted image
MM se boji uopće staviti ruku na trbuh ..veli da L nije bila ni približno takva ...
a svaki dan od 19-24h ima tulumuser posted image user posted image
curke jeste se odlučile za ime ?
mi ne user posted image user posted image valjda ćemo to još u rodilištu pregovarati...

_____________________________

moja mišica 05.04.2012.

1. ICSI -beta 1.32 :(
2. ICSI biokemijska :(

Čuda ipak postoje ,imamo +

http://www.fertilityfriend.com/home/4f1d4c
https://www.fertilityfriend.com/pregticker/4f1d4c

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 988
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 10:52:12   
PinkyFunkyBirdy

***** NAŠI PREGLEDI ******
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


setalica ------------- 31.07.2017.
belina ----------------- 02.08.2017.
Mali andeo ----------- 03.08.2017.
danchy27 ------------ 07.08.2017.
KontesaNina --------- 14.08.2017.
kontesa --------------- 18.08.2017.
Hajdi ------------------ 25.08.2017.
PinkyFunkyBirdy --- 28.08.2017.



_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 989
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 11:04:45   
PinkyFunkyBirdy
Jutro drage moje! user posted image Evo mene na poslu. user posted image M je dobro, ali je jadničak plakao kad sam ga ostavljala u vrtiću. user posted image A valjda će izdržati još ovaj tjedan pa smo onda dugo doma. user posted image

Antonija, nisi javila kakvi su dojmovi sa 4D!? user posted image Znaš da nas zanimaju detalji!

Hajdi, i dal ti je postalo dosadno doma? user posted image Mogu ti reći da sam i ja počela razmišljati o porodu zadnjih dana i baš me nekako trta (iako sam to već prošla). Samo se nadam da će ovaj put ići brže i lakše pa ćemo i to nekako pregurati. user posted image
Koža mi se popravila i vjerujem da je zbog klime jer mi se baš jako sušila točno nakon što sam duži period bila baš samo po prostorijama koje su klimatizirane. Štitnjaču sam provjeravala na početku trudnoće i ok je. user posted image

Kontesa, dal ste otišli na put? Dal je malome bolje? user posted image Kako napreduje dijeta?

Setalica, kako je bilo na pregledu? user posted image Sretan vam put i uživajte! user posted image
Za pišonju se više ne preporuča neko posebno povlaćenje - eventualno samo malo kod presvlačenja koliko ide da se makne smegma koja se pojavljuje dok se odvaja kožica, a navodno će to dečkići sami navući kad se krenu igrati s pišuljincem. Mom M se još dosta drži i isto me to brine jer nebi htjela da ima kasnije problema, ali kažu da do 5g. ne pravimo frku oko toga. user posted image

Belina, ma MM bi trebalo ostaviti 2 tjedna da se sam brine o M i o stanu i svemu što ja radim da skuži koliko se ja iscrpljujem. Ovako on to ništa ne kuži i samo mi nešto progovara. user posted image Ma neću o tome jer ću se samo razljutiti. user posted image
Za željezo meni je ginić prepisao Kendural-C koji sam i masno platila, ali bi kao trebao biti blag za želudac i nebi trebao usporavati probavu. Trenutno mi sve teško pada na želudac pa ne mogu posebno ovo izdvojiti kao dobro ili loše. user posted image Kad sam natašte popila tu tabletu izletila je van prije nego se boja s nje stigla probaviti. user posted image
Za bolove mi ni ne pričaj: zadnjih dana mi je strašno muka, stidna kost me ubija, leđa isto čim malo duže stojim ili nešto radim, osjećam težinu u donjem dijelu trbuha, dobila čak i trčku jedan dan, suha hrana mi izaziva mučninu, od lagane hrane mi izbija žgaravica za popizdit (svježe voće i povrće pogotovo), dok kuham mi dođe slabo, ... što da vam govorim kad sam čak i pala jednu kilu pa sam na nekih +6,5kg (to znači da je vaga pokazala 73,5kg jutros). user posted image Budem se probala danas poslikati pa da vam stavim slikicu buše.
Pitala si Ninu za spol - znaju oni, ali ne žele nikome reći. user posted image

Nina, dal si se raspakirala? user posted image

Ribicaa dobrodošla i neka ti trudnoća protekne pravo školski! user posted image user posted image user posted image Isto se nadam da se samo osjećaš neshvaćeno te da će sve sjesti na svoje mjesto s vremenom. user posted image

Mali andeo, super da ste dobili za L nešto što pomaže i bravo za kupljeni auto! user posted image user posted image user posted image
Ni mi još nismo pričali o imenu, ali ćemo dok budemo na GO. Uh ... za M nam je trebalo vremena - svatko je imao svoju listu i ništa nam se nije poklapalo. user posted image No kad se odlučimo i ovo ime ćemo zadržati u tajnosti do kraja. user posted image

Danchy, kako si nam ti? Baš me zanima dal će tvoj bebač stići prije ili nakon termina? user posted image Ma, to me zanima jer nam ti otvaraš listu pa da znam kad "krećemo" mi ostale. user posted image

Teice, kad uloviš vremena daj se malo raspiši - kako si, kako napreduje kuća, sve čega se sjetiš... bila si nam jako kratka u zadnje vrijeme. user posted image

Dal je moguće da sve ostale trudnice bučkaju guze pa nam se ne javljaju? user posted image Ajde javite se barem da znamo da ste ok. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 990
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 11:37:46   
Jezic123
Hej curke
Evo i mene nakon dugo vremena.
Bili na moru i tako. Evo do sinoc klinci bili zdravi i sinoc mali poceo povracati i cjelu noc povracao, a kada se on smirio onda je ona pocela i tako sada smo na dijeti.
Ja imam secer, ali nista strasno moram samo paziti na prehranu. Sve ostalo je ok. Danas idem na pregled pa cu znati vise. Sada vas idem malo citati.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 991
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 12:15:54   
danchy27
Jutro cure, danas sam malo vise odspavala pa mi se jos broji da je jutro user posted image .

Pitate za ime, neki dan sam sastavila listu sto kod mene prolazi i dala MM i rekla nek slobodno kriza sto mu se ne svida. I bilo je tesko izabrat ali na kraju imamo ime. Bit ce kao i prvorodenac od Pinky M, iako neznam puno ime al bar je prvo slovo isto user posted image .
Btw,u prijevodu je Bozji dar,a velika je mogucnost da je bas to user posted image . Tetka od MM se molila Stepincu da imamo dijete i evo nas tu gdje jesmo user posted image .

Danas mi MM kaze da od sutra mozemo pricat da bebac dolazi iduci mjesec user posted image . Ovo iscekivanje od 9 mjeseci je stvarno dugo, najbolje kao macke par mjeseci i evo bebe user posted image . Al jos malo i docekat cemo to malo cudo.

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu Jezic123)
Neposredna veza do poruke: 992
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 12:22:59   
PinkyFunkyBirdy
Jezić, javi nam dojmove s pregleda! I, da, dal si saznala spol bebača u buši i dal ćeš nam otkriti? user posted image

Danchy, moj M je Mihael. Moguće da nisam na ovoj temi napisala niti jednom puno ime ... hm ... već sam tako dugo na RR da sam pretpostavila da svi znaju. user posted image Ajde super da imate ime! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 993
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 12:39:30   
danchy27
Mihael bi bilo vjerojatno br1 ali vec ima u blizoj familiji beba s tim imenom i prezimenom pa smo odustali

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 994
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 12:43:37   
Jezic123
Hej pinki sto se spola tice kod nas je za sada curka

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 995
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 13:08:47   
PinkyFunkyBirdy
Danchy, nama je to bilo u pripremi za kasnije, ali smo ga na kraju iskoristili jer nas je bilo strah da ga netko ne uzme prije nas. user posted image

Jezic, onda ću dodati na listi da curke dobivaju pojačanje. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Jezic123)
Neposredna veza do poruke: 996
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 13:10:39   
PinkyFunkyBirdy

user posted image


user posted image danchy27 - 20.09. user posted image
user posted image Teica2 - 24.09. user posted image
user posted image mali andeo - 26.09. user posted image
user posted image KontesaNina - 29.09.
user posted image Hajdi - 13.10. user posted image
user posted image kontesa - 14.10. user posted image
user posted image PinkyFunkyBirdy - 17.10. user posted image
user posted image sanjchi255 - 24.10. user posted image
user posted image Jezic123 - 18.11. user posted image
user posted image belina - 25.11. user posted image
user posted image Ancy 2001 - 04.12. user posted image
user posted image rosalye - 10.12.
user posted image Antonija13 - 19.12. user posted image
user posted image Tink@ - 10.01.
user posted image Ribicaa105 - 18.01.
user posted image cetirisrece - 27.02. user posted image user posted image
user posted image setalica - 05.03.



user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 997
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 13:58:19   
Snjeguljica_83
Hej, cure!

Belina i Mali andeo, vidi ti njih! Nosite curice!user posted image user posted image
Kako lijepo, velikim curama će se pridružiti sestra...user posted image

Kako sam navijala da i meni bude cura, a došao je dečko, sad ga ne bih mijenjala!user posted image Maza mamina, mališan, predivan je!user posted image

Sretno vam svima za dalje!!!user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 998
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 14:18:34   
KontesaNina
Bokic curke! Eto mene nakon par dana. Nisam se uocpe stigla javljati jer je dragi radio u subotu, a jucer nismo bili doma. Pa sam se navecer vidjela kako ste se raspisale. Ajde da polako krenem:

Ribicaa105 dobro dosla! Osjecaj se ko kod kuce! Drago mi je da si skoro 4 mjeseca trudna jer je prvo tromjesjecje ipak najteze i najriskantinije. Sto god te zanima slobodno pitaj. Ko zna, drage ce ti volje odgovoriti!

mali andeo presuper za auto! U potpunosti vjerujem da ste zadovoljni jer Passat je ipak Passat. Limuzina i to vrlo funkcionalna! U svakom slucaju neka vas sluzi sto dulje i da vam uvijek bude na srecu i blagoslov! Iskreno mi je drago zbog vas!

Sto se odabira nasih imena tice: kada sam prvi put bila trudna odmah je pao dogovor da bude ili Josip ili Marija i tako se rodila Marija. Drugi put je MM htio da bude Vinko ili vec kako se dogovorimo. I tu puca ljubav! user posted image user posted image user posted image user posted image Ja sam rekla niti slucajno Vinko! U zivotu sam poznavala dva Vinka koja su si voljela, jelte, spit nekaj (kak se to kod nas veli). A njegova je logika bila da smo se upoznali i vjencali u crkvi sv. Vinka pa da bude njemu u pocast. Na kraju je dogovor pao na Jakov ili Marta i tako sam dobila Jakova. Sa trecu trudnocu je bilo Lovro ili Franjo te Josipa, ako se dobro sjecam, ali tesko smo dosli do tog zenskog imena pa vise i ne pamtim da li je to bio odabir, no kako je sve brzo propalo, eto, zaboravila sam. I sada sam apriori rekla da ce biti Lovro. Zensko ime smo trazili tjednima, prosli smo valjda sva iole normalna zenska imena i svako je imalo manu. Vecinom sa njegove strane. kada je napokon prihvatio da necu niti cuti za Vinka, probao je zensku inacicu tog imena na sto sam si ja zamislila da dojim malu Vinku i jednostavno mi to ne ide. Na kraju je pao odabir na Tenu. Tu se sada lome koplja da li to ime je katolicno ili ne, trebamo li za krstenje izabrati drugo ime da dijete ima imendan (mi ih obiljezavano!), ali smo culi da je to slavonska izveenica imena Terezija pa smo onda prihvatili ime Tena. Da, znamo za spol i ne zelimo reci iz moje osobne gluposti koju sam jednom napisala pa ne kanim ponavljati. Uglavnom, sada je gin rekao da cu roditi ili 20.9. ili 27.9. i MM je to opet postao okidac da provali da ce ipak biti po sv. Vinku ako se rodi dijete na 27.9.jer je njemu to ZNAK da mora biti Vinko ili Vinka! I onda sam poludila pa sad Boga molim da ipak rodim 20.9. Osim toga, toliko mi je zadnja dva tjedna sve tesko da sto se mene tice neka me porodi i 13.9.! Nistaq vise ne mogu, luda sam! A klinci me samo izluduju i niti malo ne pomazu. (logicno, zar ne!?!)

Setalica i nama je pedijatar rekao da nista ne diramo pisica, ali mi pomalo ipak prevlacimo, posebno od kako je poceo piskiti pa da ga dobro obrisemo. Vec se vidi napredak, na pola puta smo, ali ne kanim nista pretjerivati, iskreno tog segmenta me jako strah. Nikada mi niti jedna zena nije rekla da djecaci relativno cesto imaju prokrvljenog pisonju pa je cesto velik i svaki put se stiltam kad to vidim. A imala sam tri necaka s kojima sam se bavila i presvlacila ih i to mi se nikada nije dogodilo. Tako da sam jos uvcijek u cudu kad se to dogodi. No i dalje mi nitko to ne spominje. MM kaze da je to super jer da mu je prokrvljen i da funkcionira, da bi veci problem bio da mu se ne poveca. Oprostite, ali tako biram rijeci kojima da to opisem jer mi je to precudno za tak malo dijete.

Pinky dakle, odakle da ti pocnem pisati?? Ne, nisam se raspakirala. Ali moram sve u tri dana napraviti jer mi u nedjelju dolaze jedni gosti koji imaju stan da mozes jesti sa poda i zahoda i nista ti ne bi bilo. A to kod mene doma nikako nije slucaj. I sad moram sve snage uprt da nesto ucinim po tom pitanju. A i vec mi je muka vidjeti taj sav nered, onako iskreno! Ali cu prokrvariti od muke sto sve trebam napraviti. Nadalje, svake druge godine MM ostane sam na dva ili 4 tjedna: tada dobijem orden i priznanje za svoj rad. No ne prode tjedan dana i sve je zaboravljeno. nasi dragi, dobro, divni i ljubljeni MUZEVI to jednostavno ne mogu shvatiti. Jos da ne priocam vi zene koje i radite. Ja sam ipak doma sa svojima pa je malo lakse, soping obavim sa njima, kuham sa njima i igram se, sve u vrijeme koje vi provedete na poslu. Li svejedno ne znaju to cijeniti Sto se tice godisnjeg: jeeeeee,, napokon jos samo ovaj tjedan jesi li uzbudena??? Pretpostavljam da jesi i bas se radujem sa tobom! Divno je da ces biti napokon doma i malo predahnuti (koliko ces uopce imati mogucnosti sa M) prije svega onoga sto te ocekuje.

Danchy, ja imam osjecaj da mi je to vrijeme proletilo. Vec sam na manje od dva mjesea do poroda! Ajme mene!! A znas kaj sve treba napraviti do tada??? I sto sam sve do sada napravila? No to ti je i razlika u iscekivanju prvog i svakog slijedeceg djeteta!

Da se vratim odabiru imena: nitko u obitelji ne smije imati to ime (prekrsili kod M, ja imam dvije sestricne tog imena i nekoliko teta, prateta u muzevljevoj obitlji), ne smije biti clan obitelji da ga mi znamo sa istim imenom i prezimenom, treba biti krscansko, da kad ga cujes znas kad mu je imendan (prekseno kod Tene), hrvatsko, ne predugo i na kraju, ali i ne najmanje vazno, da se u nasem gradu izgovara sto normalnije. Zato je na kraju otpalo ime Franjo (ovdje bi se to izgovaralo Franžo (sa francuskim R)) i to je bio okidac da odustanemo od tog imena. I jso mora pasati uz nase prezime, pa je mnogo imena otpalo. E da, jos sam ja dodala jedno pravilo, kada svatko vec od nas ima druge inicijale, da onda i novorodeno ima svoje osobne inicijale! pa je bilo tesko naci ime koje nam se oboje svidjelo, a da nije na K, D, M ili J. (tu je MM islo u prilog ono Vinko ili Vinka)

Molim sve koji ovo citaju da se ne osjete ugrozenima zbog odabira svojih imena jer to je samo osobno izmedu mene i mojeg muza, nase asocijacije i nasi osjecaji. osobno nemam nista protiv niti jednog imena, svatko ima pravo na svoj odabir, ali mi smo si zadali neke uvijete koji su samo nasi i nama bitni. Zbog toga necu nikoga omalovazavati niti nesimpatizirati pa isto tako molim i vas da se ne uvrijedite niti naljutite. Svako ime, ako je izabrano s ponosom i ljubavlju je vrijedno i dobro. I neka vam nitko ne diktira o tome, o tome uistinu odlucujete samo vi i vasi muzevi i vi cete to dijete maziti ili kuditi, ljutiti se ili ljubiti pa vi morate izabarti to ime! Jos jednom napominjem da nikoga nisam ni na kakav nacin pokusala uvrijediti!!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 999
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.7.2017 14:27:07   
belina
Snjeguljice draga nasa!!!' Ne bi vjerovala ima dva dana sam mislila na tebe, pa di si, je li sve u redu? Bas mi je drago da si se malo javila!!!
Da da, cura nam stize nakon duge borbe, sve znas i sama. Kako je tvoja E prihvatila brata? Kako je na poslu? Sve nam reci!!!

Pinky jos jedan tjedan weeeeuser posted image vjerojatno ces tjedan iza vec htjet natrag na posao hahahaj!
Mi smo nesto malo pricali o imenima, imamo nekih preklapanja ali jos nismo na cisto. Znamo da ce bit kratko, bez pustih nadimaka. Oboje imamo dugo ime i prezime, cijeli zivot nas zovu po nadimcima, tako da smo i za E znali da ce bit kratko i jednostavno.

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!