|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
7.2.2015 13:14:57   
noemaa
pozdrav svim ljetnim mamama i čestitke od jesenske user posted image kako smo mi još daleko, forum nam je još prazan oa sam skoknula do vas pitati neke stvari koje me zanimaju, a vidim, vi već o tome razglabate! user posted image
kao prvo, kombinirani probir... syringa, u kojem tjednu? zbognečega posebno ili na svoju želju si išla? kako to izgleda? koje su poztivne strane tog testa?
micika mala, koliko imaš god da si išla na amnioc? i šta, tamo ti kažu praktički spol - tj.vidiš ga u njihovom nalazu?

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu unna)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
7.2.2015 13:42:27   
unna
Meni je moja dr isto predlozila probir test u 12 tjednu,ne zato sto je bilo potrebe za njim nego ako želim. Rekla je da ona predloži svim trudnicama,ali da bi obavezno trebale one koje imaju preko 35 g. Ja imam 29 tako da sam odlucila ne ići. I poslije je vidjela da je nuhalni nabor u redu tako da dobro da nisam isla.

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
7.2.2015 21:02:41   
syringa
Noema, po meni je to totalno bez veze i nepotrebno. Otkrivaju se sindromi za koje nema lijeka. Možda se onda drugačije vodi trudnoća ili šta drugo nemam pojma. Ugl.ja sam rekla da bez obzira mislim roditi, al eto kaze radi svima pa hajde. Po meni je dovoljan malo detaljniji uzv. To vađenje krvi 300kn i pikanje ne. I sta i da ti kažu da ima sindrom. Ne znam. Možda se neke odluče na ab.
Ugl.rani kombinirani probir se radi u 12.tt i to ti je taj uzv i krv. Onda ak nešto ne štima ili sumnjaju šalju na amnio. Kak ide dalje zbilja ne znam. Mislim da ak ti na uzv kaze da je nuhalni ok da je to dovoljno. No ,svatko nek si sam izabere. Zar ne?


_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu unna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
8.2.2015 12:10:33   
nelly.
Pozdrav cure evo mi smo u 17 tjednu. Termin nam je 15.07. Moja dr nije spominjala probir test ni nuhalni nabor samo sam nakon pregleda u 11 tjednu vidjela u trudnickoj oznaku NN 1,5 i po tom zakljucila da je sve u redu. Ja vam svaki pregled imam hrpu pitanja i uvijek pola zaboravim kad ugledam bebicu na ultrazvuku user posted image

(Odgovor članu syringa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
8.2.2015 15:15:21   
hkajo
meni je u 9+3 tj NT bio 0mm, ali to je NN zar ne? koliko sam čitala po tim kraticama sa neta, jer ne postoji nigdje NT kratica user posted image , ovaj moj dr ima sve neke drugačije kratice, danas ulazim u 12 tj i preko noći mi je trbuh skočio sad je kao mala loptica user posted image user posted image

_____________________________

03.08.2008.
02.02.2013.
16.08.2015 stigao mali princ

(Odgovor članu nelly.)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
9.2.2015 9:31:41   
syringa
Jutro cure!
Imate tu na raji članak - tumačenje uzv nalaza u trudnoći gdje su sve kratice i objašnjenja.
Nadam se da ste sve dobro i da vas simptomi ne muče previše! user posted image

_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu unna)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
9.2.2015 13:46:06   
micikaMala
Noemaa, da baš zbog godina (39) doktor mi je predložio amniocentezu. Ostalih indikacija nije bilo.
Rezultati amniocenzteze ti kažu da beba ima kakve genetske greške. Najpoznatiji je Downov sindrom, ali ima još..npr. defekti neuralne cijevi (kao sto su spina bifida ili anencefalij, krvni poremećaji fetusa kao što je anemija srpastih stanica.

Syriga- družile smo se na odbrojavanju, a sada nastavljamo ovdje. U prvoj trudnoći (32g), sam išla na tripl test i mjerenje nuhalnog nabora. Na temelju toga moja doktorica je zaključila da nema potrebe za amniocentezom. A sad čim sam rekla da imam 39g odmah su mi preporučili amniocentezu. Pa sam zato i išla. Sad mi je lakše, kad dođu dobri nalazi.



(Odgovor članu unna)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
9.2.2015 13:52:20   
micikaMala
Lista ljetnih trudnica 2015.godine

mirtach 14.06.user posted image

Anamiha 18.06.user posted image

micikaMala 01.07. user posted image

nelly. 15.07.

unna 24.07. user posted image

lunić 16.08.

mama x 2 21.08.

hkajo 24.08.

Atina282 27.09.

(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
9.2.2015 15:47:29   
syringa
Micika zaboravila si mene napisati na listu. user posted image
Draga, važno je da je sve ok, a za ostalo ćemo lako.user posted image
Jel zna netko koja anticelulit krema se smije koristiti u trudnoći?
Moj napasnik od celulita je podivljao a bojim se mackati sa kremom koju imam.user posted image

_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
10.2.2015 11:00:25   
micikaMala
Lista ljetnih trudnica 2015.godine

user posted image mirtach 14.06.user posted image

user posted image Anamiha 18.06. user posted image

user posted image micikaMala 01.07. user posted image

user posted image nelly. 15.07.

user posted image unna 24.07. user posted image

user posted image syringa 15.08.

user posted image lunić 16.08.

user posted image mama x 2 21.08.

user posted image hkajo 24.08.

user posted image Atina282 27.09.

(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
10.2.2015 11:07:53   
nelly.
Syringa ja vise uopce ne koristim anticelulitne kreme (sve sam ih pokolonila) jer mi je teta u ljekarni rekla da sadrze etericna ulja a to nije dobro za bebu.. Trenutno se mackam Biobaza mama kremom i Elancyl kremom za strije.. Curke citala sam da je dobro za bebicu da mama sto vise spava na lijevom boku al ja koliko god se trudila ne ide.. Namjestim se u taj polozaj i uvijek se probudim na drugoj straniuser posted image Mozda bebici tako pase????

(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
10.2.2015 12:20:58   
hkajo
nelly ja nikad nisam spavala na boku nego samo na trbuhu, a sada jednostavno tijelo se samo prebaci na lijevi bok, ja se okrenem na desni, a ne tijelo ode na lijevi user posted image user posted image već mi noga trne jer samo tako spavam, nekad na leđa ali to je jedva 15 min, mene muči lijeva butina jer mi doslovno utrne i boli jer sam stalno na toj strani user posted image

_____________________________

03.08.2008.
02.02.2013.
16.08.2015 stigao mali princ

(Odgovor članu nelly.)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
10.2.2015 15:42:55   
syringa
Poz drage!
Sto se kreme tice ni ja ne koristim nista jer me strah, al kad se pogledam muka mi dode.
Celulit je podivljao! Grozno! user posted image
Sa spavanjem se borim. Inace spavam na trbuhu sto je sad nemoguca misija.
Pokusavam sto vise lezati na lijevom boku. Ne znam zasto to preporucaju. Cula sam vec za lijevi bok no nigdje nisam procitala zasto?!
Trenutno imam neku kombinaciju bocno prema trbuhu al tak da sam vise na boku, ma ludo. Po noci najmanje dva puta na wc, nekad i tri.
Ako dugo drzim, a jooooj. Onda jako tesko mokrim i cijeli trbuh me boli. user posted image
Jos uvijek me svladava umor, no mucnine su skroz prestale.
Sto se tice odjece jos se uvlacim u tajice no problem su hulahopke. user posted image
Sve me uzasno zuljaju i ne mogu ih podnesti tak da sad kombiniram dokoljenke sa tajicama. user posted image
Gdje kupujete trudnicke najlonke? Ja kupila jedne u nekom ortopedskom ducanu al ih moram vratit jer mi stiscu noge da hocu podivljat. Kasnije sam vidjela da pis e da su za prosirene vene, trombozu i ne znam sta jos? Kak se vi snalazite i gdje kupujete? user posted image
Poz svima! user posted image

_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu hkajo)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
10.2.2015 16:53:50   
hkajo
ja sam stalno u tajicama i to onim iz lidla, super su nekih 40 kn i to sam uzela 2 broja veće user posted image user posted image tako da trba ima mjesta kad bude rasla. Mene još nije zahvatilo ludilo celulita i nadam se da neće, da će ostati onakav kakav je user posted image .
Hulahopke nevolim nositi, samo one debele štrample, koje sam uzela u ktc i kiku, jeftine ,a rastezljive i ne stišću za trbuh, od trudničke robe nisam ništa uzimala i mislim da neću, za sada mi je super u tajicama, a kad trbuh bude do zuba, bit će vrijeme za haljine user posted image

što vi mislite koliko porod ima veze sa genetikom ? npr moja mama je brata i mene rodila na točni datum predviđenog poroda, i mene za samo 20 min, doslovno doletila u bolnicu i za 10 min me rodila.

mene je strah vena jer mama i baka ih imaju, a mama ih je dobila dok je bila trudna, išla je već na 3 operacije, samo da me to ne pokosi

_____________________________

03.08.2008.
02.02.2013.
16.08.2015 stigao mali princ

(Odgovor članu syringa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
11.2.2015 15:31:28   
nelly.
Ja sam isto stalno u tajcama i to sam bas dobila one trudnicke. Ponekad obucem hulahopke al me žulja sve što ide preko trbuha.. na ljeto se nadam laganim tunikicama i haljinicama pa mislim da necu kupovat puno trudnicke robe.. Kad su vam pregledi cure? Dali je koja vec osjetila bebicu??

(Odgovor članu hkajo)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
11.2.2015 16:56:23   
hkajo
Ja sam narucena kod G 4.3 a na ultrazvuk 16.3, danas sam se vagala I udebljala sam se 1, 5kg sto je po meni ok za 13 tj. Vidjela sam u dm imaju hulahopke bas za trudnice, danas sam dignula I paketic iz dm :) da li znate tko jos dijeli paketice za trudnice osim ginekologa/ljekarne?

_____________________________

03.08.2008.
02.02.2013.
16.08.2015 stigao mali princ

(Odgovor članu nelly.)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
11.2.2015 17:15:20   
syringa
Hi drage!
Tajice iz Lidla koje nemaju gumu nego su nesto izmedu tajica i strampli su super!!!!!! user posted image user posted image
Imate u mani nesto robe za trudnice. Ja danas kupila donji dio trenirke, tajice i majicu. Cijene su im ok.
U dm-u sam kupila strample za trudnice i super su, 34kn. user posted image
Koja je procedura sa tim paketicima?! user posted image i jaaaaa biiiiii! user posted image
Gdje se jos mogu dobiti?
Hkajo, ti si znaci isto dobila kao i ja 1,5kg. Meni je to sasvim uredu. user posted image

_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu hkajo)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
11.2.2015 18:01:23   
hkajo
Odes u dm I trazis pristupnicu za trudnice, ispunid I dobijes torbu malu, moj prvi album, biobaza kremu, cd I knjizicu sa bonovima, moras imati njihovu karticu, jos nisam dignula u ljekarni ali sad neznam na kojoj stranici se vidi popis ljekarna I tako isto je I sa G mom pise na netu da dijeli ali nitko mi nije jos ponudio, budem ga pitala ako se sjetim :)

Ja si jos danas uzela 2 para tajica iz lidla ma super su

_____________________________

03.08.2008.
02.02.2013.
16.08.2015 stigao mali princ

(Odgovor članu syringa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
11.2.2015 18:30:48   
@Gaga@
Vece drage zenice,evo jos jedne nove debele,sada smo 17+4,termin nam je 18.7.
Do sada sam na +5,ne znam je li to puno,nije mi ni bitno,znam da se osjecam super. user posted image Sledeci cetvrtak idemo na pregled pa mozda i saznamo da li je stvarno curetak,do sada smo samo nagadjali user posted image
Sto se tice kremica,negdje sam procitala da je bademovo ulje dobro pa vecinom njega koristim...

(Odgovor članu hkajo)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
11.2.2015 23:06:41   
girl1986
dobra vecer svim curama i buducim mamama.
Evo ja sam nova na ovom portalu i prije svega svima zelim sretnu i bezbriznu trudnocu svima.
Meni je ovo prva beba s tim da imam 28 god. Termin mi je 18.6.2015 i zasad se super osjećam i cekam curicu :)
Radim sve poslove kao i prije i nemam nekih velikih smetnji.
Kako ste vi? kako se snalazite u trudnoci, imate li neke posebne zelje?

(Odgovor članu @Gaga@)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
12.2.2015 15:12:44   
@Gaga@
Pozdrav debele zenice,evo nama sunca,jedva cekam proljece,odmah se covijek bolje osjeca.
Draga Girl1986 ti si mjesec dana vise nego ga ja,osjecas li vec svoju bebicu,ja sam jedva cekala 18.sedmicu i sad stalno nesto osluskujem ali jos ne primijetim nikakve promjene.Kada si ti prvi put osjetila?

(Odgovor članu girl1986)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
12.2.2015 15:36:18   
syringa
Pozdrav drage!
Girl i Gaga, dobro dosle!!!!!
I mene zanima kad ste prvi put osjetile bebine pokrete. Frustrira me sto jos nista ne osjetim.
Danas mi se pojavio neki zuckasti iscjedak. Naravno da sam odmah pocela panicariti i obuzimati me crne misli. user posted image
Danas prestajem se utrogestanima i malo se bojim jer ih koristim od pozitivnog testa. user posted image
Bojim se apsolutno svega!!!! Kihnuti, kasljati, podici nesto, sagnuti se. Najgore mi je oblaciti carape. Zaboli me trbuh kad se presavinem.
Jel vi imate takvih problema?
Pozdrav svima i javljajte se cesce.

_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu @Gaga@)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
12.2.2015 15:50:15   
micikaMala
Lista ljetnih trudnica 2015.godine

mirtach 14.06.user posted image

Anamiha 18.06.user posted image

girl1986 18.06. user posted image

micikaMala 01.07. user posted image

nelly. 15.07.

@Gaga@ 18.07.

unna 24.07. user posted image

syringa 15.08.

lunić 16.08.

mama x 2 21.08.

hkajo 24.08.

Atina282 27.09.


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
12.2.2015 15:56:44   
micikaMala
Evo dodala sam nove cure.
Dobrodošle!

Ja osjećam pokrete zadnjih tjedan dva.
Prvo je bilo samo lagano meškoljenje, a sad polako već sve jače.
nisu još to oni pravi udarni i ne osjeti se kad staviš ruku na trbuh.
Ovo mi je druga trudnoća, tak da znam kaj me čeka.

Danas sam dobila razultate briseva i sve je ok.
Sljedeću srijedu idem u bolnicu na ultrazvuk. (anomaly scan)

Od tegoba; kad se prejedem osjećam bol ispod desne lopatice. Tko zna koji je organ tamo?!


(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ljetne bebe- termin 2015
12.2.2015 16:32:49   
@Gaga@
Hvala na dobrodoslici.
Syringa i ja sam koristila utrogestane od prvog dana,preventivno iako je sve bilo u redu,ne brini,nakon 3 mjeseca nema vise potrebe da ih koristis.Na zalost iza nas je ruzno iskustvo i ja sam imala prije ove trudnoce 2 spontana pa isto tako sada pusem i na hladno,nastojim se opustiti koliko mogu i nekako vjerujem da ce ovaj put biti sve ok.

(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!