|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolovanja?
2.5.2011 12:41:22   
Ivana_26
Danas sam čula da postoji ta jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolovanja u visini cca 3000kn i da to ovisi o firmi...zvala ja u firmu i pita me ženska: A zašto ste na bolovanju? Ja kažem zato jer sam trudna... A ona me pita jeste li bolesni i trošite li kakve lijekove?? Ja kažem ne osim što pijem prenatal i takve dodatke prehrani... A njen odgovor na to: A onda ništa!
?????????????????
Znači postoji kod nas u firmi to, ali ne kad se radi o održavanju trudnoće?? LOGIKA? Mislim da me ženska smuljala i to gadno...je li imao itko iskustva s tim?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 13:12:34   
semperdrito
jednokratna naknada za radnika na bolovanju u trajanju od 91 dan (čini mi se) propisana je kolektivnim ugovorom firme. nemaju sve firme propisane jednokratne naknade pomoći radnicima/zaposlenicima u kolektivnom ugovoru, a ako imaju, sigurna sam da nisu određene trošenjem lijekova niti dijagnozom. user posted image
moje iskustvo: teta iz obračuna plaća mi je rekla da imam na to pravo kad mi istekne 91 dan da sam na bolovanju. samo da ju podsjetim telefonski.
moj savjet je da nabaviš primjerak kolektivnog ugovora firme u kojoj si zaposlena ili da kontaktiraš nekoga iz pravne službe u firmi.

sretno i pozdrav!

(Odgovor članu Ivana_26)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 13:20:50   
ribica1
Mi to imamo propisano kolektivnim ugovorom i nije uvjetovano vrstom bolesti il slično!
Ja sam to uredno dobila al sam ih prije morala podsjetit da imam pravo na to, čak sam i pismenu zamolbu pisala da me ne bi zaje....



_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu semperdrito)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 13:21:40   
mariola
Moja kolegica koja je bila na bolovanju u trudnoći 3 mjeseca, isto kao i ti je dobila tu naknadu. MAlo se bolje rasoitaj jer osoba s kojom si kontaktirala očito nije dobro upućena.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu semperdrito)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 13:39:11   
Ivana_26
Gle, kod nas to postoji jer mi je rekla u startu kao ok, ima to kod nas, ali na komplikacijama teško da ćeš to dobiti, ali nije nemoguće(??!!!) i onda me pitala za ljekove itd...pa mislim...znači ima, ALI? pa po meni mislim da ne može to tako ili ima ili nema...ne bi smjeli raditi razliku sve su to BOLOVANJA...između ostalog iz kojeg razloga onda hodam svaki mjesec po doznake i nosim ti ih? Sve i da jesam nešto bolesna, pa trudna sam i ne smijem nikakve ljekove koristiti?? Samo se blesača u tom trenu nisam sjetila tog user posted image

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 13:53:50   
semperdrito
samo se ti informiraj kod neke druge osobe iz firme ili kao što sam rekla, nabavi nekako primjerak kolektivnog ugovora (kod nas se može dobiti na uvid u pravnoj službi, možda ti može pomoći koja od kolegica?) i ne bi smjelo biti problema ako ta stavka postoji u kolektivnom. nigdje nisam čula da šifra bolesti ili trošenje lijekova uvjetuju prava iz kolektivnog, pa nisu oni liječnici...

uostalom, uzimanje lijekova je tvoja osobna stvar i tiče se samo tebe i tvog liječnika.

(Odgovor članu Ivana_26)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 13:55:46   
Duve
i ja sam to dobila, naravno nitko ti to ne nudi, nego sam slučajno saznala, i napisala zamolbu i dobila lovu user posted image

_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu semperdrito)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 13:56:53   
Duve
IZVORNA PORUKA: Duve

i ja sam to dobila, naravno nitko ti to ne nudi, nego sam slučajno saznala, i napisala zamolbu i dobila lovu user posted image


i da...bila sam trudna i nitko me niš nije dalje pitao


_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
2.5.2011 14:33:39   
emab
....na žalost nitko nas ne pita za to nego je cilj da se izbjegne ako se ne mora platiti...ipak to firma plaća a ne hzzo user posted image ...ja u prethodne dvije trudnoće nisam znala za to i propustila priliku, ali u ovoj sam tražila i 15. ovaj mjesec mi sjeda na račun user posted image user posted image user posted image . Razlog bolovanja nije bitan, bitno je da si na bolovanju duže od 3 mjeseca bez prestanka, kod nas je u firmi tako kolektivnim ugovorom određeno.

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
8.5.2011 12:44:46   
ardnas
Ako po kolektivnom ugovoru imaš pravo na to, napiši smao zamolbu pošalji im, kad urudžbiraju moraju provesti dalje. Bitno je da si na bolovanju 90 dana , a ne zbog čega si na bolovanju.

_____________________________

strpljen spašen

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: jednokratna naknada nakon 3 mjeseca bolov...
3.9.2015 13:13:18   
Seene
a gle, pokusas pa vidis dal dobis il ne ;) haha :D
________________________
Jednokratne kape

(Odgovor članu ardnas)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!