|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimske bebice 2013/2014
25.2.2014 19:50:36   
ringerajka
A eto vidis meni su rekli da sam trebala cistiti da bih izbjegla soor...user posted image
Dobila sam daktalin gel i upute da mu dajem 3 puta dnevno po jednu zlicicu (koja je u pakiranju) a ja nisam dobila nikakvu terapiju user posted image ..sad sam malo zbunjena jer pise po cetvrtinu zlicice 4 puta dnevno pa me strah da nije previse? Jer nisam ja osobno razgovarala s pedicom nego preko veze dobila... posto nemam jos zdravstvenu od malca, nismo papire jos rijesili...
Ima li netko iskustva sa soorom i koliko treba da krema prodjeluje?

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Zimske bebice 2013/2014
25.2.2014 22:57:32   
kisica
Ringerajka - kod soora se liječite oboje, i beba i ti (ti si trebala dobiti kremu kojom bi bradavice mazala), i žličica je previše svakako. Terapija traje 10 dana, ali ako se ti ne liječiš on će ti opet dobiti od tebe to.



< Poruku je uredio kisica -- 25.2.2014 22:58:36 >


_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Zimske bebice 2013/2014
25.2.2014 22:59:07   
kisica
A gdje nam je mamino danas?
Mmamite nam nema nikako, ifkice također..
A tink?

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 0:18:01   
ringerajka
Kisice i meni se čini da samo ti i ja pišemo user posted image user posted image user posted image
A vidis nisu mi to rekli, vidjeti cu onda u petak sa pedicom...ili ako se krema.za.mene moze uzeti bez recepta uzela bi je svakako...iako ne znam zasto meni to nisu rekli..zar ja ne bi imala simptome kakve da imam gljivice? Kako ste vas dvije? Jesi li ti postala svjesna da imas dvoje djece ili ti je to odmah doslo? Je li se smirila sto situacija sa A i bakom??
Ovaj moj zvrk spava na meni a mene strah pokusati ga prebaciti da ne bude derneka...neka jos malo ucvrsti, jedno sat vremena user posted image user posted image ..danas je dobar cijeli dan,.cudo jedno..ja sam.odusevljena...drz palceve da ga uspijem prebacitixi odmah na spavanjac...

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 7:09:09   
kisica
Soor dobije od tebe beba, znači da ga ti imaš na bradavicama. Bradavice ti budu onak, blijedoroze,i sjaje se, i jako bole kod dojenja, moguće i da cice bole, uglavnom dojenje je neugodno. Znam da ide i za majku krema, ali nisam sigurna dali je da ped.ili majka mora tražiti svog dr.
Mi smo imali dernek do pol 2, ja sad ustala polako nas spremat dok dođe mm, imam takve vreče pod očima da je strava, a dama spava sa bracom kao top. Za sad smo još oke, Adrijan je super,pomogne mi oko nje što treba, igra se, nije baš previše uz nju ovako pa nemoram strijepit da je nebi lupio ili tako nešto.
Baka se naljutila zbog onog, i uglavnom uopće nije dolazila k meni niti pričala samnom do jučer.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 9:44:09   
ringerajka
Prvo ti moram rec za baku,da je to super... ma neka se ljuti! Ja bi se voljela sa svojom zakrviti da se uopce ne vidimo i ne cujemo..i mirne obe...ako ne mozemo zajedno ja sam uviejk za to da se gleda na sebe i svoje živce...bar se ne bih više živcirala user posted image user posted image
A meni su ti bradavice akroz normalne, nis ne ne boli, sve je ok?!?!?!
A ooet dernek kazes?! Kod nas jucer savrsen dan i savrsena noc...nemam zamjerke.. po prvi puta..

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 13:23:48   
kisica
Baka se odljutila user posted image user posted image
Kako ćete prepoznati mliječac?

Dijete koje ima mliječac ne mora imati nikakvih simptoma infekcije. Drugim riječima, mama može imati mliječac i sve njegove simptome, a da se na djetetu ništa ne vidi. Neki od vidljivih simptoma kod djeteta mogu biti:

- vidljive točkice u ustima, na unutrašnjoj strani obraza i jeziku

- pelenski osip

- bjelkasti sjaj u unutrašnjosti usnica i na slini

- nemirnost na dojci ili odbijanje dojenja, jer su djetetova usta bolna, klikasti zvuk pri dojenju

- nemirnost, vjetrovi

- mliječac rijetko može biti uzrok nedovoljnog dobijanja na težini

Simptomi kod majke mogu biti:

- intenzivna bol u bradavici koja se ne smanjuje poboljšanjem tehnike dojenja

- bol nakon tjedana ili mjeseci ugodnog dojenja

- bolne, pekuće bradavice koje mogu izgledati posve normalno, ali mogu biti ružičaste ili crvene, sjajne, ljuskave ili osute malim blisterima

- ranice na bradavicama

- vaginalna infekcija

Trebat će vam nekoliko tjedana da zaliječite soor, a majka i dijete moraju se liječiti istodobno, najmanje tijekom dva tjedna.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 13:25:08   
kisica
Najbolje ti je nazovi svoju dr. reci da ti beba ima soor, i da ti nisi dobila terapiju..jer svi ovi dani dok njega lječiš a sebe ne, ništa ti ne znače.

Mi obavili uzv kukova, sve super, ne treba niti povijanje nit kontrola.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 14:07:13   
mamino zlateko
Evo cure i nas na raport..ma ja vas svakodnevno citam a nikako se javit..evo dama bas papa pa imam malo vremena...kisicr bravo za uzv i da je sve u redu.. mi tek naruceni 23.4.
Ringerajka dobro ti kisica rekla,i ti se moras lijeciti jer drugacije nema efekta..
Mi smo dobro,samo nam pupak jos nije otpao..

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 14:08:14   
ringerajka
Yuhuuuu super za uz, bas diiivno :) kakve je volje cura sada preko dana?!
Mislim da cu nazvati mm da mi kad krene s posla uzme kremu u ljekarni za soor, njenu u usta stavljam gel a ja bi sebi uzela kremu daktarin...pa cu viditi moze li bez recepta...
U petak smo ujutro u pedice pa ceno sve viditi...a.mrvica.mi sve simptome ima a ja nikakve... :( on prdi jako, cak ima proljev svako dva dana, bijele tockice, jezik, krikovi kad e na sisi (jedino miruje po noci jer jede u snu)...

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Zimske bebice 2013/2014
26.2.2014 14:11:50   
ringerajka
Mamino kako to da jos nije otpao? Nema veze, otpast ce kad se njemu bude dalo user posted image ..nama je davno otpao, vise ga ne zamotavamo u gazu ali jos bude krvi pa to cistimo ocatnyseptom i praskom...tako nam je pateonazna rekla, da je zarastao i da je super ali mene isto brine cemu jos krv?! Od prosle srijede kad smo ga kupali, vise pupak ne izoliramo...

(Odgovor članu mamino zlateko)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Zimske bebice 2013/2014
28.2.2014 18:57:15   
Tink
evo i nas! stigli doma, papamo i spavamo veliki braco čuva malog i tako, otpao nam pupkićuser posted image sve u redu jedino su mami tanki živčeki user posted image ali bit će i to bolje čim s smiri gužva user posted image

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Zimske bebice 2013/2014
1.3.2014 23:34:51   
kisica
Hej curke naše,evo i mene…mene uhvatila neka prehlada, boli me grlo i uho za poluditi… G mi ima svaki dan grčeve od 20 do 22.50, mogu navit sat po njoj, i užas..probavamo masirati, ja pijem kamilicu ali nema pomaka baš. Danas smo imali goste, mm je otišao u noćnu, kad su se razišli nju taman uhvatili grčevi a kuća nedaj Bože…heheh…sad je evo zaspala.

Ringerajka pročitala sam ali nisam stigla napisati, taj pupak nebi bilo loše da ti dođe pogledat patronažna ili ped. Jer nekoj djeci ti pupak zna tako krvariti pa se to onda radi nešto kod dr.sa time.

Tink dobro nam došli, kako ste vas dvoje? Papate? I moji živčeki su jaaako tanki, neku noć sam plakala kao kišna godina, došlo mi. Kako bebica, dojite?

Mamino gdje si nam ti?


_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Zimske bebice 2013/2014
2.3.2014 19:27:28   
Tink
Mi smo (kucam u drvo) dobro papamo, kakamo i spavamo, bar M tako...veliki ga braco čuva i stalnoooo ljubi i grli, čak i spavaju zajedno popodne kad ih imam na oku user posted image preslatki su. Mlijeka ima (Bogu hvala) i bebač lijepo zna cikiti tako da što se toga tiče problema nemamo. Pupkić nam je otpao drugi dan kad smo došli doma i danas se spremamo za veliko prvo pravo kupanje user posted image

Što se živaca tiče ne znam što bi rekla sve više mi neke stvari i ljudi idu na živce, eto nadam se da će proći, nije ugodno...a da ne pričam o tom plakanju...pogotovo kad L nije kraj mene odma me lovi user posted image , valjda mi je tolko falio tih par dana da ga se sad ne mogu nagledat...a i trudim se da ne pomisli da je sad on sa strane a mali u središtu tako da....ludnica, sva sreća pa za sad sve dobro podnosi!user posted image

Kako vi ostale provodite dane??

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Zimske bebice 2013/2014
2.3.2014 22:17:46   
ringerajka
Cure veceeeer... kisice pupkic je sad divan hvala Bogu... soor smo rijesili,prosao u 2 dana i oedica rekla da ne treba cistiti vise ni nista... ali ja svejedno jednom-dva puta sterilnom gazom i prokuhanom vodicom malo prodjem...bili smo na kontroli, narasli u 21 dan 6 ipo cm i dobilo 640 g..kaze pedica s obzirom da nije pun mjesec i da je na majcinom mlijeku da je super... sto se grcica tice, mi otkada stavljamo cepice Bogu hvala smo ih se rijesili... to su homeopatski cepici, Bog ih balgoslovio... dok ih nismo poceli koristiti bilo je svaku vecer po 4 sata neutjesnog plakanja...sada smo mirni po tom pitanju... user posted image user posted image ...cepici su carum carvi, prizvodjac walla..njemacki su i mislim da ih se moze preko biljne ljekarne naruciti...moram sutra otici jer imam jos 3..jednu vecer smo napravili pauzu i bilo nam je ajme user posted image ..sad se moram na vrijeme opremiti...eto ako kome pomogne, meni su nekoliko prijateljica spasili...

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Zimske bebice 2013/2014
3.3.2014 14:35:04   
mamino zlateko
Evo i nas kod vas..mi smo dobro,pupak nam otpao u petak,danas bila patronazna,i dala zeleno svijetlo za kupanje pa cemo se danas prvi puta kupati..user posted image ..tena nam je na praznicima kod svekrve..


Tink cestitam ti jos jednom..kisice bas mi zao za grceve..nadam se da ce brzo proci...
Inace cure ako niste znale u casopisu mama i beba (ozujak) je kisica i njezina cura..prica s poroda..ja sam vidjela u petak kad sam si kupila novine...user posted image za kisicu i gabi

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Zimske bebice 2013/2014
3.3.2014 21:06:00   
kisica
Tink – ti prvi dani su nam valjda svima pomalo teški pa lako zaplačemo. Super da vam dojenje ide kao podmazano i da je bebica dobra.

Ringerajka – 6 i pol cm? Ajme pa vi ste ekstra napredni, moja je za 21 dan narasla 2 cm hehe. Super za grčiće i soor. Koji vi broj nosite?

Mamino super za pupak i kupanje, a bogme i za Tenu. I hvala na poruci jer da mi nisi javila nebi imala pojma da sam u ožujku, a kod nas nije došao novi broj još.

Kod nas standard, papamo, prduckamo i pavamo. Sada je danju već više budna, čak se nekad izmori pa bude nervozna jako. I jaaaako mi puno slini. Sad je zaspala i do jutra nas očekuje hranjenje svaka 3 satića.

I da, mm i ja obavili ono :D


_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu mamino zlateko)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Zimske bebice 2013/2014
4.3.2014 12:28:06   
ringerajka
Jooooj ne kupujem casopis pa nisam ni znala...bravo za kisicu :)
Moj momak se rodio sa 50 i viidno se izduzio, nema veze sa bebom iz rodilista..a i mm i ja smo jako visoki pa je mene i zacudilo kako se on rodio sa 50 cm... to mi je bilo nekako sitbo..hahaha kad evo sad nadoknada...uglavnom nosimo robicu za 3 mj, ali sve je id razlicitih proizvodjaca pa su i vel razlicite...a ha ti se jos ne razumim u to user posted image ..da idem sada u ducan kupiti, ne znam koju vel bi kupila...
Budite li vi bebe po danu za hranjenje i mijenjanje?mene savjetuju da budim jer on i do danu predvecer spojioni po 4 ipol sata a onda nocu zehebaje stalno... sto niskite?

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Zimske bebice 2013/2014
5.3.2014 9:24:13   
mamino zlateko
Jutro cure..I mi dobili soor,idemo popodne kod doktora,jos i mene uho boli vec 2dana a i t ima temp.,..user posted image

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Zimske bebice 2013/2014
5.3.2014 11:53:27   
ringerajka
A joooooj :( sreca pa se soor brzo rijesi, mi smo ga sa daktarinom mazali 2 dana i ne pojavljuje se vise . Samo sada jednom dnevnom sterilnom gazomnocistim malo da se ne pojavi opet...i sve je super... sada su viroze u djiru pa nista cudno sta je t pod temperaturom :( :(
Kako ste spavale? Ovaj koj terminator me satrao, ciiiijelu noc je spavao na meni na prsima..ja ga pustim da zaspe i sve super...stavim ga u krevetix place...i na kraju jedino zaspe u tom opasnom polozaju user posted image user posted image ... moram poslati muza u db na spavanje a ja cu njega u sobi odvikavati...bit ce placa..imate li savjet?! Njemu je tek mjesec dana a vec je sef!!! Pomozite jer imam osjecaj da cu skrenuti...
Eh da, jucer je jeo bebi mil...dogodilo mi se to da sam zaboravila jesti, i malac doslovno nije imao sta jest..trazi svako malo pa podrigne i izbaci..sama voda :( na kraju je jadan poslije sise pojeo izdojenog 120 ml (od ima 15 dana sto je bilo zaledjeno).. skuzila sam da sam slabo jela i da on nema jadan sto povuci...uzas! Na kraju je i jedan bebi mil pojeo a ja hitno moram uravnotezit prehranu..ne zelim bebi mil ali se ne sjetim jesti...i nemam nesto apetita :(

(Odgovor članu mamino zlateko)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Zimske bebice 2013/2014
5.3.2014 19:35:40   
Tink
Mi svi četiri sretno spavamo u krevetu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Zimske bebice 2013/2014
7.3.2014 15:00:06   
mamino zlateko
Cure gdje ste?nema nigdje nikog..kod nas soor malo bolje,al sad je onaj skok sa 3tjedna poceo jucer pa stalno jede,svaki obrok obadvije dojke pojede i navecer joj moram prije spavanja dohranu dati jer mi se nestignu dojke napuniti..ali budemo mi to izgurali..hvala bogu sto je vikend pa ce nam i mm biti doma..bas cemo uzivat...

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Zimske bebice 2013/2014
7.3.2014 23:31:37   
kisica
Mamino i mene je uho zezalo par dana i to desno, koma...Nadam se da ste riješili soor. Što je sa temperaturom?

Ringerajka - nemoj se ljutiti, ali mislim da si uvjerena u nešto krivo. Ja ti jedem jednom na dan, nekad čak i prođe dan da sam kavu popijem, tako od kad sam rodila, i G.normalno sisa, i ima mlijeka. To koliko ćeš ti jesti nema ti veze sa time koliko ćeš mlijeka imati...da vas nije uhvatio skok u razvoju onaj što ide sa 6 tj.pa je htio češće sisati pa si dobila dojam da je gladan? Ili misliš da nije imao što jesti jer su ti se dojke činile prazne?

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu mamino zlateko)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Zimske bebice 2013/2014
8.3.2014 17:34:26   
kisica
Ženskeee pa gdje ste?
Mi evo pjevamo,slinimo i kakamooo jako puno. Ponovo smo na inhalacijama.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Zimske bebice 2013/2014
8.3.2014 17:51:14   
ringerajka
Drage sretan vam dan zenaaaa user posted image user posted image
Kisice moguce da sam krivo mislila, tj mene uvjeravaju da mi je mlijeko lose ocito...ali moguce i da je to bio skok, sto je vjerovatnije jer ne mogu zamisliti da majcino mlijeko moze biti lose...ali isto tako ne znam kako beba moze izvuci nesto hranjivo ako ja taj dan nisam pojela nista hranjivo?! Uglavnom sada je sve ok... danas smo malo bili na balkonu, puhala je burica pa smo odmah bolje odspavali..zadne dvije noci ja i on spavamo u dnevnom boravku i moram priznati da puno bolje spava i uopce ne place...a kad krenemo u sobu, to je ajme...odma nervoza, skrika..ne znam zasto :(

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!