|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LJetne bebice 2013g
1.10.2013 8:07:25   
ganja
joooj, vama je s bebicama već akcija user posted image moj je još u fazi: papam, kakam, spavam (nije da se bunim user posted image ) ..u četvrtak dva tjedna...ma, da, za pupak se i ja nadam da će zacijelit sam od sebe..maloj su ga trebali lapizirat pa ja sad pušem na hladno user posted image danas zovem patronažnu da baci oko da me umiri ili pošalje kod dr, vidjet ćemo user posted image kako god riješit će se...ruwenzor, a je li se to što je trebalo zarasti uvuklo unutra? njemu se uvuklo pa ne vidim dobro, ali čini mi se da se još nije osušilo...a otpao je u subotu..

paola06, ja uvijek mislila da brže napreduju ovi na adaptiranom, bo? user posted image

tomato, što se tiče probira, ful moguće da mu je uhce još bilo puno plodne vode pa nije reagirao, pogotovo ako vi u familiji nemate nekoga tko ima problema sa sluhom, jer to često zna biti genetski..vjerujem da će sve biti ok user posted image

ej, ni moja T nije voljela biti na trbuhu, a baš sam se pitala danas kad bih ga trebala počet stavljat na trbuh, već sada, šta kažete? po par minutica dnevno?

beban se budi...idem na presvlačenje i sisanje pa se vraćam s nastavkom user posted image






_____________________________

T. - 17.7.2011. <3
http://lb3f.lilypie.com/nHsTp2.png
Z. - 19.9.2013. <3
http://lb1f.lilypie.com/AGxwp2.png

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: LJetne bebice 2013g
1.10.2013 10:34:09   
paola06
Ruwenzor, da ima 5 obroka dnevno, ni kao mala beba nije htjela više, a i hippova preporuka je 5 obroka dnevno. Al zato ona pije 210ml po obrokuuser posted image  Kaže mi pedijatrica da toliko jedu djeca od 4-5 mj. I tvoja H će uskoro početi hvatati igračkice,kod moje se to isto dogodilo preko noći, kaže mi fizioterapeut kod kojeg idemo na vježbanje da to ovisi o zrelosti mozga,da ništa ne treba forsirati,beba će napraviti sve za što je sposobna,pa bilo to sa dva,tri ili četiri mjeseca. baš sam odužila,ha,ha,zapravo sam htjela reći da je svaka beba individualna i ima svoj ritam napredovanja,a ove naše bebe-ljetnice sve odreda su dobra,lijepa i napredna dječicauser posted image
Ganja i ja sam mislila da djeca brže napreduju na AM al evo moja je dokaz da nije tako,valjda ovisi i cime se hrane,ja sam P hranila sa PRE formulom,bez škroba,sad smo prešli na jedinicu sa škrobom pa očekujemo napredakuser posted image
Pusa svim mamama i bebama

(Odgovor članu ganja)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: LJetne bebice 2013g
1.10.2013 11:56:01   
emaemily
Heeeeej curke evo i mene nakon duze stanke :) Kod nas je sve super, za 6 dana 2 mjeseca ..jucer bili na vakciniranju, 55 cm dug i 4750 g ..dosta se smjeska, jako je dobar samo staaalno gladan.. :))) Seka je malo ljubomorna nekad ali nista strasno voli ga jako i stalno bi oko njega nesto radila.. ja 2 mj nakon carskog sve radim i super se osjecam samo kile sporo idu .. trbuha jos imam dosta al valjda sto sporije ide to je bolje :)

Idem ga sad hraniti vec place a jeo prije 2 sata :) E da ..da vas pitam ako koja hrani ad-om (ja dajem novalac ac i novalac 1) i decko papa svako 2 ipo sata ili ranije po 90-120 ml.. kako vasi jedu?

_____________________________

Today I'm thankful <3

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: LJetne bebice 2013g
1.10.2013 13:19:27   
tomato
i meni su u rodilištu rekli da možda ne prolazi zbog plodne vode, ali kad smo nekidan bili ponovno, on je imao skoro 3 mjeseca, a opet to jedno uho nije prošlo. nekako mi se čini da to nije više od plodne vode. :( . sestra na neonatologiji nam je rekla da može bit da ne prolazi zbog smole koju dosta ima u uhu, a ne mogu mu je izvadit jer mi se čini da je čačkanjem samo guram dublje unutra. ja vidim da on čuje, reagira na svaki šum, ali isto mi sad više nije svejedno. ne znam kakve mogu biti posljedice toga, oće mu bit slabiji sluh na jedno uho? :dunno .
ja svom momku dajem Bebimil i on jede 5 obroka dnevno po 170 ml, noć prespava i uopće ne jede po noći - jučer mu je bilo 3 mjeseca.

(Odgovor članu emaemily)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: LJetne bebice 2013g
1.10.2013 14:37:26   
and1
tomato jedan savjet, nemoj cistiti usi stapicem! to ce ti svaki orl reci.. samo se gore napravi i kao sto si i sama rekla gura se samo unutra..koliko stignes ocistiti sa kutom rucnika ocisti..tako i to koristi da bi stitilo djecije usi,a i nase od vanjskih bakterija koje mogu prouzrociti upalu..

ganja mojoj E je 6.dan otpao pupak ali je sukrvice bilo sigurno i do mj i pol..i ka bi se nekako "izvrnuo" vidjela bi da nije skroz zarastao.. povremeno bi hidrogenom ocistila ali ne stalno.. kazem,sa je super user posted image

danas je preljep dan kod nas,jest da malo burice puse ali ne smeta.. idem sad po veliku seku u vrtic,uzet cu njen ride a bike, pokupiti mog brata iz vrtica, njemu dati bicikl, malu seku u kolica i idemo se setati.. usput cemo negdje popiti "capuccino", malo u park i bas planiram lijepo iskoristiti dan user posted image

uzivajte mi curke

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu tomato)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 9:05:56   
ganja
joooj, and1, baš dobar plan, koliko vas to ima? user posted image i pored sve te djece capucchino signeš popit? svaka čast! user posted image user posted image user posted image nadam se da si se nauživala..

joj, baš ti hvala, and1, malo me to smirilo, jer evo, danas sve slijepljeno, ali nakon čišćenja mi je ok izgledalo iznutra... jučer sam prvi put tretirala tim praškićem.....opet sam danas nakon čišćenja stavila i prašak...da ga sada svaki dan tako čistim i posipam ili ne trbea? ribicatt? i and1, jesi li je okupala odmah ili tek nakon što je prestalo biti sukrvice? jer bojim se da namakanjem još dodatno usporim zarastanje...

grazias svima user posted image

mi danas htjeli otići na matični prijavit maloga i na mup, a prvorođena noćas povratila 3 puta pa smo ostali doma user posted image ...tako ćemo mi provest ove lijepe dane, papajući ribane jabuke i krekere...doduše, kucam u drvo, od buđenja je pojela 2-3 petita i popila malo čaja pa još nije povratila user posted image možda potraje user posted image


_____________________________

T. - 17.7.2011. <3
http://lb3f.lilypie.com/nHsTp2.png
Z. - 19.9.2013. <3
http://lb1f.lilypie.com/AGxwp2.png

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 12:27:15   
ruwenzor
Jučer je baš bilo lijepo, nadam se da bude i danas isto. Odvela sam cure na slikanje, danas im mm ide napraviti osobne user posted image
Malena se počela baš lijepo smješkati, i prije je znala nabaciti koji smajl al sad me baš lijepo pogleda i nasmije se, i okice joj se smiju user posted image , a danas je i 2x ciknula u smijehu, baš ko da ju je nešt istinski razveselilo
And1 tnx na info
Ganja, H je otpao pupak 13. dan i izgledao mi je gnojno pa sam zvala patronažnu koja mi je rekla nek kupim tyrosur prašak i 2x dnevno joj nakon čišćenja s octeniseptom malo posipam, slijedeći dan je došla i rekla dato nije gnojno neg da to jednostavno tak izgleda prije neg zaraste, i da pupčanoj ranici može trebati do tjedan dana da zaraste, da je moguća sukrvica al da je to ok, jedino treba reagirati ak se zacrveni pupak il ak ima čudan miris. Za 2 dana je došla opet, pupak je bio čist, suh i uvukao se unutra pa samo dobili dopuštenje za kupanje. Nadam se da će i Z ubrzo zarasti pupkić do kraja kak treba. user posted image da brzo ozdravite.
Mamasita kak je nogica? Kad idete ortopedu?
Vrijeme je da malo glumim kućanicu pa idem usisati kuću, pusa svima

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu ganja)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 12:34:47   
mamasita
hello dame
evo odjavljujem sra.. user posted image user posted image prošlo nam hvala bogu dragemu...vrijeme je divno danas,taman da se sva roba osuši na buri.
jučer sa P bili kod ortopeda u lovranskoj bolnici,radi kukića i radi nogice,išla sam preko veze jer jako dugo trebaš čekati dok te naruče.jako sam razočarana pristupom i obavljenim pregledom.čekali smo uru i pol na pregled koji je trajao doslovno 2 minute,dr totalno nezainteresiran,htjela sam mu objasnit šta su nam drugi dr rekli i htjela sam mu reći i da glavicu ne podiže kako treba,i to isto vježbamo,ali ništa.ušle unutra,stavile je na stol,okrebnite jednu stranu,okrenite drugu,dobro a noga je ok.vježbajte.nemorate dolazit.pričekajte vani nalaz.bok.to je to.nisam očekivala neznam ni ja što ali ni ovakav pregled.i neznam više šta da mislim,majke mi,moja ped mi kaže da neću moći sama vježbama,to mi je rekla i docentica na kantridi i kod njih čekamo dnevnu bolnicu skoro mj dana,ja sam već luda,trebali jučer ppodne kod privatnika ali nismo išli radi viroze.radimo vježbe ali ja pomaka ne vidim.borimo se sa tjemenicom,uf koliko je ima i suha joj je koža i ispucala pogotovo iza uhića.lijepo moje maleno evo sada papa pa će malo pajkit da stignem šta god i napravit.
mm je doma,sutra ili preksutra ide u liku po drva.baš nam je pol go njegovog nam prošlo bzvz.
kako ste mi babe
ganja poznata si mi odnekuduser posted image

(Odgovor članu ganja)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 15:53:13   
mamasita
di ste mi?
nama mm otišao u Liku na na dva dana po drva kod svojih dide i bake,tako da smo ostale same.evo curke se igraju,meni dosadno,žnj dan,ništa mi se nedauser posted image
baš smo neaktivne user posted image

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 16:59:37   
paola06
Helloo cure!
Evo da se malo i ja javim.... P spava,ko bi rekao već sat vremena.... po danu obično ne spava,ali kao što vidite postoji i pokoji dan izuzetkauser posted image
Emaemily,ja P dajem Hipp jede 5 obroka dnevno po 210ml, za koji dan će 3mj
Mamasita i mi smo ti slično prošle na pregledu kukića,doc je nije ni pregledala,samo ultrazvuk,rekla je da kasni s okoštavanjem (imala je tada 6tj) i da moramo široko povijati. Da ne kažem da bebu moraš skinuti u hodniku i čekati da te prozovuuser posted image . Kontrola za 2mj,opet valjda 2 min.
Što se tjemenice tiče, za nju ti je super Mustelina pjena za tjemenicu,garantirano je rješava u par dana. Ja osobno nisam probala jer nemamo taj problem,al imala je mala od kume i to joj je jedino pomoglo.
Što se vježbica tiče,mi idemo privatno,al to ti nisu prave vježbice,više maženje s bebom na "pravilan način" - sa bebama do 3mj radi se isključivo baby handling. I moja P kao i tvoja nije dizala glavicu kako spada,sad je već puno bolje,stavljaj je što više na trbuščić i što češće i vidjet češ da će krenuti na bolje. Ako te zanima,na stranici udruge Oko imaš za ispisati priručnik s baby handlingom,tamo ti je korak po korak opisano pravilno podizanje,spuštanje,nošenje,presvlačenje...mi to radimo,često smo na trbuhu i napredak se vidi.
Sretnouser posted image

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 17:02:07   
paola06
Mamasita evo link za babyhandling ako će te zanimati:


http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf


(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 18:34:47   
mamasita
paola hvala ti puno,i mi radimo vježbice sa nožicom 5 puta na dan po desetak minuta,a sa glavicom isto radimo vježbice,samo ja ne vidim pomaka,možda je stvar u meni.nego sto i jedno mišljenje od 5 različitih doktora,to me najviše razljutilo,svatkio govori drugačije i onda me samo zbune.čekamo dnevnu bolnicu.

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: LJetne bebice 2013g
2.10.2013 19:24:55   
ganja
joj, grozno je to s pregledima, čekaš ih k'o ozeblo sunce da bi pitao stvari koje te zanimaju, a oni ti ne daju da dođeš do riječi i ponašaju se kao da ih gnjaviš...pa nisi ih na cesti zaustavila ili na večeri sa ženom - na radnom mjestu su, pobogu user posted image

super za link, paola user posted image hvala, dobro nam svima dođe da bacimo oko..

meni je mala isto slabo dizala glavu iz položaja na trbuhu, mislim digla bi, ali bi joj brzo dosadilo, ali nitko se, pa ni mi, nije oko toga previše brinuo budući da ju je držala dobro i okretala u svim drugim položajima...a maleni, jučer sam ga prvi put stavila na trbuh - nije ju ni spustio?! bila sam totalno zbunjena user posted image mislim, super, ali uopće nisam očekivala, puno je čvršći i jači od nje, doduše i u trbuhu se to osjećalo, nije prestajao "trenirati" user posted image

recite mi, dajete li bebama dude i kada ste počele? meni je prvorođena prvi put sa 7 mjeseci dudu dobila jer smo bili na putu u nizozemskoj pa da je malo smirimo u avionu i po gradu kad bi dugo bila u kolicima...nije bilo potrebe pa joj nisam ni davala...a ovaj maleni je zadnja dva dana nemiran isti čas čim ga spustim sa sise, u bilo koji položaj..pa čak i kad mi je u rukama...i danas sam mu dala dudu...a brine me jer se kao ne preporuča do 6. tjedna, dok se dojenje ne uspostavi....da ne bi ispalo da mi se poremeti dojenje..ili, ne daj bože, da mi neće spavcat/zaspat bez dude user posted image



_____________________________

T. - 17.7.2011. <3
http://lb3f.lilypie.com/nHsTp2.png
Z. - 19.9.2013. <3
http://lb1f.lilypie.com/AGxwp2.png

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: LJetne bebice 2013g
3.10.2013 11:04:29   
mamasita
jutroooo žemskeuser posted image
ajmo di steuser posted image evo P na cici,E se sad digla,N pred jedno uru vremena a ja oko devetipol,mm je u Lici kod bake i dide otišao po drva kako su bebice?starija dječica?

(Odgovor članu ganja)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: LJetne bebice 2013g
3.10.2013 11:26:00   
plavka
Dan curke evo da se i ja malo javim.....
sve sam uspijela pročitati ali tko šta komu nisam uspijela zapamtiti....
Mi smo se isto malo borile sa pupkom jer kad je K. završila poslije poroda na rebru tamo joj ga je netko zamotao i sve se bilo sljepilo pa kad sam došla kući morala sam ga cijelog zasprejati da uspijem skinuti onu malu gazicu, uglavnom kad je otpao ranicu smo još dobrih tjedan dana čistili sa štapičem za uho i octinoseptom te nakraju stavili prašak kojeg netko spomenuo zaboravih kak se zove a da sad ne tražim po postovima.... Mi smo na AD i to Nan 1 Pro i imamo 6 obroka po 150 ml. između je još na prsima.... carica već ima preko 6 kg. prava buhtlica, kako nam se bliže 3 mj. i neznamo kad ćemo na operaciju uspijeli smo ugovoriti krstitke za 12-tog, inaće nismo ih planirali imati već sada ali s obzirom na našu situaciju želimo ih zbaviti svakako prije operacije. Biti će skromno i na kraju doma jer nesmijemo baš u prostore gdje ima puno ljudi i pošto će biti u jutarnjim satima jer moram kombinirati između ljekova naručit ću veliku platu, napraviti francusku, kolače, naručiti tortu i to je to... a kad se dignemo na noge onda ćemo slaviti....
Mamasita i mi se patimo sa suhoćom, glavica joj se cijela peruta a gledala sam sa patronažnom i mislimo da to nije tjemenica jer je čisto bijelo perutanje nije nimalo žučkasto, sad mi se i po trbuhu lagano osipala, luda sam već od svega bojim se samo uz sve da nije alergična na pkm kak je i starija bila, naime gastroentrologica mi je rekla da 90% da će mi i drugo dijete biti, više neznam ćim da je mažem, kupila sam i od uriaga onu prvu vodicu, tijelo joj mažem mustelom a lice adermom....


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: LJetne bebice 2013g
3.10.2013 11:31:51   
mamasita
plavka da tako je i kod nas,izrazito suha koža,kupila mi mama protiv tjemenice od aderme,a kožu joj mažem becutanom.suha je strašno,pogotovo ispod vrata i na licu.

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: LJetne bebice 2013g
3.10.2013 14:06:12   
and1
ganja ja sam kupala odmah cim je otpao,i to svaku vecer..dok su bile i one uzasne vrucine sam ju znala i dva puta dnevno buckati..
zasto ne pozoves patronaznu pa neka baci oko? dudu ne zeli,ona svoju rukicu sisa user posted image vama je pretpostavljam skok u razvoju trenutacno u pitanju tako da ga stavljaj koliko zeli da si navuce mlijeka.
nas ima ko kineza user posted image 6ero djece smo, 4 sestre i 2 brata..mi sestre smo vec velike a braca imaju 8 i 4ipol g.
starija sestra ima 2 klinaca i ja dvoje..kad se skupimo samo se djecja vika cuje.. i cesto ja tako uzmem braću ili necakinju pa skupa idemo setati kraj mora,vozit bicikl, u park itd.. vjeruj da koliko god izgledalo tesko zapravo je puno jednostavnije hendlati sa vise njih nego samo sa jednim.. skuzim tko je taj dan kolovodja pa samo njemu govorim jer ga svi ostali prate u stopu user posted image

paola bacila sam oko na taj babyhandling i moram rec da sam ostala iznenadjena,samo sam pogresno presvlacila sve ostalo radim kako je napisano.. bravo ja! user posted image

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: LJetne bebice 2013g
3.10.2013 14:13:38   
plavka
Curke vi koje hranite bebače sa ad mlijekom, kakvu stolicu (drekec) imaju vaši bebači???
Moja je uvijek zasrana maltene do pupka i to rjeđa stolica full kao da si ostavio paštetu na suncu user posted image user posted image user posted image ....
Počinjem se brinuti da nije alergična pa više ništ neznam....

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: LJetne bebice 2013g
3.10.2013 17:38:40   
paola06
Ganja što se dude tiče, moja P je ima od prvog dana tj dobila ju je još u rodilištu na preporuku pedijatrice (makar je bolnica prijatelj djece) jer bi urlala čim bi je maknula sa cice,ima jak nagon za sisanjem,ako nema cice onda cijela šaka u ustauser posted image user posted image user posted image . Duda joj nije zeznula dojenje,uspješno smo kombinirale ciku-bočice-dude varalice (dok nam zbog mog pijenja lijekova nije skroz nestalo mlijekouser posted image ). Probaj dati pa ćeš vidjeti reakciju,makar kazu da ako kasno ponudiš dudu,,mislim iza 6-og tjedna da je klinci onda uglavnom ne prihvate.svako je dijete različito,probaj,u nekim situacijama duda je spas!
And bravo za tebeuser posted image  Meni kad su prvi put pokazali babyhandling bila sam šokirana jer sam sve radila krivouser posted image  Al sad smo se ufurale i sve pet.user posted image
Plavka što se kakice tiče moja ima pastastu,zlatno-zute boje. Mislim da nemas razloga za brigu,bitno je da nema proljev,a to sto je mekša možda je zbog kombinacije tvog mlijeka i AD....

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: LJetne bebice 2013g
4.10.2013 7:36:02   
ganja
Jutro, komadi!
user posted image

and1, danas zovem patronažnu, nikako da to odradim jer smo ovaj tjedna jurcali na matični prijaviti bebana, pa je i starija bila bolesna i tako, gužvovito je bilo..pa evo danas, da ulovim zadnji radni dan prije vikenda..patronažna mi je inače simpatična ženica neka, ali neće se ubiti od posla kako bi se reklo, njezin moto je - dođe, vidi bebu i ostavlja ti br moba i viče: "ne bih se htjela nametat, vidim ja da vama sve super ide, ako što treba - zovite"...tako je i s prvom bilo, došla jednom i više je nismo ni vidjeli...user posted image ..s druge strane i meni se taj pupak čini ok sad, ali bolje da i ona "amenuje" još prije kupanjca...

što se tiče kakice, ja ti nemam pojma jer oboje mi je dojeno, a za dojenu djecu znam da kažu da je svaka kakica dobra, ako je redovita i ako dijete napreduje...pa i toliko puta dnevno...

paola06, ma, da, za dudu, nadam se da mi se neće obit o glavu, da ne postane jedno od one djece koje bez dude ne funkcioniraju...a s druge strane, bolje duda nego palac npr. ...nisi pametan..jer, kao što kažeš, duda je spašavalica, iako, moj mali karakterni momčić naučio već dati mi do znanja da niti duda ne pomaže ako on u tom trenutku želi baš sisu...user posted image

ajme, babyhandling user posted image , pa i ja SVE krivo!!! ...osim ovog zadnjeg dijela u kojem se govori o ranoj stimulaciji, tu sam manijak :D čekaj, vi stvarno presvlačite bebu kao što je opisano? a ne, npr. na prematalici na leđima?!

...i recite mi, meni se čini rano, ali ovaj moj mali jučer imao dva tjedna puna, a on već par dana fiksira mobil nad prematalicom i okreće se prema zelenom zidu u sobi?! ne znam da li si ja to umišljam, ali čini mi se da nije slučajno...a kod frendice mi jeona knjiga o razvojnim fazama pa si ne mogu pogledat

danas je baš brrrrrr...razmišljam čak da zapalim vatru..mmmm...user posted image

_____________________________

T. - 17.7.2011. <3
http://lb3f.lilypie.com/nHsTp2.png
Z. - 19.9.2013. <3
http://lb1f.lilypie.com/AGxwp2.png

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: LJetne bebice 2013g
4.10.2013 7:59:32   
paola06
Ganja,ja radim potpuni babyhandling pa i što se presvlačenja tiče,nije tak komplicirano kak na prvi pogled izgledauser posted image
Nije ti rano da fiksira mobil,i moja je to radila,i dan danas joj je mobil zakon,što ranije počneš sa stimulacijom,muzika s mobila,igračkice itd,to ranije klinci počinju reagirati na njih.
Evo moja zadnjih par dana se odguruje od mene kad ju držim jer želi u sjedeci polozaj što naravno nesmije-razlog? zbog slabijih mišića vrata fizioterapeut s njom vježba,između ostalog i tzv.trik posjedanje,gdje ju on iz ležečeg položaja za ručice vuče u sjedeći na par sekundi, i mala mustra je skužila da je taj položaj bolji od ležećeg i sad se stalno odiže i hoće u taj položaj.Ajde bar vježba vratne mišićeuser posted image
Kod nas danas ujutro mraz,zove me muž kaže da je imalo strugalicu na autuuser posted image
A grijanje nam je upaljeno vec par dana...

(Odgovor članu ganja)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: LJetne bebice 2013g
4.10.2013 8:16:10   
JELENKO VG
Dobro jutro žemske!!user posted image user posted image

Nije me bilo dva tjedna,pa evo da se malo prijavim!!
Sutra imamo krstitke i sve je spremno..robica,torta kolači...Ma bit će prava princeza.
Za deset dana imamo puna tri mjeseca,vrijeme leti ko ludo.Inače super napreduje.
Drži već sama glavu kada ju nosim ,jedino što neće na trbuh,vrišti ko ludauser posted image
pa svaki dan po par minuta forsiram na bušici.kak vaše bebice na trbuhu?Jel dižu glavicu?
Dira igračke i hvata sve oko sebe,guguće,smije se....ma sad je prava bebauser posted image user posted image
I ona je na Ad mlijeku i ima kakicu onako žućkasto zlatnu,više je rijeđa,iako nije skroz rijetka...ponekad je i zelenkasta.Kaže pedica da je to od željeza u bebimilu i da se ne brinem,osim ako nije stalno takva,ali hvala Bogu nije!
Kaka obavezno dva puta na dan,iako je kada je bila manja kakala češće,vjerovatno jer je i dojila!!
Super mi je kada počne dirati moje lice,pa me čupa za usta,nos....!!
ma sve je super jedino preferira desnu stranu i to me užasno živcira,ne znam više šta da napravim.miče ona glavu i na jednu i drugu stranu,okreće,prati sve ali uporno spava na desnoj i kada leži okrenuta je na desno.Pokušala sam joj sve igračke staviti na lijevo,pa joj podmetnem nešto na desnu stranu da se okreće ali ne,ona se vraća na desnouser posted image .Čak se bila i malo zaležala ali kak ju stavljam na lijevo popravilo se.
Spava po 5-6 sati i to mi je super,tek je prije par dana počela tako spavati.
I napokon je prihvatila dudu,tako sam sretna.....Nisam joj davala od početka i kasnije nije htjela,ali sam bila uporna i non stop joj gurala dudu i sad je olakšanje.Drugom bebaču ću odmah u rodilištu datiuser posted image user posted image

Inače,kile mi otišle!Idem dva puta tjedno na aerobic i uživam!!

Vidim ima i novih cura pa dobrodošle!!!!


_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: LJetne bebice 2013g
4.10.2013 8:57:09   
paola06
I mi sutra imamo krstitke,isto je sve spremno,samo još čekamo bundicu koja će ići na haljinicu da stigne iz Rijeke,kumin poklonuser posted image  Ma bit će prava mala princeza!
Jučer nam je stigla svijeća i krsna košuljica, to smo dali raditi po narudžbi da bude u skladu s haljinicomuser posted image
Takve stvari se rade valjda samo s prvim djetetomuser posted image user posted image user posted image
P isto diže glavu kad je na meni,ali i kad ju stavim na dekicu,doduše to smo postigli upornim vježbanjem....ako ti neće biti dugo na trbuhu,probaj sjesti na pod,leđa nasloni na zid,ispruži noge i prekriži ih (jednu preko druge) i onda bebu stavi preko nogu,na taj način joj je trup malo podignut pa može duže izdržati u tom položaju. Nama je to pokazao fizioterapeut i kod nas djeluje.
Mi smo isto imali problem sa zaležanom glavicom,i uvijek ju je više stavljala na desno,mi smo to rješili tako da bi je pustili da zaspi na toj "krivoj" strani glave i onda bi joj okrenuli glavu na "pravu stranu-sada spava podjednako i na jednoj i na drugoj strani,i sama odabire stranu koja joj paše. Taj preokret se dogodio "preko noći" tako da bez brige....

(Odgovor članu JELENKO VG)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: LJetne bebice 2013g
4.10.2013 10:40:44   
ganja
evo, da javim, patronažna bila i kaže pupak savršen! user posted image ako danas naložimo, odmah će pasti i prvi kupanac user posted image

što se tiče baby handlinga, nema mi druge nego da se ispraksiram...zasukat rukave i na posao user posted image

wow, aerobic, to mi se još čini kao znanstveno fantastika user posted image iako, prošli put sam i ja počela vježbat nešto prije nego što mi je mala napunila 3 mjeseca...ne znam je li mi bilo korisnije za tijelo ili za dušu user posted image user posted image user posted image znam da sam se bila preporodila kad sam počela vježbat...ja sam sad na +6,5 od prije trudnoće...a bila sam dobila nekih 14-15 user posted image pomalo, otići će user posted image

e, još jedno pitanje (samo gnjavim nešto) je li nečija bebica imala kefalhematom na glavici i koliko je trebalo da se povuče? nama su rekli oko mjesec dana, dva tjedna je prošlo, a meni se čini da se minimalno smanjio?! bo. user posted image nije da brinemo jer znamo da nije opasno, ali voiljela bih da vidim malo više naznaka da prolazi user posted image

pozdraaav!

_____________________________

T. - 17.7.2011. <3
http://lb3f.lilypie.com/nHsTp2.png
Z. - 19.9.2013. <3
http://lb1f.lilypie.com/AGxwp2.png

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: LJetne bebice 2013g
4.10.2013 12:29:26   
mamasita
dan ženskice moje :)
evo mi spavale sve danas do 11user posted image user posted image ajme kako smo se naspavaale,Paola je pajkila cijelu noć i probudila se u 8i40 i cicala pa nastavile sve skupa dalje krmit.joj kako sam se naspavala ko mala beba.inače P se ful smije,seke voli jako sve gleda šta rade i stalno im se smije,E joj stalno priča priče i ona je ful mirna onda.moja mama joj svaki dan skida tjemenice,sve ih je manje,nona uživa u tome,pa šta nebi.inače PLAVKA,t si spominjala da ti je K suha koža,nama je teta u ljekarni dala testeriće i probala sam kremu Klorane baume de calendula,za crvenilo,iritaciju i suhu kožu.jako je dobra,nama je ispod vrata bilo jako crveno,i koža jo se lupila,ali sada je super a mažemo tek dva dana.
mm je u liki danas će doć doma i donjet drva doći će i baka i dida sa njim,nisu dugo bili kod nasuser posted image
to je to ukratko,ne grizem nokte ima mjesec i pol i jako su mi narasli,inače nisam nikada pričala ali stalno sam grizla nokte i to je bilo strašno,znala sam cijeli nokat pregrist,to je bilo grozno za vidit ali nisam si mogla pomoć.baš mi lijepo ruke izgledajuuser posted image
ganja,i mja razmišljala jučer da naložim ali nisam jer mm još peć nije stavio nazad,bogami je zima kada bura počne švikat,JELENKO baš mi drago za Emicu ljepoticu,ma prava je ljepotica,neka nama rastu naši bebačiuser posted image Paola i Jelenko želim vam da se lijepo provedete na krstitkama i da se zabaviteuser posted image user posted image Paola,da,jesi vidjela moj status na fejsu jučer,kada imaš zroje djece onda se pokušavaš koz dan an nekoliko min sakrit od njihuser posted image user posted image user posted image tako da,da,sa prvim je sve cici mici,a sa drugim i trećim ne zamaraš se tolikouser posted image user posted image user posted image
evo sad se E igra sa P u sobi,plače mi se kada ih gledam kako se vole,ah lui hormoni.a gdje nam je luci buci?
ja bi voljela das se tipkamo puno ovdje...mani je to baš gušt....

(Odgovor članu ganja)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!