|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lista opreme za bebu i porod
16.2.2013 13:40:12   
seraphyme
posteljina za koljevku/krevetić
kolica+AS
jednodjelna odjelca dugih rukava 2x
body 5x
hlačice 2x
čarapice 2x
kapice 2x
pamučne dekice tetra pelene lola baby – 10 komgazice za brisanje 4x
ručnici sa kapicom – 2kom  
škarice sa tupim vrhom(osobno koristim grickalicu da mu riješim nokte)
četka i češalj za kosu
duda varalica

pavlović krema
štapići za uši
gel za kosu i tijelo
vlažne maramicePampers premium pelene 1

najmanje sterilne komprese
mrežice za pupak
bivacin prašak za pupak


-torba za rodilište:

2 spavaćice ili piđame
čarape
mrežaste gaće ručnici
papuče
blazinice za grudnjak
ulošci poslje poroda
wc papir 
čaša
voda 
tuš gel
kaladont i četkica
dezodorans


+ medicinska dokumentacija ovako je otprilike kod mene.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Lista opreme za bebu i porod
11.3.2013 14:08:13   
Afrodita83
Počinjem radit popis idući tjedan i ravnat ću se po ovom user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 11:55:25   
kisica
Lista mi se sviđa, ima zaista svašta na njoj.
Po meni isto ima malo previše stvari za rodilište. Zapravo, ovisno u koje rodilište idete. Nama u Sisačkom nebi pola toga dozvolili uopće da unesemo jer je njima sve previše.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 12:48:35   
sretnaz
lista je stvarno opsežna, i mislim da neke stvari ne treba odmah kupovati jer se to može u hodu. Bočice sam dobila i nikad otvorila jer isključivo dojim. Dudicu sam dobila, zavolio ju je s mjesec dana i onda sam kušpila još i nabavila lančić. I zato ne treba nabavljati niti četku za bocu. Za pupak je najbolje vidjeti s patronažnom jer čini mi se da se različito tretira po regijama. Umjesto fiziološke otopine može se koristiti i čaj bijelog sljeza za nosić. Ali aspirator je stvarno najbolja stvar! Ako se doji nije potrebno kupovati čajeve, eventualno ako će ih mama piti da dijetetu olakša,, što sam ja i radila.

Rodilište, sve ovisi pa treba vidjeti s njima. Izdajalica nije potrebna. A ako zatreba može se kupiti naknadno ili još bolje posuditi. To vrijedi i za šeširiće. U Rijeci za bebu ništa ne treba. Samo za izlazak, pelena i robica.

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:17:43   
Sammy056

mislim da jednu bočicu trebate pripremiti za svaki slucaj. dijete ce ti jednom ionako jesti na bocicu neces ju baciti. i napominjem da ako nemate od koga posuditi izdajalicu a ispostavi se da vam treba, Tommie Tippie su jednako dobre a kostaju manje od aventove. Također njihove bočice su dobre za korištenje uz dojenje.
Po meni spisak je preopširan ali to sam ja. s druge strane ne nosite sve to sto pripremite u bolnicu osim ako vam bolnica nije 100km daleko. Pa svaki dan ce vam neko doci i donijeti sto vam treba. Svakako ponesite nesto za popiti i pojesti jer bi vam to moglo zatrebati zavisno od vremena kada rodite.
Ja sam šila gazice/krpice sama. radila sam ih u 4 sloja a kupovne su sa samo dva. nije jeftinije ali meni su takve bolje.
Također preporučujem iz iskustva tetra pelene iz KIK-a. Kupuju se u paru (jedna je bijela a druga u boji) jako su kvalitetne fine i mekane.
Ako se još nečega sjetim, dopišem.

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:20:09   
Afrodita83
U Kik-u ima tetra pelena??? Znaš možda koja je cijena?

(Odgovor članu Sammy056)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:21:41   
snowwhite
u dm-u ima tetra pelena,nisu preskupe

(Odgovor članu Afrodita83)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:23:31   
snowwhite
znam da je teško odoljet ali nemoj kupovat puno male robice NB i 56 jer za mjesec dana ne stanu u to

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:26:01   
Afrodita83
To znam, al fora mi je ovo da je jedna u boji user posted image . Znam da ih ima i u DM-u i u ljekarnama, al za Kik nisam znala.

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:30:14   
Sunshine28
moja lista je za 7 dana u rodilištu, s time da sam ja bila 9 jer sam dva dana bila na promatranju uoči planiranog carskog, pakirala sam za 7 jer u osječkom rodilištu se nakon carskog ostaje minimalno 7 dana
iz istog razloga tu su izdajalice, bočice...rekli su mi da carice imaju puno češće i više problema sa dojenjem....to mi se na kraju pokazlo tocnim pa mi je stvarno sve trebalo...

uz pretpostavku prirodnog poroda i ostanak u bolnici 3 dana ne treba toliko stvari

naravno, sve vam moze donjeti i netko drugi, ali ja sam takva, htjela sam sve sama spakirati da nemoram mm navigati po ormaru i kuci, to se pokazalo odlicnom odlukom jer kada sam ga dan prije izlaska iz bolnice poslala da mi donese gaće, donio mi je pet komada onih koje sam nosila prije trudnoce kada mi dupe bilo za metar manje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:33:00   
Afrodita83
Ja ću isto sve spakirati, tako mi je lakše dok znam da je sve samnom!

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:41:30   
Sammy056
Mislim da je paket negdje 23 kn ali enmoj me drzati za rijec. ja sam ih kupila po 16kn na nekoj akciji. ako zelis bas fora tetra pelene u mulleru ih imas sa uzorkom.

i da, definitivno pripremite MM-u robicu u kojoj ce beba izaci iz bolnice zajedno sa nosiljkom. Kao i vasu robu za izlazak. Oni ne znaju sami to sloziti.
Moja Mimi ima 5 mjeseci a MM me jos uvijek zove ako nisam u kuci da me pita sta da joj obuce.

(Odgovor članu Afrodita83)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:45:24   
Afrodita83
hvala ti!! Točno znam o čemu pričaš....moj ujutro sam nezna ni balkon otvorit ako mu ja ja ne kažem user posted image , mislim, treba se toga sjetiti user posted image

(Odgovor članu Sammy056)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 19:46:12   
Sunshine28
vidis sammy to sam zaboravila napisati!user posted image
pored vrata u spavacoj sam ostavila nosiljku i u njoj torbu sa robicom za izlazak iz bolnice (jedna body kratkih rukova, jedno jednodjelno odjelce dugih rukama i kapica, sve pamučno), jednom pelenom na čičak za široko povijanje, pamucnom dekicom i dudom varalicom user posted image
spremno samo da zgrabi i donese user posted image
ali bez zezancije bio mi je jako zahvalan user posted image

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 12.3.2013 19:47:48 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Sammy056)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 20:29:44   
Tina 21
Nemojte zaboraviti punjač za mobitel uzeti sa sobom u bolnicu :)

Ja sam nosila i japanke u kojima sam se tuširala jer je čest slučaj da se dobiju gljivice na nogama (Međimurje,a poznati smo po romima) i rola wc papira jer je tamo nikad nema.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.3.2013 20:32:07   
Afrodita83
E da!!!!!!!!!! japanke!!!!!!!!! super ideja!!!!!

(Odgovor članu Tina 21)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 12:30:56   
Hladna
Ja idem mjesec dana prije poroda u bolnicu gdje cu docekat porod i idem iz Koprivnice za Zagreb sto mi je 100 km i nece mi svaki dan nitko moc dolazit vec samo za vikend pa me zanima jel ima koja savjet tj preporuku sto bi mi jos trebalo s obzirom na situaciju i vrijeme boravka tamo ??

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 12:37:56   
snowwhite

IZVORNA PORUKA: Hladna

Ja idem mjesec dana prije poroda u bolnicu gdje cu docekat porod i idem iz Koprivnice za Zagreb sto mi je 100 km i nece mi svaki dan nitko moc dolazit vec samo za vikend pa me zanima jel ima koja savjet tj preporuku sto bi mi jos trebalo s obzirom na situaciju i vrijeme boravka tamo ??

meni je fen bio spas jer imam dugu kosu i da je nisam posušila stalni propuh bi me uništi (prozori otvoreni a svako malo netko vratari,uzela sam si i hrpu čokoladica od žitarica iz lidla oko 1,50 kn ko frutabela nešto,uzmi si koju knjigu i časopis koje ćete kasnije mjenjat u hodniku :-D
i ako imaš nekaj za slušat muziku

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 12:40:31   
snowwhite
i d aprvi put mi je torba bila spremna od 6 mj :-D
drugi put sam iznenada ostala u bolnici sa 32 tj bez ičega ali me je muž iznenadio i sve spremio i donio,čak i uloške pokupovao,i zato molim pljesak za MM user posted image

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 12:43:29   
Hladna
mislim da cu trebat kombi za stvari user posted image user posted image

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 12:46:39   
Tina 21
Torbu sam tjedan dana prije pakirala :)..malo sam si bila ljena...i svaki dan sam nešto pakirala u vrečicu od nepotrebnog i slala doma po dragome jer neznam kak bi išla doma...

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 14:50:19   
Sunshine28
Hladna mislim da bi tebi moj popis bio skroz ok obzirom da je za tjedan dana....netko ce ti dolaziti jednom tjednom sigurno da zamjeni donje rublje, pidžame i ručnike...
u tvom bi slucaju isto prorucila fen i mozda malo "civilne" odjece jer ces vjerojatno imati priliku prosetati u krugu bolnice, a mozda i izvan, dok cekas porod....ja sam nosial i laptop sa tv karticom i mini antenom da mogu gledati izgubljenu cast tri dana dok sam cekala porod user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Tina 21)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 14:57:01   
snowwhite
laptop ti bude spas ako imaš

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 14:58:25   
cuba
Ja obavezno nosim svoj tabletuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Lista opreme za bebu i porod
13.3.2013 14:58:26   
Hladna
Sunshine e da je meni laptop nista mi nebi trebalo, kartala bi online remi i belu i zacas bi mi proslo vrijeme, a ovako cu popizdit mj dana tamo, nadam se da ce me pustit u setnje user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!