|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
13.6.2012 10:31:46   
marty25
Evo da se i ja javim...vec dugo citam vase postove..i jako jako mi je tesko...kad gledam kroz sto ste sve prosle, i kroz sta prolaziteuser posted image ...imam i ja jedno prilicno dugu pricu..koju bi htjela podjeliti s vama...
Ja i moj muz dugo nismo planirali djecu, mislili smo mladi smo jos malo, mada je on htio, a ja sam ta bila koja je govorila..ajde da sve rijesimo sredimo ,vjencamo se....pomalo sebe krivim za sve ovo. Zaposlila sam se prije 2,5 godine, u struci..moj san se ostvario, vrlo brzo sam dobila i za stalno..sreci nije bilo kraja. prosle godine prije 10mj smo se i vjencali..onako kako sam i zamisljala, sve sjelo na svoje. Poceli planirati bebu, nakon dva mjeseca ja ostala user posted image ..Otisla kod ginekologa, pregledala me i narucila na ultrazvuk..no sljedeci dan jaki bolovi u stomaku i ja prokrvarila, otisli na hitnu, imala biokemijsku trudnocu, doktoricine rijeci; dogada se, da niste pogledali s testom nebi ni znali, nisu me imali potrebe cistiti. Jako dugo sam se patila i trazila razloge, otisla kod svoje ginekologinje: vecinom saljem na briseve, one koje su imale vise od tri pobacaja..ali ako zelite radi sebe poslat cemo i vas bris, pa da vidimo. Ja sam naravno zeljela, pa sto cu ako mi se opet dogodi. Pronadjena mi je ureaplazma u. manje od 10 na 4. Pila sam jednu turu summameda, ponovila bris ponovno isto, ja i moj muz dobili opet turu antibiotika...i ona je otisla. Proslo je 5 mj od spontanog, pa reko idemo raditi na bebi. pratila ovulaciju trakicama. Prije par dana nego sto cu dobiti mengu...pa idem provjeriti test, jel me je bolilo kod prepone, kad onouser posted image ...nismo mogli vjerovati...nisam odmah htjela ici kod ginekologa, ali kad mi se pojavilo smedkasto, otisla sam. Gleda ona, gleda i kaze maternica zadebljana, ali nazalost nista nevidim...vanmatericna trudnoca. Morat cemo jos betu vaditi, za dva dana. Beta 2100, ona gotova...idete hitno u bolnicu. Dosla tamo sva izbezumljena, pregledana..kaze plod je u desnom rogu.. Na promatranju cete biti. Za dva dana ponovno ultrazvuk, beba se spustila ali je primjecen hematom 28*18, 50/50 su mi sanse. Strogo mirovanje, duphaston 3*1..Povremeno mi je curkalo van..ali mi je receno da je to normalno jer se hematom cijedi, a kod nekih sam od sebe ode. Beta mi je pravilno rasla zadnji put je bila 24000, srceko kucalo...sve bilo dobro..Dosla kuci iz bolnice i dalje mirovala, doslovce samo tus i wc. Bila sam osjetila povremena probadanja sa strane, ligamenti se sirili i da je to ok..Prije pet dana u noci otisla do kupatila, krv naglo krenila...otisli na hitnu, moja mrvica otisla...u 8 tjednu, poslali me na ciscenje.,pod anestezijom cijeli dan sam proplakala, zasto meni, cuvala sam se, svaki dan sam joj pricala..biti ce sve u redu izdrzat cemo mi to. Ali ipak me napustila, neznam kako dalje, nebi ponovno mogla to prozivjeti...Jako mala trudnoca, a ja sam u totalnoj depresijiuser posted image
OPROSTITE, OVO SE ODUZILO...ALI KAD ME NITKO NE RAZUMIJE..MORALA SAM SE VAMA POJADATI..user posted image

a tako bi voljela jednog malog andela..ali me strah svega

(Odgovor članu bebica77)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
13.6.2012 10:55:46   
mala pcelica
marty dobrodošla ...
bas je tuzna tvoja priča user posted image ...nadam se da ce ti se javiti cure koje su to isto nazalost prosle i da ce ti reci sta mozes da učinis po tom pitanju...i nemoj sebe da krivis sto nisi htjela ranije da imate djete jer ti to nije garancija da ti i tada nebi bilo isto ...znam da nije neka utjeha ali zelim ti srecu i da se iduci put tvoja mrvica uhvati kako treba i da bude skolska trudnoća user posted image user posted image user posted image


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu marty25)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
13.6.2012 13:26:31   
marty25
Hvala mala pcelice, nadam se da cu dozivjeti, da jednoga dana imamuser posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
13.6.2012 13:40:31   
stars777
Žao mi je što si i ti morala to proći,već si vjerojatno pročitala i moju priću o mojim izgubljenim blizancima u 13tj.a eto ima nas nažalost sve više.....nego nemoj brinutiuser posted image će doći kad se budeš najmanje nadala ali prvo se moraš smirit i ne forsirati jer NADA ZADNJA UMIRE!!!!!!!!

_____________________________

Matija 28.09.1994.
Ivona 12.06.1999.
Lana 22.08.2010.

(Odgovor članu marty25)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
13.6.2012 14:01:07   
marty25
stars777 citala sam tvoju pricu...i bilo mi je jako tesko..user posted image

(Odgovor članu stars777)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
19.6.2012 18:10:41   
splicanka
marty stvarno mi je za i znam kako ti je, sve sam to prosla, prije 2 god biokemijska, i sad prije 5 mj isto kao ti, veza od 5 godina nakon toga vjencanje ka iz bajke, pri kraju faks udam se u 10 u 11 ostanem trudna u 1 mj  u 7 tjednu spontani sa kiretazom, obavila sam bezbroj pretraga i sve cisto ko suza, razlog: STRES.... ljuta sam na sebe bila i sve oko sebe koji su mi to priustili... ali se nedam sada sam vedra i nasmijana i znam da me ta mrvica cuva i mene i bebu koja me negdi ceka, znam kad ti kazem da vrime rane lici da te nece utjesit ali  viruj to je tako, ja sam u 8 mj trebala drzat bebu  narucju al eto sad cemo se trudit da opet zatrudnim (iako je uvik upalilo iz prve) nedaj se draga ako treba plakat, placi meni je pomoglo user posted image  

(Odgovor članu marty25)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
20.6.2012 12:07:07   
marty25
Tesko je...user posted image .. Ja vjerujem da i nas koje smo kroz to sve prosle. ceka jedan andelcicuser posted image , kad dragi Bog odluci da je vrijeme. Dva tri dana, budem dobre volje, i onda jedan dan proplacem. Stalno trazem razloge, ali ja mislim da je stres to napravio. Splicanka ti si isla na sve pretrage? Sto su ti rekli za PHD nalaz? Ja iduci tjedan idem na kontrolu, i sve ostalo. Pa sam odlucila da necemo vise zuriti, dat cu si jedno godinu dana da obavim sve pretrage, ja i muz, pa cemo vidjeti sta dalje..Ali mi je uzasno tesko, a pogotovo kad vidim kolegice koje su trudne, znam da je sebicno to od mene, ali nemogu si pomoci.. Tebi zelim svu srecu i da kad tad ostanes user posted image . i Da ti ova trudnoca bude najljepsa.user posted image

(Odgovor članu splicanka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
20.6.2012 23:15:10   
splicanka
meni su trudne sve prijateljice onda znas kako mi je.... ovako phd uredan, citogenetski nalaz ploda  uredan jer i to je moj ginekolog trazija... e onda ja: hormoni stitnjace, trombofilija, spolni hormoni,brisevi:  ureoplasma, mikroplasma, klamidija, papa, krvna slika, mokraca kompletna, znaci urinokurtura, torch( test na viruse) i sve ni manje ni vise nego u savrsenom redu ali ja sam ti u tom periodu pocela polagat vozacki tj tek se ucila, pa faks pa jos neki ljudi itd i svaki dan bila pod debelom nervozom i nisam mogla ocekivat drugacije i sad nekad krivim sebe da sam trebala bit smirenija a ne tako sebicna ne znam sta da kazem... user posted image

(Odgovor članu marty25)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
20.6.2012 23:48:22   
anamarijapupek
Cure drage, ne mogu reći da nakon nekog vremena ta bol kad izgubiš bebu prođe, ali da bude nekako lakše je istina. Nakon što sam sve te pretrage napravila i isto su bile u redu, mislila sam da će nam jako dugo trebati da se primi nova user posted image Iskreno, nije mi se dalo čekati i gađati u prazno nego sam razgovarala sa mm i kupila LH trakice. Prvi ciklus smo fulali jer nisam znala očitati te nijanse. Međutim, za vrijeme drugog ciklusa smo pokrili ključne dane. I opet se iznenadila kad sam ugledala plusić na testu. Ono što sam htjela reći - mislim da nema nekakvog razloga koji se da otkriti ako su svi nalazi uredni. Očito je to nekakva prirodna selekcija, greška u prvim koracima kada dođe do oplodnje. Tu se ništa ne može napraviti i to si nekako mi žene moramo staviti u glavu. Ipak, muškima je nijansu lakše jer nije njihovo tijelo i ne moraju to "čeprkanje" po tijelu prolaziti. Imati sreće, pa uz sebe imati muškarca koji ti daje podršku, je po mom mišljenju najvažnije. Sada kad nosim našu bebicu sam sretna, ali mislim da ćemo puuuuno sretniji biti kada ju ugledamo i primimo u ruke. Onda ćemo znati da je sve u redu. Dajte si vremena koliko treba međutim ipak smatram da ne treba dugo čekati, jer bol zbog gubitka bebe nikada neće nestati. Ne do kraja. Splićanka, nemoj misliti da je to zbog uzrujavanja i svega što se oko tebe u to vrijeme događalo. Evo, ja svaki dan pizdim, što od vrućine, što od hormona. Takva sam....i ne mogu se da ih 10 nosim u sebi promijeniti svoju narav. Probaj drugačije razmišljati. Ja sam dosta toga pročitala na internetu i definitivno ne mislim da sam kriva za to što se dogodilo. Držim vam fige da uskoro ugledate plusiće i dobijete u sljedećoj godini najljepši poklon koji se može dobiti user posted image Do tada, uživajte u moru, suncu, vrućini koja nam je došla. Natrackajte se malo sladoledom i pustite mašti na volju user posted image Popijte si malo vinčeka uz večeru da se opustite i vidjet ćete rezultate uskoro user posted image

_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

(Odgovor članu splicanka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
16.8.2012 14:26:57   
elisabetta
bok cure, evo da vam javim i moju tuzno vjest. danas popodne idem na kontrolu za kiretazu. al neznam dal ce mi to napraviti u 6 tjednu trudnoce srceko nije vise kucao. citala sam da kiretazu ti naprave u lokalnoj, i da jaaaako boli, imate i vi iskustva o tome?

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
16.8.2012 15:27:23   
m600
žao mi je elizabetauser posted image user posted image
drži seuser posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu elisabetta)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
16.8.2012 17:48:16   
anamarijapupek
Ja sam išla prošle godine na kiretažu, u 9.tjednu nije srčeko više kucalo. Iskreno - više mi je psihički sve to palo nego fizički (što se boli tiče). Dali su mi injekcije lokalno tj. anesteziju i u ruku sam primila apaurin tj.nešto za smirenje. Bilo je dosta brzo gotovo, nekih 15-ak min. Jedino što ja nisam mogla nikako od plača trbuh primiriti pa su čak i neko vrijeme čekali dok se smirim. Na kraju mi se na plafonu pojavio nekakav rozi krug (čula sam da je to pred nesvjesticu) i tad sam bila skulirana tj. nisam više plakala. Nakon toga je samo potrebna utjeha muža i kada nova bebica dođe bol je sigurno manja. Ali se ne zaboravi nikada.

_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
19.8.2012 3:02:58   
malena tuzna
Cure jel vas ima sta??ima li kakvih novosti??neznam dal ste upoznate s mojom pricom ukratko dva spontana pobacaja sad vjestica kasni i sva sam napetaaaa!!

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
19.8.2012 7:07:59   
freelove
user posted image user posted image user posted image ...tak se osjećam kad pročitam vaše postove...nadam se da će se sa vremenom sve posložiti i da će te sve uspijeti iznijeti svoje trudnoće....meni je prva trudnoća bila spontani (blizanci u 7-8 tjednu), rekli su mi tada da se jednostavno nije primilo i ja sam to tak prihvatila, sve ove pretrage koje spominjete -nisam ni ćula za njih....nakon 7 mjeseci od spontanog opet sam ostala trudna , pa sam krvarila, pa moj ginić nije mogao nač plod uzv-om, ni kucaj srca....več me slao na kiretažu, ali prije toga kod secijalista u petrovu gdje je dr.Trutin na uzv-u nakon duljeg traženja našao i plod i otkucaje.....mirovala sam 15 dana radi tog krvarenja i kasnije je sve bilo ok.....evo, da vam dam malo nade...znam još dosta tih priča gdje je sve završilo dobro nakon puno tuge i problema pa sam sigurna da će i sve vaše priče imati happy end....svima držim fige i na rukama i na nogama, držite se....

_____________________________

peace&love

(Odgovor članu malena tuzna)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
19.8.2012 7:13:13   
freelove
još sam samo htijela reč nekaj u vezi kiretaže....ja sam radila to u petrovoj ali prije 8 godina i uvijeti su tada bili užasni, znam da sam nakon zahvata sva jadna u šoku ležala i samo me zavjesa djelila od sestra koje su bile na pauzi i cerekale se cijelo vrijeme...to mi je bilo koma....mislim da je sada puno drugačije. Isto tak mislim da je puno teže to sve psihički podnijet nego fizički....dobro je imati nekoga s kim ćeš se dobro ispričati o svemu....a vrijeme kasnije učini da sve polako prođe

_____________________________

peace&love

(Odgovor članu freelove)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
19.8.2012 19:02:19   
anamarijapupek
freelove, potpisujem sve što si napisala. Ja sam sad 25t3d, sve je super sa našom curicom i čekamo 11.mjesec da nam se pridruži. MM mi je bio bezuvjetna potpora u svemu i da nema njega moj mozak bi bio daaaaaleko od moje glave user posted image Ja sam isto radila kiretažu u Petrovoj bolnici i moram reći da su uvjeti odlični, barem na tom novom odjelu desno u prizemlju. Sve bolnice bi trebale biti takve. user posted image

_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

(Odgovor članu freelove)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
20.8.2012 23:14:06   
malena tuzna
Cure drago mi je da je sad konacno sve uredno s vasim trudnocama i da cete uskoro drzati svoje bebice u narucju.nakon dva spontana danas ujutro sam i ja ugledala plus na testicu:-) moram priznat da me jakooo strah bojim se i kod ginekologa otici



(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
21.8.2012 0:07:29   
mala pcelica
čestitam na plusiću user posted image i promjeni sad nick u nešto veselije user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu malena tuzna)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
21.8.2012 10:06:29   
girlpower

IZVORNA PORUKA: mala pcelica

čestitam na plusiću user posted image i promjeni sad nick u nešto veselije user posted image

cestitam i sad budi mala vesela a ne tuzna!user posted image

_____________________________

13.04.2000 miko
20.02.2003 gago
17.06.2005 beba
15.08.2010i jedina princeza zvana JEJA

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
21.8.2012 15:17:52   
malena tuzna
E ovak cure sad sam totalno zbunjena.javila sam vam da sam ugledala pozitivan test nije crta bila jako vidljiva kao kontrolna ali se crta pojavila odmah rozkasta.posto mu vrag nije dao mira odem u ljekarnu i kupim test i htjela sam ga sutra napravit ali sam ja po prirodi dosta nestrpljiva osoba i uradim ga jutros u 3 posto sam morala pi pi reko aj pi pi cu po testu kad ono nactestu nista samo kontrolna...totalno zbunjujuce...inace u prosloj trudnoci uuuu nakupovala se ja testica a svaki bio negativan a ja bila trudna nakon 10 dana kasnjenja test mi pokazao pozitivno.sad mi kasni 5 dana al meni nikad ne kasni bili smo muz i ja na godisnjem uzivali totalnno sam bila opustena nisam mislila na bebicu niti racunala plodne dane ma nis..i razveselila se kad sam vidla drugu crtu a na ovom testu nis..sigurno cu ponovit test kroz 2-3 dana ali ja sam nekako uvjerena da jesam ne pitajte me zasto al jednostavno osjecam..ipak vidit cemo sta ce biti..jel neko od vas imao slicno iskustvo???

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
31.10.2012 13:15:46   
elisabetta
bok cure, prije 2 i pol mjeseca, javila sam i napisala da sam morala na kiretazu. i tako je bilo. U bolnici u Puli, dali opću anesteziju i ništa nisam cula, to je bilo gotovo u 10 ak min. kad sam se probudila, sijecam se samo da sam jako plakala i vakala na svih. Sad je toliko proslo i vec zelim misliti na drugu bebu. Sad du kod moje ginice napraviti sve pretrage i idemo dalje. Mogu vam reci da mi je bilo jako teško, i mislim da to necu zaboraviti nikad vise, i na to ne zelim ni vise misliti vise, zelim misliti da cu imati drugu bebicu i da ovaj put, ako Bog bude samnom, imat cu zdravu trudnocu.
Mislim da 3 mjeseca su dovoljna, i da samo sve ide kako treba s pretragama. Mislite da je prebrzo ili da se moze?user posted image

(Odgovor članu malena tuzna)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
31.10.2012 13:17:48   
mala pcelica
ako ginićka utvrdi da je sve ok naravno da možeš ...sretno user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu elisabetta)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
31.10.2012 18:39:05   
anamarijapupek
ja sam 05.10. prošle godine bila na kiretaži, a sredinom 3.mj ove ostala trudna. Pozitivu u glavu i to je to. Zaboraviti nikad nećeš što se dogodilo, ipak je to bila tvoja beba. Mi smo si pomogli LH trakicama da beba dođe ćim ćim prije user posted image

_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
16.11.2012 23:54:04   
Mrvica83
Drage moje .. Već duže vrijeme čitam objave i iskustva na forumima .. Pa se sad javljam i sa svojom pričom kako bih pronašla malo utjehe .. MM je sjajan ali ipak ponekad osjećam da mi treba neko ko je prošao nešto slično .. ali da krenem od početka ..Nakon 2 mjeseca rada na bebici vidjeli smo plusic .. Nasoj sreći nije bilo kraja jer smo već imali dijagnozu mioma na maternici koji su , eventualno , mogli opstruirati začeće .. Sve je bilo u redu - na prvoj kontroli mi je zbog kontrakcija ukljucena terapija Utrogestanom i trudnoća je krenula svojim tokom .. Na drugoj kontroli smo vec vidjeli otkucaje i odahnuli jer smo mislili da je to prekretnica za sve ..No  Nazalost nije bilo tako user posted image Na redovnoj kontroli na početku 12 tjedna otkucaji su nestali , gestacijska vrecica je bila nepravilnog oblika - dijagnoza missed ab. na sto je doktorica  preporucila hitnu kiretazu .. Nastupila je agonija , odlazak u bolnicu .. Lokalna anestezija i velika , neobjasnjiva bol u srcu od koje se jos oporavljam .. Kiretaza je uradjena 24.10. i nase mrvice vise nije bilo .. Miomi su zbog navale hormona jos malko porasli i pogorsali uvjete za narednu trudnocu user posted image Bilo je suza , tuge ali nekako smo krenuli  dalje i cekamo prvi ciklus nakon missed ab.Preporucili su nam najmanje tri ciklusa cekanja .. A ja se samo pitam kako nisam znala , osjetila da nesto nije u redu .. Rekli su da je bebac zastao u razvoju vec od 8-9 tjedna .. Izvinite na dugom post-u ali nadam se da cu druzenjem sa vama i citanjem pozitivnih iskustava naci zrnce utjehe i jos snage za dalje user posted image

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Spontani pobačaji i kiretaža
28.11.2012 12:22:36   
mirela1980
cao,dali mi moze neko od vas dati savijet sta da radim?trudna sam u 6sedmici a plod se skroz slabo vidi jedva je se ustanovila trudnoca,doktor mi je predlozijo da koristim jedno 7dana pile da bi dobila krvarenje i dali cu dobiti uopste??? pa tako da nebi radila kiretazu ili da cekam jos neko vrijeme molim vas ako mi mozete pomoci.user posted image user posted image

(Odgovor članu splicanka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!