|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoASći
13.8.2012 12:22:11   
quess
di ste žene moje drage?kako ste mi sve odreda? leptirice pogotovo ti?
ja sam dobro,ma u biti super,sljedeći tjedan ću na godišnji pa ma ta misao nosi kroz ove radne daneuser posted image

pohvaljujem ideju posvajanja,samo kod nas je to tolika procedura i dugotrajan posao da na kraju ti se silna papirologija ogadi i iscrpi čovjeka al za bebicu sve!!!!!user posted image

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Depresija u trudnoASći
13.8.2012 13:59:52   
m600
evo mene,radim malo po kući danas pa se slabo javljam
quess poslala sam ti privatnu poruku...jesi dobila?user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Depresija u trudnoASći
13.8.2012 15:27:50   
quess
e draga,tek sad skontala poruku,odgovorila sam ti user posted image

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Depresija u trudnoASći
13.8.2012 15:44:08   
m600
i ja tebi user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Depresija u trudnoASći
13.8.2012 16:34:17   
leptirica 15
draga guess, lijepo je pročitati da si super, to je bitno, i što je još važnije, jako lijep osjećaj..

danas je loš dan za mene, cijeli dan sam sama doma, mučim se ponovo sa mislima, zatrudnjeti ili ne opet, pa oplakujem svoju dječicu, pa i svoj sadašnji život..

kao da me neka misao obuzela da ne želim odustati a umirem od straha ponovno biti trudna..

znam da ne mogu odmah sljedeći mjesec, ali konačna neka odluka bi mi pomogla, ma kakva god bila, ovo previranje mislima mi čini jako loše..

a kako da zaustavim te misli? sutra imam razgovor kod psihoteerapeuta pa da čujem da li mi može pomoći u tim mojim problemima, moram pokušati barem..

noćas sam sanjala da sam opet u bolnici, noćna mora..

guess i m600 vi ćete se vjerojatno i upoznati, vjerujem da ste blizu jedna drugoj.. bar ćete imat potporu i podršku jedna od druge..

danas sam skuhala jelo mužu prvi put nakon dugo vremena, ne zato jer nisam željela, nego zato jer nisam smjela, još sad u pravilu ne smijem se kretat ali malo početi polako raditi po kući je u redu, da se polako navikavam na to opet..

evo čujem muža, doma je došao, odmah mi je lakše malo..

pozdrav i vama drage forumašice..


(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 8:22:13   
m600
joj leptirice drži se, gledaj na sebe....prvo ti a onda svi drugi... gledaj da sebi ugodiš da tebi bude dobro....da se osjećaš bolje...
rekla sam ti nema gore boli od gubitka djeteta tako da ja to baš ne mogu razumijetiuser posted image
ali mogu razumijeti duševnu bol i pitanja koja si postavljaš i kriviš sebe...ali nisi ti kriva... tako je moralo biti... pusa i molim te izvuci zadnje atome snage iz sebe da ne padneš skroz...radi nešto što te opušta....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 10:26:54   
quess
leptirice draga,drži se,znam da ti nije lako,meni su nakon spontanog sve lađe potonule i bila sam ljuta na sebe,svoje tijelo,ma na sve oko sebe i bojala sam se nove trudnoće al evo sad kad je par mjeseci prošlo samo molim Boga da opet uspijem ostat trudna al ovaj put neću prekidat sa zoloftom nego ću ga nastavit uzimat i gledat što više se odmarat i bez grča uživat i trudnoći,molit da mi Bog podari snagu i zdravlje da uspiješno iznesem trudnoću i rodim zdravu bebuuser posted image

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 10:30:20   
leptirica 15
ja bi rado da znam kaj će biti pa da znam se i pripremiti na to..

ali ovu bol i tugu teško da mogu podnijeti..

u subotu sam lijepo bila organizirala si misli i rekoh sama sebi sad se osjećaš super, sad se toga drži ali kratko je trajalo..

već u ponedjeljak mi se vratila stara shema u glavu i opet ja sa mislima, pitanjima i razmišljanjima..

danas ću te svoje misli podijeliti s psihoterapeutom pa da čujem i njegovo mišljenje..

s jedne strane bih voljela da mi propiše tablete da si bar malo olakšam, a s druge strane želim da se izvučem iz toga bez lijekova, imam tu volju samo nemam načina..

a to što sam stalno usamljena doma mi još i odmaže a ne da pomaže..

ne spavam dobro i onda sam stalno iscrpljena i po danu..

ali sam se barem temperature riješila, to mi je jako drago..

djevojke moje i žene a kako se vi nosite s takvim situacijama? što vas podigne' mene veseli da se sutra s mužem družim cijeli dan jer ne radi sutra, a inače me osim njega svi oko mene živciraju a opet sam usamljena dok sam sama..

treba mi netko tko će me sam držati za ruku i ne dijeliti savjete o situacijama o kojima nema pojma..

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 10:40:13   
leptirica 15
draga guess da barem bude tako kako si ti rekla.. želim ti sve najbolje!!

ali moja situacija je malo složenija, iza mene su tri trudnoće, sve neuspješne, to su moja dječica bila koju nikad neću zaboraviti i koja mi nedostaju jako,
vjeruj mi da sam slomljena..

lomim se oko toga da li ću uopće više ikada ostati trudna ili neću, jer ne vidim smisla u tome mučenju a opet nisam spremna odustati od nje tako lako..

a znam da ležati i čekati ako budem trudna cijele dane i noći neću psihički moći podnijeti.. to mi je jasno kao dan..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 10:42:24   
leptirica 15
jesam li ja luda kad se tako stalno premišljm? pomišljam da sa mnom stvarno nešto nije u redu ili se i drugi ljudi isto tako muče?

a opet nakon toliko stresova i trauma. mislim da su to normalne reakcije na stres, ali ih je teško bilo podnijeti..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 10:54:10   
mala pcelica
draga leptirice to sto sve osjećas je normalno jer si prosla tako kako si prosla...i ja stalno vazem neke stvari ,neodlučna sam pa se samim ti i vrtim samo u krug...da budem iskrena mene nista ni ne čini sretnim,sve sto radim radim jer moram,ja sam odvno zaboravila kako je to biti srecan zbog nečega,jednostavno tj osjecaj vise nije u meni,sad je kao neka prznina,otupljenost ne znam kako bi opisala...valjda ce i nama sunce jednom izaci da opet osjetimo tu srecu u sebi user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 11:00:05   
leptirica 15
ja sam bila sretna u subotu, nakon dugo vremena, kad sam shvatila da sama sebi radim pritisak, osjećaj je potrajao i u nedjelju, a u ponedjeljak već sve po istom. iako sama sebi ponavljam jedno te istu stvar kao i u subotu, opet se osjećam loše.. ne znam zbog čega je u subotu djelovalo a sad ne djeluje.. možda zbog promjene okoline, jer sam bila na moru.. tko zna.. razgovarat ću danas s terapeutom o tome..

oprostite, nisam danas za tješenje i tetošenje, danas meni treba tješenje i tetošenje..
voljela bih to od majke ali nje više nema kraj mene,umrla je..

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 11:23:54   
girlpower
Draga leptirice takva previranja u dusi su uzas...kad neznas zapravo sto bi odabrala.
Ja sam uvjek znala sto mi je cilj,ali prije jedno pola godine sam dosla do zida...izludjela samu sebe da li da nastavim gdje sam stala ili se okrenem prema necem drugom...odustajanje mi je u tom trenu dozivljavala kao da priznajem poraz(sto sam strasno kod sebe mrzila,ja da odustajem?)al vidjela sam da su sve sile protiv mene...
Pa sam tako jedan dan bila sretna(odustala sam pa sta,rjesiti cu to drugacije)misleci da sad napokon mogu disati...a onda drugi dan,zakljucim da ja to ipak zelim,pa pomislim borit cu se i dalje iako vidim zidove,srusit cu ih...
I tako iz dana u dan,mjesecima...vec sam pucala po savovima(a moj problem je bio neusporediv s tvojim),no problem je bio sto se nisam mogla odluciti sta moje srce bjedno hoce,okolina,pritisci,drustvena ocekivanja,ja na kraju duge...katastrofa!a onda rekoh da cu sjest i cekati,pa vidjet...mozda mi dodje neki klik i pokaze mi kojim putem da idem...u pocetku mi tesko bilo prepustiti se(jer se osijecam sigurnije kad sam ja vodim kontrolu,od sebe znam sto mogu ocekivati),ali kako vrijeme prolazi lakse mi je.vise se ne gusim,polako,doci ce sve na svoje.moj klik nije dosao ali sam uvjerena da hoce.
Sad,jedan mali savjetic ako ga budes smatrala dobrim i mogucim da ga ostvaris.kupi biljeznicu pisi svoje osjecaje,misli,ako hoces pisi i svojim andjelima,sve pisi.upali najdraze si pjesme do j... Nek se susjedima prozori tresu...pjevaj,placi,smij se,i neka te nebude briga tko ce sta misliti.mene su dnevnici i glazba uvjek lijecili i bili moja psihoterapija

_____________________________

13.04.2000 miko
20.02.2003 gago
17.06.2005 beba
15.08.2010i jedina princeza zvana JEJA

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 13:34:36   
leptirica 15
drage moje, hvala vam na savjetima.. draga girlpower, vi ste moja bilježnica, ja se vama povjeravam.. vi ste moji savjetnici..

glazba je super i ja jako volim muziku ali sam preslaba sad da bi se sama mogla s tim nositi, vidim da trebam pomoć... zato idem danas psihoterapeutu, jako je dobar ali je i skup.. pokušat ću ga nagovoriti da mi da nekakav popust da mogu to lakše financijski podnijeti..

ali vi ste moja psihoterapija, vi koje dijelite moje boli i znate kroz što prolazim i kako se osjećam..

on će mi barem pomoći da shvatim što želim u životu, da li iopće želim dijete.. mislila sam da želim ali sad nisam uopće sigurna u to.. vjerojatno zbog trauma razmišljam tako ali što će djetetu majka koja nema živce za njega.. samo bi se patilo kraj mene ovakve.. vidim da sad niti sebe ne mogu podnijeti a kamoli kog drugog..

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 14:14:46   
m600
joj cure moje, user posted image
meni je baš teško čitati ovu našu temu, žao mi je što smo sve toliko tužne user posted image
a tražimo samo malo sreće, dok drugi ljudi u životu teže prema sasvim drugim stvarima....
meni je ovo najteže i najbolnije iskustvo IKAD U ŽIVOTU.... i definitivno ga ne bih poželila niti najgorem neprijatelju... duševna bol je kud i kamo teža od fizičke user posted image user posted image
ali uspjet ćemo mi to zajedničkim snagama...svaku od nas je nešto dovelo do situacije u kojoj smo,ali izlaza uvijek ima...ja sad ovako pišem a znam sama sebi reći, pa dokad? ja više ne mogu? ja nikad neću uspjeti!!! ali teram se,idem naprijed i ja vidim da su to sitni koraci,ali oni su tu... držite mi se i moramo se češće jadati jedne drugoj i bodriti se
leptirice ti posebno...molim te izdrži!!!! pokušaj bilo što,ali ne predaji se tuzi...volimo te mi

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 14:24:35   
mala pcelica
m600 nemoj da te sad iznerviram,jes čula ?! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 14:29:49   
m600
možeš, ja roknem helex i da vidišuser posted image
ništa me ne dirauser posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 14:35:04   
mala pcelica
ah onda mi ne vrijedi ni pokušavati user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 14:39:38   
m600

IZVORNA PORUKA: mala pcelica

ah onda mi ne vrijedi ni pokušavati user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 15:17:13   
leptirica 15
da, tuga, razočaranje, bol.. to su mi družbenici ovih dana, kako vrijeme ide sve mi je teže a ne lakše..

a da tu temu trudnoće moram izbaciti iz glave je istina, samo kako da to učinim?

isitna je da je duševna bol veća puno veća od fizičke a ne vidi se izvana..

idem sad dan po dan pokušati, druge mi nema.. ako budem u glavi beskrajno razmišljala o scenarijima koji bi mogli biti pa poludjet ću..

i ozbiljno nauditi sebi s tim razmišljanjima.. sad mi samo ostaje pitanje kako da uspijem se izvući iz toga?

opet ću početi peći kolače, već dugo nisam.. a tako sam to voljela.. makar sam ih većinu podijelila drugima, ali ipak sam uživala u tome.. ponekad bi pekla i po pet šest vrsta odjedno. makar ne i u čišćenju nereda poslije, ali dobro..

to bi mogla sad kad budem smjela se kretati opet..

i to mi isto škodi, jer sam vezana uz krevet još do utorka, izuzev ovih stvari koje moram obavljati, trudim se držati se uputa koje sam dobila od doktorice.. a to je ležanje i mirovanje..

skoro mi muž dolazi doma, i onda me vozi terapeutu.. nervozna sam malo radi toga..

javit ću kako je bilo..

ali se veselim sutrašnjem danu koji ću provesti s mužem..

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Depresija u trudnoASći
14.8.2012 19:20:14   
m600
leptirice kako si? kako je prošlo?user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Depresija u trudnoASći
15.8.2012 9:12:14   
leptirica 15
drage forumašice,

bilo je zbunjujuće za mene.. ja sam mislila da će se usredotočiti na rješavanje problema sa trudnoćom koji me muči a on je za ključio da je prerano donositi bilo kakve odluke i da sam očito u procesu tugovanja, što je normalno.

usredotočio se na moju mamu i zaključio da se još nisam odvojila od nje, što je istina. rekao je da trebamo o tome puno razgovarati..

zaključio je da sam usamljena i da ne podnosim kritike, što je točno, par puta mi se uključio obrambeni mehanizam kod njega, morao mi je ponavljati da to nije kritika kaj on meni govori..

kaže da je ovo sa trudnoćom samo vrh ledene sante i da puno toga vučem iz djetinjstva, što bi trebalo rješavati. ispitivao me puno i o obitelji. par stvari sam i sama zaključila da je u pravu.
rekao je da je proces psihoterapije dugotrajan i da njega uspješno prolaze ljudi koji su se spremni mijenjati, a da sam ja vrlo vješta u davanju odgovora - sad ili me nije uspio skroz pročitati ili misli da nisam pogodan kandidat za uspjeti ali da nek mi izvuče čim više para dok sama ne shvatim da to nikud ne vodi..
rekao mi je nek dođem opet za dva tjedna da vidim i konačno se odlučim da li ću dolaziti ili ne..
uglavnom shvatila sam dosta stvari o sebi ali me zbunjuje to da kopa po obitelji i prošlosti umjesto da se usredotoči na problem koji me očito muči - ovo sa trudnoćom.

trebao bi on reći da li sam pogodan kandidat za terapiju kod njega - taj dio me zbunjuje..

idem još za dva tjedna - pa ću vidjeti..

od lijekova i terapije nisam ništa dobila, ali ću morati nešto za spavanje uzimati jer ne spavam normalno - najvjerojatnije ću pokušati sa čajem od valerijane ako ne uspije uvijek mogu prijeći na tablete. bitno je da se dobro odmorim.

došli su nalazi urinokulture - relativno su dobri, ima nešto bakterija, deset na treću, ali nije to dovoljan broj da bi pila natibiotike, trebam puno čaja od brusnice i koprive da ih ispirem čim više iz mokraćnog kanala.. sreća pa je brusnica fina za piti, jučer sam popila 2 l i puno puno mokrila, pa valjda onda odlaze pomalo i bakterije..

drage, kako ste vi? ja sam se raspisala naveliko i naširoko - da čujem malo vas?



(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Depresija u trudnoASći
15.8.2012 9:27:28   
leptirica 15
zaboravila sam napisati da sam mu i rekla da volim kad imam stvari pod kontrolom i da ne volim kad gubim tlo pod nogama a da sam u zadnje četiri godine kako se to sve izdogađalo počevši s mamom pa nastavivši se s trudnoćama, da imam osjećaj da mi stalno izmiče tlo pod nogama, on je rekao da je to velika stvar da sam priznala da volim imati kontrolu i da sam potražila pomoć, da puno ljudi ne priznaje sebi da ima probleme.

pa sam mu rekla da ne znam nikoga tko voli da mu izmakne tlo pod nogama i da mu se događaju ružne stvari, i da bi bila jako pogriješila kad ne bi potražila bilo kakvu pomoć ako je mogu dobiti..

je li tko osim guess išao kada na psihoterapiju? guess draga, kako je tebi to izgledalo? je li ti kopao terapeut po prošlosti kao meni ovaj sad. stvarno sam se iznenadila da me pita za prvo sjećanje u vezi mame, prvo sjećanje u vezi tate.. odnos koji i mam s tatom sad, s bratom.. jedino nije za muža ništa rekao, niti pitao..

s pravom kažem da sam zbunjena..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Depresija u trudnoASći
15.8.2012 9:33:33   
mala pcelica
leptirice on je dobro rekao da je to sa trudnoćom samo vrh ledene sante,mislim da je sustina tvoje depresije puno dublje u santi zato on i hoće da dodje do samog izvora problema,jer ako se bude bavio samo tvojom tjeskobom oko trudnoće nece nista riještini nego "zagladiti" problem..koliko sam citala o tim terapijama (nisam nikad do sad išla na iste) svud sam pročitala da se krece od najranijeg djetinjstva pa prema onome sto ti je sad najveci problem...ti se opusti i ne razmisljaj o tome dal ce ti samo uzeti pare,daj mu sansu od par seansi do tad ces hvatiti dal ti pomaze ili ne,a kao sto i sama kazes vec si na prvoj spoznala neke stvari o sebi user posted image samo naprijed user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Depresija u trudnoASći
15.8.2012 9:36:07   
mala pcelica
to sve ide polako,ne moze te prvi put ispitati sve,zato se i ide duze vrijeme na terapije,mora prvo da upozna tvoje djetinjstvo i odnos unutar obitielji,onda prelazi na sve ostalo...

< Poruku je uredio mala pcelica -- 15.8.2012 9:37:11 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!