|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 13:49:09   
Krky
Joj, joj...ne znam zašto bi nas se trebalo žalit (nas tete). Imamo prekrasan posao, radimo s malim, neiskvarenim i iskrenim ljudima, imamo prekrasna iskustva iz dana u dan iz čega rastu divne uspomene, da, imamo i lijepo radno vrijeme (zato sve koje to žele i koji misle da je to još  i lagano, brzo na prekvalifikaciju, jer posla će bit jer kao što tete vole drugu djecu - vole i svoju, pa kad odu na bolovanje ili porodiljni, na koji se neki ljute, eto vam otvoreno radno mjesto...taman da se proba...). Istina, mi nismo "druge mame", ali vjerujte da se neka djeca, u nedostatku ljubavi i pažnje kod kuće prema nama zaista tako ponašaju. Moj posao je NEZAMJENJIV, ništa drugo ne bih voljela raditi u životu, pa makar se svelo na pranje pok....guzana i "čuvanja" djece. Nama treba zavidjet, a ne žaliti nas....

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 13:51:51   
anaxx
krky, ja nisam rekla da vas žalim, nego da vam se divim!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 13:55:08   
mamara
Joj, joj...ne znam zašto bi nas se trebalo žalit (nas tete). Imamo prekrasan posao, radimo s malim, neiskvarenim i iskrenim ljudima, imamo prekrasna iskustva iz dana u dan iz čega rastu divne uspomene, da, imamo i lijepo radno vrijeme (zato sve koje to žele i koji misle da je to još i lagano, brzo na prekvalifikaciju, jer posla će bit jer kao što tete vole drugu djecu - vole i svoju, pa kad odu na bolovanje ili porodiljni, na koji se neki ljute, eto vam otvoreno radno mjesto...taman da se proba...). Istina, mi nismo "druge mame", ali vjerujte da se neka djeca, u nedostatku ljubavi i pažnje kod kuće prema nama zaista tako ponašaju. Moj posao je NEZAMJENJIV, ništa drugo ne bih voljela raditi u životu, pa makar se svelo na pranje pok....guzana i "čuvanja" djece. Nama treba zavidjet, a ne žaliti nas....


Svaka čast!!!!

_____________________________

Jakov 10.05.2005
Klara 13.04.2009

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 13:57:00   
mamice
IZVORNA PORUKA: Krky

Joj, joj...ne znam zašto bi nas se trebalo žalit (nas tete). Imamo prekrasan posao, radimo s malim, neiskvarenim i iskrenim ljudima, imamo prekrasna iskustva iz dana u dan iz čega rastu divne uspomene, da, imamo i lijepo radno vrijeme (zato sve koje to žele i koji misle da je to još  i lagano, brzo na prekvalifikaciju, jer posla će bit jer kao što tete vole drugu djecu - vole i svoju, pa kad odu na bolovanje ili porodiljni, na koji se neki ljute, eto vam otvoreno radno mjesto...taman da se proba...). Istina, mi nismo "druge mame", ali vjerujte da se neka djeca, u nedostatku ljubavi i pažnje kod kuće prema nama zaista tako ponašaju. Moj posao je NEZAMJENJIV, ništa drugo ne bih voljela raditi u životu, pa makar se svelo na pranje pok....guzana i "čuvanja" djece. Nama treba zavidjet, a ne žaliti nas....

Ja se vama tetama divim i nikada nisam optizivala zakaj nije guza obrisana zasto nije nos obrisa jer znam da JA NEMOGU S JEDNIM A KAM S NJIH 25 ODJEDANPUT  tako kapu dolje ima svakakvih teta(koje gledaju serije,piju kavei slicno) al ja ih nisam upoznala


_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 13:59:29   
Krky
Joooj, ma nisam mislila ni na koji post posebno, sori user posted image . A neki put nismo baš ni vrijedne divljenja, svi smo samo ljudi, netko može ovo, netko nešto drugo. Ovo je samo malo više osjetljivo, jer se radi o našem malom blagu, o nečem najvrijednijem...i prirodno je da brinemo kako će mu biti....i normalno je da plačemo skupa s njim jer ga ostavljamo i to osobi koju tek mora upoznati...u uvjetima na koje se tek mora prilagoditi. MM već "kuka" kako je grozno što ćemo Noića morat dati u vrtić...(ok, u ovom sam postu samo mama!)

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 14:08:13   
Krky
E kad JA počnem radit, onda će raspored biti VRTIĆ - KAVICA - VRTIĆ, samo je problem što sam zaboravila kak je to sjedit i ispijat kavicu bez primjedaba, naguravanja i povlačenja ("Piški mi se...dosadno mi je....kad ćemo kući.....nisam htio ovaj sladoled...ja ne bi u kornetu"), ne znam čak ni kolika je cijena kavici sa šlagom....ne znam kaj uopće radiš dok tak besposleno sjediš...zjakaš unaokolo? koga? čitaš novine? Sjetih se da sam prije par mjeseci prošla pokraj kafića....vratila se....sjela i nisam znala ni kako se opustit ni ponašat...eee...to je problem!

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 14:10:26   
mamice
Sad sam se sjetila jedne price di su mama i tata dofurali curicu uredno prvu u vrtic i u 15 sati nazvali tetu u vrticu i rekli da su oni na skijanju 7 dana i neka se pobrine za malu i teta je 7 dana malu cuvala u vrticu i doma meni se gade takozvani roditelji a ne ovi kaj odu na kavicu malo smiriti zivcele da funkcioniraju normalno kad dijete dodje doma. sam nevolim one kaj namjerno neceju traziti posao(ima ih nazalost) nego su na kavicama po cijele dane


_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 14:13:08   
mamara
teta je 7 dana malu cuvala u vrticu


ma daj, pa to nemože biti istina!

_____________________________

Jakov 10.05.2005
Klara 13.04.2009

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 14:23:37   
ELISABETH

IZVORNA PORUKA: mamara

teta je 7 dana malu cuvala u vrticu


ma daj, pa to nemože biti istina!


ni ja baš ne vjerujem da je to istina...

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu mamara)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 14:27:50   
Bablica
Uf koja žestoka rasprava! Slažem se da djeca budu u vrtiću iako su mame doma (imaju one i po kući posla za napravit, i tako si mogu priuštit malo vremena za sebe). Evo par primjera mojih bližnjih:
1.Prijateljica ima 3 djece (kćer 2.razred, sin 6 god i sin 1,5 g) na porodiljnom je do 3 god najmlađeg i svaki dan stariji sin ide u vrtić. Ujutro kuka i neda mu se a kad dođe po njega onda je ljut jer mora prvi doma i rekao joj je da neka više ne dolazi po njega prije 16!
2.Druga ima 2 djece (isto je trenutno na porodiljnom) i sjedi doma zatvorena u stanu. Sunce kao danas, njoj rolete spuštene i zavjese navučene a ona lijepo sjedi ispod nape i puši dok kćer (4 mj.) plače u zamračenoj sobi ona viče čekaj da mama popuši. Sin se igra sam sa sobom u zadimljenom stanu. Ide "prošetat" s njima doslovno 30m od kuće i natrag brzo. Svaki dan još u ponoć skaču po kući.
3.Ova ima jedno dijete, oboje rade u smjenama svakakvim i vikendom. Kad ga pusti negdje na čuvanje obavezno zove da se ide s malim van u park, a kad je ona slobodna onda ode na nokte, na kavu, ode van pa je nema po njega drugi dan do 12. I uvijek je ljuta na muža ako nije taj dan bio vani s malim (a on je stvarno svaki slobodan tren vani s njim).

Nakon ovog mislim da su neka djeca sretnija kad su u vrtiću i igraju se s drugom djecom nego da su zarobljena u vlastitoj obitelji! Ovo je čisto moje razmišljanje što je vidim sa strane, a svu spomenutu djecu i roditelje jako dobro poznajem!

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 14:32:31   
Tanjica Tanja
Bablice lijepo napisano!user posted image

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 21:38:31   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Ninaa

Evo na ovo me malo potakla i tema od pako. Kod nas ima mjesta u vrtiću za sve jel je mala sredina a veliki prostor u vrtiću i upišu svu djecu koju roditelji žele upisati. Ne želim da se netko nađe uvrijeđen jel ne mislim na mame koje su doma i ne rade, a daju djecu u vrtić  niti imam nešto protiv toga!Već na one koje  ali već danima gledam par mama koje imaju po dvoje djece u vrtiću, nezaposlene su, ostave ih u vrtiću kad i ja svoju u 8 ujutro i onda do 12 sjede na kavi svaki dan, a djecu poberu među zadnjima u vrtiću. Ne mješam se u ničiji život nit me briga, ali onda na kraju žene koje nemaju kamo s djecom moraju dati otkaz ili tko zna kakve vratolomije izvoditi jel nema mjesta u vrtiću, a neki nošalantno ispijaju kave po pol dana a djeca su im u vrtiću.


mama je isto posao koji je neplacen i zbog tog vrlo necjenjen....svaka mama ima pravo na svoje slobodno vrijeme i da ga koristi onako kako zeli...drzava treba da obezbjedi da svako djete ima pravo na vrtic...jer nema veze ako je mama nezaposelana djete treba da ima mogucnost da susrece drugu djecu i da se uci biti socijalno..vrtic treba da odredi po koliko sati djeca nezaposleni mama ostaju u vrticu a ne da nema reda kao u tom slucaju sto ti pises... nije to do nezaposleni mama nego je do drzave...

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 8.3.2011 21:45:18 >

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 21:55:42   
Ninaa
Mislim da kad bi vrtić odredio pravila koliko djeca nezaposlenih roditelja smiju biti u vrtiću da bi to tek bila diskriminacija. Kod nas sva djeca ne smiju biti duže od 10 sati u vrtiću, mislim da je to taj maksimum koji mi i strašno zvuči.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
8.3.2011 21:58:55   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Ninaa

Mislim da kad bi vrtić odredio pravila koliko djeca nezaposlenih roditelja smiju biti u vrtiću da bi to tek bila diskriminacija. Kod nas sva djeca ne smiju biti duže od 10 sati u vrtiću, mislim da je to taj maksimum koji mi i strašno zvuči.


jeste to si u pravu ipak mislim da to neko drugi na malo vecoj funkciji odrediva kod nas...
ovde djeca nezaposleni roditelja idu u vrtic od 9-14
ali i ovde je zivi nered...opet u Svicarkoj sam cula da je gore...prevrni,okreni sve je to nesto slicno...user posted image

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 8.3.2011 22:02:39 >

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
9.3.2011 9:00:58   
mamara
Kod nas sva djeca ne smiju biti duže od 10 sati u vrtiću, mislim da je to taj maksimum koji mi i strašno zvuči.


E Ninaa sa tim se slažem u potpunosti, ako je moguče dijete stvarno nebi smjelo boraviti tako dugo odvojen od roditelja!



_____________________________

Jakov 10.05.2005
Klara 13.04.2009

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
9.3.2011 10:24:18   
ejmama

IZVORNA PORUKA: mamara

Kod nas sva djeca ne smiju biti duže od 10 sati u vrtiću, mislim da je to taj maksimum koji mi i strašno zvuči.


E Ninaa sa tim se slažem u potpunosti, ako je moguče dijete stvarno nebi smjelo boraviti tako dugo odvojen od roditelja!




Kod nas je isto maksimum 10h, moja nažalost ostaje punih 10h jer tako radim. Jurim u 16h da bi stigla po nju iz grada u prigrad, morala sam i donjeti potvrdu s posla kakvo radno vrijeme imam radi inspekcije. uglavno m svakakvih roditelja ima, ravnateljica nam je rekla da je bilo svakakvih slučajeva, npr. mama je cijeli dan na plaži i onda dođe zadnja po dijete u kupaćem i s mokrom kosom, a dijete joj se kuha u vrtiću. meni je to bilo tako žalosno za čuti, još je ravnateljica rekla, nemojte im to raditi,falite im, a i brzo će odrasti pa će vam biti žao.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu mamara)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
12.3.2011 20:51:55   
natalijax
jućer,i danas sam jako ljuta i bit ču još jako ne neke roditelje,počnem uvijek pisati na ovu temu pa prekinem jer mislim da neču baš nešt puno toga lijepog napisati,Jučer od mm brat doveze svoju malu prije podne,eto vam je sad se vi malo zahebavajte s njoj ja više nemam živaca,Nemogu ja njoj objašnjavat neke stvari tipa engleskog,još malo pa če u vrtić nek uči tamo engleski za te novce što ču platit,user posted image Mi mislili dovest če je popodne kad svi odmorimo a on uranio,Danas popodne pitam je jel ideš jest ,kao neče,pitam je još jednom neče stavila ja malog i ostalo par krumpira i sad ona bi,ja kažem aj pojedi meso i ne ona hoće krumpire i naduri se,i sad kaže ona a daj mi meso ja joj stavim ona poliže i kao neče više,ja joj kažem sad izvoli to pojest nezanima me,Što god joj kažem ona se naduri a kažem joj za njeno dobro,Ma ljuta sam,zato što je njen tatica cijeli dan na kompu a ti se zahebavaj sa dijetetom,Ovdje ču uvrstat i po ko zna koji put svoju sestru koja svaki petak,subotu i nedjelju svoju dijecu ostavlja čas kod naše mame,pa kod jedne šogorice pa kod druge,i to još nazove e jel moš doč po klinke one bi išle kod vas,A ona spava do jedanaest,I onda joj klinke idu u nedjelju u dest naveče pisat zadaču,A spavat u jedan u noči i viče eto naša najmlađa nas zahebava do jedan,Pa kak te neče zahebavat kad ju staviš spavat u 5 popodne i spava do sedam,normalno da če bit budna tako kasno,Radnim danom ručak kuha tek u četir a klinke joj dođu u dvanaest iz škole i jedu pahuljiceuser posted image Nemam ja ništa ako mama ode na kavu sat dva al cjeli dan visit na kavi i hodat po šoping centrima e to mi je stvarno van svake pamet,i to je baš upravo Ninaa htjela reći,Malo sam ošla van teme sory

< Poruku je uredio natalijax -- 12.3.2011 20:52:11 >

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
15.3.2011 10:57:22   
novamama
nato, ni meni oni nisu jasniuser posted image ali što ćeš....

danas sam ostavila O i R u vrtiću, još uvijek nisu cijeli dan.R je 45 min, danas je bila 1 sat, a po O idem nakon ručka, oko 11 i45...

uglavnom, danas sam prvi put sjela na kavu. kupila ja frajerica sensu i sjela na kavu...a u sensi tema o roditeljstvu i dječici koja te 'razoružavaju osmjehom' (citat iz sense)...uglavnom, srce mi se slamalo, uopće nisam uživala, a o grižnji savjesti da i ne govorim...

eto, toliko o mojoj kaviuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
15.3.2011 13:32:24   
troubled
ja sam danas, s lelo. bez imalo grižnje savjesti popila kavu...i opet ću, prvom prilikom user posted image



_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
15.3.2011 13:38:07   
mamice
IZVORNA PORUKA: ELISABETH


IZVORNA PORUKA: mamara

teta je 7 dana malu cuvala u vrticu


ma daj, pa to nemože biti istina!

u lijepoj nasoj moze i vise nego istina biti kad su dosli doma docekala ih je socijalna radnica oduzela dijete al oni su neki glavonje i dijete su brzo vratili poslje neznam sta je bilo al od toga ima vec par godina.



< Poruku je uredio mamice -- 15.3.2011 13:39:04 >


_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
15.3.2011 13:56:45   
novamama
IZVORNA PORUKA: troubled

ja sam danas, s lelo. bez imalo grižnje savjesti popila kavu...i opet ću, prvom prilikom user posted image




a gdje je bio franko? sigurno ne u vrtićuuser posted image ?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
15.3.2011 14:05:47   
troubled
user posted image user posted image user posted image
"sako-bat, mamin sin" je bio s mamom...jadno dijete kud ga odmah razvlači po kavama....ah ta njegova mater user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
15.3.2011 14:20:19   
novamama
IZVORNA PORUKA: troubled

user posted image user posted image user posted image
"sako-bat, mamin sin" je bio s mamom...jadno dijete kud ga odmah razvlači po kavama....ah ta njegova mater user posted image


ja tu ne vidim ništa lošeuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
30.10.2017 10:43:17   
MVH
Zar se uvjek morate prepirati..user posted image
Ja ne vidim problem da je djete u vrtiću,a mama doma,da je moje djete bilo u vrticu (nije zbog toga jer je vrtic bio cc 900kn) sada bi mu bilo lakše u školi,i da dijeca trebaju ić u vrtič.
Mislim da nije lako tetama,a ponajmanje čistaćicama.Isto tako je glupo da čistaćica čuva dijete,al za to NIJE KRIVO OSOBLJE več Poslodavac.


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
30.10.2017 12:10:27   
nymeria
Vrtić je prvenstveno institucija koja služi za čuvanje djece roditelja koji rade. I njima prvima treba bit omogućeno da idu u vrtić. A ne da djeca socijalnih slučajeva imaju pravo prvenstva da se malo socijaliziraju dok im mame u lokalnim kafićima ispijaju kave i puše. I zašto djeca koja su u krivom vremenu rođena nemogu dobit državni vrtić nego prolazi prilagodbu u privatnom pa za par mj opet u državnom.
Ako se mama želi malo rasteretit od djeteta il neka ga da u igraonicu ili nek si plati privatni.

_____________________________

Mm- 81 g; normozoospermia
Ja - 85 anovulacija
23.10. 2015 biokemijska

27.09.2016 - mamin decko F

Cekati je tesko i dugo ali za najljepsi poklon vrijedi sacekati


(Odgovor članu MVH)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!