|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 20:27:55   
pula25
Tražim savjet i iskustva ako je netko imao sličnu situaciju:
Prije desetak dana je imala tempraturu 38,5 i ispostavilo se da ima upalu mokračnih kanala (vadili krv i urin). Dr. joj dala Zinnat da pije 10 dana po 2 žl. i da ponovimo urin za 2 dana i za 10 dana. 1 nalaz je bio super a 2 (nakon 10 dana) lošiji nego onaj prije terapije i u urinu ima escherichiu coli i još pozitivno na neke proteine. Danas joj je dala cefixim isto 10 dana i neku kremu da joj mažem spolovilo. Temperatura je prošla nakon 2 dana i od tada se ponaša sasvim uobičajeno.
Imate li vi kakva iskustva i šta bi moglo pomoći a da je na biljnoj bazi ili iz bakine apoteke... ipak sam nekako sretnija kad se može alternativa upotrijebiti barem za prevenciju jer sad pije antibiotik pa ce joj valjda pomoći.


_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 20:37:13   
koka
Moj Rokić je isto imao problema kao mali, i bio na antibioticima dugo. Tek kad smo odbacili pelene smo se refali. Puno neka sisa ili više tekučine, ja ga nisam brisala sa vlažnim maramicama nego običnom mlakom vodom . ( još neznaju zašto, al taman bi došao nalaz iz Pule da je sve u redu mi smo opet bili kod doktorice jer ga je ili svrbilo, peklo ili je urin toliko zaudarao na amonijak da sam i sama znala da opet mu se bakterija pojavila)

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 21:37:55   
evanda
Nama je pedijatar preporučio koncentarat brusnice baš za bebe,  zove se CranAktin.
Košta preko 100 kn, ali mislim da vrijedi
Nisi napisala koliko je E.Colli?
Do 10 na 5 ti je normalan nalaz, pogotovo za pelenaše

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 22:47:42   
minnie
IZVORNA PORUKA: evanda

Nama je pedijatar preporučio koncentarat brusnice baš za bebe,  zove se CranAktin.
Košta preko 100 kn, ali mislim da vrijedi
Nisi napisala koliko je E.Colli?
Do 10 na 5 ti je normalan nalaz, pogotovo za pelenaše



da te ispravim 10 na 5 je loš nalaz i liječi se. 10 na 3 je ok nalaz.
probaj cranaktiv mi ga koristimo.

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 22:58:27   
pula25
Nalaz je 10 na 5 i mislim da je to loše s obzirom kako se doktorica smrkla.
Gdje ste kupile taj cranaktiv? apoteka ili dm?

Jeli se i vama dešavalo da stolica ode prema naprijed? Svaki put kad kaka, bude joj skoro do pupka sve puno stolice i uopće me ne čudi da je došlo do infekcije. Mjenjala sam vrste pelena ali to se kod svih dešava, zato dežuram kada kaka da ju malo raskopčam ali kako ubuduće to spriječitiuser posted image

_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu minnie)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:00:07   
BIT
Ja sam sa prvim klincem isto imala problema kao ti. Nama je jako pomogao cranaktiv. Ako dojiš pokušaj piti što više soka ili čaja od brusnice. Znam da je nama i to pomoglo. Sretno u svakom slučaju i nadam se da ćete se brzo riješiti zločestoća!

(Odgovor članu minnie)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:09:57   
daniela 31
Žao mi je zbog vašeg nalaza, i mi danas dali urin i ima 20-25 leukocita. Trebamo ponoviti za par dana. Jako sam zabrinuta što je, iako pedijatar misli da je urin dugo stajao.

_____________________________

Tara,11.02.2009.
Naša najveća ljubav
Imamo 13 zuba

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:12:32   
BIT
Ja ti sada imam curicu, ima 2 i pol mjeseca. Imam isti problem što se tiče njene stolice. Stalno joj ode naprijed, već sam luda. Neznam niti kako čistiti, niti šta smijem od toga čistiti. Najbolje je kada sam doma pa je operem pod vodom. I ja sam pokušala promjeniti pelene ali je pampers, u našem slučaju, ipak najbolji.
Nekad je očistim tako da malo nauljim, sa dječjim uljem, vaticu pa je očistim.
A valjda tako treba biti kod curica.
Što se tiče ovog cranaktiva imaš ga u svakoj malo boljoj apoteki.
Sretno!

(Odgovor članu BIT)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:15:26   
daniela 31
Sutra odmah kupujem cranaktiv, valjda to smije piti beba od 11 mjeseci.

_____________________________

Tara,11.02.2009.
Naša najveća ljubav
Imamo 13 zuba

(Odgovor članu BIT)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:19:24   
ninolina
Sutra odmah kupujem cranaktiv, valjda to smije piti beba od 11 mjeseci.

ipak pitaj pedijatra prije nego joj daš, ako nije neka velika upala bolje ne


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu daniela 31)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:20:07   
BIT
Moj je mali pio kada je imao oko 15 mjeseci. Mislim da tvoja bebaćica može piti ali pitaj u apoteci kada budeš kupovala. Znam iz iskustva da je prava stvar za klince kada je mokraća u pitanju.

(Odgovor članu daniela 31)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:29:15   
daniela 31
A onda ću pričekat ponedjeljak pa ću pitati doka.
Hvala.
A jel smije jesti sušenu brusnicu, piti čaj.


_____________________________

Tara,11.02.2009.
Naša najveća ljubav
Imamo 13 zuba

(Odgovor članu BIT)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
22.1.2010 23:29:39   
minnie
mi imamo 9 mj i pijemo ga već skoro mj i pol. kupujemo ga u apoteci i košta oko 150 kn. dajem joj 1 ml (imaš kapaljku i na njoj ti pišu mjere)ujutro i navečer. već 5 mj se mučimo sa urinoinfekcijama. već smo bili i u bolnici. svi nalazi uredni osim šta stalno ima infekcije. stvar je u tome, bar nama, što ima slabu obranu na ušču u urinarni trakt. pošto je anus blizu bakterije joj lako uđu i naprave piz. ne moraš se uopće sekirati radi stolice to je kod svih normalno. kuda da ode kad je pelena uz guzu. ona se samo razvuče. ja pokušavam je što više presvlačiti i prati nakon stolice. vama je to prva infekcija i nemoj još raditi paniku. samo se kontrolirajte i valjda se više nebude ponavljala

(Odgovor članu BIT)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
23.1.2010 13:54:05   
pepeljuga
Mi smo koristili cranaktin od 4 mjseca zivota.....user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu minnie)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
23.1.2010 16:02:12   
evanda
IZVORNA PORUKA: minnie

IZVORNA PORUKA: evanda

Nama je pedijatar preporučio koncentarat brusnice baš za bebe,  zove se CranAktin.
Košta preko 100 kn, ali mislim da vrijedi
Nisi napisala koliko je E.Colli?
Do 10 na 5 ti je normalan nalaz, pogotovo za pelenaše



da te ispravim 10 na 5 je loš nalaz i liječi se. 10 na 3 je ok nalaz.
probaj cranaktiv mi ga koristimo.


Vidiš Minnie, kako je to različito
U Brodu nalaz od 10 na3 smatraju normalnim, 10 na4 onečišćenim i prate ga, a tek od 10 na 5 uz poptrane simptome, kao što je visoka temperatura, uvode antibiotikuser posted image

(Odgovor članu minnie)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
23.1.2010 18:08:31   
pula25
u utorak moramo ponovno nositi urin, to je nakin 5 dana ovog novog antibiotika pa ću pitati za cranakti. I ja se nadam da se ter upale neće ponavljati ali me brine što se ova prva nakon atibiotika pogoršala. i ja ju perem vodom odmah nakon kakanja a pedica mi je savjetovala da ju i prebrišem blagom otopinom hipermangana. Vidjet ćemo hoče li pomoći.



_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: upala mokraćnih kanala kod bebe
9.3.2011 19:07:58   
domica
evo i moja ema dobila upalu,kako do toga dodje njoj je stolica tvrda,pa nevjerujem da e od toga,več 3 dana ima temp.39,danas smo počeli piti klavocin bid sirup,kad je temp. vašim klincima počela padati?ema ima i zelenkasti iscjedak

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!