upala mokraćnih kanala kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Bebe i zdravlje



Poruka


pula25 -> upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 20:27:55)

Tražim savjet i iskustva ako je netko imao sličnu situaciju:
Prije desetak dana je imala tempraturu 38,5 i ispostavilo se da ima upalu mokračnih kanala (vadili krv i urin). Dr. joj dala Zinnat da pije 10 dana po 2 žl. i da ponovimo urin za 2 dana i za 10 dana. 1 nalaz je bio super a 2 (nakon 10 dana) lošiji nego onaj prije terapije i u urinu ima escherichiu coli i još pozitivno na neke proteine. Danas joj je dala cefixim isto 10 dana i neku kremu da joj mažem spolovilo. Temperatura je prošla nakon 2 dana i od tada se ponaša sasvim uobičajeno.
Imate li vi kakva iskustva i šta bi moglo pomoći a da je na biljnoj bazi ili iz bakine apoteke... ipak sam nekako sretnija kad se može alternativa upotrijebiti barem za prevenciju jer sad pije antibiotik pa ce joj valjda pomoći.




koka -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 20:37:13)

Moj Rokić je isto imao problema kao mali, i bio na antibioticima dugo. Tek kad smo odbacili pelene smo se refali. Puno neka sisa ili više tekučine, ja ga nisam brisala sa vlažnim maramicama nego običnom mlakom vodom . ( još neznaju zašto, al taman bi došao nalaz iz Pule da je sve u redu mi smo opet bili kod doktorice jer ga je ili svrbilo, peklo ili je urin toliko zaudarao na amonijak da sam i sama znala da opet mu se bakterija pojavila)




evanda -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 21:37:55)

Nama je pedijatar preporučio koncentarat brusnice baš za bebe,  zove se CranAktin.
Košta preko 100 kn, ali mislim da vrijedi
Nisi napisala koliko je E.Colli?
Do 10 na 5 ti je normalan nalaz, pogotovo za pelenaše




minnie -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 22:47:42)

IZVORNA PORUKA: evanda

Nama je pedijatar preporučio koncentarat brusnice baš za bebe,  zove se CranAktin.
Košta preko 100 kn, ali mislim da vrijedi
Nisi napisala koliko je E.Colli?
Do 10 na 5 ti je normalan nalaz, pogotovo za pelenaše



da te ispravim 10 na 5 je loš nalaz i liječi se. 10 na 3 je ok nalaz.
probaj cranaktiv mi ga koristimo.




pula25 -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 22:58:27)

Nalaz je 10 na 5 i mislim da je to loše s obzirom kako se doktorica smrkla.
Gdje ste kupile taj cranaktiv? apoteka ili dm?

Jeli se i vama dešavalo da stolica ode prema naprijed? Svaki put kad kaka, bude joj skoro do pupka sve puno stolice i uopće me ne čudi da je došlo do infekcije. Mjenjala sam vrste pelena ali to se kod svih dešava, zato dežuram kada kaka da ju malo raskopčam ali kako ubuduće to spriječiti[sm=zmeden.gif]




BIT -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:00:07)

Ja sam sa prvim klincem isto imala problema kao ti. Nama je jako pomogao cranaktiv. Ako dojiš pokušaj piti što više soka ili čaja od brusnice. Znam da je nama i to pomoglo. Sretno u svakom slučaju i nadam se da ćete se brzo riješiti zločestoća!




daniela 31 -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:09:57)

Žao mi je zbog vašeg nalaza, i mi danas dali urin i ima 20-25 leukocita. Trebamo ponoviti za par dana. Jako sam zabrinuta što je, iako pedijatar misli da je urin dugo stajao.




BIT -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:12:32)

Ja ti sada imam curicu, ima 2 i pol mjeseca. Imam isti problem što se tiče njene stolice. Stalno joj ode naprijed, već sam luda. Neznam niti kako čistiti, niti šta smijem od toga čistiti. Najbolje je kada sam doma pa je operem pod vodom. I ja sam pokušala promjeniti pelene ali je pampers, u našem slučaju, ipak najbolji.
Nekad je očistim tako da malo nauljim, sa dječjim uljem, vaticu pa je očistim.
A valjda tako treba biti kod curica.
Što se tiče ovog cranaktiva imaš ga u svakoj malo boljoj apoteki.
Sretno!




daniela 31 -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:15:26)

Sutra odmah kupujem cranaktiv, valjda to smije piti beba od 11 mjeseci.




ninolina -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:19:24)

Sutra odmah kupujem cranaktiv, valjda to smije piti beba od 11 mjeseci.

ipak pitaj pedijatra prije nego joj daš, ako nije neka velika upala bolje ne




BIT -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:20:07)

Moj je mali pio kada je imao oko 15 mjeseci. Mislim da tvoja bebaćica može piti ali pitaj u apoteci kada budeš kupovala. Znam iz iskustva da je prava stvar za klince kada je mokraća u pitanju.




daniela 31 -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:29:15)

A onda ću pričekat ponedjeljak pa ću pitati doka.
Hvala.
A jel smije jesti sušenu brusnicu, piti čaj.




minnie -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (22.1.2010 23:29:39)

mi imamo 9 mj i pijemo ga već skoro mj i pol. kupujemo ga u apoteci i košta oko 150 kn. dajem joj 1 ml (imaš kapaljku i na njoj ti pišu mjere)ujutro i navečer. već 5 mj se mučimo sa urinoinfekcijama. već smo bili i u bolnici. svi nalazi uredni osim šta stalno ima infekcije. stvar je u tome, bar nama, što ima slabu obranu na ušču u urinarni trakt. pošto je anus blizu bakterije joj lako uđu i naprave piz. ne moraš se uopće sekirati radi stolice to je kod svih normalno. kuda da ode kad je pelena uz guzu. ona se samo razvuče. ja pokušavam je što više presvlačiti i prati nakon stolice. vama je to prva infekcija i nemoj još raditi paniku. samo se kontrolirajte i valjda se više nebude ponavljala




pepeljuga -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (23.1.2010 13:54:05)

Mi smo koristili cranaktin od 4 mjseca zivota.....[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




evanda -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (23.1.2010 16:02:12)

IZVORNA PORUKA: minnie

IZVORNA PORUKA: evanda

Nama je pedijatar preporučio koncentarat brusnice baš za bebe,  zove se CranAktin.
Košta preko 100 kn, ali mislim da vrijedi
Nisi napisala koliko je E.Colli?
Do 10 na 5 ti je normalan nalaz, pogotovo za pelenaše



da te ispravim 10 na 5 je loš nalaz i liječi se. 10 na 3 je ok nalaz.
probaj cranaktiv mi ga koristimo.


Vidiš Minnie, kako je to različito
U Brodu nalaz od 10 na3 smatraju normalnim, 10 na4 onečišćenim i prate ga, a tek od 10 na 5 uz poptrane simptome, kao što je visoka temperatura, uvode antibiotik[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




pula25 -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (23.1.2010 18:08:31)

u utorak moramo ponovno nositi urin, to je nakin 5 dana ovog novog antibiotika pa ću pitati za cranakti. I ja se nadam da se ter upale neće ponavljati ali me brine što se ova prva nakon atibiotika pogoršala. i ja ju perem vodom odmah nakon kakanja a pedica mi je savjetovala da ju i prebrišem blagom otopinom hipermangana. Vidjet ćemo hoče li pomoći.





domica -> RE: upala mokraćnih kanala kod bebe (9.3.2011 19:07:58)

evo i moja ema dobila upalu,kako do toga dodje njoj je stolica tvrda,pa nevjerujem da e od toga,več 3 dana ima temp.39,danas smo počeli piti klavocin bid sirup,kad je temp. vašim klincima počela padati?ema ima i zelenkasti iscjedak




Stranica: [1]