|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za rodilište
29.10.2010 18:58:25   
tinad
vodu,keks,labelo,mali peškir,jednokratne gačice i uložak,ma sve što ti treba dok dobiješ torbu u sobu.

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Torba za rodilište
29.10.2010 23:16:22   
mlada mama
IZVORNA PORUKA: nina2108

curke imam jedno pitanje  vidim da se mnogo po netu spominju neke dvije torbe za rodilište prva je za rađaonu druga za sobuuser posted image .Ja ne kužim  kad dođem do rodilišta kamo ću s ovom torbom za sobu user posted image ?????Obadvije nosim sa sobom ili ....?


ja ću isto pakirati 2 torbe jedna za radjaonu druga za sobu,s tim kada dodjem rodit uzimam ovu torbu za radjaonu,a kad rodim i presele me u sobu muž donese drugu torbu .

za koju te torbu zanima sta ide ovu za radjaonu ili za sobu?


(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Torba za rodilište
30.10.2010 15:13:42   
inesica
Evo, posto sam ja i pokrenula pricu o DVIJE torbe umjesto jedne...i na kraju ni jednu nisam imala sa sobom, ni u rodilistu, ni u sobi (takve su bile okolnosti) moje iskustvo kaze-ponijeti samo najnuznije! Ovo se odnosi na Osijek, nisu u svakoj bolnici ista pravila:
1. TORBA ZA RODILISTE-->nista mi nije trebalo osim odjece za porod (siroka spavacica ili majica koja se moze iskuhati), ali ako dugo traje porod, bilo bi dobro imati stick za usne, malo vode u spricaljki i gazu za vlazenje usana (ako imas nekoga tko ce ti to raditi). Svakako savjetujem u torbu strpati muza!!! (ponijeti sve dokumente: zdravstvenu iskaznicu, trudicku knjizicu i paziti da je upisana krvna grupa u njoj, osobnu iskaznicu i POTVRDU O ZAVRSENOM TECAJU ako je to nuzno za vase rodiliste!)
2. TORBA ZA SOBU-
-jedna spavacica
-par gacica i jedan grudnjak za dojenje
-jedno pakiranje ulozaka (onih debljih, vatiranih)
-pribor za osobnu higijenu (cetkica i pasta za zube, cetka za kosu, gel za tusiranje)
-papuce koje mogu ici pod tus
-jedne tanje i jedne deblje carape
-jedna rola WC papira
-mobitel i punjac
-velika boca vode(ne morate vuci hektolitre, napunite ju poslije) i jedan sokic za podici secer
-krekere ako ogladnite prije nego dodje vrijeme jela
-suhe sljive radi poboljsanja probave, da se "pokrenu" stvari (neke zene muku muce, a sivane su...)
-vlazne maramice za intimnu higijenu zena (ako imate savove, puuuno je bolje nego WC papir!)
-10 jednokratnih pelena i vlazne maramice za bebu, krema za guzu
-dva rucnika
-ogrtac, da ne set_ate okolo u spavacici
-jastucici za dojenje, 10 kom (ne treba svima, nekome ne krene mlijeko tako jako u pocetku)

Ostalo nije nuzno, a odjecu za povratak kuci, za vas i bebu, pripremite kod kuce da ponese muz, sve ostalo ce vam on donijeti kad dodje u posjete, ionako imate mobitel...sto god da poneset_e sa sobom, UVIJEK ce vam jos nesto faliti! Zato mislim da se ne treba pretrpati, ako je obitelj blizu pa mogu doci svaki dan, sve ce vam donijeti.
Sretno trudnicice!!


< Poruku je uredio inesica -- 30.10.2010 15:14:03 >


_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Torba za rodilište
9.11.2010 10:35:15   
nina2108
curke vidim da se po netu piše da je dobro u rodilište ponjeti bombone od glukoze tako da se poslije poroda povrati energija!?ja sam kupila od dm-a das gesunde plus  TRAUBENZUCKER  bombone ,da li je koja od vas ih koristila?

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Torba za rodilište
22.9.2011 17:59:58   
trudnica.21
trebam pomoc........jos malo pa se i ja spremam za porod....posto neznam vise koga da slusam sto mi sve treba za bolnicu..Svaki savjet dobro je dosao...

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Torba za rodilište
22.9.2011 18:51:13   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: nina2108

curke vidim da se po netu piše da je dobro u rodilište ponjeti bombone od glukoze tako da se poslije poroda povrati energija!?ja sam kupila od dm-a das gesunde plus  TRAUBENZUCKER  bombone ,da li je koja od vas ih koristila?


za energiju su ti najbolje datule..

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Torba za rodilište
22.9.2011 19:38:37   
troubled

IZVORNA PORUKA: trudnica.21

trebam pomoc........jos malo pa se i ja spremam za porod....posto neznam vise koga da slusam sto mi sve treba za bolnicu..Svaki savjet dobro je dosao...


na prvoj stranici ove teme imaš dobar popis...sretno user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu trudnica.21)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Torba za rodilište
22.9.2011 22:27:09   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: nina2108

curke vidim da se po netu piše da je dobro u rodilište ponjeti bombone od glukoze tako da se poslije poroda povrati energija!?ja sam kupila od dm-a das gesunde plus  TRAUBENZUCKER  bombone ,da li je koja od vas ih koristila?


Ja sam ih tamanila ko luda u bolnici!!! Sve okuse sam si ponijela!user posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Torba za rodilište
23.9.2011 9:27:52   
ruwenzor

IZVORNA PORUKA: mayathebee

IZVORNA PORUKA: nina2108

curke vidim da se po netu piše da je dobro u rodilište ponjeti bombone od glukoze tako da se poslije poroda povrati energija!?ja sam kupila od dm-a das gesunde plus  TRAUBENZUCKER  bombone ,da li je koja od vas ih koristila?


Ja sam ih tamanila ko luda u bolnici!!! Sve okuse sam si ponijela!user posted image


Također, od maline su najbolji user posted image
I čokoladno mlijeko user posted image


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Torba za rodilište
23.9.2011 20:57:16   
inesica

IZVORNA PORUKA: ruwenzor


IZVORNA PORUKA: mayathebee

IZVORNA PORUKA: nina2108

curke vidim da se po netu piše da je dobro u rodilište ponjeti bombone od glukoze tako da se poslije poroda povrati energija!?ja sam kupila od dm-a das gesunde plus  TRAUBENZUCKER  bombone ,da li je koja od vas ih koristila?


Ja sam ih tamanila ko luda u bolnici!!! Sve okuse sam si ponijela!user posted image


Također, od maline su najbolji user posted image
I čokoladno mlijeko user posted image


Meni najbolji od marelice :) Ali bih savjetovala uz to jos i suhe sljive (zbog stolice) nek se nadje... user posted image


_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Torba za rodilište
5.10.2011 17:38:54   
seraphyme
cureeeeee ovo meni sve kompliciranooooooo   treba: dokumentacija i nalazipribor za osobnu higijenugomila gaća za jednokranu upotrebugomila vatenih uložakaručnik ili dvaboca vodicemobitelčokoladica za energiju poslije poroda  kakvi grudnjaci za dojenje? sise trebaju visiti da mlijeko bolje nadolazi. svakako će vam netko doći u posjetu i donositi repete od potrebitih stvari

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Torba za rodilište
1.7.2012 22:59:41   
kalatimon
evo, znam i vidim da je već puno puta pisano, ali ako netko ima friške informacije i savjete, što ponijeti za novorođenče u bolnicu, ljetna beba,:)) termin 30.08.i gdje se kupuju švedske pelene i kako izgledaju?:) hvala!!

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Torba za rodilište
1.7.2012 23:20:58   
Kazimira
hm....za bebu ti treba pelena, bodi, hlaćice ili odjelce, kapica i čarapice, ali ako je vruče što lakšu odjeću...ja sam rodila prije dva mjeseca i bio je koma dan pa mi je mali prokuhaouser posted image u plišanom odjelcu u autu....sve si pripremiš pa ovisno o vremenu nak bebu tak sestra obuće.

pozz i sretno user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu kalatimon)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Torba za rodilište
2.7.2012 10:26:55   
kalatimon
čestitam na bebici!user posted image
ja još malo.user posted image
hvala, mene zbunjuju te švedske pelene, znam da služe za široko povijanje, al nemam pojma kak izgledaju niti gdje se kupuju, možda u apotekama?
a da, kak je sad kuhaona, ja jedva izdržavam,user posted image pretpostavljam da će i krajem 8. biti fino toplo,:), al da najbolje da spremim i bodi , pelene i jednokratne i tetra pa i švedske,;), ali i hlačice i čarapice, kapicu i majčicu pa nek se nađe,:)

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Torba za rodilište
2.7.2012 21:29:12   
inesica

IZVORNA PORUKA: kalatimon
hvala, mene zbunjuju te švedske pelene, znam da služe za široko povijanje, al nemam pojma kak izgledaju niti gdje se kupuju, možda u apotekama?


Imas ih u nekim trgovinama za bebe. Postoje dvije verzije, jedne su kao gacice s cickom, onako su deblje, pa ti ne treba jos i tetra pelena ispod njih. A obicna svedska ti je kao komad krpe krojem slican pjescanom satu i ima uzice na svakom vrhu. Kad stavis bebi tetra pelenu, svedska ti sluzi samo da ju ucvrsti. Ja nisam siroko povijala i smatram da je to nepotrebno. A po ovim vrucinama jos zamotavati bebe...

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu kalatimon)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Torba za rodilište
3.7.2012 1:10:56   
Bebač i ja
niti mi nismo koristili švedske pelene niti široko povijali...samo obične pelene...

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Torba za rodilište
3.7.2012 1:13:33   
Bebač i ja
i,trebate ponijet kekse za NAKON PORODA,pogotovo ako ste se porodile oko ponoći (ko ja),pa niš od večere....
tak sam ja imala minijaturne kekse,došla u sobu,a pridošlice kao i ja koja nisam jela od 7 ujutro,svi gladni i nepripremljeni,tak da sam podijelila te kekse i krepavala od gladi do doručka koji je opet bio više nego siromašan,a onda nastupaju vaše posjete (u Petrovoj tek oko 16.30) koje vas spašavaju od gladi...uglavnom,dugo je trebalo da se nahranim, a maštala sam po porodu o pohanom piletu i mlincima....

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Torba za rodilište
7.7.2012 19:43:57   
magdalenaa
švedska pelena ili ćiripa zar ne???to je jedno te isto? mi smo ih koristili isto za široko povijanje nekih 2mj, dok ortoped nije pregledao kukove i dao zeleno svjetlo da ih više ne stavljamo u nekim zemljama se uopće više nekoriste ,,,,,,,,,,,,(ali kako je bilo ljeto i pasje vrućine ja bi joj skinula to široko povijanje i ostavila ju samo u pampersu i bodiju, ma skuha se dite od toga)

< Poruku je uredio magdalenaa -- 7.7.2012 19:46:00 >


_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Torba za rodilište
7.7.2012 19:54:51   
magdalenaa

IZVORNA PORUKA: nina2108

i šta trebam nosit sve u torbi za rađaonu?

za rađaonu ti tribaju samo plastične papuče ,da možeš ići pod tuš ,(poslije klistira,wc), ako želiš labelo,bocu vode ako ti nedaju tamo,meni u Ri su davali vode koliko sam tila,,,
za sobu, paket uložaka (meni super vir 80) par jednokratnih gaćica(imaš u svakoj ljekarnoj 5kom.20 kn) nešto za grickati, punjač za mob.mob. neku laganu spavaćicu koja se lako otkopčava da ti je lakše kad ti budi bebu donijeli na dojenje( ja sam dobila u rodilištu njihove spavaćice tako da svoje nisam prljala) sve ostalo ti tvoj muž.dečko idr.mogu donijet po potrebi,nema smisla vukarit velike torbe a pola stvari ti netreba, izdajalice ti posude u rodilištu,dok si kod njih,

_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Torba za rodilište
8.7.2012 23:25:08   
lilia
Za rađaonu sam uzela bočicu vode i papuče. Mobitel mi nisu dali da imam, muža su oni nazvali kad sam došla u sobu za rađanje.
Za sobu ponesi sve što ti je napisala magdalena i uz to nek ti se nađe čaša (jer uvijek imaš njihove čajeve na stolu u sobu), nekakva tableta protiv bolova (lekadol, reći će ti da smiješ popiti ako te rana boli ali ti neće dati svoje jer ih štede), papir za wc, ručnik i nešto za tuširanje, četkicu, kaladont, blok, olovka.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu magdalenaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Torba za rodilište
14.9.2012 18:04:10   
Debo
Bok drage moje ja sam skoro pa sve sprwemila u torbu i čekam.Termin mi je 2.10. pa eto ja spremna ,no ima jedan problem koji pokušavam podjeliti s nekim no slabi je odazov ljudi.ZNALI ITKO DALI JE ISTINA DA SE SV.DUH PREUREDJUJE.GDJE ĆU JA RODITI?user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Torba za rodilište
6.6.2013 19:23:45   
Angel1
Pozdrav svima,ja sam nova na forumu.Termin poroda mi je 30.06 koji dan više ili manje vidjet cemo.Kakva su vam iskustva sa sv.Duhom što bi sve trebala ponijeti u rodilište,ja bi spakirala kofer i dali su zaista potrebne 2 torbe??????Unaprijed zahvalna user posted image

(Odgovor članu Debo)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Torba za rodilište
6.6.2013 20:09:02   
sarah_zg
Ja sam rodila na sv duhu prije tri i pol god. Nisam imala dvije torbe. Sve stvari su mi bile u jednoj koja je bila sa mnom u predradaoni tri dana. Kad rodis onda tu torbu dopeljaju s tobom u sobu, sestra ti obuce one gaće i stavi uloske i smjeste te na krevet. Dalje radiš po volji. Njihove spavacice stoje u hodniku, nisu nesto, ali nakon tri dana rađanja uopće mi nije bilo vazno kakva je spavacica. Trebaju ti pelene i kremica i maramice za bebaca jer su bebe stalno s tobom i to je to. Sve sto usfali muž može donijeti bilo kad. Tak je meni donosimo sesirice za dojenje, sestre su ih čak sterilizirale tamo i tak. Ne treba se previše opterećivati sadržajem te torbe. Bitno da imaš dovoljno ulozaka i ponesi wc papir.

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu Angel1)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Torba za rodilište
10.6.2013 17:32:00   
evanoi
ja sam spakirala jednu torbu i to je bilo previše user posted image u puli sam rodila. nisu mi trebali ni keksi poslije poroda, ali vjerojatno zato što sam rodila brzo. pola toga nisam koristila. ono što mi je zaista trebalo, to je bilo: četkica za zube, pasta, krema za lice, ručnici, japanke za tuširanje, papuče, ogrtač, pidžama, gaće jednokratne, ulošci,... mislim da sam sve napisala. i voda!

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Torba za rodilište
17.12.2013 16:52:58   
leptirka
Puuuuno vode, sokića, čokoladnog mlijeka...tih par dana u bolnici sam bila žedna ko nikad u životu.

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!