|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:42:42   
njanja
IZVORNA PORUKA: Ruža
Evo dodala sam ti na tvoj popis moje komentare....
- čarape-uzmi više kom-meni je znalo u noći biti jako zima
- 2 grudnjaka za dojenje-uzmi si i onaj sportski grudnjak kakav smo nosile kao tinejđerke...Meni su ovi za dojenje totalno neudobni.....
- ulošci za grudnjak - trebaju li uopće u rodilištu? uzmi par komada....meni je prije poroda sve curilo ko ludo pa sam taj 1 dan u rodilištu koristila uloške...i 5 dan su mi opet trebali  
- paket velikih uložaka-pelena-uzmi jedno 2-3 paketa...češće ih moraš mijenjati pa će ti trebati
- krema za bradavice-ako možeš nekamo naći PURELAN-to je jedina krema koja se ne mora ispirati
- dudica za bebu-uzmi, vjeruj mi, bolje da ju imaš....kod mene u sobi je bila neka cura kojoj je mali stalno bio na cici, a kada nije bio je vrištao....Došla joj sestra i rekla: ja vam ovo n bi smjela reći, ali ne mogu da vam ne pomognem-nabavite si dudicu ta doma....

Knjiga???? Neće ti biti do nje user posted image

Nisi navela izdajalicu....Ja bi još dodala:
  • jedan mali ručnik za obloge za prsa-kako meni nije dolazilo mlijeko sam stavljala tople obloge....
  • I spavaćice....I u KBC Ri dobivaš njihove, ali ja sam se već 3 dan presvukla u svoju spavačicu, a 4. dan sam bila u piđami i kanotjerici...zavisi što ti je ugodnije inače za nositi....Što se dojenja tiče, meni su čak majice komotnije, samo ju dignem i sve 5, a ove spavaćice moraju imati otvore pa me to nervira.....
  • domestos maramice ili slične maramice za oprati tuš i/ili dasku za wc...
  • neki integralni keksi (meni dobro došli)
  • za slavi slučaj imaj na umu za sprej za nos sa oksitocinom....Nadam se da nikome od vas neće trebati, ali meni nakon 5 dana mlijeka bilo 10 mililitara nakon 50 min izdajanja...jedna sestra se smilovala i rekla mi da si nabavim sprej za nos sa oksitocinom i da ušpricam i da će mi 2. dan doći mlijeko...Mislial sam da nemam što izgubiti i to sam napravila....I taj dan mlijeko došlo....Oni to ne smiju govoriti, ali funkcionira...
  • e da, ako koristiš izdajalicu, kupi si od kika tekućinu za steriliziranje (cca 40 tak kuna u apotekama)

Ako se još šta sjetim, javim....
  I još: OPREMA KADA BEBA IDE KUĆI IZ RODILIŠTA
  • Tutica veličine 56/62 (dugih rukava)-ja sam ispod nje stavila Janu i bodić kratkih rukava
  • Kapica
  • Čarapice
  • Pampers pelena-1kom
  • Tetra pelena-1kom
  • Švedska pelena-1 kom
  • plahtica ili dekica za pokriti Đuru
  • košara ili auto sjedalica
  • roba za tebe


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 26
   [Brisano sporočilo]
28.8.2008 23:44:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 23:56:14   
koka
Mi koristimo Nukovu dudu silikonsku. Roko je peti dan dobio dudu, a Mila treći. Roko nije imao nijedan grčić, a za sada ni Mila ih nema( da se ne ureknem, jer još nije kasno) al sumnjam da dude prouzrokuju grčeve. 

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Torba za rodilište
29.8.2008 0:09:16   
Ruža
Hvala curke, morat ću ja ipak tu svoju torbu dopakirati.user posted image
Odmah mi je lakše kad znam da nije do kraja spakovana.

Kokita meni nukova čak bila i ljepša, ali eto ulovila me na prepad.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 29
   [Brisano sporočilo]
29.8.2008 1:53:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Torba za rodilište
29.8.2008 8:39:18   
Anoniman
Mi smo probali Aventove, Nukove, Baby nova, Babylove dude, silikonske i latex i nitko nikad nije imao grčeve od dude. A ni od nijedne flašice istih prizvođača. Bitno je da se bebica nakon hranjenja podrigne. A dude sam uvodila Paulini vec prvi tjedan kad smo došle doma, Eleni s 15 dana, a Katarini sam ju jedva ugurala sa 3 mjeseca jer nisam htjela odmah nakon poroda, kao da mi bolje uspije dojenje. Ha,ha. A flašicu sam joj jedva ugurala sa 6,5 mjeseci. Sad mislim da je bolje da dijete "svlada" i druge vještine osim dojenja, osim ako mu misliš biti doživotni rob, u smislu da se ne smiješ pomaknuti od njega ni na sekundu! To je još i izvedivo s prvim djetetom, ali kad je još koje u kući a bebač ti fort visi na cici, nemreš to fizički izdržat. Sorry, odšetala sam s teme...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Torba za rodilište
29.8.2008 22:57:48   
njanja
Ružo, sjetila sam se još da uzmeš par pelena sa sobom u rodilište, da možeš staviti Đuri pod glavicu kada dojiš..Nama su u rodilištu dali prvi i drugi dan, ali kasnije više ne...Spremi si 3-4 kom da ne ide glavica direktno na plahtu, nego na tu pelenicu ili gazu.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Torba za rodilište
29.8.2008 23:00:48   
Ruža
Hvala Njanja, stavim na spisak.
Sakrila sam torbu da ju ne gledam, baca me u depru.user posted image  Spisak me ne bedira toliko, a valjda ću imati toliko vremena da pobacam još tih par stvarčića u nju prije nego krenem.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Torba za rodilište
29.8.2008 23:12:51   
njanja
baš sam si razmišljala o tom tvom strahu od torbe za rodilište....zapravo, kada ju spakiraš, spakiraš i neki stari život, ali u nju uprakiraš i pomoćnike za početak novoga života......

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 16:05:23   
boom
evo jos jedna torba spremljena....sadrzaj je vise-manje slican svemu vec napisanom, ali uvijek postoji suprug koji ce donjeti zaboravljeno...nadam se...sretno svima koji su blizu termina!!!user posted image user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 21:13:33   
Krky
Ajme, ja bih se odmah pakirala, al mislim da mi je ipak prerano da torba čeka još pola trudnoćeuser posted image

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu boom)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 21:18:58   
Krky
E, pa sjetih se jedne dobre stvarčice. Dobro vam dođu kockice za bolju probavu (nas iz Vinogradske ne puštaju ako nemaš stolicu, nakon poroda). Kockice su od sušenog voća i bebama sigurno ne štete, a ako ste šivane, puno manje boli. Ima ih za kupit u apotekama, a za početak dovoljna je i 1/2.  Ja sam za svaki slučaj imala i nekakve keksiće uz sebe (prvi put sam zakasnila na večeru i cijelu noć nisam mogla zaspat što od bolova, što od gladi

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:13:38   
njanja
IZVORNA PORUKA: Krky

E, pa sjetih se jedne dobre stvarčice. Dobro vam dođu kockice za bolju probavu (nas iz Vinogradske ne puštaju ako nemaš stolicu, nakon poroda).
 Kod nas u Ri, ako i 3. dan nema stolice, daju neku tabletu koja otvara (poželjeh cijeli paket uzet sa sobom doma user posted image )....zaboravih kako se zove, ali ako vas zanima, saznam pa javim da si i to nabavite pa spakirate, a ako u vašim bolnicama ne daju te tablete...javite mi na pp ako vam treba ime....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:19:32   
koka
Njanja mi smo dobile Dulcolax tako nešto.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:27:22   
Ruža
Moj torbak napokon spakovan!user posted image o.k. još par sitnica fali..user posted image
I nije uopće više tako strašna?user posted image  
A za stolicu su mi rekli, a Bože moj u nekim situacijama smiješ malo i slagati.user posted image  Ionako ništa od toga dok se ne dočepam svog wc_a.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:27:30   
njanja
E to je to! Bravoooo!Jel tako da si nekad pomisliš: šta nisam uzela za kući??? user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:31:17   
troubled
mene su cijeli prvi mjesec spašavali glicerinski čepići....
jedva sam se odvažila otići na wc bez njih....
user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:31:29   
Ruža
Ima ih za kupiti u ljekarni, valjda sam doktorirala na lošoj probavi prije trudnoće. Probava samo vikendom. Preporučam purgal, na biljnoj je bazi i manje štetan.
A sad???user posted image  Nikad bolja probava, meni ta trudnoća generalku u organizmu napravilauser posted image . Nadam se da će tako i ostati!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:33:04   
koka
user posted image user posted image user posted image . Njanja mene su totalno sj user posted image . Taj dan smo imali kravlji svježi sir i bjelu kavu za doručak i već mi je počelo kuhat, a ja još išla popit tu tabletu, ajme majko  user posted image Bolje da sam slagalauser posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:43:48   
njanja
ja sam se sa med. setrom savjetovala oko hranjenja jana, izdajanja, što ćemo, kako....i najednom, ja njoj gurnem jana u ruke i kažem, molim vas, tableta djeluje....samo se nasmijala.....user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 22:55:43   
anne
Ružo, nešto za jesti (energetske čokoladice) i piti. Ja sam ponjela i suhe šljive jer sam se bojala zatvora.
Žene nakon poroda prilično hrču pa sam uzela i čepiće za uši.
Gazu ili tetru dok dižeš bebu da podrigne.
Rolu WC papira. Toliko o hrvatskom zdravstvu.
Definitivno kemijsku olovku jer stalno moraš nešto ispunjavati.
Paket pelena od 28 komada ti j dosta. Ako ćeš Đuru sama premotavati uzmi i vlažne maramice i kremicu.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 23:01:15   
Ruža
Vidiš Anne wc papir zaboravih, stavila sam onaj vlažni. Hvala, hvala..zapisano na šalabahter.user posted image  A za premotavanje mislim da kod nas ne daju vaditi bebu uopće iz jastuka.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 47
   [Brisano sporočilo]
5.9.2008 23:29:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Torba za rodilište
5.9.2008 23:57:49   
Krky
Da, sjetih se nekih tabletica, ali nisu mi bile djelotvorne pa sam dobila čepiće. To mi je bilo koma, pa je bilo dovoljno da ih samo pogledam...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Torba za rodilište
6.9.2008 9:17:11   
anne
Ako rodilište ima status Prijatelj djece ti ih premataš pošto su cijelo vrijeme s tobom.
Vjerojatno ti neke stvari neće trebati ili će ti nešto drugo trebati - javiš svojima i donesu ti. Zato se ne nerviraj.user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!