|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 14:17:37   
malla
Otvorila sam ovu temu jer mislim da nema takve ovdije,barem ja nisam naletila na tu user posted image  user posted image

-zanimaju me iskustva cura koje su dosta rano ostale trudne,ili poznajete takvu. sta je pozitivno u ranoj trudnoci?sta negativno,dali je nama mozda lakse rodit,izgubit na kilazi kasnije?user posted image ili je to i dalje samo-individualno ?

Ja sam,evo,trudna u 18.god user posted image ali ne gledam na moju pricu kao nesto katastrofa,jer sve su se stvari poslozile kako treba i sad smo svi happy i cekamo bebicu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 14:21:08   
vvd
user posted image user posted image user posted image user posted image  bravo za temu i bravo za tebe....... isto tako mislim da treba otvoriti i temu za mlade ili starije a napuštene trudnice.....

svima svu sreću........

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 14:21:31   
Tanjica Tanja
Mislim da je najbitnije da se tebi sve posložilo, a o značenju pravog trenutka možemo debatirati do sutra! user posted image Možda nećeš imati prilike ludovati u ranim dvadesetima kao nekiuser posted image , ali i to je precjenjeno...Ima vremena za sve kad beban ojača! Sretno!

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 14:23:27   
osobno
Ja sam ostala trudna s 20, i tek sad vidim koliko sam bila nezrela za neke stvari.
Želim ti puno sreće i strpljenja.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 14:38:51   
malla
hvala na podrsci user posted image  user posted image  user posted image
Nadam se da cu sve to izgurat jedini mi je recimo problem skola,nadam se da cu stic ic na redovnu nastavu do kraja 4.og mjeseca,sad sam u 19.om tjednu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  neznam koliki ce mi trbuscic bit i kako cu to sve izdrzat user posted image

ali kazu-sta se mora nije tesko pa....user posted image

a sta se tice izlaska,toga sam se vec naizlazila pa mislim da i necu previse zalit radi toga user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 14:57:54   
nemirna mama
evo draga ja sam ostala trudna s 18 i pol godina u četvrtom razredu srednje škole.....u školu sam išla do kraja prvog polugodišta i udala se u prvom mjesecu, mogla sam ići i dalje na redovnu nastavu ali nisam htijela....drugo polugodište sam polagala ispite, dogovorila bi s određenim profesorom kad bi došla na sat i odgovarala.....ispite sam dala do kraja 5 mjeseca.....

4.7.2005. rodilasam svog sinčića a do kraja 8 mj sam maturirala na drugom ispitnom roku jer na prvi nisam stigla, otišla sam u bolnicu zbog straha kad mi ispao sluzavi čep i dobila lažne trudove
sve se sretno završilo........rodila sam još dvoje djece, 6 god sam u braku i napokon sam se odvojila od svekrve...planiramo još jedno

a što se tiče kila meni su sve ostale user posted image


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 15:02:10   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image
dobrodošla,ja se divim mladim mamama jer je meni s 25 bilo prerano user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 15:09:12   
malla
evo jos jednog istog slucaja user posted image user posted image user posted image
meni termin 1.7.user posted image

odlucila sam ipak ic na redovnu jer su mi dali mogucnost da ako nakupim ocjena mogu prije zavrsit skolu user posted image  a sad po novome polazemo drzavnu maturu a to je u 5.om mj user posted image  tako da si racunam SVE rjesit jos prije ljeta pa onda namiru uselit s dragim,poslje bebe i zenit se itd user posted image

citam sve super sve pet...a onda to s kilamaaa!! paff user posted image  user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 15:24:14   
ELISABETH
Dobrodošla! Nemoj se previše opterećivati kilama jer ti je to sasvim individualna stvar.

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 15:49:04   
mlada mama
Dobro došla,čestitam na trudnoći. Ja sam ostala trudna sa 18 i pol. Ja sam tada već bila završila školu i još jedan dodatni tečaj. Kada sam ostala trudna sam radila.
Ne mogu ti reći to je ovako i točka, svaka osoba je drugačija, nekom je teže rodit, nekom lakše. Nekom odu kile,nekom ostanu, netko majčinstvo sasvim dobro prihvati, a netko na to gleda kao na "teret" neovisno o godinama.
Moja situacija je takva da mi je sve bilo dobro, što ti kažeš sve se "posložilo". Sada imam prekrasnog sina do 4g i curicu od 2 mjuser posted image . Mislim da sam se sasvim dobro snašla u ulozi mame user posted image . A kile što da ti kažem 2 mj. nakon drugog poroda još uvijek sam u minusu 16kg nego prije prve trudnoće.

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 15:55:56   
Indy
dobro došla! nebrini se zbog kila, mislim da ćeš ih ti lakše skinuti jer si mlada. nemoj samo odustajati od škole i sve će biti u redu, vidjet ćešuser posted image

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 16:22:05   
malla
IZVORNA PORUKA: mlada mama

Moja situacija je takva da mi je sve bilo dobro, što ti kažeš sve se "posložilo". Sada imam prekrasnog sina do 4g i curicu od 2 mjuser posted image . Mislim da sam se sasvim dobro snašla u ulozi mame user posted image .



s obzirom na godine user posted image  user posted image  user posted image  user posted image
nadam se da cu i ja tako user posted image  jer svi nabijaju ona misljenja-djete ce rodit djete!kako ce bit odgojeno to djete...bla bla bla....user posted image  user posted image  user posted image  ok znam da sam jos pre mlada al sta sad,desilo se a abortus mi nije bio ni blizu pameti!!user posted image nikako.

a ja ipak jedva cekam moju bebicu da se rodi pa da je razmazimuser posted image  user posted image  i isto cu je voljeti kao i svaka druga mama,imala 18,25,ili 35 god user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 16:44:04   
bubaMaja
moja mama je rodila mene s jedva napunjenih 19. nikada mi nije ništa nedostajalo, a uz pomoć bake i djedova (koji su svi bili u snazi) još se i naizlazila i završila fax samnom i sve...
ja mogu reći da sam samo uživala u tome što imam mladu mamu. nikad nije bila umorna poslije posla igrati se samnom ili negdje otići, ili bilo što... njeni prijatelji su me obožavali (ali opet i ja sam bila dobro dijete kako kažu) tak oda moja iskustva kao djeteta mlade mame su samo najbolja!!!
kad danas razgovaram s mamom o tome, ona je jako zadovoljna i isto kaže da ne bi ništa mijenjala... a sad čekamo moje dijete, njeno prvo unuče (ja imam 29) i presretna je što će biti relativno mlada baka (s 48) hehehe mogla je i ranije ))). moja baka je postala baka s 38 godina )))

samo se drži škole i uzmo svu pomoć koju možeš kaže mi sad preko ramena ))))))))

sretno!!!

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 16:50:59   
malla
znaci malo  nas je mladih mama,al NAS IMA user posted image  user posted image  user posted image
i moja mama ce bit relativno mlada baka user posted image  user posted image  i time je ponosna user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 17:33:11   
lidac0605

IZVORNA PORUKA: osobno

Ja sam ostala trudna s 20, i tek sad vidim koliko sam bila nezrela za neke stvari.
Želim ti puno sreće i strpljenja.user posted image user posted image user posted image user posted image

Ovak je bilo i kod mene...sve smo to uspješno prebrodili i sad sa 33 imam već kćer od 12 god,i još troje nakon nje,al da me se sad pita-bila sam prebalava i nezrela,skupa s mužem...
Za kile godine nisu važne jer sam se baš u toj trudnoći zdebljala 30 kg i izgubila ih u par mj.nakon poroda isto kao u svim ostalim trudnoćama samo kaj nisam toliko dobila...
I moram priznat da mi je sad sa 32 bilo puno teže iznijet trudnoću nego onda sa 20...


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 17:47:00   
malla
IZVORNA PORUKA: lidac0605


I moram priznat da mi je sad sa 32 bilo puno teže iznijet trudnoću nego onda sa 20...



e to sam htijela pitat user posted image
jer to mi se isto nekako cini pozitivno kod nas mladih (buducih) mama. nekako mislim da ce mi mozda bit lakse sa 19 god  trckarat za bebicom,ne spavat,manje cu bit zivcana itd nego npr neko u 30.-ima....user posted image

tako se ja bar tjesim u pronalazenju pozitivnih strana,pa makar njih par user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 18:01:09   
.dada.
Ja sam ostala trudna sa 19 god i na početku je kod mene bilo panike tj više sam bila uzbuđena a moj dragi je bio oduševljen i jedva je dočekao da budem trudnauser posted image . Ostali su bili sretni i danas se svi lome oko malenog,tako da ne slušaj druge nego uživaj i puno sada spavaj...poslije nečeš imati kaduser posted image user posted image .


_____________________________

14.02.2010-Mateo <3
8.11.2011-Lana <3

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 19:26:41   
tinka25
Čestitam na trudnoći user posted image . Nije bitno koliko imaš godina nego kako se osjećaš i da li si spremna, a to ćeš vidjet nakon poroda user posted image . Što se tiče kila ne brini, ja sam izgubila svih 27, ali to je individualno, a i genetika ima veze s tim. Ja sam rodila sa 26 godina, nakon deset godina veze sa sadašnjim mužem, čekajući stalno neke savršene uvjete koje nikad ne bi ni dočekala. Sada završavam faks, teže je učit uz bebu, ali sve se može. Samo treba volje. Držim ti fige da sve uspiješ kako želiš! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Još nešto, sa mnom u rodilištu bila je cura od 17 god, porodila se u rekordnom roku, nisu ju ni šivali, a i žurila je na maturu tih dana. 

_____________________________

Nikola, 28.5.2010., 3950, 52 cm

Petar, 12.10.2011., 3600, 49cm

(Odgovor članu .dada.)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 21:22:35   
Mery Du
evo ovim putem ti dajem podršku i da na sve gledaš pozitivno...ja sam svoju princezu rodila sa 18,udala se,sad imam 21 i čekam drugu bebicu..u 6.mj imam rodit,i presretna sam jer je sa mojom "mladom"trudnoćom sve završilo savršeno..porod mi je bio fantastično savršen,dobila sam 15 kg,ali u roku 3 mj sve izgubila...i bila na 46 ko i prije..evo sad sam ušla u 5.j i dobila samo 2kg zasad,ali se nezamaram uopće s tim,kile su najmanji problem...školu nisam završila redovno,nego naknadno,nešto tipa večernja škola i opet je sve dobro,moji su to odmah prihvatili,mala je princeza u obitelji,a sin će da bude princuser posted image  mlade mame nisu u minusu nikakvom,ja smatram da su čak i u plusu jer kad si mlađi,sve lakše podnosiš,i opet ti kasnije kad klinci narastu ostane vremena za sebe...a ja i moja kćerkica ćemo se za koju godinu mijenjat za robu user posted image  tako da samo hrabro naprijed i uživaj u svojoj trudnoći,a sve ostalo će s vremenom sjest na svoje mjesto ako dosad nije.možda će ti neko reći da si premlada,bla,bla ali gle,iskreno od mene;ja svoju situaciju nebi mijenjala s nijednom prijateljicm koja nema dijete i koja se okolo ludira,meni je moja kćer sve na svijetu  i uvijek ću joj bit najbolja mama kao što sam joj i dosad bila...dojila sam je jako dugo,imala je 2 god i 2 mj kad je prestala (nisam čuvala sise ko neke druge) jer mi je bitno da ona dobije najbolje od svega,jer je ona moj najveći uspjeh! a tebi i ostalim mladim mamama želim svu sreću  ...!user posted image

(Odgovor članu tinka25)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
2.2.2011 22:52:29   
malla
Hvallla curee  user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image
ljepo je cut pozitivne strane o mladim trudnicama i mamamauser posted image

ja tek u 19.tj a vec jedva cekam 7.mj da rodim user posted image  user posted image  
sad 14.og,za valentinovo user posted image  idem na pregled pa se nadam da ce mi znat rec spol user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
3.2.2011 8:15:58   
Ninaa
Ja ti želim dobrodošlicu i čestitke na trudnoći. Mislim da je sve stvar toga kako se osjećaš i koliko želiš dijete. Ja sam imala 25 godina i nisam bila baš spremna, još sam studirala,ali je na kraju sve bilo super, curka ima sad već skoro 2 godine i sve se posložilo na svoje mjesto. Da je teže je, nego da nemaš obaveze i ne moraš učiti, ali uspjela sam položiti još 7 ispita uz malo dijete i pišem diplomski i radim. Dopusti da ti i drugi pomognu i drži se, mi smo uz tebe.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
3.2.2011 8:20:45   
Rebeka
Čitam komentare i vidim sve pozitivno. Imam prijateljicu koja je sa 18 rodila preslatku curicu. završila je školu, iako drugo polugodište u dogovoru sa profesorima. naravno, na početku je bila jako zabrinuta zbog svega.premlada, nije u braku, nema posao, što će joj reći roditelji, prijatelji i cijela okolina... Ali naravno, sve se posložilo jako brzo.u dva mjeseca. Udala se, uživala u trudnoći iako je, iskreno, trpjela pojedine komentare koji su bili neumjesni, ali kada je rodila malu Petru, sve se promijenilo. Svi ti koji su joj imali što komentirati, zanijemili su nakon što su vidjeli s kolikom se ljubavlju brine o njoj i o mužu. Izgubila je sve kile u jako malo vremena jer je dojila i dosta se kretala. Kada su neke njezine starije susjede vidjele kako kuha i održava kuću, doslovno su se posramile. Sada ima i malog sinčića, a telefon joj često zvoni jer je iskusni i neiskusni pitaju za pokoji savjet. Stoga, godine ti doista nisu važne nego vjera u Boga i u sebe. Ako ti imaš dovoljno ljubavi, nema toga što ne bi mogla učiniti:i nemoguće će ti postati moguće. Stoga, samo naprijed, a što se kila tiče, nastoj za vrijeme trudnoće svakodnevno ići u šetnju. Osim što ti pomaže fizički, puno bolje ćeš se osjećati i psihički. Bar meni pomaže: u 13.sam tjednu, a dobila sam samo pola kg iako meni kg ne predstavljaju ništa, samo mi je bitno da mi moja bebica dođe...

_____________________________

Naše malo zlato stiglo nam je 02.08.2011.
Koja sreća i blagoslov....

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
3.2.2011 9:11:06   
Bebys
user posted image user posted image user posted image user posted image i cestitam na hrabrosti...i odvaznosti...sve je vidim ok
nista se onda ne sekiraj..
znam mnoge mlade mame...koje su jako sretne...nije bitno koliko godina imas..
ja osobno nisam htjela rano nista jer sam zeljela zivjeti punim plucima zivot...ali sada sam opet kako da kazem stara mama jer ima vec 35 kada sam rodila svoju prvu curicu...tako da ni to nije dobro isto...
sve ima svoje prednosti i nedostatke....ali ako si ti zadovoljna i sretna...super
jos nesto
TIJELO PUNO BOLJE DOLAZI SEBI I LAKSE SVE PREBRODI KADA SI MLADA....kao ti...ne brini se...

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
3.2.2011 9:12:52   
Bebys
IZVORNA PORUKA: malla

IZVORNA PORUKA: lidac0605


I moram priznat da mi je sad sa 32 bilo puno teže iznijet trudnoću nego onda sa 20...



e to sam htijela pitat user posted image
jer to mi se isto nekako cini pozitivno kod nas mladih (buducih) mama. nekako mislim da ce mi mozda bit lakse sa 19 god  trckarat za bebicom,ne spavat,manje cu bit zivcana itd nego npr neko u 30.-ima....user posted image

tako se ja bar tjesim u pronalazenju pozitivnih strana,pa makar njih par user posted image  user posted image  user posted image

ovo je jako jako velika istina..to ti kazem iz vlastitog iskustva..
moji zivci su vec jako jako puno otisli...pojeli ih drugi ljudi....
sada za svoje djete nema ih...pa mi je to muka ziva..
jako jako puno prednosti ima kada zena rodi mlada.....sve ima prednosti i nedostatke.....sretno

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Mlade trudnice-iskustva i price
3.2.2011 10:08:04   
mariola
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

user posted image user posted image user posted image
dobrodošla,ja se divim mladim mamama jer je meni s 25 bilo prerano user posted image


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!