|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strahovi
17.8.2010 23:36:49   
Tratina
Ne znam jel baš to normalno, al ja sam  non-stop u nekom strahu. Najviše me strah da ću rodit prije termina user posted image  Pa me strah da bebica to neće preživjeti... Pa me strah ako puno lupka, pa me strah ako malo lupka. Pa me panika jer bebicu osijećam nisko, ko da će vani svako malo... Uz sve to imam malo omekšan cerviks šta još samo hrani moje strahove. user posted image  Pa me strah otić na wc. Više skoro pa nikako ne nosim donji veš u boji, preferiram bijeli jer ako bude koja mrljica krvi da mogu odmah vidjeti user posted image  
Jesam li skroz pukla ili je to sve opravdano?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strahovi
17.8.2010 23:44:04   
tiha
pa cuj! hmm u kojem si tjednu trudnoce? strahovi su normalni ali morat ces malo izbjegavati problematicne teme i sto manje razmisljati o mogucim problemima nije dobro pretjerano se brinuti. svakako je dobro nositi bijeli ves tako imas sve pod kontrolom sve vidis i smanjena je mogucnost bakterija zato sto se iskuhava takav ves...
naravno da beba nece biti rodena prije termina i bit ce sve ok!user posted image user posted image user posted image

sretno dragauser posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strahovi
18.8.2010 0:08:51   
Tratina
sad smu u 27. tjednu. Zabrinuta sam stalno, toliko da se rijetko opustim. Hvala ti Tiha na savjetima i utjehi.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strahovi
18.8.2010 5:44:58   
nemammaste
Draga,nisi jedina! Ja sam rekla da ne znam kako nekome trudnoća može biti najljepši period,jer sam brdo živaca izgubila od straha.Kao i tebi,stalno nešto...user posted image  Dobro Tiha govori,probaj što manje čitati o lošim iskustvima,meni je to bilo najgore.Sad sam pred porodom i još uvijek svaki dan paničarim,npr.jučer mi se bebica jedva pomakla i ja sam bila pred odlaskom na hitnu,u suzama naravno.Nije to dobro ni za nas,ni za bebice,ali znam kako se teško othrvati tim strahovima.Čak i kod poroda se uopće ne bojim boli koja me čeka,nego da li će biti sve ok

< Poruku je uredio nemammaste -- 18.8.2010 5:45:41 >

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strahovi
18.8.2010 7:37:53   
troubled
sve je to normalno cure...okružite se samo lijepim mislima, a sve strahove odbacujte kao ping pong loptice...sve će biti dobro user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strahovi
18.8.2010 7:41:11   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Brisano sporočilo]
18.8.2010 9:24:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu pincirotvajler)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strahovi
18.8.2010 9:36:57   
ninolina
IZVORNA PORUKA: troubled

sve je to normalno cure...okružite se samo lijepim mislima, a sve strahove odbacujte kao ping pong loptice...sve će biti dobro user posted image

potpisujem...svi ti strahovi su normalni...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strahovi
18.8.2010 9:43:31   
Domy
IZVORNA PORUKA: ninolina

IZVORNA PORUKA: troubled

sve je to normalno cure...okružite se samo lijepim mislima, a sve strahove odbacujte kao ping pong loptice...sve će biti dobro user posted image

potpisujem...svi ti strahovi su normalni...

potpisujem... user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Domy -- 18.8.2010 9:53:30 >

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strahovi
18.8.2010 9:51:58   
martina33
Tratina,mislim da smo u istim g.....a.user posted image ..sve je to normalno...kak su sve tak ćemo i mi...user posted image ....ne brigaj i uživaj user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strahovi
18.8.2010 11:30:37   
Ruža
Probaj razmišljati pozitivnije, ne dopusti si da ti te prekrasne dane trudnoće kvare negativna razmišljanja. Uvjeri sebe da mora biti sve uredu i da tako i je... Mazi svoju škembicu i uživaj u svakom trenutku... Zaposli svoje misli nečim drugim, barem u tom razdoblju imaš puno lijepih stvari i tema za razmišljanje. Od pripremanja stvari za njen dolazak, biranja opreme, zanimljive literature, razmišljanja o tome kako će beba izgledati....
Glavu gore, vjeruj da sve mora biti o.k.!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
18.8.2010 11:48:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Tratina)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Strahovi
18.8.2010 12:23:36   
cuba
Svaka trudnica prolazi kroz iste strahove i ima više-manje ista pitanja...sve je to normalno i sastavni dio trudnoće.


Samo nemoj dozvoliti da ti toliki strah prevladava u trudnoći, tom predivnom periodu u životu. Ako je na pregledu bebica ok, normalno se razvija onda zbilja nemaš brige. Mazi svoj drobić, pričaj sa bebicom, čitaj kako se razvija iz tjedna u tjedan, odi u potragu za baby opremom to će te sigurno veseliti i opustiti.

I misli na to kako te još malo dijeli do trenutka upoznavanja sa svojom srećicomuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Strahovi
18.8.2010 12:30:04   
ELENA35
IZVORNA PORUKA: cuba

Svaka trudnica prolazi kroz iste strahove i ima više-manje ista pitanja...sve je to normalno i sastavni dio trudnoće.


Samo nemoj dozvoliti da ti toliki strah prevladava u trudnoći, tom predivnom periodu u životu. Ako je na pregledu bebica ok, normalno se razvija onda zbilja nemaš brige. Mazi svoj drobić, pričaj sa bebicom, čitaj kako se razvija iz tjedna u tjedan, odi u potragu za baby opremom to će te sigurno veseliti i opustiti.

I misli na to kako te još malo dijeli do trenutka upoznavanja sa svojom srećicomuser posted image
Slažem se sa tobom. Zamisli koliki sam ja strah imala dok sam nosila svoje dupliće,ali uvijek sam bila optimista i vrijedilo je...Sve strahove baci kroz prozoruser posted image user posted image user posted image i user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Strahovi
18.8.2010 12:37:58   
Bablica
Ma kakvi strahovi, tako sam i ja na početku stalno nešto boli, pa se mrda, pa 2 dana ništa, pa ovo pa ono i svaki put se žalim dr. a ona mi flegma kaže pa što bi ti? Pa trudna si, mora te nešto bolit! user posted image  Sjuser posted image a me odmah u startu tako sam ja to prihvatila i sad kad me nešto i zaboli ne paničarim. Što god mi se dogodi ja se nje sjetim i kažem to tako mora bit i uživam u tome!

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Strahovi
18.8.2010 17:14:52   
Tratina
Ma sve ja to znam, al me opet uvati. Al eto, nisam jedina takva user posted image  Ima nas još user posted image  Još kad se ja uvatim toga da bi kupovala nešto za bebicu, onda me neki dotični znaju opalit po ušima tako da mi govore kako je to još rano i da triba čekat zadnji tren... A ja stvarno uživam u planiranju dočeka naše bebice.
Joj, ko zna kakva ću panik-mama bit jednog dana user posted image  

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Strahovi
18.8.2010 23:00:48   
cuba
IZVORNA PORUKA: Tratina

 Još kad se ja uvatim toga da bi kupovala nešto za bebicu, onda me neki dotični znaju opalit po ušima tako da mi govore kako je to još rano i da triba čekat zadnji tren...

Ma lakše ti je kupovati malo po malo i sigurno pripremati (koliko možeš) nego čekati zadnji tren jer sa trbuhom do zuba nije lako obilaziti dućane.
A reci ti svojima da se ništa neće dogoditi ako na vrijeme pripremiš stvari za svoju bebuuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Strahovi
18.8.2010 23:13:09   
Tratina
IZVORNA PORUKA: cuba

Ma lakše ti je kupovati malo po malo i sigurno pripremati (koliko možeš) nego čekati zadnji tren jer sa trbuhom do zuba nije lako obilaziti dućane.
A reci ti svojima da se ništa neće dogoditi ako na vrijeme pripremiš stvari za svoju bebuuser posted image


a imamo isto mišljenje user posted image

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Strahovi
19.8.2010 16:35:36   
pakić
Nemojte se bojati... ja sam, kad bi me uhvatila paranoja, samo zamislila kako su žene rađale prije, same, bez doktora i bolnica, bez ultrazvuka i ginekologa. Uživajte do zadnjeg dana, vaše bebe osjećaju vaše misli. Zbog njih morate biti sretne, pogotovo ako je trudnoća u redu. Mene je samo bilo strah prije pregleda. Uživajte u trudnoći, i jedva čekajte upoznati novi dio sebe.user posted image . Sretno

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Strahovi
20.8.2010 10:22:52   
Fever
Ja san mislila da san ja jedina drama queen ali vidin da svi dijelimo iste strahove :) Kako nećemo kad uvik neke loše teme di se god okreneš, pogotovo ona vijest od nekidan na 24 sata, pa ja skoro nisan imala lom živaca. MM me uvik pita: "Očemo li ijedan pregled dočekat u miru". Jučer smo išli kupit neke sitnice za bebu a ja nikako da se opustim jer me panika oče li do kraja sve proć kako triba!
Pokušavam se smiriti kad se beba pomakne i izbjegavati teme s lošim iskustvima jer me to najviše dotuče. Držim fige tebi i svima nama, a ja neznam šta bi da mi vas nema koje me uvik oraspoložite! :*

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Strahovi
20.8.2010 23:34:54   
Tratina
IZVORNA PORUKA: pakić

Nemojte se bojati... ja sam, kad bi me uhvatila paranoja, samo zamislila kako su žene rađale prije, same, bez doktora i bolnica, bez ultrazvuka i ginekologa. Uživajte do zadnjeg dana, vaše bebe osjećaju vaše misli. Zbog njih morate biti sretne, pogotovo ako je trudnoća u redu. Mene je samo bilo strah prije pregleda. Uživajte u trudnoći, i jedva čekajte upoznati novi dio sebe.user posted image . Sretno


Ovakvo razmišljanje stvarno funkcionira! user posted image

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Strahovi
20.8.2010 23:39:06   
Gogule
IZVORNA PORUKA: Bablica

Ma kakvi strahovi, tako sam i ja na početku stalno nešto boli, pa se mrda, pa 2 dana ništa, pa ovo pa ono i svaki put se žalim dr. a ona mi flegma kaže pa što bi ti? Pa trudna si, mora te nešto bolit! user posted image  Sjuser posted image a me odmah u startu tako sam ja to prihvatila i sad kad me nešto i zaboli ne paničarim. Što god mi se dogodi ja se nje sjetim
    ti Bablice kao da si kod moje ginićke----- (Zamet)

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Strahovi
20.8.2010 23:44:36   
njanja
pukla si user posted image  strahovi su normalni jer nije sve pod tvojom kontrolom....ja nisam bila u strahu na javi, ali sam sanjala da sam rodila carskim rezom, pa sam sanjala da mi je preuranjeno pukla voda, pa sam sanjala da sam rodila dijete sa DS....i onda sam razgovarala sa sestričnom koja je ginekologica i rekla mi je: i šta sad???? gotovo je, što je tu je.možeš uživati ili strahovati....  tako da, opusti s, sve će biti ok i učini si ostatak trunoće što bezbrižnijim i ljepšim jer kad rodiš te (makar za prvo vrijeme) čeka: "posao" user posted image  sretno

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Strahovi
22.10.2010 15:12:24   
tina0310
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Strahovi
23.10.2010 9:02:29   
gmizalo
znam i ja što su strahovi, 28 tjedana, stalno neka paranoja....
umišljam svakave stvari, tipa gačice su mi malo mokre, aha!!!sad mi curi plodna voda i onda ću ja roditi pa beba neće preživjeti...ma grozno....
pa ajde sve je ok, ali kad se beba rodi ja se neću znati bributi o njoj.user posted image
pa stalno nešto, ali čak mislim da smo malo manje zaokupljene trudnoćom i shvatimo je kao prirodno i normalno stanje, i malo manje surfamo i čitamo sve moguće članke, pozitivne i negativne....da bi nam T prošla puno mirnije!!!
ili smo jednostavno paničarke u duši i to je to...sad paranoja od trudnoće, sutra oko bebe i tako cijeli život...
držimo se!!! user posted image


ps. znam popiti pola normića s vremena na vrijeme od 5 mg, da me smiri po preporuci ginekologa.

(Odgovor članu tina0310)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!