|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   alzheimer i nas 3...
14.1.2013 10:03:57   
danery
ukratko....moja vesela bakica iz slonova ima alzheimera i opako se počeo gurati u svaki kutak naših života...
zapravo,u moj ne previše,čisto zbog geografske udaljenosti,pa nisam u situaciji da vidim masu toga što vide moji...
baka je bila kod njih do prije tjedan dana,kada su stvari postale nepodnošljive,pa je čak i moj tata,koji je iznimno miran čovjek i nikad ne podiže glasa,poludio kad je baka uzela nož,potrgala ključ u bravi i krenula u 3 ujutro da se obračuna sa djedom...
(oduvijek je na djeda gledala kao na nekoga tko joj je uništio život...)
uz sve te ispade,manje i veće,u priči je i moj brat koji je prije godinu-2 počeo dobivati epi napade....uz sve to,od rođenja je invalid,a u zadnjih par mjeseci opet se pojavio dodatni problem-stalne infelcije,operacije i sl...

možda sam krivo napisala naziv teme,jer mene zapravo u toj priči i nema pretjerano....ne znam što se događa dok mi ne kažu,a kad pitam,onda se samo šuti....kao,da se ne brinem...

uz sve to što znam (odnosno ne znam),mama mi je totalno u depresiji....žena koja ima apsolutno sve u životu (ali i muku oko djeteta od rođenja),muža koji ju voli i pomaže.....ona se potpuno predala....neki dan mi je rekla da će njena mama umrijeti i kad se to dogodi,umrijet će i ona....btw.,jedinica je,nema braće ni sestara,niti je posebno bliska sa ikim od rodbine...

šokirala me izjavama da je mm sebičan,da ona vidi da on ne voli dolaziti kod njih u posjetu,da si pothitno trebam naći posao i kupiti auto,maknuti se od njega.....ili ga trpjeti takvog kakav je i konačno se razvesti od njega (što meni ni u peti nije,a kamoli palo na pamet)...

razumijem da je situacija prestrašna i da nije lako pomiriti se sa svime što joj se natrpalo na leđa....ali nažalost-moja mama je tip ososbe koja druge ne treba i to uvijek ističe....i sada,nakon godina nikakvog odnosa među nama,ja ne znam što i kako napraviti da joj pomognem....more predbacivanja sa obje strane jednostavno ću preskočiti,jer od toga nikakvo dobro nije izašlo...

žao mi je što je zapravo u svemu što je dobro imala i ima toliko nezadovoljna i nesretna u životu da ne vidi koliko je strpljenja mom tati trebalo za sve njene mušice.....koliko je živaca i tolerancije trebao da služi NJENE roditelje u starosti,a svoju majku da praktički ignorira zbog mira u kući....sigurna sam da se toj drugoj baki nešto pogorša,da moja mama ne bi bila tako dobra kao on i dozvolila da ju dovede k njima kući... (zapravo se nadam da se varam user posted image )

svašta sam tu sad napisala.....ja se u svemu tome ne snalazim....mama očekuje od mene da odvedem bejb k njoj na par dana i da ju tješimo,ali....
kako utješiti nekoga tko volje za život nema?kako pomoći nekome tko poseže za tabletama za smirenje čim se ne slažeš sa njegovim mišljenjem?kako biti kod nekoga nekoliko dana sa djetetom koje sve zanima,a ni sat vremena ne možete zajedno izdržati u napetom razgovoru sa par određenih tema?

sve u svemu,mislim da ću (sa ovih par nedoumica) iz kože iskočiti.....a kakvo je stanje u mojoj obitelji zapravo,to se ne usudim ni pomisliti....ni ne mogu si predočiti,jer je sve zatvoreno u 4 zida idealne kućice....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: alzheimer i nas 3...
14.1.2013 10:30:07   
Renata RR
Jako teška situacija.user posted image Budi podrška roditeljima - posebno svom tati, više ne možeš napraviti. Znam da voliš svoju majku, ali ljudima u depresiji je jako teško pomoći. Povući će te sa sobom..

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: alzheimer i nas 3...
14.1.2013 10:43:47   
Zvonki
Slažem se s Renatom. Tvojoj mami nije potreban trenutni dizač (ti i bejb) nego pomoć u vidu stručnjaka. Najvažnije je probleme ne gurati pod tepih jer od toga nema ništa, oni neće sami nestati, ali da će narasti, hoće. Svi imamo lošu naviku raditi promjene u životu tek nakon ne daj Bože tragedije.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: alzheimer i nas 3...
14.1.2013 14:45:06   
Kazimira
znam da ti je teško...ali definitivno tvoja beba i ti ste najvažnije...tvoja obitelj....neke stvari su godinama tu i nemreš ti tu očito ništa.....drži se i želim ti sve najbolje i tvojima naravno user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: alzheimer i nas 3...
16.1.2013 19:39:51   
danery
hvala,cure user posted image
ma je,teško nam je svima,ali velim,meni ni izdaleka kao njima koji svaki dan tamo gledaju sve i svašta....
najgore mi je od svega ta "štednja" od takvih ozbiljnih stvari i onda izjava kako sam ih razočarala....user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: alzheimer i nas 3...
17.1.2013 20:20:36   
BUMBI
Joj,draga gadna situacija,bas mi je zao sto sve to prolaziteuser posted image
Drzi se i nadam se da ce biti sve okuser posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!