|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ljubomora na svoju djecu
21.6.2012 12:27:24   
Vjeverica ST
"Ljubomora" uvjetno rečeno...........
Naravno da volim svoje dijete, imam ih dvoje (3ipol i 6 mj.), zapravo oboooooooooožavam ih, sve bih za njih napravila i to i radim, žrtvujem se......treba li to reći uopće?!!! Dugo ih dojim, koristim platnene pelene, zdravo ih hranim, odgajam, raspitujem se, sama činjenica da sam na forumu govori za sebe da im želim pružiti maximum........ I to je normalno. U 90% slučajeva, koliko mi se čini..............

Oni su prelijepi, zdravi, pametni, napredni..........

ALi, pomislite li ikad, ali ikad, u nekom svom krajičku podsvijesti, da ste malo ljubomorni na njihovu budućnost? Znam da će se sad neki zgrozit, pa molim vas , bez osuđivanja! Ja osobno želim da moja djeca budu lijepša, pametnija, sretnija, zdravija od mene!

Ali, nekako, evo sad kad napokon spremam diplomski, razmišljam.......... ja ću ima nastojat sve pružit..... a što je sa mojim snovima? i ja sam jako lijepa i zgodna i talentirana, mnogi me gnjave kao da sam trebala biti pjevačica ili manekneka (iako se pjevanjem i bavim na neki način....)................. Imam osjećaj da će neki moji talenti biti zauvijek zatomljeni. A da ću ja njima pomoći da on ostvare sebe, i u duhovnom i materijalnom pogledu................Jer mi savjest tako nalaže i jer je to u roditeljskoj prirodi.

Ne znam ,možda je to zato jer sam praktički 4 god u kući s djecom, završavala fax i bila majka i kućanica / Samo- ha ha ha...). Moguće da će se ti strahovi promijenit kad se zaposlim i počemem radit ovaj posao koji volim (hm, kad će to bit......)...

Ali, upravo zato što sam savjesna i odgovorna, želim izbjeć taj osjećaj ljubomore i frustarcije kad oni postignu uspjehe koje sam i ja mogla.....

Znam, još sam stvarno malada i nikad nije kasno.......
Ali, svi znamo da ovaj svijet cijeni kult mladosti i možda će jednom biti stvarno kasno?

Možda ćete misliti da sam sebična i tko zna što.........

Ako sam ja sretna i djeca će biti. Osijećat će to. Je li moguće da majčinska ljubav sve pokriva?

Vjerojatno sam malo frustrirana i zato što muževa familija (svekar, svekrva...) ne žele ništa meni pripisat i nikad me pohvalit, mada su djeca stvarno odlična u svakom pogledau (ako se mogu tako izrazit, nespretno...), i sve je njihovo najbolje, lijepi, pametni, napredni samo na muževu stranu..........od ljubomore meni ništa ne priznaju..... Ne želim sutra i ja biti takva!

JE li to vrtenje u krug?

Tko zna što život nosi, ali eto.......o svemu razmišljam..........

Što vi mislite???

hvala na razumijevanju i neosuđivanjuuser posted image

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ljubomora na svoju djecu
21.6.2012 13:44:16   
Zvonki
Nije da se nisam zapitala isto jer stvarno svojoj djeci pokušavam dati sve što ja nisam imala. I istina je da već sada imaju više nego ja u 20 godina. Ali, ja nemam drugih ambicija kao ti. Cilj mi je u životu biti dobra mama, dobra žena, ostati u formi, mislim ne zapustiti se, ostati dobar čovjek. Mislim da sam došla do stadija kada sam zadovoljna žena i po tom pitanju mi je lakše. A tebi poručujem, ako nisi zadovoljna nemoj stati! Nije prestao tvoj život ako imaš djecu. Cijeli život se čovjek treba truditi oko sebe kako bi on sam bio zadovoljan a i oni u njegovoj okolini!

PS. I da, ljubomorna sam na svoju djecu jer imaju mamu i tatu kakve sam ja samo sanjati mogla user posted image

< Poruku je uredio Zvonki -- 21.6.2012 13:45:32 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ljubomora na svoju djecu
21.6.2012 13:50:24   
pincirotvajler
heh zvonki uvijek to tak sroči da ja samo potpišem user posted image


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Brisano sporočilo]
21.6.2012 14:04:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ljubomora na svoju djecu
21.6.2012 14:51:28   
mala pcelica
kao sto kaze katarina nisi sebična ni čudna,a kao sto zvonki kaze "Cijeli život se čovjek treba truditi oko sebe kako bi on sam bio zadovoljan a i oni u njegovoj okolini! " potpisujem ...
ja znam da moje djete nikad nece imati vise nego sto sam ja imala jer smo u takvoj situaciji i to me neizmjerno,ali neizmjerno boli jer bi volila da mogu da joj pruzim vise,ali prvo zbog situacije u kojoj zivimo,pa onda i mjestu u kojem živimo to jednostavno nije moguce...koliko god da se trudimo da joj pruzimo više jednostavno ne ide,vrtimo se stalno u krug user posted image
a moji snovi...to je nedokučivo i nikad se ostvariti nece ...

< Poruku je uredio mala pcelica -- 21.6.2012 14:52:51 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ljubomora na svoju djecu
21.6.2012 18:19:27   
krijesnica3
volim čitati ovakve teme(obiteljske, majčinske), uvijek se pronalazim u nekim riječima, vjeverice budi sretna da možeš studirati uz djecu i financijski to podnijeti. ja npr. završila sam SSS i dalje me nisu mogli roditelji financirati i još uz tatinu šizofreniju imala sam teško odrastanje, mislim da sam se i pomirila s običnim poslom prodavačice a voljela sam jako engeski govoriti i jezik sam htjela studirati. mlada sam i sve gledam  za djecu da imaju itd. ako imaš mogučnosti idi dalje u životu

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ljubomora na svoju djecu
21.6.2012 20:23:51   
inesica
Slazem se sa svima vama, cure! Ako si mama, nisi prestala biti zena, niti imati svoje snove i zelje. Jednog dana i djeca te vise nece trebati na nacin na koji te trebaju sada, pa ces se vise posvetiti sebi. Do tada u slobodno vrijeme (ako ga nemas-stvori ga!) radi pomalo na tome sto volis.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu krijesnica3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ljubomora na svoju djecu
21.6.2012 23:44:31   
mamacita
NIkad nije kasno za ostvarivanje snova. Gledam svog muza, on radi na doktoratu i drugom magisteriju u 58.-godini. Nikad nije kasno za nista. Ja cu vjerovatno i sama stogod upisati kada djeca malo narastu. Pocela sam trcati sa svojim 30 godina, i sada mi je cilj drzati zdravlje pod kontrolom, sebe duhovno mladom. To znaci, volim citati, uciti novo, neka mi mozak radi, zasto da stoji na mjestu ako sam mama. Kada gledam kakav bi mi zivot bio bez djece, to bi bila utrka za karijerom, jer u tom slucaju ne bih imala niti ovog covjeka za muza. Karijera jednog dana dodje do svog kraja, jer uvijek su tu mladji narastaji, i tu je opcija da se dobije otkaz ni kriv ni duzan. I onda, sa svojih 40- 50 godina pogledas unatrag i istina, proputovala si cijeli svijet, zaradila hrpu novca, ali sve to nemas ni skim podijeliti. Ili , eto kao ja, odrekla se svojih karijernih snova zbog obitelji, i usput uzivam u svakom danu. Zivot mijenja planove. I ne, nisam ljubomorna na svoju djecu zbog icega, dapace, neka im se sve njihove zelje ostvare, a ja cu biti uvijek tamo sa osmijehom ponosna da sam im ja pomogla. Jedino kada sam ljubomorna na svoju djecu, je kada pozele ostati budni do ponoci gledajuci filmove sa taticom, a ja cekam kada ce on konacno biti samo moj LOL!

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ljubomora na svoju djecu
22.6.2012 0:21:29   
Bebač i ja
bogme prežestok naziv teme...stvar je u slijedećem,a to ću ti slikovito opisati:
moja frendica je rodila u 2o godini prvo i u 25 godini drugo dijete,nije diplomirala,nije radila,radio je samo muž...djeca su sad već velika,ona se u međuvremenu zaposlila, sad ima 44 godine i sad se ponaša kao tinejđerica....fali joj puno stvari koje je propustila u mladosti....sad ju djeca pomalo u zbunu promatraju jer se ne ponaša kao "klasična"stara majka...

druga frendica je rodila u 40.godini prvo dijete,udala se, diplomirala na vrijeme,iživila se prije braka i sad se ponaša kao klasična stara majka, ni traga tinejđerici...

vidiš,sve ti je stvar izbora...

moj stav je ako si već krenula tim putem da ga i nastaviš,bez ikakve ljubomore jer djeca su tvoj #proizvod#,ali pitanje je dal ćeš se moći othrvati svojim prirodnim željama....jer već sad se pitaš kakva je budućnost....

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ljubomora na svoju djecu
22.6.2012 22:45:12   
danery
a ja čitam li ga čitam,pa opet ne znam što reći....osim:

nisam ljubomorna na potencijalne buduće uspjehe i budućnost mog djeteta s obzirom na današnju situaviju i blesavo društvo kojemu su se sve,ali baš sve vrijednosti do temelja zdrmale....
bila bih sretna da moja cura odraste u bar pola osobe u koju je odrasla većina djece moje generacije-da ima nekog respekta,osjećaja za druge,da je spremna pomoći i prihvatiti svaku situaciju što bolje može....
moje prilike u životu?bilo ih je i bit će ih....neke su prošle,neke će doći,i nadam se da ću ih iskoristiti na najbolji način ne samo za mene,nego za nas troje....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ljubomora na svoju djecu
23.6.2012 0:36:59   
pticica

IZVORNA PORUKA: danery

a ja čitam li ga čitam,pa opet ne znam što reći....osim:

nisam ljubomorna na potencijalne buduće uspjehe i budućnost mog djeteta s obzirom na današnju situaviju i blesavo društvo kojemu su se sve,ali baš sve vrijednosti do temelja zdrmale....
bila bih sretna da moja cura odraste u bar pola osobe u koju je odrasla većina djece moje generacije-da ima nekog respekta,osjećaja za druge,da je spremna pomoći i prihvatiti svaku situaciju što bolje može....
moje prilike u životu?bilo ih je i bit će ih....neke su prošle,neke će doći,i nadam se da ću ih iskoristiti na najbolji način ne samo za mene,nego za nas troje....





user posted image

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ljubomora na svoju djecu
23.6.2012 8:35:57   
Nika 24052006
Ne bih rekla da sam ljubomorna,više sam zabrinuta za budućnost moje djece,obzirom na cijelu situaciju.Voljela bi da imaju sretno i bezbrižno djetinjstvo,kakvo sam ja imala,i trudim se da tako i bude,da im osiguram barem ono najosnovnije,pa čak i više od toga.Htjela bi da nakon završetka školovanja pronađu posao,da im život bude koliko-toliko ugodan.Neću biti ljubomorna ukoliko one završe neke visoke škole,a ja to nisam uspjela,baš naprotiv,usmjeravat ću ih ka tome,za njihovo dobro.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ljubomora na svoju djecu
23.6.2012 9:53:44   
lilia
Vjeverice moraš odvojiti malo vremena za sebe i posvetiti se sebi. Završavaš fax a dugo si doma s djecom. Mislim da se moraš zaposliti i nadam se da ćeš tada biti zadovoljnija i s još većom ljubavlju pružati djeci sve što možeš. I ako uspiješ uz sve to ubaci i koji hobi...

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ljubomora na svoju djecu
23.6.2012 11:15:29   
Gardenija
vjeverice razumijem te

i ja sam diplomirala i počela raditi, svoju plaću dobivati, planirati putovanja s prijateljima..i ostala trudna....
omogućit ću svom djetetu sve što mogu, neka bude bolje od mene a ja neznam hoću li ostvariti sve što sam htjela....
sada moram planirati putovanja i sve ostalo uključujući i mm i bebu user posted image nije mi žao, ali nekada me uhvati nekakav osjećaj (valjda ljubomore) kada vidim frendice koje još nisu udane a žive bez brige (mada one opet su u potrazi za ljubavima ili djecom) pa pokušavam tako misliti tj. znam da je tako


< Poruku je uredio Gardenija -- 23.6.2012 11:16:11 >


_____________________________

2. veljača

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ljubomora na svoju djecu
23.6.2012 13:52:56   
Emina mama
Nije to sebičnost...svi mi razmišljamo što smo sve mogli biti u životu da nismo roditelji, mame...ja sam se udala mlada...22 godine...sa 23 god rodila prvu curu, sa nepunih 25 rodila drugu curu....već 3 godine sam doma....24/7 sam sa djecom...sve im pružamo i ja i mm...a ni on ni ja nismo u toj dobi imali ni trećinu toga....
Naravno da svi razmišljamo što bi bilo kad bi bilo/ne bi bilo i sl. ali kao roditelji naš ''zadatak'' je pružiti svojoj djeci ono o čemu smo mi mogli samo sanjati (a možda i još uvijek sanjamo)
Ja ne mogu reć da sam imala loše djetinjstvo, ali sam dosta vremena bila sama sa mamom i sestrom dok je tata bio na terenu (Domovinski rat)....i sad bi se odrekla svega što imam samo da moje cure ne moraju ni dana biti bez tate i tako male razmišljati di im je tata, kada će se i hoće li se uopće vratiti (kao što sam ja)....mm je odrastao bez majke....preudala se i ostavila ga kod bake i dede sa nepune 2 godine...otac ga nikad nije priznao...imao je jako ružno djetinjstvo i sada kada razglabamo o tim teškim temama njemu je uvijek najbitnije da naše cure imaju oba roditelja....sve drugo nam je manje važno....
svi smo mi bili puni ambicija i ideja što bi sve mogli u životu, ali ako si mama/tata/roditelj....to ne znači da se svega toga moraš odreći....uvijek ima vremena ;)

_____________________________

EMA 01.04.2010.
LEA 02.12.2011.


(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ljubomora na svoju djecu
17.7.2012 10:57:05   
Vjeverica ST
Kada gledam kakav bi mi zivot bio bez djece, to bi bila utrka za karijerom, jer u tom slucaju ne bih imala niti ovog covjeka za muza. Karijera jednog dana dodje do svog kraja, jer uvijek su tu mladji narastaji, i tu je opcija da se dobije otkaz ni kriv ni duzan. I onda, sa svojih 40- 50 godina pogledas unatrag i istina, proputovala si cijeli svijet, zaradila hrpu novca, ali sve to nemas ni skim podijeliti. Ili , eto kao ja, odrekla se svojih karijernih snova zbog obitelji, i usput uzivam u svakom danu. Zivot mijenja planove.



evo prelistavam vaše komentari, svi su dobri, ovaj mamacitin kopiram i potvrđujem.......također i zvonki, svatko ima svoju priču, npr. mala pčelica.........Znači, netko bi bio sretan da može djeci nešto pružit, a ne može, nekome je život već sad "zabetoniran" a netko diše punim plućima i za sebe i za djecu........... Svako ima svoje razloge, opravdane ili ne.... NIje lako biti mama. A ni uspješna u karijeri. Ali, mama su zauvijek, a karijera je bitna radi nas samih....I kad umremo bit ćemo mame, a menadžerice, profesorice, doktorice, poslovne žene i šta ja znam ne.


Ja želuim biti sretna radi svoje djece. I radi sebe. I muža.
Istina je da istodobno osijećam i strah, kako su neki spomenuli, zbog svijeta u kojem odrastamo........... Istina je da imaju bezbroj više mogućnosti od nas ali isto toliko i mogućnosti da se upropaste pa ako ih ne usmjerimo pravilno, sve pada u vodu. Najteže je danas ODGOJIT ČOVJEKA.

Sve je puno perverzija, nemorala, razvrata, korupcije, nepoštenja, licemjerja..........a istodobno, u mnogim ne toliko vidljivim ljudima koji iskaču "kao iz paštete" svaki dan......... tinja jedno svjetlo dobra, duha Božjeg koje će nadvladati zlo. Zaboravljamo često da će Dobro pobijediti. Ne smijemo dopustiti medijima i virtualnom svijetu, neimaštini, prividnoj sreći i neoliberalnom kapitalizmu da nas zatre!

Eto, želim se barem upola ostvariti ako to znači da ću napraviti nešto korisno za društvo i svoju djecu, i to najrađe kroz posao koji volim. Jedva čekam radit,.

Ali, posao više nije istodobno i ZVANJE. Danas posao postaje samo i isključivo prihod- tj.- novac. Žalosno.

Kad počeme radit, vjerojatno ću se počet bojat za svoju djecu kad budem nanovo upoznavala ovaj izopačeni svijet.....

oprostite ako sam vas zavela melankolijom, proć će..........
Fali nam NADE I VJERE!

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu Emina mama)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!