|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dukanova dijeta
26.4.2011 12:37:32   
Ruža
Jel ju netko probao? Kako ste bile zadovoljne?
Imam neke dvije kile zimske za izgubiti, a ova dijeta mi se čini o.k. jer dopušta mlijeko u kavi, a bez toga ne mogu.user posted image
DUKANOVA DIJETA
Filozofija Dukanove dijete je jednostavna. Ljudi s viškom kilograma jednostavno ne mogu pratiti komplicirane dijete, brojati kalorije i paziti da pojedu samo jedan kolač umjesto tri. Da sve to mogu,ne bi bili debeli, kaže Dukan. Zato je osmislio dijetu koja se izuzetno lako provodi i koja ima čvrsta pravila od kojih nema pomaka.Njegova stroga pravila su psihološki jako bitna,kaže,jer nam olakšavaju provođenje dijete. Također prednost dijete jest što na početku ima odlične rezultate pa ljudi dobiju dodatni elan za provođenje zapravo prilično monotonog režima prehrane.
Temelji se na njegovom uvjerenju da jedino proteini, apsolutno nužni za preživljavanje organizma, i da bez ugljikohidrata i masti možemo. Naravno,ne postoji ni jedna hrana koja ima isljučivo proteine,ali ovo je radi jednostavnijeg objašnjenja.
Za vegetarijence nema dobrih vijesti jer Dukan prepoučuje proteine iz mesa i smatra da su ljudi prvenstveno mesožderi, a onda svežderi. Čak kaže da je jedenje žviotinja ono što je odvojilo pračovjeka od ostalih primata.


4 faze dijete:

1. ATTACK PHASE/ ŠOK FAZA

Kalorije se ne broje,jede se kad god si gladan i koliko god hoćeš. Jede se čak i prije gladi da se lakše prebrodi. Ne preskakati obroke,obavezno piti vodu uz obrok. Glad i nedostatak raznolikosti se nadoknađuje kvantitetom. Obavezno hodati 20 min na dan.

Dozvoljene namirnice (samo to i ništa drugo):
a) krto meso - govedina (ne rebrica), teletina (bez masnih dijelova), NE svinjetina jer je premasna ; pripremljeno na roštilju, kuhano, bez ulja,masti ili maslaca
b) iznutrice - jetra i jezik (ostalo je premasno)
c) riba - sva riba je dozvoljena i pripremljena bez ulja, NE konzervirano u ulju, ali može u salamuri (npr, tuna), dozvoljeni i plodovi mora,lignje i sl.
d) školjke i škampi,sve dozvoljeno
e) perad - sve osim tovljenih pataka i gusaka jer su premasne, preporučuju se prsa, ali mogu i ostali dijelovi peradi, jedino NE krilca i kožica
f) šunke i salame - jedino one sa malim postotkom masnoće, to je npr, Vindon pureća šunka, može dimljena govedina i sl. bitno je da ima manje od 4% masnoće
g) jaja - bjelanjak je jedini 100%-tni izvor proteina i njega se može jesti u neograničenim količinama,žumanjak max 4 tjedno zbog kolesterola
h) mlječni proizvodi - nemasni jogurt i svježi sir , ali NE žuti sirevi (Varaždinec i sl.) i NE mlijeko zbog laktoze (ali može malo mlijeka ako treba za kavu ili neki umak)
i) zobene posije/ mekinje (NE PAHULJICE) - jedini dozvoljeni i obavezni ugljikohidrat - 1,5 velika žlica na dan, to je zbog probave (stolica postane tvrda od samih proteina i za dobrobit srca)
j) VODA - obavezno, najmanje 1,5 l na dan, bilo koja voda, samo da nema previše soli (sodum), mogu se piti čak i pića koja imaju 0% kalorija i koja su zaslađena aspartamom (npr. Coca Cola Zero)
k) dodaci - ocat, svi mogući začini, luk, češnjak, limun (ali NE limunada, nego samo za mariniranje mesa ili za koji umak), senf (male količine), kaugume (žvakati koliko god nam je volja user posted image ) ulja nisu dozvoljena ,ali u receptima koje kasnije nudi spominje se da galette mogu ispeći na teflonskoj tavi koju smo prebrisali ubrusom namočenim u ulje.
Također, u receptima za salate ide jedna mala žlica biljnog ulja, tako da odlučite sami.



2. CRUISE PHASE/FAZA MRŠAVLJENA


U ovoj fazi izmjenjuju se dani kad se jedu samo preoteini s danima kad se jedu proteini + povrće.
Jedna varijanta je dan za danom izmjena. Dakle, ponedjeljak samo proteini, utorak proteini + povrće, srijeda proteini.... Obavezno je proteine jesti svaki dan, iako vam već izlaze na uši user posted image .
Druga varijanata je 5 dana samo proteini, pa 5 dana proteini + povrće, pa 5 dana samo proteini ... Dukan kaže da se u ovoj varijanti bolje uočava kako solo proteini skidaju kile i kako se u danima s povrćem sporije mršavi.
Treća varijanta je za one koji žele malo smršaviti. 2 dana samo proteini , 5 dana proteini + povrće.
Četvrta varijanta je anticelulitna dijeta. 2 dana samo proteini,ostatak tjedna normalna prehrana. Inače, Dukan na nekoliko mjesta kaže da je njegova dijeta jako učinkovita u borbi protiv celulita.

Dakle u 2. fazi dozvoljeno je jesti sve što i u prvoj fazi uz dodatak :
rajčica,paprika, krastavac, špinat, bob, zelje, zelena salata, radič, šparoge, celer, poriluk, komorač, sve vrste gljiva, mrkva i cikla (ovo dvoje ne u svakom obroku).

Povrće koje NIJE dozvoljeno:
krumpir, riža, kukuruz, grah, leća, avokado, grašak (znm da na popisu nije sve povrće, ali Dukan ih je tu stavio). To su namirnice sa velikim postotkom ugljikohidrata.

Opet su obavezne zobene posije - 2 jušne žlice (u prvoj fazi je bilo 1,5 žlica). Obavezno piti puno vode.
30 min hodanja na dan. Ako kile ne idu dole ( "stagnation plateau" ), povećati hodanje na 60 min dok opet ne počne mršavljenje.
Preporuka je uzimati neke multivitamine , s obzirom da ova faza može trajati mjesecima, do željene težine.
Mršavi se oko kilograma tjedno ( 2 pounds). Kad sam pročitala malo sam gunđala, ali sam se sjetila da nema ograničenja u količini hrane koja se može pojesti i da treba jesti kad god si gladan, pa sam prestala gunđati. user posted image

Kad stigneš na idealnu težinu,prelaziš na treću fazu. Dukan kaže da je važno doći do točne idealne težine, to je težina koju tijelo može održavati, a ne nužno težina koju smo si zacrtali u glavi. Za žene, idealna, tj stabilna težina se povećava sa godinama i brojem trudnoća pa ne treba očekivati da ćemo smršaviti na težinu kad smo maturirale.
Tijelo pamti najveću težinu koju smo dosegli u životu i uvijek će težiti da dođe do te težine. Zato je važno da se nakon prestanka mršavljenja ne počne odmah normalno jesti nego uvoditi postepeno namirnice. Zato slijedi treća faza.




3. CONSOLIDATION PHSE/ PRIJELAZNA FAZA

Traje po 5 dana za svakih pola kilograma ( 1 pound, tj. 0,45 kg) koje si smršavio/la. Ako si lakši 10 kg, treća faza traje 100 dana.

Dozvoljeno je jesti sve iz druge faze uz dodatak:

a ) 1 porcija voća na dan - npr. srednja jabuka ili zdjelica jagoda ili velika kriška lubenice, ali NE banana ,grožđe, trešnje, suho voće, ni orasi, lješnjaci, pistacije i sl.
b ) 2 kriške kruha od cjelovitog brašna na dan, NE bijeli kruh
c ) 1 porcija (40g) žutog sira na dan, ali NE camembert, brie i sl. olemenjeni sirevi
d ) jedna tj. dvije porcije škrobaste hrane (" starchy food ") na tjedan - u prvoj polovici jedan obrok tjedno , a u drugoj polovici po dva obroka tjedno: tjestenina - pocija je 200g vagano kuhano (ali ne sa umakom od sira ii bešamelom, nego paradajz i sl. ), kuskus, griz, palenta, leća, grah, riža i krumpir ( ovo dvoje zadnje jesti rijetko)
e ) svinjetina

Uvode se obavezni obroci slavlja/celebration meal. U prvoj polovici faze po 1 obrok slavlja tjedno, u drugoj polovici faze po 2 obroka tjedno.To je kakav god obrok poželiš. Npr. to može biti cjelovit nedjeljnji ručak sa desertom ili pizza. Što god. Samo treba razumno jesti i ne koristiti taj obrok kao ispriku za prežderavanje, poanta je u uživanju u okusu koji nam je nedostajao (ja već znam da ću jesti sachericu user posted image ).

OBAVEZNO 1 dan u tjednu treba ostati isključivo proteinski dan. Odredi si jedan dan (npr. četvrtak) i drži se toga.

Nastaviti sa 2 žlice zobenih posija na dan.



4. FAZA DO KRAJA ŽIVOTA

Ova faza je zapravo svakodnevni test naše volje i odlučnosti da nakon toliko muke nećemo odustati. Dukan traži da do kraja života poštujemo 4 pravila bez iznimke:
1) 20 minuta hodanja na dan. Hodati stepenicama, ne koristiti lift.
2 ) Jesti tri žlice zobenih posija na dan.
3 ) 1 dan u tjednu jesti isključivo proteine. (proteinski četvrtak)
4 )U slučaju da primjetiš da se kile vraćaju, vraćaš se bna treću fazu i paziš na unos ugljikohidrata





FAZA IZMJENE

Kao što sam već navela uključuje dan kada konzumirate samo preoteine s danom kada proteinima dodajete samo povrće u neograničenim količinama.




_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dukanova dijeta
26.4.2011 13:23:40   
leilany
nekak mi se ne sviđa ta dijeta....
u svakom slucaju ruzo sretno,iako ne kuzim,kaj ce ti ta dijeta ,a imas samo 2 kg za skinut....


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dukanova dijeta
26.4.2011 13:24:34   
BUMBI

IZVORNA PORUKA: leilany

nekak mi se ne sviđa ta dijeta....
u svakom slucaju ruzo sretno,iako ne kuzim,kaj ce ti ta dijeta ,a imas samo 2 kg za skinut....




Potpisujem

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dukanova dijeta
26.4.2011 13:54:45   
Ruža
Evo ima i neki kaukulator za izračun, pa se možete poigrati.
http://www.dukandiet.co.uk/

Premda meni čika Dukan kaže da ne trebam izgubiiti ni kilograma, ipak ja bi svoju ljetnu kilažu, nekako su mi sve ljetne hlače malo na knap trenutno.user posted image  A ovo mi je jeftinija varijanta nego kupovati nove.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dukanova dijeta
26.4.2011 20:12:08   
modesty blaise
Ružo dijeta je vrlo učinkovita l nezdrava kao i svaka dijeta...al neka se cijena mora platiti da bi se super izgledalo...user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dukanova dijeta
26.4.2011 21:32:52   
Ruža
IZVORNA PORUKA: modesty blaise

Ružo dijeta je vrlo učinkovita l nezdrava kao i svaka dijeta...al neka se cijena mora platiti da bi se super izgledalo...user posted image


Ujutro stajem na vagu, nakon prve faze pa da vidim.user posted image
No oči mi ispadaju na jabukuuuuuuu............. A tek sladoled.....user posted image

Jesi ju probala? Koliko si istopila? 

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dukanova dijeta
26.4.2011 21:42:27   
cuba
Koliko traje prva faza? Kako znati nakon koliko dana prelaziš na drugu i treću fazu? To otprilike koliko kg izgubiš ili? Mislim nije isto onome tko želi izgubiti 30kg i onome tko želi skinuti 2-3kg?

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dukanova dijeta
27.4.2011 8:07:07   
Ruža
IZVORNA PORUKA: cuba

Koliko traje prva faza? Kako znati nakon koliko dana prelaziš na drugu i treću fazu? To otprilike koliko kg izgubiš ili? Mislim nije isto onome tko želi izgubiti 30kg i onome tko želi skinuti 2-3kg?


Evo ovdje pojašnjenje :
Prva faza dijete

Dijeta počinje kratkom, ali jakom 'napadačkom' fazom, kada ne jedete skoro ništa osim proteina, samo meso, ribu, jaja i nemasne mliječne proizvode. Početna faza zaslužna je za dramatičan gubitak kilograma i postavlja temelj za naredne faze dijete. U prvoj fazi možete ostati jedan dan ili deset, u slučaju da želite izgubiti više kilograma. No ako ste od svoje idealne težine udaljeni desetak kilograma, onda je najbolje držati se prve faze pet dana. Ako pak želite izgubiti pet-šest kilograma, dva ili tri dana prve faze bit će sasvim dovoljna, a ako imate tek tri-četiri kilograma viška, jedan dan na proteinima bit će više nego dovoljan. Prva faza Dukanove dijete smanjuje apetit. Bjelančevine su siromašne kalorijama, a budući da tijelo sagorijeva više kalorija probavljajući ih, gubitak težine neizbježan je.

Nakon 2 dana ja imam 0,6 kg manje, bez gladi, pojela sam mesa koliko inače pojedem u mjesec dana. Nema gladi, samo želje za pojedinim okusima.user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dukanova dijeta
27.4.2011 9:37:59   
modesty blaise
da, da kak Ruža veli možeš ostati od 1- čak 15 dana....zavisno koliko želiš izgubiti

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dukanova dijeta
28.4.2011 19:32:04   
Mirjana J.
mene zanima ova dijeta jer tribam skinuti nekih desetak kila.. ima li tko iskustva i dali baš tako dobro skida kile ili.. ?

_____________________________

Tomislav-28.07.2000
Josip-21.10.2010

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dukanova dijeta
28.4.2011 22:20:09   
Ruža
IZVORNA PORUKA: Mirjana J.

mene zanima ova dijeta jer tribam skinuti nekih desetak kila.. ima li tko iskustva i dali baš tako dobro skida kile ili.. ?


Meni je za sad super!user posted image user posted image  4 dana 1,4kg manje, kužim čak i po hlačama na pozadini i bedrima. A sramota me i napisati što sam sve danas pojela, čisto prežderavanje.user posted image  Strah me samo kad krenem normalno jesti da ne ostane ovoliki kapacitet.
Uglavnom gladi nema, osim bljutavog okusa u ustima kojeg ubijam žvakaćim gumama i colom zero.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Mirjana J.)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 11:39:56   
Mirjana J.
IZVORNA PORUKA: Ruža

IZVORNA PORUKA: Mirjana J.

mene zanima ova dijeta jer tribam skinuti nekih desetak kila.. ima li tko iskustva i dali baš tako dobro skida kile ili.. ?


Meni je za sad super!user posted image user posted image  4 dana 1,4kg manje, kužim čak i po hlačama na pozadini i bedrima. A sramota me i napisati što sam sve danas pojela, čisto prežderavanje.user posted image  Strah me samo kad krenem normalno jesti da ne ostane ovoliki kapacitet.
Uglavnom gladi nema, osim bljutavog okusa u ustima kojeg ubijam žvakaćim gumama i colom zero.


možeš li mi reći šta konkretno jedeš i kako pripremaš hranu ? i te zobene pahuljice ,šta je to uopće i di se mogu kupit ?


_____________________________

Tomislav-28.07.2000
Josip-21.10.2010

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 12:16:23   
Ruža
Zobene pahuljice mislim da imaš u DM_u, ustvari to je poisije, ali možeš uzeti i Viverin probavin ima ga u svakom većem centru, a isto je.
Što jedem?
Sve nemasne šunke, najčešće onu vindonovu pureću. Ili odem do Lidla pa uzmem one snižene.
Zrnati sir, opet je najpovoljniji u Lidlu, a imaju i light verziju.
Posni sir.
Kuhani oslić s limunom, ne znam kako bih ga ispekla da se ne zalijepi.user posted image
Bjelanjke - ili ih odvojim od žumanjaka pa ih skuham u zakiseljenoj vodi ili ih istučem u snijeg pomiješam sa sirom i ispečem u pećnici.
Sve nemasne jogurte.
Kisele krastavce i rajčicu.
Kad me ulovi želja za slatkim pomiješam u sir malo onog tekućeg sladila.
Pijem kavu s natrenom i malo mlijeka (0,9mm ), nezaslađene čajeve, neki za probavu, bijeli i žuti, te colu zero. I litre vode, jako budeš žedan, a ja inače jako puno pijem vode.

Uglavnom stvarno puno jedem jučer  kroz dan npr. 600g sira, 300g pureće salame, 3 bjelanjka i kisele krastavce.

Vaga jutros na -1,8 kg. U nedjelju planiram na 3_ću fazu.user posted image

< Poruku je uredio Ruža -- 29.4.2011 12:18:05 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Mirjana J.)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 12:20:44   
m600
user posted image user posted image user posted image user posted image Ruška,samo nastavi tako i dalje,ali ti meni izgledaš super,ne znam čemu dijetauser posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Obrisani korisnik]
29.4.2011 12:42:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu m600)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 13:27:30   
Ruža
Hvala cure.user posted image user posted image user posted image
To je samo mali višak, ona ljeto-zima kilaža.user posted image  Baš što ti smeta za tanke majice i ljetne hlače.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 13:29:10   
pepeljuga
Ruzo samo naprid,mene isto uvik pilaju bas tih 2-3 viskauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 13:29:36   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 13:30:17   
BUMBI
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 16:13:28   
Mirjana J.
od ponediljka krećem i ja na dijetu a za vikend ću još malo guštat i opskrbit se  potrebnim namirnicama... meni je cilj skinit 10 kg jer u protivnom neću se ovo lito mrdnit iz kuće user posted image

_____________________________

Tomislav-28.07.2000
Josip-21.10.2010

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 17:10:17   
Ruža
IZVORNA PORUKA: Mirjana J.

od ponediljka krećem i ja na dijetu a za vikend ću još malo guštat i opskrbit se  potrebnim namirnicama... meni je cilj skinit 10 kg jer u protivnom neću se ovo lito mrdnit iz kuće user posted image


Mi ćemo navijati.user posted image user posted image user posted image
Sretno........user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Mirjana J.)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dukanova dijeta
29.4.2011 17:33:33   
cuba
user posted image user posted image user posted image user posted image Ružo, samo hrabro naprijed, nadam se da ćeš kroz par dana doći do željene kilažeuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dukanova dijeta
30.4.2011 16:26:26   
Ruža
Cureeeeee - 2,2,  danas se častim sladoledom, a od sutra nastavljam s fazom 3.user posted image
Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii.....................user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dukanova dijeta
30.4.2011 17:00:01   
ZVRK
sada kada sam pročitala da se častiš slafoledom sjetila sam se TVOJE user posted image i mog godišnjeguser posted image user posted image

bravo za kiliceuser posted image

Uf Zvrkić da je bar moja ljubav prema sladoledu vezana samo uz user posted image , no tamanim ja njega stalno.user posted image

Ljubi Zvrkiće svoje...user posted image

< Poruku je uredio Ruža -- 30.4.2011 17:15:07 >


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dukanova dijeta
2.5.2011 22:14:56   
joszde
ja ne kužim ovu dijetu isto trebam veći broj kila skinuti ali ne kužim koliko dugo biti na kojoj fazi a onaj izračun ne kužim e baš sam smotana.

_____________________________

30.04.2010. STIGLA NAŠA PRINCEZA

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko si dugo dojila?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!