|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ribe
18.9.2008 20:57:15   
mirna
Cure ja sam skroz zelena sto se tice pripreme riba... oslic je vrhunac mog kuharskog umjeca.user posted image user posted image  Puno vas je z mora, pa valjda imate neke super jednostavne recepte za pripremu riba..  Ja bi neke ribe sa sto manje  kostiju (osim fileja oslicauser posted image ), tako da ih moze i malac jesti bez da mama pol sata prije prcka po ribi i trazi kosti..user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ribe
18.9.2008 21:13:04   
FIONA
jedino riblji štapiči!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ili male papaline...ja isto ne zna, niš drugo...user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ribe
18.9.2008 21:13:37   
tikica_69
Pastrve su ti recimo OK. Mozes ih samo ocisiti i prziti onako umocene u brasno, a mozes ih na staviti na posoljeni krumpir narezan na ploske u pecnicu i na njih poredati malo slanine i kriske limuna, preko toga foliju i nek se peku tako jedno 45 min.Eto, mozda sam malo pomogla....jednostavno je za napraviti user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ribe
18.9.2008 21:21:18   
Puli
list nema kosti
skup je ali je mljac mljac
ispečeš ga na kapi maslinjaka i to je to

iverak često papamo pohani u vrtiću
isto nema kosti ali ga nisam vidjela u ribarnicama

morska mačka i pas imaju bijelo meso i hrskavicu u sredini

orada  ima velike kosti koje se lako čiste

gavune ili papaline uvaljaš u brašno i ispržiš u ulju i papaš cijele


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ribe
18.9.2008 21:25:52   
troubled
u brašno i pržiš.....
ako već nema nekog raspoloženog za roštilj u blizini....user posted image user posted image user posted image
ja jedino tako volim....
ili na poparu....to ti je lešo s krumpirom....pa bude odlična juha za one koji vole juhu (ja nisam među njima)
ili brodet....e to nikako ne volim....ali mogu nabaviti recept za vrhunski (operacija - halo, mama) user posted image
ili fratri - tradicionalni veloluški recept - male ribice, gere ,papaline, inčuni se uvaljaju u tijesto pa se prže....
eto....
jesam s mora ali ljubitelj pripremanja ribe nisam....
zato ima tko je user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ribe
18.9.2008 21:28:18   
zg_cinik
probaj OVO s brancinom il oradom...
lako se izvadi srednja kost...drugih nema...
(pazit na peraje i rebra kad raspolavljaš)
garantiram uživanciju za sve riboljupce...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ribe
18.9.2008 21:29:39   
MILLA
najviše volim srdele. lijepo ih očistim,otvorim kao list,izvadim kost,posolim.onda ih umočim u smjesu koju napravim kao za palačinke i pržim. to mi je najfinije,ukusno,zdravo i jeftino. uz to kao prilog što god bilo i puno salate. mm voli svu ribu ali meni nekako srdela najviše paše, a i zdravija je od večine onih skupih

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ribe
18.9.2008 21:29:41   
mirna
brodet: to je u umaku zar ne? mislim da sam jednom jela hobotnicu u brodetu i bila mi je prva liga..

fratri: kakvo je to tijesto?

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ribe
18.9.2008 21:31:38   
mirna
IZVORNA PORUKA: MILLA

najviše volim srdele. lijepo ih očistim,otvorim kao list,izvadim kost,posolim.onda ih umočim u smjesu koju napravim kao za palačinke i pržim. to mi je najfinije,ukusno,zdravo i jeftino. uz to kao prilog što god bilo i puno salate. mm voli svu ribu ali meni nekako srdela najviše paše, a i zdravija je od večine onih skupih


da li se mogu negdje nabaviti vec ociscene?user posted image  

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ribe
18.9.2008 21:32:19   
troubled
IZVORNA PORUKA: mirna

brodet: to je u umaku zar ne? mislim da sam jednom jela hobotnicu u brodetu i bila mi je prva liga..

fratri: kakvo je to tijesto?


brodet je posebna vrsta prireme...bude nekakav crveni umak user posted image
za fratre, da se sad ne gađam, ujutro pitam mamu pa javim user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ribe
18.9.2008 21:44:55   
zg_cinik
IZVORNA PORUKA: mirna



da li se mogu negdje nabaviti vec ociscene?user posted image  


na dolcu možeš dat da ti očiste kupljenu ribu...(naplačuje se)
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ribe
18.9.2008 21:46:27   
mirna
Dolac mi je predaleko, ali cu pitati na nasem placu, samo moram staviti suncana naocala da me ne prepoznaju..user posted image

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ribe
18.9.2008 21:50:10   
koka
Orade i brancine radim ovako:očistim i dobro osušim, posolim izvana i unutra , u utrobu stavim jedan češnjak i peršin  stavim na pleh pa polijem s maslinovim uljem i malo bijelog vina. Sve to pečen na 200-220 stupnjeva oko pola sata. Prije posluživanja izvadim peršin i češnjak.  ILI: Na ribu stavim tanko narezane krumpire na kolutove i začinjene, prekrijem ribu i pečem malo duže radi krumpira. najviše koristimo filet od lista( smrznuti), njega odmrznem i poham za dečke a sebi stavim samo na malo maslinovog ulja i odmah je gotovo. A  isto tako su mi super juhice kad radim. Dečko ju obožavauser posted image

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ribe
18.9.2008 22:18:49   
anne
Mirna i na Kvatriću ti očiste ribu od organa. Ne moraš platiti.
ja bi ti preporučila gavune ili papaline. Male su i ne čistiš kosti. Vladek ih može jesti rukama - skoro su kao štapići. Petra ih voli. Malo u brašno i staviš na ulje, posoliš i to je to.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ribe
18.9.2008 22:34:19   
tonkica
user posted image  za tebe Mirna. Ne znam koja je vrsta, al pitaj stričeka u ribarnici kad će ti ju čistit, on ziher zna! user posted image

Šala mala! Ribu obično sprema moj mm, zadnje smo škarpinu papali finu. Kupili smo smrznutu, mm očistio, speko u rolu i bila je super fina! A ja kad radim, obično se držim oslića. Ziher je ziher!
Iako volim i salatu od hobotnice. Morat ću i to napravit, nisam dugo jela...

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ribe
19.9.2008 14:50:19   
cokolada
Najcesce radim oradu, ispecem na maslinovom, srdele, papaline mozes jesti cijele i pogotovo su zdrave za djecu. List, skarpina, grdobina na leso mi je najbolja riba (fino bijelo meso, bez kosti samo sredisnja). Na leso ju radim: narezes krumpir na ploskice i poslazes u rajnglu, pospes narezanim cesnjakom, persinom, bosiljkom, jedan lovor, narezes jedan limun na ploske i poslazes po krumpiru, posolis i popapris, na to stavis ribu i zalijes maslinovim uljem i vodom da je krumpir pokriven tekucinom (bijelo vino po zelji), zaklopis i kuhas na plinu oko 30 minuta. Na taj nacin mozes raditi i oslic, skarpinu i list.
Cesto radim rizoto, npr. od sipe ili mijesano muzgavac, kozice, lignje, ponekad to isto radim na crveno na saft pa prilog tjesto ili palenta.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ribe
19.9.2008 15:05:53   
Florijan Jakov
Ribu volim svakako..najviše pečenu. Imam jedan supe recept, istina nije riba, nego lignje.
Lignje očistiš i narežeš na kolutiće, krumpir oguliš i isto narežeš na ploške, slažeš red krumpira, red lignji i tako dok ne potrošiš sastojke, sve zaliješ sa mješavinom vine i vode (pola pola, može crno ili bijelo vino)....posoliš, popapriš, povegetiš, staviš list lovora i sve kuhaš  3/4 sata do sat....meni je to genijalno user posted image


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ribe
19.9.2008 15:34:52   
mlada mama
ja volim lignje,ali samo pecen koluticeuser posted image  recept ti ide ovako:das muzu da ocisti,ti uvaljas u brasno  i stavis pec na ulje(u fritezu) ja sam ih danas papala za rucak,a mm i sincic su jeli kuhanog kovaca i jos nesto ne kuzim se koja je jos bila riba i krompirice....to je muz kuhao,ja ribu ne znam praviti,a nisam bas ni ljubitelj...pa zar to nije tuzno neki vole ribu i placaju veliku cjenu da ju nabave,a ja svaki dan mogu imati frisku ribu,a ne volim juuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ribe
19.9.2008 15:39:52   
cokolada
Lignje očistiš i narežeš na kolutiće, krumpir oguliš i isto narežeš na ploške, slažeš red krumpira, red lignji i tako dok ne potrošiš sastojke, sve zaliješ sa mješavinom vine i vode (pola pola, može crno ili bijelo vino)....posoliš, popapriš, povegetiš, staviš list lovora i sve kuhaš 3/4 sata do sat....meni je to genijalno


Ja to isto radim ali stavim minimalno vode, dosta maslinovog, češnjak i peršin, ostalo sve isto kao ti. A može se peci i u pecnici.
na taj nacin radim i hobotnicu i muzgavce.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ribe
12.10.2008 17:55:56   
zg_cinik
IZVORNA PORUKA: mlada mama

ja volim lignje,ali samo pecen koluticeuser posted image  recept ti ide ovako:das muzu da ocisti,ti uvaljas u brasno  i stavis pec na ulje(u fritezu) ja sam ih danas papala za rucak,a mm i sincic su jeli kuhanog kovaca i jos nesto ne kuzim se koja je jos bila riba i krompirice....to je muz kuhao,ja ribu ne znam praviti,a nisam bas ni ljubitelj...pa zar to nije tuzno neki vole ribu i placaju veliku cjenu da ju nabave,a ja svaki dan mogu imati frisku ribu,a ne volim juuser posted image user posted image user posted image


je tužno...
al nisi kriva...
jednostavno nisi bila u priliki probat ribu spremljenu na pravi način...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!