|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pupak...
26.6.2009 18:06:23   
mala pcelica
danas bili kod dr na prvom pregledu i ona kaze da ako pupak ne otpadne do iduceg tjedna da ce ga spaljivati...inace je danas 34 dan a on jos nije otpao...to me jako zabrinjava mada dr kaze da to nije nista strasno...od straha sam zaboravila kako ce ga spaljivati,da li zna neko kako to ide?? jako sam zabrinuta....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pupak...
26.6.2009 18:28:20   
Zvonki
Spaljivanje se vrši tako da pupak, odnosno mjesto nakon što otpadne premazuju nekakvom otopinom. Naravno, nema veze sa "paljenjem" bebe ili nešto sl. jer je sam postupak skroz bezbolan za bebu. Eventualno je može hladiti. Obično se mora dolaziti par puta na postupak a nakon toga se po preporuci još par dana može koristiti neka antibiotska krema (Betrion, ako se ne varam?)

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
26.6.2009 18:30:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mala pcelica)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pupak...
26.6.2009 18:46:02   
natalijax
uf to je moja seka maleckoj svojoj neznam joj nisam bas zapamtilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pupak...
26.6.2009 18:49:22   
Njofra
Mi smo se isto zabrinuli zbog tog izraza no nije to kaj mislite da je. Našem je maleckom zadnji dan patronažna kad je dolazila uredila pupak.

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pupak...
26.6.2009 18:50:29   
mala pcelica
znaci ipak trebamo cekati da pupak sam otpadne pa da se lapizira...ja sam mislila da ce ga oni ukloniti sa tim spaljivanjem user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pupak...
26.6.2009 18:52:11   
Zvonki
Da, zaboravila sam spomenuti kako je i nama pupak jako dugo bio na mjestu. Kad je konačno odlučio otpasti, ostala je na njegovom mjestu takva rupa , odvratna i velika, da sam se pitala kako će se to zatvoriti? user posted image  Ali, uz spaljivanje, toaletu, sve je bilo odlično. Sad je naljepši pupkić na kugli zemaljskoj. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pupak...
26.6.2009 18:56:16   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

znaci ipak trebamo cekati da pupak sam otpadne pa da se lapizira...ja sam mislila da ce ga oni ukloniti sa tim spaljivanjem user posted image


Nisam sigurna da ga oni umjetno skidaju?user posted image Mislim da se čeka da prirodno otpadne. user posted image  Jer spaljivanjem se ne može postići da on otpadne nego da se zatvori. Moj savjet je puuuno Bivacin praška i valjda će uskoro otpasti.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pupak...
26.6.2009 18:56:33   
mala pcelica
zvonki koliko je bio debeo otprilike kad je otpao? jer nama je oko 4-5 mm ..dali on treba skroz da se osuši da visi na tankoj niti pa da otpadne ili...? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pupak...
26.6.2009 18:57:40   
mala pcelica
nemam bivacin prasak imam neki na P se zove ,ne znam gdje da nabavim bivacin???

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
26.6.2009 19:03:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mala pcelica)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pupak...
26.6.2009 19:04:18   
Zvonki
Ma naš je bio promjera 1 cm. Odurno.user posted image   I kad je otpao ostala tolika rupa. Bljak, kad se sjetim. Normalno je sve u vezi pupka. Kakav god da je, on kad otpadne, kad ga vaponiziraju on će se zatvarati do kraja. Bez brige, koliko god ružno zgleda. Bitno je pratiti samo ako se upali, dakle ako ima jako crveni otok, smrdi ili se gnoji, treba otići što prije dr. da to sredi da ne dođe do kakve velike infekcije. A Bivacin prašak sam čula navodno da više ne prodaju, iako ne znam zašto, bio je najbolji.  user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pupak...
26.6.2009 19:07:35   
miha
bivacina nema,čula sam da ga samo veterinari imaju.zarasta ranu izvana prema unutra umjesto obrnuto..sad se pupkovi dezinficiraju octenisept sprejem i mora se dobro osušiti sterilnom gazom prije nego se pokrije.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pupak...
26.6.2009 19:59:19   
Ruža
I nama je pupak bio noćna mora iako je otpao 14 dan. user posted image  Bivacina ima u Bosni, pa ako netko ide tamo da ti uzme. Ja ga na žalost više nemam, ali možda netko od cura ima pa da ti pošalje?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pupak...
26.6.2009 20:17:49   
mala pcelica
podvrćem pelenu ispod njega da sene pari...znači može otpasti i ako nije skroz tanak.juce se pojavio neki iscjedak iz njega ali nije upaljen i ne smrdi nego kao da se odvaja pa to curi,mozda se sprema otpasti...ali vec se jednom bio odvajao pa ništa user posted image  joj to me toliko muči da mi se drob okreće od sikiracije user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pupak...
26.6.2009 20:19:33   
mala pcelica
i ja sam cula da bivacina vise nema u prodaji na žalost

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pupak...
26.6.2009 20:25:21   
miha
nemoj se brinuti,sve će to dobro proći,samo je pitanje par dana prije ili kasnije,uz pomoć dr ili bez njih.bitno da je beba dobro i da lijepo napreduje,a pupak će kroz par dana ili tjedana biti stvar prošlosti..

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pupak...
26.6.2009 20:25:31   
ninishka
moja kolegica s posla je imala problema s malom i njezinim pupcicem...nakon kaj joj je otpao patronazna joj je rekla da netreba ni spricat ni prasit i nekaj joj se upalilo ili kaj, malu je to boljelo nije mogla ni papati ni nist.gubila je na tezini ...sad neznam kak su to prebrodile...nadam se da je sve ok...cula sam da to "spaljivanje" nije strasno.

_____________________________

...jer ja letim kad sam kraj tebe...
Luka 10.03.2009
Leon 07.06.2010
"Zenska mudrost sagradi kucu, a ludost je rukama razgraduje." (velika Salomonova zbirka izreka 14.1)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pupak...
26.6.2009 20:33:35   
inna
bivacina nema jer on navodno suši od van prema unutra (tako nama objasnili u rodilištu), a traba biti obrnuto. Ali ako je neko baš zagrijan za njega ima ga kod vetrinara za kupiti, oni ga još koriste i da isti je sastav

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: pupak...
26.6.2009 20:54:12   
mala pcelica
ona hvala bogu dobro napreduje za mjesec je dobila 1100 kg i 5 cm narasla znaci da je ok da je to ne muci ali opet brinem se da s nesto neiskomplicira ipak to dugo traje

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: pupak...
26.6.2009 20:58:38   
miha
neće se iskomplicirati jer ti vodiš brigu o tomeuser posted image .kod neke djece to jednostavno ide malo sporije,ako ne bude sam otpao dr će pomoći..dok se to ne desi ti samo pazi da održavaš čistim kao i dosada i sve će biti dobro.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: pupak...
26.6.2009 22:07:39   
dikac
IZVORNA PORUKA: cvrčak

To ti se zove lapiziranje. ne brini se. kao što ri je zvonki rekla nema veze sa spaljivanjem. nanese se tekućina i bezbolno je.


to ti nije uopće strašno. patronažna mi je došla 2 puta i nakapala da bi se pupak brže osušio i otpao. nije ni osjetio, ne brini.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: pupak...
27.6.2009 11:22:01   
ket
moja beba imala 5 tjedana kad su joj nakon 4ili5 lapiziranja išli ponovno niže podvezati pupak jer nije otpadao i "otkinuli" ga kožica se sama uredno prevlačila i skupila sama ali pupak je i dalje pomalo curko,ja otišla k njegovoj pedički u srijedu i inzistirala na brisu,jučer bio nalaz...zlatni stafilokok...MRSA..user posted image ...to je bolnička infekcija i vuče ju iz rodilišta...zato nije otpao...on će u pon. 7 tjedana..jadno dijete....sad je na sumamedu a neće ga pitiuser posted image user posted image ......kažu u LABARATORIJU DA IMA SREĆE ZAN SADA DA NIJE UŠLO U KRVuser posted image user posted image
DOKTORE TREBA TUĆIuser posted image user posted image

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: pupak...
27.6.2009 11:23:19   
koka
ajoooj ket, jadničak mali, stvarno ih treba tući onda user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: pupak...
27.6.2009 11:25:58   
mala pcelica
joj ket nije valjda tako strasno?! nadam se da nije bakterija user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!