|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 19:28:00   
Sunshine28
Znam da je „Dajanina lista“ već ušla u legendu, ali eto, kada već imam svoju rekoh da ju podjelim sa budućim mamicama. Nadopunila sam ju nakon poroda.

Moja beba je rođena 12.09.2012., dakle u ranu jesen, carskim rezom – borovak u bolnici 7 dana. Za stvari koje se mogu kupiti u manje-više svakoj trgovini ili drogeriji nisam napominjala gdje sam ih kupila. Cijene se odnose na ukupnu količinu (npr. 2xručnika sa kapicom 120kn znači 60kn jedan). Odjeću za bebu sam kupila u Cartersu. Koljevku i krevetić smo imali od mene kada sam bila beba tak da jedino to ne znam koliko košta i što bi preporučila. Sve je kupljeno u Osijeku, a oprema za rodilište se odnosi na osječko rodilište, ali mislim da je u svakome manje-više ista situacija.


OPREMA ZA BEBU:

posteljina za koljevku/krevetić – 270kn (magic baby)
cam combi family 3u1 kolica+as jaje – 3800 kn (magic baby)
tiny love princess bouncer ležaljka (viper) – 450kn (magic baby)
mekana podloga za presvlačenje - 80kn (adax)
motorola baby video monitor – 890kn (elipso)

jednodjelna odjelca dugih rukava 6x
body kratkih rukava 10_x_
hlačice 2x
čarapice 5x
kapice 2x
pamučne dekice - 2x/150kn (carters)
vunene dekice – 2x
tetra pelene lola baby – 10 kom./80 kn (konzum)
pelene-krpce 40_x_40 lola baby – 6 kom./35kn (konzum)
gaćice za široko povijanje na čičak – 2 kom./80kn (adax)
ručnici sa kapicom – 2kom. /120kn (muller)

termometar za vodu NUK - 25kn
škarice sa tupim vrhom Chicco - 30kn
četka i češalj za kosu Chicco - 30kn
duda varalica NUK first choice – pakovanje 2kom./40kn
lančić za varalicu NUK - 27kn
bočica od 150 ml. NUK first choice - 49kn
bočica od 300 ml. NUK first choice - 59kn
likvi za bočice Čarli love – 21kn
četka za bočice – 14kn (dm)

pavlović krema- 36kn
štapići za uši lola baby- 8kn
hipp gel za kosu i tijelo - 37kn
hipp baby ulje - 25kn
vlažne maramice Pampers fresh – economy paket 6x68/54kn
Pampers premium pelene 1 – maxi paket/150kn
Pampers premium pelene 2 – maxi paket/150kn
nappy sax vrećice za korištene pelene - jedan paket 300kom/25kn (konzum)
blazinice lola baby – pakiranje 50kom. /15 kn

iz ljekarne:
najmanje Lola sterilne komprese - 22kn
mrežice za pupak
bivacin prašak za pupak - 7kn
medicinska traka za ljepljenje na kolut - 5kn
fizološka otopina
aspirator za usisivač - 80kn
Sterimar baby spray za ispranje nosa - 39kn
dr. Theiss Mucoplant mast od eukaliptusa - 20kn
lupocet čepići
lupocet sirup
Bio Gaia kapi - 89kn
Hipp čaj komorač - 24kn

- ja nisam poslušala savjet i kupila aspirator i sterimar otopinu, a to je bila prva stvar koja nam je trebala kada smo došli iz bolnice – odmah joj se začepio nosić. Bilo kakve ručne pumpice za nos su niš-korist, nemojte bacati na njih novac. Aspirator će vam 100 posto trebati, ako ne odmah, onda kod prve prehlade

TORBA ZA RODLIŠTE (7 dana)

za „mamice carice“:


spavaćica sa prednjim kopčanjem 4x
donji dio pidžame 2x
potkošulje za dojenje 2x – 120kn (H&M)
čarape 2x
grudnjak za dojenje
gaćice 5x obične i jedno pakiranje „jess“ jednokratnih iz dm-a
ručnici: 1xveliki, 1xmali, 1xmanji stari za noge (da se ne staje na bolničke pločice kada izađeš iz tuš kabine)
papuče i/ili japanke
japanke za tuširanje
izdajalica Avent (sterilzirana) -399kn (konzum)
„šeširić“ za bradavice Avent za pomoć kod otežanog dojenje – 59kn (ljekrana)
blazinice za grudnjak
ulošci poslje poroda Chicco – 30kom./80kn (u Osijeku samo u Pikolu i to po narudžbi!)
vlažne i papirnate maramice
wc papir
vlažani wc papir Tempo – 15kn (muller)
plastična čaša
krekeri
voda
dioprijske naočale
maska za spavanje
punjač za mobitel
marama/traka/gumica za kosu
steznik – 420kn (Anita)
Octenisept spray za rane – 37kn
Multi Mam lanolinska krema za bradavice – 89kn
Multi Mam komprese za bradavice – 120kn
mast za hemeroide Faktu - 40kn (i/ili Hemopropin 45kn)
Portalak sirup - 54kn (za pomoc pri odlasku na veliku nuždu zbog straha od tiskanja)
Lupocet
Hipp čaj za dojilje - 24kn
tuš gel
kaladont+četkica
pjena za lice
nivea soft
tekućina za leće+leće
dezić
losion za tjelo

za bebu u rodilištu:
pelene – mali paket Pampers newbaby 1
vlažne maramice – Pampers sesitive
krema – Sudokrem tester

+ medicinska dokumentacija+svi ljekovi i vitamini koje uzimaš!!!!!!




< Poruku je uredio Sunshine28 -- 12.2.2013 19:32:36 >


_____________________________

I + G = E & L

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 19:47:33   
Renata RR
Hvala Sunshine da si s nama podijelila tvoju listu!user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 19:54:52   
seraphyme
dobra lista iako malo preopširna po mom mišljenju. treba ti kofer za put oko svijeta i mnoge stvari za doma su od viška

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 21:26:42   
Sunshine28
najiskrenije na ovom popisu nema niti jedne stvari koji mi nije trebala, bilo je i takvih, ali kao sto sam napisala, nesto sam oduzela, a nesto dodala nakon poroda i iz današnje prespketive...

i bas sve sa popisa za rodilište je stalo u jedan obični kofer na točkiće, cak nije bio ni posebno tezak user posted image
osim ovih stvari za bebu (pelene, vlažne maramice i kremica), to sam ostavila kuci u vrecici pa nam je tata to donio kad su mene dovezli u sobu sa intenzivne....

ha zato je to "moja" lista, svatko ima svoju, ja sam ovdje ponudila svoju kao "inspiraciju" jer je meni njih nekoliko koje sam nasla na netu dok sam bila trudna puno pomoglo...

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 12.2.2013 21:35:28 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 21:43:25   
seraphyme
i psolije drugog poroda mi je i dalje smiješna maska za spavanje, sorry, ali il ne spavaš ili se toliko smoriš da se odljepiš. pa za bebu lupocet i sirup i čepići.... ne treba oboje

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 21:52:13   
Sunshine28
pa eto, ja lazem da mi je maska za spavanje dobro dosla user posted image user posted image user posted image

vec sam to jednom objasnjavala ne nekoj temi o carskom, ali ajde i ovdje cu - bila sam u sobi sa jos 4 zene, dakle nas 5+5 beba, 24 sata upaljeno svijetlo zbog nekoga, i maska mi je doslo kao kec na jedanaest kada bi moja Em zaspala na 2-3 sata, a ja lijepo dva lupoceta u usta, masku na oci i u nesvjest - ja nisam, bez obzira na umor, mogla spavati dok mi svakih 10 minuta netko pali i gasi svijetlo....eto...

lupocet, sirup se lakse dozira od čepića, sam zato...

i naravno da nekom drugog nece trebati ovo sve, ja sam samo stavila popis stvari koje su MENI trebale...

samo sam htjela pomoci nekome, na neki nacin "vratiti" sto su neke cure pomogle meni...

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 12.2.2013 21:53:22 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 21:54:42   
seraphyme
nisam rekla da lažeš, samo mi smiješno, al meni osobno ne smeta niš za spavanje kad sam umorna.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 21:58:57   
Renata RR
Popis ionako služi za orientaciju, svaka mama će ga dopuniti prema svojim potrebama.

Ja npr. nikada do sada nisam trebala aspirator, masku, šeširić za dojenje, čepiće nam je pedijatrica propisala na 1. sistematskom (sirup nam je propisala tek nedavno), dr. theiss ne bi koristila za novorođenče, čaj za dojilje i čaj za bebe isto nismo konzumirali...

< Poruku je uredio Renata RR -- 12.2.2013 22:08:19 >

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 22:16:47   
andydea
Suny svaka čast ak ti je to stalo u torbuuser posted image user posted image
Moj popis nije ni približan tvomu...ali ok ja te razumijem jer sam i ja takva bila sa prvim user posted image
Moj popis je sadržavao oko 15-tak stvari i to samo najbitnije...a 5 stvari ću izdvojiti: ulošci chicco(najbolji), gumene japanke, ručnik,dezinfekcijske maramice ,mobitel...ali Suny nije ti tak loša idea sa povezom za oči user posted image
a za bebu: kremica za guzu-pavlovićeva,5 kom pelena-ja sam većinom uzimala iz hodnika..zakaj ne ak imauser posted image , tetra pelene 2x,makar ima i u rodilištu,vl.maramice

jedino kaj se ne slažem sa Sunynim potpisom je da se unaprijed kupuju dude,bočice,izdajalice...to je nepotrebno...ako majka želi isključivo dojiti..user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 22:22:31   
seraphyme
heh bočice... ja s prvim nisam imala pa trkali ih kupiti, sad imam i ne trebaju. bradavice nemam i dojim bez problema, šeširići mi ne trebaju...

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 22:29:20   
Renata RR
jedino kaj se ne slažem sa Sunynim popisom je da se unaprijed kupuju dude,bočice,izdajalice...to je nepotrebno...ako majka želi isključivo dojiti..


naravno..user posted image ali izdajalica je meni ipak trebala.. Za dan ili dva korištenja (dojke su mi bile pred eksplozijomuser posted image ) sam potrošila 400 kuna, zbog toga je pametno da izdajalicu od nekoga posudite i to prije odlaska u rodilište.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 22:29:35   
daze
Suny hvala na popisu,bas se danas mislim sta mi jos fali za bebu kad izade iz bolnice.svakako si pomoglauser posted image

_____________________________

05.02.2013. - Manuela, dar s neba

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 23:06:04   
Sunshine28
i ja svakako preporucujem posuditi izdajalicu, ja sam svoju kao sto vidite platila 400kn, koristila sam ju tjedan dana i spakovala - bacen novac...bolje posuditi ako se imate od koga...
bocice meni super došle jer nisam imala mlijeka vec u bolnici skoro uopce i jako je brzo nestalo....

andy u osječkom rodilištu nemaju ni p od pelena za  bebe, ako ne doneses svoje oni uzmu od neke druge mame i onda kada dođeš sebi kažu ti kojoj si ženi "dužna" pelene i onda joj vratis...horor...sva sreca pa mi je to sogi rekla pa sam pripremila svoje, za 7 dana u bolnici otisao cijeli mali paket! ali dobro, meni je Em prva beba, ja sam ju presvlacila prije svakog hranjenja, pa i cesece user posted image





_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu daze)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Lista opreme za bebu i porod
12.2.2013 23:11:14   
andydea
ma sve 5 Suny...sigurna sam da češ sa ovom listom pomoći svakoj trudnici user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 10:51:08   
cuba



Bravo Sunyuser posted image user posted image Evo sam baš jutros našla napokon u Super Konzuma -Napyy sax- mirisne vrećice za odlaganje pelenicauser posted image  tnx na info..

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 14:59:58   
bella 1
sunny user posted image user posted image za popis, pomoći će drugim curama, mene šogi pitala za popis sad ne moram mozgati samo copy paste user posted image user posted image , ja preporučujem kao i andy chicco uloške (spas) , kaj se bočica tiče i ni ja ih nisam imala jer sam bila uvjerena da ću dojit, na kraju ih morali kupovat...user posted image

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 15:02:19   
bella 1
ja bi se još nadovezala moja preporuka (ali za manje dana u bolnici) u dm-u gelovi za tuširanje oni full mali kao ''hotelski'' malo mjesta u torbi zauzimaju, a dovoljni su za 3 dana ako ostaješ

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 15:46:50   
tenkic
ja bih se nadovezala:

Pamučne jednostruke dekice za ljetne bebe- ima ih u Nami u Zg po 40 kn komad i baš su super, 100% češljani pamuk, meni su se činile bolje od cartersovih, jedino što su jednobojne, ima plavih i roza (bar ih je bilo ljetos-ljeto 2012.) mogu se koristiti i kao dekice za kolica i kao dekice za usko povijanje (opisano u knjizi Najsretnija beba u kvartu)
Tetra pelene lola baby preporučam uzeti u DMu u sklopu kupnje kad se koriste DM bodovi i 15% popusta cijelu kupnju
Inače naišla sam i na tetra pelene u Intertekstil stanić na Žitnjaku, 6 komada za 30 kuna, nisu neka kvaliteta al za koristiti ih kao krpice dušu dale
Termometar za vodu-nepotrebno, dovoljno je uroniti lakat
Mi smo u Bubamari na Jankomiru uzeli koš za pelene u koji se stavlja obična vreća za smeće, bio je nekih 300kn, stoji mi u spavaćoj sobi i stvarno iz njega uopće ne smrdi a ne moramo koristiti nikakve dodatne patrone ko kod onih Sangenic koševa
Koristila sam prenatalove uloške poslije poroda, ima ih 18 u pakiranju, iskoristila sam pola paketa i nakon toga prešla na Vir 80
Treba kupiti veliki Octenisept sprej jer je puno povoljniji nego da se kupe dva mala-to kupite nakon poroda ako budete rezane
Isto i šeširiće za dojenje-kupuje ih se nakon poroda ako zatrebaju
Čepići za uši (za svaki slučaj)
Bademovo ulje za njegu bebe u ljekarni dođe oko 15kn


_____________________________

dugo željena mala BO rođena je 12.08.2012.

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 17:21:13   
endless
user posted image meni je super ovaj popis, više manje to je to user posted image niti previše niti premalo, makar pripremam popise još od 3.mjeseca trudnoće, pretpostavljate, prva mi je trudnoća user posted image
Htjela sam vas pitati vezano za uloške. Ovi Vir 80 mi nisu nikako jedni od najdražih uložaka (ne znam jel još uvijek imaju onu vaticu u sebi ii mrežicu popreko???) iii kad sam ih zadnji puta jednom nesretnom situacijom koristila sva se mrežica DOSLOVNO potrgala i poljepila za mene od krvarenja, em što je bio grozan osjećaj em što mi je to ostalo u tako ružnom sjećanju user posted image pa bih vas sada pitala - koje uloške najbolje kupiti??? Do sada sam najviše pozitivnih informacija dobila za one Lola uloške?, jel svi ti debeli poslijeporođajni ulošci imaju te mrežice ili...? Nije baš da imam iskustva osim s tim Vir 80.
Pripremam se lagano, još 7 tjedana imamo do kraja user posted image

_____________________________

Gabriel 03.04.2013.
Marija Evelyn 24.10.2015.

(Odgovor članu tenkic)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 19:47:15   
bella 1
endless ja sam koristila i vir i lola isti su, ali nakon chicco uložaka ti su ti odlični baš nakon poroda, jer su baš ono od-do user posted image , a nisu vatasti, i da vir je još uvijek vata-mrežica kao i lola

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu endless)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 20:06:28   
tenkic
nakon poroda bude dost jako krvarenje pa se ulošci mijenjaju stvarno dosta često i ja nikad nisam imala problem da su mi se polijepili ili da se ta mrežica ocufala
prvih tjedan dana sam koristila dugačke debele prenatalove uloške (tak su veliki da su 3 dnevno bila oko taman), a poslije su mi išli na živce kak su bili dugački i debeli pa sam prešla na dva vir80 uloška odjednom po preporuci sestara iz bolnice. da se razumijemo, ja mrzim vir 80 uloške, ali u ovoj situaciji kad se ne smije koristiti always i slične uloške vir 80 su mi bili čist OK i zadovoljavajući

_____________________________

dugo željena mala BO rođena je 12.08.2012.

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 20:15:32   
Sunshine28
chicco ulosci nakon poroda su odlicni jer su bas dizajnirani za tu situaciju, a pretpostvaljam da su i prenatalovi takvi.....meni je bilo super jer su dugacki, tako da ti se ne moze dogoditi da se krivo okrenes, a ono se krv izlije prvi vruhu iznad guze ili naprijed na istoj poziciji....,nemaju nikakvu mrezicu, ali imaju utore tak da ti se nista nece lijepiti...
ja sam curama u sobi koje su koristile lola i vir dala po jedan chicco da isprobaju i svisnule su od muke sto im nitko nije rekao da ovi chicco postoje....jer financijski dođe na isto...i meni je ostalo jos deset_ak, spremila ih za iduci put ako se ikada ohrabrim dovoljno user posted image user posted image user posted image

naravno, i ja sam ih koristila samo prva dva tjedna, kasnije, kada se krvarenje smanjilo, presla na libress..ali dovoljno je i ako ih imas samo za bolnicu jer tamo ne mozes imati uloske koji se lijepe za gacice zato sto te doktori u viziti gledaju tako da lezis na krevetu bez gacica samo sa uloskom između nogu (u spavacici), dođu do tebe, dignes spavaicu, rasisris noge, a oni sa nekakvom velikom štipaljkom (koja lici na one za rostiljanje) samo odmaknu ulozak da bace pogled...

u svakom slucaju preporucujem da chicco, neces pozaliti

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 14.2.2013 20:20:24 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu tenkic)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 20:45:09   
LorVer
user posted image Suny, stvarno si se potrudila. Lista ce sigurno puno njima pomoci. user posted image

_____________________________

Sterne fallen nicht von Himmel,
sie werden geboren

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Lista opreme za bebu i porod
14.2.2013 21:06:14   
Jana1208
user posted image user posted image Suny...odličan popis...naravno da će ga svako prilagodit samom sebi...bitno da ništa nije izostavljeno...user posted image

I slažem se, chicco ulošci su zakon, pogotovo za prve dane...ja sam nakon njih koristila vir 80 i nikakvih problema nije bilo...user posted image

_____________________________

12.08.2012. & 08.01.2015.

(Odgovor članu LorVer)
Neposredna veza do poruke: 24
   [Brisano sporočilo]
16.2.2013 13:18:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Jana1208)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!