|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijabetes u trudnoći
29.11.2008 17:06:44   
piggy
Dijabetes je najčešća medicinska komplikacija tijekom trudnoće i pogađa 4 posto budućih majki. Testiranja se vrše u 27. tjednu trudnoće jer se ta vrsta dijabetesa javlja u sredini trudnoće i postaje sve izraženija kako trudnoća napreduje.

To je stanje povišene razine šećera u krvi. Takvo stanje obično prestaje poslije rođenja djeteta. Dijabetes se javlja kada tijelo ne može proizvesti ili razraditi inzulin, hormon gušterače kojim stanice glukozu pretvaraju u šećer, tj. iskoristivu energiju.
U principu, nema tipičnih simptoma trudničkog dijabetesa, no neke trudnice mogu osjetiti žeđ ili umor.

Jeste li imale problema sa šećerom  u trudnoći?
Kako ste izdržale kontrolu šećera?


Ja nisam imala problema sa šećerom u trudnoći.
A kad sam morala popiti onu slatku tekućinu jedva sam izdržala na ju ne izbacim.
To mi je najgore bilo.

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dijabetes u trudnoći
29.11.2008 18:14:45   
tikica_69
Ja sam imala EPH gestozu (povisen secer i visok krvni tlak) i zadnja 4 tjedna su me ostavili na patologiji trudnoce u bolnici jer su ti vodeni edemi koji se nakupljaju u organizmu bili jako veliki i pritiskali su mi trbusnu supljinu i to je taj simptom koji sam ja imala (srecom, jer je tada lijecnik primijetio da nesto ne stima). Samo sam pila, pila, pila a malo piskila. Vec sam negdje pisala da sam nakon poroda isti dan imala 13kg manje i izgledala kao ispuhani balon jer je kad je mali izasao iz mene, za njim i sva voda. Samo se culo "splash" i cijela radjaona u vodi user posted image Da opasno je, kako za majku, tako i za dijete i mora se drzati pod nadzorom.Eto, to je moje iskustvo sa secerom u trudnoci....

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dijabetes u trudnoći
8.12.2008 9:44:25   
Vjeverica ST
ja isto imam povišen šećer. Provela sam čitav dan u bolnici zbog onog testiranja, tj. vadjenja krvi svaka 3 sata, tlaka...Sad se normalizirao, ali zbog mjere opreza moram u bolnicu 10ak dana prije termina. Kako je vama bilo? Jeste držale kakvu dijetu?Meni je propisana ona od 1800 Kcal, ne smim jest slatko i masno. Meni je to bilo veliko iznenađenje jer mi u obitelji, čak ni šire, nitko nema dijabetes. Znam da se ovaj trudnički tj. gestacijiski dijabetes povuče najčešče nakon trudnoće, ali strah me jer je doktorica rekla da postoji šansa da u starijoj dobi obolim od šećera jer me očito taj inzulin zeza..Inače, u zadnje vrijeme sam uvjerena da je to od stresa jer sam inače sklona sekiranju, a i taman kad sam ga dobila, u 7.mj trudnoće, počela sam se nervirat zbog određenih međuljudskih odnosa...Kakva su vaša mišljenja o tome? Kako vam je bilo u bolnici? Za sad mi je, hvala Bogu, s bebom sve u redu, user posted image nadam se da će tako i ostat!

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dijabetes u trudnoći
19.1.2009 14:31:05   
Friky
Meni nazalost nije ok, dobila sam secer u sestom tjednu trudnoce i sada sam na inzulinskoj terapiji user posted image

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dijabetes u trudnoći
17.2.2009 19:56:32   
tina ri
di si friky,kako trudnoća,šećeri??????????????????????'

(Odgovor članu Friky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dijabetes u trudnoći
17.2.2009 19:58:49   
tina ri
Nema te jakooooooooooooooooo dugo ni na jednom forumu,jel sve ok,jesi li bila u petrovoj??????????pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz i drž se..................user posted image

(Odgovor članu tina ri)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dijabetes u trudnoći
17.3.2009 16:18:20   
picky
evo ja upravo od doktora
kaze imam povisen secer
sutra imam daljne pretrage i bit cu tamo 3 sata uf user posted image

(Odgovor članu tina ri)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dijabetes u trudnoći
17.3.2009 17:11:08   
Vjeverica ST
picky koliki ti je šećer?

(Odgovor članu picky)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dijabetes u trudnoći
17.3.2009 17:23:49   
ROZI
Ja sam imala 7.3 ali sam prije jela jer mi je bilo slabo,dali je dosta povišen?

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dijabetes u trudnoći
18.3.2009 11:34:11   
scarlet
Mislim da je doljnja granica za povišen šećer od 6.1 pa na gore.
I ja ga isto imam tj. kako kad jer ga pokušavam držati pod kontrolom sa dijabetičkom dijetom od 1800 kalorija ali svejedno se tu i tamo pokaže, valjda mi se koja namirnica omakne. Ne jedem ni slatko ni masno a ni slano zbog edema.


_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu ROZI)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dijabetes u trudnoći
18.3.2009 14:34:49   
mrvicak
u mene je secer 5,3 a ja tucem slatko na velikouser posted image

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dijabetes u trudnoći
18.3.2009 14:44:31   
scarlet
Blago ti se, ja sam luda jer bi stalno jela nešto slatko pa se snalazim sa voćem, jogurtima ili tu i tamo pojedem čokoladu za dijabetičare. A sanjam o kolačima i tortamauser posted image , valjda je istina da je zabranjeno voće najslađeuser posted image .

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu mrvicak)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dijabetes u trudnoći
18.3.2009 15:28:42   
ninolina
Cure al neide šečer od šečerauser posted image . Ne smijete jesti masno, slano, više kuhano, ne pečeno znači lagana hrana. I dopušteno u trudnoći je do 7 ja sam nedavno vadila moj je 3.46 a ubijam se u slatkom. 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dijabetes u trudnoći
18.3.2009 17:39:31   
tina ri
mislim da se bezpotrebno brinete jer su vam šećeri dobri,za moj pojam super i ja bi bila presretna kada bi mogla cijelu trudnoću zadržati šećer do 10mmol.
Naime ja sam dijabetičar tip 1 već 12 godina ovisan o inzulinu da se razumijemo,i iza sebe imam jednu uspješnu i jednu neuspješnu trudnoću.U obe trudnoće borila sam se sa šećerom,teško sam ga održavala u normali,oscilirao je od 3 do 20......to je šećer za zabrinuti se.............
U ranoj fazi trudnoće,točnije prva tri mjeseca moguća je pojava urođenih mana djeteta ukoliko šećeri nisu pod kontrolom,a kasnije u trudnoći kao mana povišenog šećera može se roditi beba veće porođajne težine.

Pošto vi koji imate gestacijski dijabetes,imate samo malo povišene šećere u trudnoći i to obično nakon jela mislim da zaista nemate razloga za paniku.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dijabetes u trudnoći
19.3.2009 13:48:11   
picky
bila sam jucer na daljnim pretragama i nemam secer hvala bogu.nisam znala da nisam smjela jesti ni voce jer kao vocni secer direkt ide u krv pa sam zato imala povisen al dobro je
al cini mi se da je do 8 granica

(Odgovor članu tina ri)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dijabetes u trudnoći
24.3.2009 8:42:43   
špiro
bok cure, evo da se i ja javim, meni je prošli tjedan ustanovljen gestacijski dijabetes, ogtt test; 1. vađenje 4,5.
        2,vađenje   9,6
stavili me na dijetu od 1900 kalorija, dobila aparat za mjerenje šećera, prije obroka i 2 h nakon.Prije oboka vrijednost 4,5 u prosijeku, nakon 6,8- 8.
Koliko je to opasno za bebu , može li mi tko reći. Hvala punouser posted image

(Odgovor članu picky)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dijabetes u trudnoći
24.3.2009 8:43:52   
špiro
p.s. zaboravih reći da sam u 27 tjednu

(Odgovor članu špiro)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dijabetes u trudnoći
24.3.2009 12:28:48   
Vjeverica ST
ja sam imala, postoji mogućnost prevelike bebine mase i prijevremenog porođaja. Ja sam se svega držala tako da je sve bilo ok. Rodila par dana prije, beba teška 3,5kg, sve super. Čuvaj se začinjene hrane, masne, slatkog pogotovo kolači i čoklada..a od voća najbolje jabuke i grejp, ostalo minimalno. Mnei je prvi put bio 7, a drugi put 10, aqli posli svaki put 4-5. Sad imam bebu od 2mj, trebala bih kao kontrolirat opet šećer. Primjetila sam da žednim stalno (doduše i dojim), a miris mokraće je čudan. Nosila urin na kontrolu a doktorica kaže da je uredan, samo malo klica user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu špiro)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dijabetes u trudnoći
26.3.2009 10:51:54   
scarlet
Evo cure da ne otvaram novu temu, odlučila sam se na ovoj javiti. Radila sam opet OGTT i bio je 11, i s obzirom da sam prošla 37. tjedan poslala me doktorica u bolnicu. Tu sam od ponedjeljka(imam laptop privremeno) i radili su mi i tu pretrage. Mislila sam da će me danas nakon vizite poslati doma ali me još doktor pregledao i rekao da sam nešto malo otvorena i kad sam ja pitala mogu doma, rekao je; a ne ne ipak je to šećer i već ste se počeli otvarati, ostajete tu. Malo me uhvatila nervoza, priznajem jer ipak se približava sad dan kad ću upoznati svog sinčića ali fale mi moji doma. Samo da se požuri.

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dijabetes u trudnoći
27.3.2009 0:00:00   
e_l_p_i
IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST

...a od voća najbolje jabuke i grejp

Ne grejp - on od svog voća sadrži najviše šećera u sebi iako se tako ne čini. Sada, ne znam kako grejp djeluje kod gestacijskog dijabetesa jer o trudničkom dijabetesu jako malo znam, ali kod diabetesa tipa I je ubitačan.
Što se tiče jabuka - one su itekako preporučljive :)
Uglavnom, što se ostale hrane tiče, sve što je Vjeverica navela stoji i tu nemam prigovora user posted image

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dijabetes u trudnoći
27.3.2009 12:11:05   
scarlet
Danas mi je na viziti rekao doktor da ako se ne porodim za vikend onda će me oni izgleda nakon vikenda, taman ću u ponedjeljak biti 38 tjedana. Držite mi fige!

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu e_l_p_i)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dijabetes u trudnoći
27.3.2009 12:13:11   
FIONA
aaaaaaaaaa kokic držim ti fige da sve prođe kako treba......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dijabetes u trudnoći
27.3.2009 13:04:39   
Vjeverica ST
sretno, napokoon, zar ne? ma sve će bit ok, suzfrži se još malo! A grejp su mi preporučili svi, a i od svog voća ima najniži glikemijski index- 35!! Jabuke oko 50, a smokve, grožđe itd oko 80-90, primjera radi...Pa sad...Uglavnom, ćuvaj se, i sve će bit ok, a poslije navali na nešto omiljeno čega se zaželiš :-)

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dijabetes u trudnoći
28.3.2009 8:50:38   
tina ri
što se prehrane tiče treba što manje unositi hrane koja je pretrpana ugljikohidratima,koja vrlo brzo ulazi u krv i naglo podiže razinu glukoze u krvi.To je krumpir,pašta,riža,slatkiši naravno,banane umjereno,mrkva također podiže šećer.Što se tiče ostalog voća sve je dozvoljeno u umjerenim količinama......
Ja imam dijabetes tip 1 i nisam primjetila da grejp podiže razinu šećera u krvi,naprotiv svaki dijabetolog će ga preporučiti da je dobar za pojesti,ima nizak GI.BANANE SE TREBA ČUVATI,ona zaista opako podiže GUK u krvi.
SRETNO svim slatkim mamama.....user posted image

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dijabetes u trudnoći
30.3.2009 13:02:03   
scarlet
Danas mi je rekao doktor na viziti da će mi večeras dati gel-tj. inducirati porod i sutra ću onda roditi. Držite mi fige da sve brzo završi! javit ću se kad se vratim sa bebolinom doma. pusa svima!

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu tina ri)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!