|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
10.10.2014 20:37:26   
scarlet
Bas su ti mobiteli bezveze, moj nije htio pa sam uzela od muza da otipkam poruku.

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
14.10.2014 0:01:57   
scarlet
MIISA I JELENKO!
Molim vas da mi se javite porukom preko face-a da vam mogu odgovoriti na poruke jer mi mobitel jednostavno ne da otipkati privatnu poruku preko Raje.

Cure, jeste razmisljale koliko prije termina cete poceti nabavljati sve sto ce vam trebati za rodiliste i pakirati torbu?
Kako se osjecate? Ja sam pocela oticati, uzas! :(

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
15.10.2014 22:16:01   
Mišonja
Pozdrav svima...evo i ja se prijavljujem. Bebač broj 2 bi nam trebao stići 22.12. user posted image
U 31. tt smo i napokon uživamo (nakon početnih problema, hematoma, krvarenja, hitnih, mirovanja, Duphastona, bakterija u brisevima i urinu...). Je da mi je sve teže šetati, kičma me boli, ali to su sve čari user posted image

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
16.10.2014 14:11:47   
tascha
Pozdrav!Mi u pon.bili na kontroli...ipak je manja trudnoća a ne beba..znači 30.tt i 1630g za sada sve ok i samo nek ležim na lijevom boku...bebačica se opet okrenula na zadak i jako je nemirna...kaže dr akrobatkinja mala ...femur nije mogao izmjeriti ni protoke snimiti...ali kaže da je sve u granici normalee za 30tt a ne 32 po amenoreji.

(Odgovor članu Mišonja)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
16.10.2014 17:18:53   
scarlet
Pozdrav misonja!!! Tebi i meni je blizu termin user posted image . I mene vec sve boli ali mi nekako brze prolaze tjedni u zadnje vrijeme pa se tjesim da ce mi brzo i ovo zadnje proletiti!
Tascha i moja je nemirna te na zadak ali mi kaze sogorica da se njen mali pred sam kraj okrenuo na glavu pa se nadam da ce tako i nama....
Cure nema nas bas puno, priznajem da nisam ni ja bas redovita.
Kako ste sve?
Ici cu se ujutro malo raspitati sto sve tocno i kada moram predati za porodiljni i osim u svojoj opcini mislim da poszoji jos jedna jednokratna isplata kao za opremu za bebu ali ne znam di se za to predaje da li u centar za socijlnu skrb ili na hzzo.
ako sve saznam sutra pa vam mogu javiti....

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu tascha)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
16.10.2014 19:06:47   
tascha
Ma mene sam kopka što se već 2.put okrenula..kud putuje to moje dijete

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
16.10.2014 22:53:10   
nicebo
Večer!
Mišonja, dobro nam došla! Nas smo dvije samo u dan razlike user posted image
Nadam se da cu ja pred kraj napokon imati više vremena za tipkanje kad prestanem raditi.
Danas smo bili na pregledu. Cura je i dalje veća za 2-3 tjedna. Sad je negdje 2400 g. Ali se bar napokon okrenula naglavačke. Ja još nisam otvorena, ali se opasno razmekšalo pa mi umalo otvorila bolovanje danas. Ipak me pustila radit do početka porodiljnog za 3 tjedna, ali da što više odmaram. Iduci pregled 12.11.

(Odgovor članu tascha)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
18.10.2014 3:58:57   
Jully
Bok trudnice! Evo mene šarafe lažni trudovi po 4. put. Nadam se da su lažni, tek je 30. tjedan. Baš mi je loše zadnjih par dana, boli me zdjelica, žgaravica ubija, nos začepljen... Ne mogu spavati a umorna sam ko pas i znam da će moj mali miš u 6 i 30 tražiti meko i cutani i nema onda više spavanja do sutra user posted image
Ja sastavljam popis za bolnicu, sve je oprano i kupljeno, sutra peglam i pakiram. Ovaj puta u bolnicu odmah nosim izdajalicu i multimam komprese. Zadnji puta su mi donijeli tek 2 dan i do onda sam bila već puna kvrga i ragada user posted image pa ako ste nabavile izdajalicu spakirajte ju. Lako ju vratite doma ako ne bude trebala. I nemojte zaboraviti da i vi izlazite iz bolnice. Ja sam zadnji puta za bebu sve u detalje spakirala, a na sebe skroz zaboravila pa su mi poslali traperice od prije trudnoće u koje sam se jedva uvukla i uski gornji dio trenirke koji nisam do kraja uspila zakopčati, kaput i tenisice. Izgledala sam kao cirkus, a o bolovima koliko me to sve stiskalo do doma da ne pričam.
Kada sam zadnji puta pakirala torbu za rađaonu pročitala sam da je dobro uzeti labelo i staviti kad krenu trudovi da usta ne ispucaju i to mi je stvarno pomoglo user posted image Ja pakiram manju torbu za rađaonu i veću za sobu.
I meni je stomak velik i počinje stvarno smetati. Baš danas sam komentirala kako se više ne mogu normalno ustati sa poda nego prvo kleknuti pa onda ustajanje. Ovaj mjesec trebam potpisati ugovor sa HABORom i krenuti uređivati poslovni prostor, a sa ovim velikim stomakom nitko me neće shvatiti ozbiljno. Nekako sam se nadala da će to sve biti ranije pa ću se uspiti sakriti u široku robu user posted image
Samo se jadam, a u biti uživam u ovoj trudnoći više nego u prvoj. I moja cura je puno aktivnija i lupka puno više od brace. Ivano je počeo stavljati ruke na stomak i zvati seku. Malo se prepao prvi puta kada se pomakla, ali sada mu je to normalno. Puno više se mazi i ljubi me kao da razumije da seka stiže uskoro. I mene je malo strah tih prvih dana i prilagodbe, ali ovaj Elinin post me skroz umirio user posted image


_____________________________

Ivano - 30.11.2012.
Ema - 13.12.2014.

(Odgovor članu nicebo)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
18.10.2014 4:07:07   
Jully
Toliko se raspišem i opet nežto zaboravim user posted image Scarlet ovo što dobiješ od općine dižeš nakon poroda u općini sa rodnim listom djeteta. Svaka općina daje drugi iznos, kod nas je 500 kuna i dobije se nešto na hzzo-u, ali ne sjećam se više koliko i kako to ide jer to je muž obavljao zadnji puta.

_____________________________

Ivano - 30.11.2012.
Ema - 13.12.2014.

(Odgovor članu Jully)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
19.10.2014 9:48:46   
scarlet
Dobro jutro cure!
July ti si stvarno vrijedna! Ja jos nisam kupila higijenske potrepstine za rodiliste uloske i to i jos me ceka pranje i peglanje bebine robice.
Saznala sam sto sve moram kad se rodi beba i to sve od papirologije mora biti gotovo u roku 28 dana od poroda! Stvarno su ludi!
Znaci prvo se ide u maticni pa na Mup onda treba napraviti sa tim papirima zdravstvenu za bebu pa na hzzo isto predati zahtjev za porodiljnu naknadu i zahtjev za opremu za bebu sto bude mislim jednokratna isplata navodno oko 2300,00 kn. Onda se u opcini u kojoj ste isto predaje zahtjev za to sto ste dobili novoga clana i oni isplacuju kako koja opcina neka 500 kuna neka 1000 treba vidjeti. I jos morate prijaviti na poreznu bebu radi porezne olaksice. Znaci sve to u roku 28 dana!!!! Jer kako kaze teta na salteru u hzzo onda gubite pravo na to ako prodje rok.
Eto drage moje stize i rjesavanje papirologije i trckaranje po tim ustanovama nakon poroda!

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu Jully)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
19.10.2014 11:48:57   
Jully
Scarlet bez brige, nije to tako strašno. Sa suprugom moraš otići jedino u matični ured da potvrdiš da se slažeš oko imena. Zgodno je to obaviti odmah po izlasku iz bolnice, da se ne gnjaviš kasnije. Kažete tamo o čemu se radi i da je novorođenče sa vama i obično puste preko reda, a procedura traje oko 5 minuta. Kada to riješiš pošalješ dragoga neka se šeta po šalterima, a ti doma budi na toplom sa bebicom. Vjeruj mi da njemu ne treba više od jednog dopodneva (računajući i nekoliko usputnih odlazaka u birtiju).
Ja sam jučer sadila maćuhice i mogu vam reći da mi zdjelica puca nakon toga. Stvarno nisam više za klečanje i čučanje, a i sjedenje na onom malom vrtnom stolčeku ne pomaže. Još mi je ostalo za posaditi bob i još jednu gredicu jagoda, ali mislim da ću za to zvati mamu u pomoć. Jedino mi šetnja jako paše.
Gdje su nam ostale trudnice? Izgleda da svi vani upijaju ove zadnje zrake sunca user posted image

_____________________________

Ivano - 30.11.2012.
Ema - 13.12.2014.

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
19.10.2014 15:23:58   
tascha
Joooj vi ste vrijedne...jaj oš ništa nisam pripremila niti sam išta posebno kupila...a termin mi je po mengi 07.12. a po dr 21.12.od kad dok naredio mirovanje sam ležim a i pokupila sam virozu pa mi se ništ ne da...bebica danas mirnaaaa.....

(Odgovor članu Jully)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
19.10.2014 19:25:45   
nicebo
Kod nas se taj matični prije 4 godine nije mogao tako brzo rješavati jer bolnica šalje papire u matični u roku 7-14 dana. Bar je tako onda bilo.
I kod nas je u toku pranje i peglanje robice. Taman mašina vrti jednu turu. Dvije su opeglane i složene u ormar plus pelene, a mislim da ću još dvije imati. Baš se skupilo robice ovaj put dosta. Doduđe, to je sve od brojeva 56-68.

(Odgovor članu tascha)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
20.10.2014 9:42:43   
Miisa
Pozdrav, cure,
baš čitam ove vaše razgovore, stvarno, ima toga, ali mislim da nakon matičnog ide još i mup i osiguranje! Koliko se ja sjećam! Stvarno premalo vremena, u mjesec dana a pitanje je kako će to bit, po snijegu i ledu ić okolo. Samo bih htjela podsjetiti ako koja od vas ima životno osiguranje, nek provjeri ima li kakva prava, ja sam slučajno saznala, neki postotak od premije, u svakom slučaju dosta novaca.

(Odgovor članu nicebo)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
20.10.2014 9:56:22   
elina
[b]Scarlet, meni je sve moguće papire sređiva muž...normalno da ja nisam mogla nigdi taj prvi misec lutat..user posted image , a papirologija je u ovoj državi takva kakva je...1000 papira za jednu stvar....user posted image user posted image user posted image
Tascha...ako ti je menst. bila redovita i točna samo se ti ravnaj po njoj...ja sam svo troje rodila na termin i po mojoj menst. a dr. je stalno minja termin kako bi mu njegov komp izbacio...hhiih...
Missa...da, na policiji dobiješ oib i to stvarno brzo središ..mislim, mužuser posted image ...barem kod nas....a ovo što se tiče osig. ja imam, al nisam nikad išla za tim da imam neka prava...hmmmmm....kakva točno?znaš?!ugl.ako sam i imala sad je gotovouser posted image ...proša voz....

< Poruku je uredio elina -- 20.10.2014 10:03:26 >

(Odgovor članu Miisa)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
20.10.2014 12:42:59   
Miisa
Elina, znam zato što sam slučajno ljetos (prvi put u životu) išla vidit kao stranice svog osiguranja na webu jer sam ga čak i mislila prekinut, tako nešto. To sam sama sebi kriva, što sam propustila isto kod rođenja 1. djeteta. Osim toga, potvrdio mi rođak koji je dobio. Ovisi i o osiguranju, ja sam u Croatiji, pa možeš prekopat stranice svog osiguranja. Jasno i glasno stoji to o rođenju djeteta, a meni se čini čak i da su nam rekli pri sklapanju, ali ko je tad o djeci pensao. Meni je ta svota viša od HZZO-a i grada zajedno, tako da eto iskoristite i govorite svima, da ne bi koja cura propustila.
Da, može muž, znam to, ali bome nije ni muževima lako, i oni rade, moj morao ić čak se vraćat u Zg di sam rodila, kao u matični, pa smo tek tad u svoj išli skupa. Zašto? Navodno su svi gradovi umreženi u nekom njihovom naprednom, hmhm kompjutorskom sustavu, samo Zagreb nije? Bilo je to prije tri godine. Možda se danas i on priključio. Ako itko zna, neka reče, bit ću mu zahvalna user posted image .

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
20.10.2014 12:50:12   
Miisa
Elina, aj ti ipak provjeri. Koliko čitam po netu, nema zastare, osim iznad baš nekoliko godina. I kažem, ovisno o osiguranju, ali većina podržava ovaj poklon mamicama. Pa javi. Sretno!

(Odgovor članu Miisa)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
20.10.2014 15:35:02   
elina
Draga Miisa...fala ti! Evo zvala sam Allianz i imam pravo...doduše to sam tribala s prvim djetetom, al rekla je da mogu i sad...ugl. triba im poslat odn.skenirat rodni list, osobnu i karticu banke i to je to....još je rekla teta operaterkauser posted image da će mi se javit, pa detaljno obavijestim kad sve sredim...ugl. 3 % se dobije i zašto ne....triba sva prava iskoristit, samo što nismo upučeni.....a ko zna koliko toga još nisam/nismo iskoristili!!!??? Falaaaaaaaaaaauser posted image user posted image

(Odgovor članu Miisa)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
20.10.2014 16:01:15   
Miisa
Što reć nego user posted image user posted image user posted image !!! Ne znam za druga prava, mislim da je to to. Eto, drago mi je da sam ti uljepšala dan user posted image

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
20.10.2014 20:58:51   
annalyse
Samo da se kratko prijavim, sve ok kod nas. Jel i vama tjedni lete kako se porod približava? (čuj mene u 25om user posted image )

Nadam se da dobro sve podnosite. Sta je s Bebac, jel sve ok?

Pusa svima

(Odgovor članu Miisa)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
21.10.2014 7:32:48   
Lotte
Jutro cure! Pozdrav svima! Ne znam kako vama, ali meni je sada već jako teško. Stomak mi je jako velik, čak kao da je i veći nego s Noom, a tada sam imala previše plodne vode. I sada kao da osjetim težinu i gušenje prilikom ležanja na leđima što je tipično za previše plodne vode. Ja još ništa nisam počela pripremati za bebu, jer u roku od nekoliko tjedana planiramo preseljenje iz stana u kuću.
Inače sam baš umorna i neispavana. Noa mi se budi nekad i po tri puta po noći, pa i mene razbudi. Znam se probuditi u pola 4 i više ne zaspati. Što bih dala za jedan dan i noć odmora user posted image

user posted image Samo vijajte cure svoja prava, jako nam to lijepo dođe kada se bebice rode. Dobije se još i 500 kn u Hypo banci za otvaranje dječje štednje. A provjerite možda nekoj od vas i firma dodjeljuje novčanu potporu po rođenju djeteta, kao što je to slučaj u mojojuser posted image . Ne zaboravite se i učlanjivati i u razne klubove tipa Babybonus ili u konzumu, gdje se dobiju pelene (i kuponi sa još nekim besplatnim stvarčicama; jastučići za prsa, melem itd), kao i one paketiće sretna beba(mislim da se tako zovu) u ljekarnamauser posted image

_____________________________

_________________________
Moji anđeli:
28.6.2003. D 3.830 g, 52 cm
10.7.2006. J 3.760 g, 54 cm
15.01.2013. N 4.150 g, 52 cm

(Odgovor članu annalyse)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
21.10.2014 8:19:27   
elina
Jutro....ja sam eto iskoristila,mislim sve navedeno,jedino sto više nema one kutije sretna beba....sami mali paketić s knjigom i još nekom sitnicom....te kutije su mi super jer u njima spremam svakoj curi svoje uspomene....kada ti je termin?pozz

< Poruku je uredio elina -- 21.10.2014 8:20:14 >

(Odgovor članu Lotte)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
21.10.2014 9:26:58   
Lotte
03.01. Je moj termin. E da sretna beba se zvao paketic koji se dobijeu rodilistu, a ova tri paketica koje dobijes u odredjenim ljekarnama se nekako drugacije zovu!

_____________________________

_________________________
Moji anđeli:
28.6.2003. D 3.830 g, 52 cm
10.7.2006. J 3.760 g, 54 cm
15.01.2013. N 4.150 g, 52 cm

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
21.10.2014 12:15:56   
Miisa
Pozdrav, cure
eto neplanirano sam otišla na pregled, privatno da iskoristim policu osiguranja, čisto da osjetim dašak komfora, jer niti spol niti jel sve u redu ne znam od redovnog pregleda. Jadan moj ginekolog, ima valjda 50 žena u danu, to je prestrašno tako da sasvim razumijem to što mi posveti 5 minuta. Ugl, jutros smo se sreli u osiguranju, eto konačno smo potvrdili spol, its a boy pa mi možete promijenit ono za djevojčicu s liste user posted image
Inače je sve regularno, neka je svima nama tako.
Lotte, čestitam, selidba iz kuće u stan, nije mala stvar! Meni kaže prijateljica da svaka beba nosi Božji blagoslov u kuću, i to sam sama osjetila na svojoj koži, ne samo duhovno, nego i materijalno. Je, donosi i nespavanje, a što ćeš manje više je svima nama tako.
Držite se djevojke, p.s. samo da napomenem ako netko radi u školi, eto novost je ta potpora za bebu nakon rođenja, to je kao pola onoga od komplikacija, cca 1600 kn kako sam shvatila. Cure moje, uživajte! user posted image

(Odgovor članu Lotte)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Zimske bebe - termin 2014./2015.
21.10.2014 12:23:32   
Lotte
Miisa, mislis li ti to na opremu za dijete, ono sto se dobije po rodjenju djeteta u iznosu 2230 kn? Sta su to smanjili? I cestitke na djecacicu

_____________________________

_________________________
Moji anđeli:
28.6.2003. D 3.830 g, 52 cm
10.7.2006. J 3.760 g, 54 cm
15.01.2013. N 4.150 g, 52 cm

(Odgovor članu Miisa)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!