|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 12:07:22   
autumn day
Oooooo....mimee i maaggie,pa sad ja znam koga cu ispitivati sve vezano za lijekove i kremiceuser posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 12:13:24   
maaggie
Oooo pa Mimee kolegice....u ljekarni kao tehnicarka, inace sam zavrsila prehrambeni pa imam dvije struke user posted image i ja cu na posao nakon godine iz istih razloga kao autumn user posted image ti magistra ili?

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 15:32:26   
mimee
hahah koja slučajnost :) ja sam na Pbf-u bila jednu godinu, pa onda uspjela upisat farmaciju, mada Pbf-ovcima skidam kapu, to mi je najljepših godinu dana u cijelom studiju :). A koji si smjer završila na Pbf-u? Šteta kaj je tak loše s poslom kod nas, jer ipak nije lagano za završit..

autumn, maaggie je onda malo više u toku sa aktualnim stvarima ak te to zanima..ja sam odstažirala prije 2 godine, pa završila malo u drugim vodama, mada se nadam vratiti u skoroj budućnosti ljekarni, lijep mi je to posao, jedino kaj nema spajanja praznika i dosta toga kaj firme pružaju, al sve ima svoje čari..
hahah, možda bumo maaggie i ja skupa radile jednom, nikad se ne zna ;)

moj mali 'cicek' opet spava pa sam se zato stigla razvezat.. user posted image

opet mi cicka aktivno po 5 min pa zaspi, pa za sat opetuser posted image mislim da ću ga morat budit i probat s kompresijama dojke, ali mi ga bude žao kad tak lijepo zaspi..





(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 15:47:31   
maaggie
prehrambeno inzenjerstvo :) baš tako,možda jednom stvarno budemo kolegice....

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
9.7.2014 11:42:23   
autumn day
E cure s muskom djecom,sta su vam rekli pedijatri za kozicu,dirati ili ne?

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
9.7.2014 12:43:08   
Newy
Meni ništa nije rekla, ali navodno u prvim mjesecima ne dirati, a kasnije ćemo vidjeti kako ćemo... ne znam ni sama sama što bih mislila o tome user posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
9.7.2014 15:32:21   
ma re
Hej mamice!!! evo i nas malo..

Citam vas stalno ali ne stignem pisati bas...user posted image

Evo cini se da sve imamo vise manje istih tegoba.... mi napunili mjesec dana i bile kodpedijatra.. dobila je malena 850 g i narasla 6 cm... isto su nam dali D vit ali 4 kapi dnevo i nema pauz... aliuglavnom sve je ok...I mi se mucimo s kakanjem ali ima do 4 stolice dnevno sto je ok, cicamo i dalje i uspjeli smo s dohranom past na 3 bocice dnevno, i jos uvijek nam je dohrane dovoljno 20ak ml pa ja i preyadovoljna.. nekad zaspe samo od cice.. Budi se svakih 2 h, rijetkokad po noci i 3 tako da sam ja vec malo pospana ipokusavam malo odspavat kad i ona..user posted image

Za sada mi se cini da nemamo klasicnih grcica tako da ne ynam kad bi oni trebali pocet i koliko traju__user posted image

Maggz i mimme mi smo kolegice po struci.. ja sam u jgl..user posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
9.7.2014 18:11:41   
Newy
Ajme koliko vas ima iste struke ovo je super, koja slučajnost user posted image

Ma re klasični grčevi se u pravilu javljaju između 2. i 3. tjedna, no naravno da se mogu javiti i s 2 mjeseca recimo. Mi isto nemamo klasične grčeve i jaaako se nadam da nećemo ni imati. Samo pred jutro ono stenjanje i naprezanje u polusnu, ali čim ga stavim s nama i dam sisu, bude bolje i tako spavamo skupa pred jutro, od negdje 6-7 sati. Do tad je u kinderbetu. Samo ne bi zaspao prije ponoći, nema šanse...

Ja sam danas krenula s tim D vitaminom, dala u maloj žličici s malo mojeg mlijeka, i dobro je prošlo nije se bunio. Ali mislim da ću davati 2 kapi sad do jeseni. Svatko priča drukčije, pa da ljeto ima veze pa da nema... a daje se bebama valjda od 2-5 kapi. Pa s obzirom da sam uvijek skeptična prema bilokakvim preparatima pogotovo kemiji, onda ću davati tu minimalnu dozu zasad kroz ljeto.

I mare super za dobitak, nama je i za 750 rekla da je u redu. Ja sad očekujem skok u razvoju s 6 tjedana, sve mi se čini malo nervozniji, i kao da brže isprazni sisu pa mislim da ću malo davati obje, dosad sam striktno jednu davala unutar barem 2 sata, da ju isprazni čim bolje... a prošli skok je imao školski, s 3 tjedna točno i dva dana je trajalo-cijeli dan nasisavanje bez prestanka, i brzo prošlo user posted image

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
10.7.2014 10:17:55   
maaggie
Ma re ja sam pablooo...eto stvarno smo kolegice :) joj kako je svijet malen :)

mi smo prvi mjesec dobili 600 g i 4 cm...sad za dva tjedna idemo na drugi pregled...mene bilo strah da je to malo kad vidim da neki dobiju i vise od kila al dr mi je rekao da je normalno od 500 g mjesecno pogotovo kad je beba rodena preko 4 kg... svatko govori drugacije i to me tako nervira...

ja svojoj dajem 3 kapi svako drugi dan...jucer sam joj dala i imala je grceve...ne kazem mozda nije povezano al uvijek se tako nesto iskombinira i onda ajde budi pametan... user posted image

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.7.2014 15:09:23   
tintin
Pozdrav cure kako ste mi evo da vam se malo javim.
Nas dvi smo vam dobro, bile smo na kontroli i dobila je 780 grama i narasla 5 cm, sad je već ukupno od kad se rodila narasla 15 cm, velika moja cura. Nama je rekla da sad kad je lito dajemo po dvije kapi, ja njoj svaki dan kuvam kamilicu i s njom joj dajem kapi, jer je obožava i jedino mi tako popije.

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.7.2014 15:44:46   
ma re
Maggie super! Tko bi reko.. user posted image

Cure kako vi dojite? Ja sam nesto citala da ako pojede obje da joj na sljedecem hranjenju treba prvo dat onu koju je zadnju jela? A ja sam joj do sad davala onu koju je prvu pa sad vise ni sama ne znam..?user posted image

Inace ja bi se trebala farbat i sad kako dojim ne znam da li smijem? Ima koja iskustva ili makar ata vi mislite?

i ja sam malenoj jucer dala d vit i imale smo maraton grcica od 19 do 01 ujutro.. a prekjucer kad sam zaboravila joj dat lijepo spavanje i budjenje svakih 2h.. sta sad da radim? Da joj dajem ili ne? user posted image user posted image

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.7.2014 22:30:26   
mimee
ma re user posted image

ja se normalno farbam cijelo vrijeme svakih mj dana-i u trudnoći i sad. nisam primjetila neke 'nuspojave'user posted image

dojenje nebi komentirala jer taman kad mislim da smo se uskladili nastane kaos. Meni on nikad ne pocica jednu do kraja nego zaspi, pa ni ne stignemo do druge, ali mislim da mu to vrlo ubrzo neće biti dosta..ne znam kaj će biti..

a ovo za D vit..vidiš i ja sam mu jutros dala, pa je popodne dosta cendrao i napinjao se, a zadnja 3 dana kada nije dobio, niš.. ma nemaju oni siroti enzime za te pomoćne tvari..ko zna kak to završi u njihovom probavnom traktuuser posted image

baš sam jučer čitala članak na Rodinoj stranici http://www.roda.hr/article/read/dohranjivanje-dojene-bebe-mlijecnom-formulom pa mi je skroz nekako ogadilo te mliječne formule, ali što možeš ako nema dovoljno mlijeka u sikama..user posted image meni moj nekaj navuće, i onda počne slabije cicat par dana i ode sve kvragu, pa nemrem ga pustit da urla kad je vidljivo gladan.


(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.7.2014 22:37:29   
ringerajka
Cure i mi smo imali svakakvih problema sa dojenjem, u dosta situacija sam mislila da je gotovo... urlikanje, okretanje glave od sise, spavanje na ciki... stalno sam se zalila na zimskim bebicama... srecom sve to prodje, nemojte odustajat...mi evo uspjesno cikimo vec 5 ipo mjeseci a mislila sam vec nakon mjesec odustat... male su jos bebice, ne brinite se... sve ce to doc na svoje...nakon prva 3 mj. ide sve lakse, virujte mi user posted image user posted image ..ali bas sve... bebice manje traze siku ali vise akcije u vidu igranja,pricanja... evo moj samo sta ne propuze :)
Sta se tice pravila dojenja, kazu da se unutar 2 sata dojenje treba zapocet na siki s koje je beba zadnje jela da izvuce masno mlijeko... ali da vam pravo kazem ja se toga ne drzim bas.. kako kada...
Ja bojam kosu uredno, evo bas danas sam se bojala user posted image ..mislim da nema straha...

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.7.2014 22:46:41   
mimee
autumn za kožicu je nama patronažna rekla čistiti kad se nakupi bijelog ispod i nategnut koliko ide, ali ne forsirat, pa tak mi i radimo.

cure, jedno pitanje..koliko i kako vama muževi pomažu oko djeteta?

moj je bio jako entuzijastičan prvi mjesec i stvarno je pomogao, a sad najednom kao da se zasitiouser posted image nakon posla uvijek pojede i odspava, pa ode nekaj radit po dvorištu i sl stalno kao neki izgovori da ne bude malo s djetetom, pa moram priznat da sam malo i razočarana. Ne želim biti čangrizava baba i prigovarat, mada mu kažem, jer nekad sam baš očajna, ispada da se ja ne mogu maknut od malog ni na 5 min, sve ja radim, a kad mu nešto prepustim, on to onak napola odradi(uz tipkanje po mobu ili gledanje telke) i odustane ili ostavi malog da plače ako vidi da ga ne uspije smirit u 2 poze i opet ja moram uskočituser posted image pitam se samo što bi bilo da završim u bolnici nedajbože ili nešto.. :( ne znam..nismo nikada imali problema oko podijele zaduženja, skupa smo preko 10 god, a eto sad..

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.7.2014 23:00:15   
ringerajka
Uh tako ti je i meni sta se mm tice... on radi od jutra do mraka a kad je vikendom slobodan nadje si nesto za radit ili negdi za ic... bas se i ja nekad naljutim jer bi isla proset_at, nas troje sve skupa nismo bili vanka 5 puta user posted image user posted image ... sad kad se bebac smije, guguce i njemu je zanimljiv ali to sta si rekla- tipka na mob i prica s njim... shvacam ja da se iscrpi preko tjedna, ali kad je slobodan onda zeli odmarat 100%... a nema odmaranja... volila bi da ga mogu ostavit s bebom i otic u spizu, na kavu... meni prijateljici muz sve radi, od prvoga dana... cuva malca, minja pelene, hrani ga, kupaju ga zajedno... nekad sam.bas ljubomorna... meni da nema mame skrenila bi...ona nam je sve <3

< Poruku je uredio ringerajka -- 11.7.2014 23:03:41 >

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.7.2014 23:01:45   
ringerajka
P.s. nama za kozicu niko nije nista spominja, cula sam da to ide tek kasnije?? Oko bebinih 9 mj? Bas cu pitat pedicu sad za 10 dana... jeste se cijepili?

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
12.7.2014 7:45:32   
anaxx
Jutro cure!
Nema me na RR... 😔
Gužva, ne stignem uopće na komp. evo i sad samo kratko s mobitela se javljam da vidite da smo živi i zdravi!!!!
Moja Katja jučer navrsili 2 mjeseca, bili na kontroli i ima 6 kg i 60 cm 😊, lijepo napreduje smije se i kao da pokušava gugutati... Sad je i mm na godišnjem pa se nadam da se češće pisemo!
Pusa svim našim bebicama...
I da dojimo se sve bolje i ljepše, samo navečer moram malo boce dodati ( onda i mama ima noć za odspavati, 5 sati u komadu)


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
12.7.2014 12:39:45   
maaggie
Dobar dan, drage moje!
Evo malo pauze pa da vam se javim user posted image
Moj mm je na terenu i kuci je samo vikendom, al bas se vidi da mu tesko pada odlazak i kad je kuci stvarno je oko malene stalno...pomaze koliko god moze...isto kad uhvati malo nervoza kad ona place pa tu moram ja intervenirat al sta ce, musko je user posted image
mama je uvijek mama!!
I mi odlicno dojimo, samo smo na sisi i ide odlicno....zahvaljujem purelanu i umjetnim bradavicama na pocetku jer da njih nije bilo odavno bi prestala.... isplati se na kraju ona bol...user posted image

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.7.2014 12:12:59   
valerie
Bok drage mamice, jel vaši mališani imaju po licu i glavi osip? Ono čišćenje kao? Jel tretirate čime i koliko to traje? Baš mi žao malog,cijela glava mu u prištićima. Kupali smo ga prvo nekim baby sapunićem,sad sam kupila bademovo ulje da malo dodamo u vodu pa ćemo vidjet. Inače je urlao za vrijeme kupanja,užas,ne voli se kupat. Slj. tjedan punimo mjesec dana I idemo na prvi pregled.

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.7.2014 12:35:47   
Newy
Valerie ima to i moj jos uvijek, ne znam je li se jos cisti ili mu je to od vrucine, ali njemu se to stoput u danu pojavi i povuce. Ne tretiram nicim, lice mu samo vodom cistim, kupovnom vodom jer je ova vodovodna kod mene puna kamenca. A kupam ga isto samo u vodi s par kapi ulja. Dobio mi je i tjemenicu, po obrvama, celu i naprijed po glavi malo. Nije strasno ali je dooosadno... mazem isto uljem, ni nemam cime drugim kad mu je to blizu ociju.

Inace, za dva tjedna imamo krstenje, i naravno klasika... kupila sam mu tamnoplave duge keper hlacice, i gore ce imat kosuljicu pamucnu prugastu plavo bijelu. A moji naravno, zgrooozeni, kak mogu u tome krstit blablabla... oni bi bijelo svilenkasto odijelo, a ja ne bih jer kad ce to vise obuci kasnije, nikad...

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.7.2014 12:51:41   
ma re
Pozdrav

Valerie prije svega ne znam ni da li sam ti čestitala pa eto... iskrene čestitke!!!!user posted image
Što se tiče tih prištića, moja malena ih je isto imala ali u početku i poslije su se povukli sami od sebe... Ono što ti ja znam je da je od moje prijateljice isto ih imala puno i njoj je pedijatrica rekla da je možda joj to od čokolade ako ju jede. Prestala ona jest čokoladu i povukli se bebi prištići..user posted image .. Možda je tebi isti slučaj da nešto pojedeš što bebi smeta..

newy probaj sa mlijekom to oko očiju.. ja probala i nama je prošlo..

vrijerme papanja.. moram ić..user posted image user posted image

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.7.2014 13:16:26   
maaggie
Zamolila me prijateljica da vas pitam preporuku za adaptirano mlijeko? Posto ja iskljucivo dojim nisam htjela nista predlagat nego pitat vas iskusne :) a mogla bih i ja kupit bar jedno pakiranje da imam kuci, nikad se ne zna...bolje imat za svaki slucaj...user posted image

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.7.2014 13:16:26   
tintin
Valerie i moja ti je imala pristice samo sam vodom prala i nekad kamilicom i proslo joj je, to je neko ciscenje bilo, a sad kad joj se nekad pojavi skuzila sam i ja da je to kad jedem cokoladu, pa sam je izbacila. Ajme drage moje kod nas katastrofa vrime stalno kisa pada i zaladilo, bezveze ovo lito sredina sedmog miseca a jos nema pravog lita.

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.7.2014 16:39:48   
valerie
Ma re, hvala ti.
Oooo,od čokse? Ajme! Znam je tu i tamo potamanit.Adaptirano imamo doma za ne daj Bože Bebimil,ali isključivo dojim sad i nadam se da će tako i ostat. Čak se nekad moram i izdajat jer mi počne curit pa mu dam kad smo u šetnji. Našla sam na netu da izdojeno može u frižideru stajat do 8 dana,ali toliko se ne usudim držat. Šta vi kažete?
E da,jel imate onaj aspirator za usisavač za nos? To košta 166kn,pitala u ljekarnoj.

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.7.2014 17:30:48   
maaggie
Ja imam aspirator i vec ga koristila...savrsena stvar...ne znam kako uopce izvuci bez njega....nas spasio!

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!