|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvarenje nakon kiretaže
25.2.2013 13:26:41   
PinkyFunkyBirdy
Cure, koliko ste dugo krvarile nakon kiretaže?
Meni je danas točno 3 tjedna od kiretaže i cijelo ovo vrijeme mi se ponavlja uzorak: krvarim lagano jedan dan s pritiskom u donjem dijelu trbuha i onda imam kao čićenje iscjedak koji se smanjuje par dana i taman kad izgleda kao da je to sve prošlo opet prokrvarim i sve ide ispočetka. user posted image
Krvarenje nije obilno (svježa krv bez grudica), nemam bolova (samo pritisak) i nemam temperature, no dal je to normalno da tako dugo traje?
Dal se trebam brinuti? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
25.2.2013 14:22:13   
BUMBI
Ja nisam bila dugo krvarila,pa neznam sta da ti kazem.Nadam se da nije nista.Motda da nazoves gin i pitas za svaki slucaj

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
25.2.2013 16:14:24   
nelly68
ja sam ti poslije kiretaže krvarila jako malo jer sam odležala 3 dana a kad sam ustala onda mi se isto pojačalo i dosta jako je bilo išla sam na kontroli za 6 tjedana i još mi je malo išlo kao žučkasto nesjećam se koliko sam krvarila al dosta kažu žene da je tako poslije poroda iz krvi mi prešlo u smečkasto pa žučkasto,gin.mi je rekla da polako prolazi al da se još malo čisti i sve je bilo ok nadam se da je i kod tebe user posted image ...

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
25.2.2013 18:18:34   
maminangel
Ja sam krvarila deset dana poslije kiretaže,i to baš jako,ali meni su i vještice uvjek obilne i najmanje toliko se još čistila.A na prvoj kontroli poslije kiretaže me ginekolog koji mi je to radio pitao dali sam imala kakve obilnije ugruške uz krvarenje jer me kao teško očistio,očito nije bio siguran dali je sve otišlo,a tako je i bilo uz jake bolove i temp.imala sam i te ugruške ali eto i to je prošlo hvala Bogu.

(Odgovor članu nelly68)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
25.2.2013 20:23:27   
mica ubica
Ja sam krvarila samo na taj dan kad sam kiretirana, i onda još 2 dana slabi iscjedak... (missed ab. u 7-om tjednu)...

(Odgovor članu maminangel)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
26.2.2013 10:25:27   
PinkyFunkyBirdy
Hvala vam na odgovorima. user posted image
Jučer mi se tijekom dana krvarenje smanjilo i danas nemam više ništa: ni krvarenje ni iscjedak. Samo je pitanje kad ću i dal ću ponovno imati izljev. user posted image Nije mi jasno zašto mi se to dešava, ali pošto se realno gledajući svaki put smanjuje pretpostavljam da je to sve ok. Dal policistični jajnici mogu imati veze s time? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu mica ubica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
11.3.2013 18:03:10   
lelalj
ja sam u 6 tt dobila spontani,cistili su me nakon tog su mi dali neke tablete za vracanje maternice...i krvarila sam nekih 5 dana al sasvim oskudnouser posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
11.3.2013 21:39:30   
kisica
14 dana sam krvarila i onda jedno 7 dana imala lagani iscjedak.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
12.3.2013 10:57:22   
PinkyFunkyBirdy
Evo da javim da i dan danas imam još uvijek iscjedak. user posted image Nije to više krv i nije više vodenasto (kao krv) već je moj iscjedak, ali nije proziran ili bijeli već žučkasto-smeđi. Još nije bila ovulacija tako da još ništa niti od mege, ali me to ne čudi (zbog PCOS). Odlučila sam otići kod privatnika na UZV, ali još ću dati priliku tijelu da dođe k sebi pa možda kroz koji tjedan skoknem na pregled (htjela bi nakon prve menge, ali nikako da ju dočekam).

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
12.3.2013 11:58:41   
kisica
Pinky - dali si ti bila već na pregledu kod dr.? Na onom uzv koji se preporučuje nakon 14 dana?Ako nisi trebala bi svakako otići, što prije. Kod mene je bio slučaj da se nisam nakom kiretaže uz ergometrin dovoljno očistila pa je unutra ostalo još malo krvi, i to je stvaralo taj iscjedak. Dobila sam još jednu dozu ergometrina, i onda je sve bilo u redu. Žao mi je što to prolaziš jer znam kako je. Nadam se da će sve biti u redu.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
12.3.2013 15:12:36   
PinkyFunkyBirdy
Draga kisica, bila sam na obaveznom pregledu za 16 dana od kiretaže i to je bio običan pregled bez UZV i to u Petrovoj kod doktora koji mi je i radio kiretažu. Rekao je samo da sam mlada i zdrava i da nakon prve menge odem ponoviti briseve te da mogu opet u akciju ako su brisevi ok. I, da, ja uopće nisam dobila taj Ergometrin već samo neke antibiotike protiv upale (tj. protiv hrpe spolnih bolesti kako piše u uputama) i Ketonal forte protiv bolova.
Puno sam čitala po netu i vidjela sam da često ako nešto ostane (što naravno ne dovodi do sepse) da obično ode s prvom mengom. Sad samo trebam dočekati prvu mengu. user posted image
A na UZV ću definitivno otići kod privatnika (nejdem kod svoje jer ima previše posla i jadan UZV) jer me zanima da slučajno nemam od kiretaže neke hematome ili sl. što bi mi moglo utjecati na eventualnu buduću trudnoću.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
25.8.2013 22:31:39   
lepao
sta se desilo jel ti sve izaslo sa menstr? mene strah posto mi je nesto ostalo nakon kiretaze

IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Draga kisica, bila sam na obaveznom pregledu za 16 dana od kiretaže i to je bio običan pregled bez UZV i to u Petrovoj kod doktora koji mi je i radio kiretažu. Rekao je samo da sam mlada i zdrava i da nakon prve menge odem ponoviti briseve te da mogu opet u akciju ako su brisevi ok. I, da, ja uopće nisam dobila taj Ergometrin već samo neke antibiotike protiv upale (tj. protiv hrpe spolnih bolesti kako piše u uputama) i Ketonal forte protiv bolova.
Puno sam čitala po netu i vidjela sam da često ako nešto ostane (što naravno ne dovodi do sepse) da obično ode s prvom mengom. Sad samo trebam dočekati prvu mengu. user posted image
A na UZV ću definitivno otići kod privatnika (nejdem kod svoje jer ima previše posla i jadan UZV) jer me zanima da slučajno nemam od kiretaže neke hematome ili sl. što bi mi moglo utjecati na eventualnu buduću trudnoću.


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
28.8.2013 9:16:26   
PinkyFunkyBirdy
Draga lepao, na žalost nije otišlo s mengom. user posted image Nakon što sam poslije kiretaže cijelo vrijeme imala tamni iscjedak (prvi mjesec je bilo više krvi pa sam pretpostavila da se to čistim), zabrinula sam se zašto to ne staje pa sam otišla kod privatnika (znači negdje mjesec i pol nakon kiretaže) i rekao mi je da je ostao dio tkiva. Dobila sam Ergometrin, no nije mi pomogao pa sam morala ponavljati kiretažu. user posted image Taj privatnik inače radi u Vinogradskoj pa sam ovaj put išla tamo i više nema šanse da idem u Petrovu.
Ne želim te s ovime plašiti i postoji vjerojatnost da će tebi sve otići s mengom. Ja imam policistične jajnike pa mi menga nije bila ni na vidiku. Možda će kod tebe biti drugačije. user posted image
Uglavnom: prati da nemaš konstantni tamni iscjedak i da slučajno ne dobiš temperaturu! U tom slučaju odmah odi ginekologu!

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
28.8.2013 9:59:31   
lepao
Ja poslije kiretaze nisam nikako krvarila ali sada 10 dana nakon pomalo mi nesto smedje izlazi.
Jedan dr kaze zbog reza od carskog to smedje izlazi i kao nema tkiva a drugi kaze ima residue od 8mm sto ako ne izadje sa menstruacijom mora ae ponovo vaditi a treci dr koji vani zivi kaze da residua ispod 21mm se ne vadi kiretazom nego samo od sebe kad tad izadje i da se vani kiretaze generalno jako slabo i rijetko rade posto se daju tablete koje prirodno u roku od par dana izbace fetus ili embrio posto je to zdravije za zenu.
Pa sada budi pametan!

IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Draga lepao, na žalost nije otišlo s mengom. user posted image Nakon što sam poslije kiretaže cijelo vrijeme imala tamni iscjedak (prvi mjesec je bilo više krvi pa sam pretpostavila da se to čistim), zabrinula sam se zašto to ne staje pa sam otišla kod privatnika (znači negdje mjesec i pol nakon kiretaže) i rekao mi je da je ostao dio tkiva. Dobila sam Ergometrin, no nije mi pomogao pa sam morala ponavljati kiretažu. user posted image Taj privatnik inače radi u Vinogradskoj pa sam ovaj put išla tamo i više nema šanse da idem u Petrovu.
Ne želim te s ovime plašiti i postoji vjerojatnost da će tebi sve otići s mengom. Ja imam policistične jajnike pa mi menga nije bila ni na vidiku. Možda će kod tebe biti drugačije. user posted image
Uglavnom: prati da nemaš konstantni tamni iscjedak i da slučajno ne dobiš temperaturu! U tom slučaju odmah odi ginekologu!


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
28.8.2013 11:26:40   
PinkyFunkyBirdy
Dal si barem dobila Ergometrin? user posted image
Bez obzira na tablete, prati temperaturu i ako iscjedak ne stane odi ponovno na pregled! Možeš dobiti sepsu jer je to "živo tkivo" koje lagano propada i trune u tebi i ako se ne izbaci možeš dobiti otrovanje krvi. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
28.8.2013 12:21:00   
lepao
Da dobila sam ergometrin i pocela mi je krv malo izlaziti ali onda su mi dr 2 i dr 3 sto vani radi rekli prestani on ti nicemu ne koristi...
ma uzas...svi razlicito kazu...
Sacekat cu prvu menstruaciju pa na pregled...nemam temp valjda ce biti ok proslo je vec 10 dana...

IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Dal si barem dobila Ergometrin? user posted image
Bez obzira na tablete, prati temperaturu i ako iscjedak ne stane odi ponovno na pregled! Možeš dobiti sepsu jer je to "živo tkivo" koje lagano propada i trune u tebi i ako se ne izbaci možeš dobiti otrovanje krvi. user posted image


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
21.9.2013 7:37:52   
sejla82
Ja sam imala kiretazu prije 4 dana u 11 tt i krvarila sam samo taj dan, a sutradan nije bilo uopce krvi, niti ikakvog iscjetka. Sljedeci dan sam imala bolove u predjelu zdjelice i otisla na kontrolu, na ultrazvuku su mi vidjeli ugruske i dr. je rekao da nece sami izaci,jer je zacepljen kanal, zato sto je grlic zatvoren, te mi je ponovio kiretazu. Taj dan sam malo krvarila, a sljedeceg dana tj. danas nema opet nicega. Jako sam uplasena jer sam nasla na internetu da moze poslje te intervencije biti mnogo kompLikacija. Nije mi jasno zasto mi je taj grlic sljepljen i do kada to moze trajati, imam vec dvoje djece,ali smo se nadali i ovom trecem i sada se bojim da nije doslo do neke komplikacije


IZVORNA PORUKA: lepao

Ja poslije kiretaze nisam nikako krvarila ali sada 10 dana nakon pomalo mi nesto smedje izlazi.
Jedan dr kaze zbog reza od carskog to smedje izlazi i kao nema tkiva a drugi kaze ima residue od 8mm sto ako ne izadje sa menstruacijom mora ae ponovo vaditi a treci dr koji vani zivi kaze da residua ispod 21mm se ne vadi kiretazom nego samo od sebe kad tad izadje i da se vani kiretaze generalno jako slabo i rijetko rade posto se daju tablete koje prirodno u roku od par dana izbace fetus ili embrio posto je to zdravije za zenu.
Pa sada budi pametan!



< Poruku je uredio sejla82 -- 21.9.2013 7:39:17 >

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
22.9.2013 22:56:42   
lepao
Jesi isla kod doktora? Kod kojeg inace ides?
Meni je proslo 40 dana jos nisam dobila i brinem se sta dalje..neki doktori mi daju tabletu da dobije, menst a neki ne??

IZVORNA PORUKA: sejla82

Ja sam imala kiretazu prije 4 dana u 11 tt i krvarila sam samo taj dan, a sutradan nije bilo uopce krvi, niti ikakvog iscjetka. Sljedeci dan sam imala bolove u predjelu zdjelice i otisla na kontrolu, na ultrazvuku su mi vidjeli ugruske i dr. je rekao da nece sami izaci,jer je zacepljen kanal, zato sto je grlic zatvoren, te mi je ponovio kiretazu. Taj dan sam malo krvarila, a sljedeceg dana tj. danas nema opet nicega. Jako sam uplasena jer sam nasla na internetu da moze poslje te intervencije biti mnogo kompLikacija. Nije mi jasno zasto mi je taj grlic sljepljen i do kada to moze trajati, imam vec dvoje djece,ali smo se nadali i ovom trecem i sada se bojim da nije doslo do neke komplikacije


IZVORNA PORUKA: lepao

Ja poslije kiretaze nisam nikako krvarila ali sada 10 dana nakon pomalo mi nesto smedje izlazi.
Jedan dr kaze zbog reza od carskog to smedje izlazi i kao nema tkiva a drugi kaze ima residue od 8mm sto ako ne izadje sa menstruacijom mora ae ponovo vaditi a treci dr koji vani zivi kaze da residua ispod 21mm se ne vadi kiretazom nego samo od sebe kad tad izadje i da se vani kiretaze generalno jako slabo i rijetko rade posto se daju tablete koje prirodno u roku od par dana izbace fetus ili embrio posto je to zdravije za zenu.
Pa sada budi pametan!




(Odgovor članu sejla82)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
23.9.2013 9:58:52   
sejla82
Nisam jos bila na kontroli, tek sam narucena za 3 dana, ali krvarenja i dalje nema, s tim da mi se prije dva dana pojavio gusti ljepljivi iscjedak, koji je poslije presao u moj normalni iscjedak. Jesi li ti ikako imala iscjedak?

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
23.9.2013 18:27:29   
lepao
Mislis poslije kiretaze? Imala sam dosta nekog iscjedka ali nije krv..

IZVORNA PORUKA: sejla82

Nisam jos bila na kontroli, tek sam narucena za 3 dana, ali krvarenja i dalje nema, s tim da mi se prije dva dana pojavio gusti ljepljivi iscjedak, koji je poslije presao u moj normalni iscjedak. Jesi li ti ikako imala iscjedak?


(Odgovor članu sejla82)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
23.9.2013 18:53:11   
kisica
Nakon kiretaže sam ja pila ant.i ergometrin, i znam da na kontroli nakon 2-3 tj.(neznam točan broj dana) na uzv je dr.vidjela da unutra ima još krvi. Ponovila je terapiju ergometrinom, i opet sam krvarila neko vrijeme, i to se očistilo.
Nikako nije oke da to ne izlazi van, ponovi pregled.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
24.9.2013 9:10:52   
sejla82
Koliko si dana krvarila nakon kiretaze? Ja sam krvarila samo taj dan i meni je dr. dao ergometrin, s tim da je rekao da ga pijem samo u slucaju krvarenja, a kako sam prestala drugi dan krvariti nisam ga vise ni pila.

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
24.9.2013 16:13:20   
kisica
Prva dva dana crvena krv, ostalih 5 dana smeđe. Ergometrin sam pila 3 puta dnevno, dok nisam popila kutiju.
Onda nakon kontrole ponovo 3 dana, 3 puta dnevno 1 tbl.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu sejla82)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
25.9.2013 0:31:31   
lepao
Meni su svi doktori rekli da nije problem ako ne krvaris puno nakon kiretaze.
Ja sada imam drugi problem a to je sto nisam dobila menstruaciju a proslo je preko 40 dana...imala sam sve simptome ali nisam dobila.
Sada pijem tablete da mi izazovi menstruaciju a ako se opet ne desi onda imam adhesije ili oziljke od kiretaze.
To me jako brine zbog buducnosti...plodnosti i trudnoce.
Da li je iko imao iskustva stim??

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Krvarenje nakon kiretaže
10.10.2013 23:03:01   
Xena_1
Krvarila desetak dana ali vrlo slabo, pila ergometrin, sadacekam prvu mengu pa na kontrolu i napraviti briseve.
Cure drzite se i idemo dalje.
Vidim da vec ima cura koje cekaju bebicu, CESTITAM! Saljem veliki zagrljaj i da sve dobro prođe.user posted image

Samo pitanjce: Nakon koliko ste krenule raditi na bebi od kiretaze i nakon koliko ste zatrudnjele?

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!