|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 13:08:25   
Ira_
Ja sam mišljenja da svako dijete treba u vrtić najkasnije s 4 godine, radila mama, tata, baba ili ne. Iz razlgoga što tamo strašno puno nauče, socijaziraju se, a u krajnjem slučaju čeliče se jer je tamo malo-malo neko dijete bolesno. Ako mama ili tata ne radi dijete odvesti oko 8 u 11 po njega. U tom vremenu zaista stigneš sve napraviti i psihički se odmoriti. Nisam pobonik toga da djeca čiji roditelj ne radi bude u vrtiću skoro pa do zatvaranja. Ali svatko zna svoje i po tome se povodi!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 14:10:42   
njanja
IZVORNA PORUKA: mamica29

Ali pogledajte s druge strane, ovako ja gledam na vrtić kao obrazovnu ustanovu za malu djecu isto kao i škola. ak me razumijete. ono što djeci tete u vrtiću  tj. vrtići pružaju  sve što se tiče obrazovanaja, društva, ponašanja i stjecanja znanja i otkrivanja talenata kod djece itd. Pa ako nezaposlene majke mogu plaćati vrtić zašto ne.


ZAŠTO NE???
slažem se.
ali neka se u tom slučaju državna uprava i poredak reoreganiziraju, neka ulože više novaca u gradnju vrtića i plaće za tete u vrtićama i neka svako dijete ima pravo ići u vrtić i njihove mame neka rade što god žele.
ALI DOK GOD TOGA NEMA, kao što rekoh- da mi izgubimo mjesto radi npr (nije niš osobno)-Bumbi, Marijači ili Pepe, bez obzira na vašu situaciju, ja bi se žalila i išla dalje do Ustavnog suda ako treba. Tu nisu krivi ni Bumbi ni Marijači ni Pepe (opet sorrite, ali najlakše mi je tako dočarat situaciju), nego su opet kriva državna tijela, načini upisivanja i situacija koja vlada u Lijepoj našoj...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mamica29)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 14:28:20   
Anoniman
njanja, ja sam lijepo gore napisla da se kod nas otvorio novi vrtić i zato smo upali!
možda ima još mjesta, ako se nekome vozi dijete u najistočniji vtrić u gradu Zagrebu, nek izvoli, ja se ne osjećam kriva što su moja djeca u njemu! dapače!
i više mi je pun kufer ove rr... baj baj!

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 14:34:34   
Ninaa
Nisam željela da moja tema ikoga od vas povrijedi i žao mi je Mariachi što si se naljutila, jel nisam mislila na mame koje ne rade a djeca su im u vrtiću, a one doma, već na one koje ne rade, pol dana su na kavi a djeca prva dolaze i zadnja odlaze iz vrtića,ali očito na rr više nije moguće zdravo raspravljati, pa više ni neću otvarati baš nikakve teme.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 14:42:14   
Thea

IZVORNA PORUKA: Ninaa

Nisam željela da moja tema ikoga od vas povrijedi i žao mi je Mariachi što si se naljutila, jel nisam mislila na mame koje ne rade a djeca su im u vrtiću, a one doma, već na one koje ne rade, pol dana su na kavi a djeca prva dolaze i zadnja odlaze iz vrtića,ali očito na rr više nije moguće zdravo raspravljati, pa više ni neću otvarati baš nikakve teme.


Draga Ninaa zar si tek sad shvatila da neke teme nemaju smisla jer šta god da kažeš neki se nađu uvrijeđeni..Ja sam rekla da nije bit u majkama koje traže posao ili ostanu trudne pa su doma(ali u tom slučaju ja bi dijete ispisala i bila bi s njim doma) nego u tome da su dijeca od 8-18 u vrtiću a mame ne znaju šta bi sa sobom....Moje dvoje djece nije išlo u vrtić nego u malu školu prije škole i s tim sam zadovoljnija jer nije bilo bolesti kao sad sa Valentinom..I da mogu i njega bi doma ostavila ,ali sad mi njega nema tko čuvati pa mora u vrtić.Sad trenutno sam doma na bolovanju i moje dijete je doma samnom a ne u vrtiću...
Ali dosta ove teme jer uvijek netko ostane prozvan i povrijeđen...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 14:42:43   
njanja
IZVORNA PORUKA: Mariachi

njanja, ja sam lijepo gore napisla da se kod nas otvorio novi vrtić i zato smo upali!
možda ima još mjesta, ako se nekome vozi dijete u najistočniji vtrić u gradu Zagrebu, nek izvoli, ja se ne osjećam kriva što su moja djeca u njemu! dapače!
i više mi je pun kufer ove rr... baj baj!



Kao 1., sad ću dobit ječmenac, uf!!!

Kao 2., Marijači, ajde se pliz vrati na moj tekst pa još jednom pročitaj malo sporije. Bila sam vrlo izravna i iskrena i lijepo sma rekla da me taj stav ne smeta u 2 slučaja:
  • dok god Jan ima mjesto u vrtiću (jer i muž i ja radimo od 8.30-16.30, znači punih 8 h i ne možemo se poklapati smjenama, a nemamo dede i bake na raspolaganju za čuvanje)
  • dok god mjesta u vrtićima ima dovoljno za što se mora pobrinuti država

To što sam tebe i Bumbi i Pepe navela, ne znači da vas prozivam, ali da je Jan izgubio mjesto zbog neke "Marijači" u riječkom vrtiću u koji ide Jan, a da ja istodobno znam da ta Marijači ili Bumbi ili Pepa NE RADE, ja bi se žalila. To ne znači da bi tebi došla kucati na vrata i istukla te, nego znači da bi na civilizirani način i onaj koji mi Ustav osigurava (a pravnu pomoć srećom imam) se žalila odgovarajućim tijelima koji su zaslužni i odgovorni za odluke koje donose..

Stvarno ne vidim zašto si se našla uvrijeđena i ne mislim mijenjati svoj stav i mogu reći da je i meni pun kufer situacija kada ljudi ne znaju argumentirano raspravljati.

< Poruku je uredio njanja -- 14.1.2011 14:45:16 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 15:38:59   
pepeljuga
Ajme ovdi stvarno vise nista ne mozes reci,svi sve citaju između redakauser posted image
Ja se ne ljutim na nikoga,znam da njanja nije direktno mene prozvala a i da je njen problem,a i thea je napisala dA je trudna da bi ona djecu ispisala,to je opet njen problem,ona bi to napravila tako a ja to radim na svoj nacin i boli me briga tko sto misli....user posted image
Ja sam doma,mozda kad rodim sad trece budem doma i tri godine pa cemi dica opet ici u vrtic al to je sve moj problem i niciji viseuser posted image
Ja sam vise od 5 godina trazila posao u struci za sto sam se skolovala,nisam nasla,nije mi o glavu da idem radit bilo sto a i nisam htjela kad sam vec zavrsila to za sto sam se skolovala......i ni malo ne osjecam griznju savjest sto mi je djete u vrticu od 9-12 a ja domauser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 15:55:47   
modesty blaise
Ja sam sve bliže tome da se odlučim ne ići više raditi... sreća da sam u situaciji da to mogu.... mm zato šljaka po cijele dane...al neka tak smo se dogovorili
mali će u vrtić ćim napuni 3 godine i to kao i sva ostala djeca , nebum ga vadila u 12h i vodila doma iako najvjerojatnije neću raditi
a svoje slobodno vrijeme i vrijeme uopće kanim provodit kak mi se hoće i nije me briga hoće li me neko poprijeko gledati
veselim se i ispijanju kava s frendicama
a to si i sada priuštim kad god mogu skup s malim
i nemam ni najmanju grižnju savijesti radi toga
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 17:55:11   
Ira_
Jao cure moje, vidim dok me nije bilo sve ove mjesece da se puno toga promjenilo na RR. Ne mogu vjerovati bez uvrede što ću ovo napisati, pod cijenu da me svi ignorirate, ali ste postale klasične čangrizave kokoške. Pa svi imamo pravo na svoje mišljenje i zaista ne kužim, da li i u stvarnom životu kada se netko ne slaže s Vašim mišljenjem Vi ovako dižete nos i odustajete od komunikacije i po mom mišljenju neke vrste prijateljstva koji razvijamo na ovom portalu. Stvarno me ste me iznenadile i dosta razočarale.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 18:10:18   
nemammaste
Ja se slažem s Njanjom.Mislim da je za svako dijete dobro da ide u vrtić i neću se miješati u to što im mame za to vrijeme rade jer svatko ima pravo organizirati si vrijeme kako želi ali definitivno nije u redu da su zbog toga zakinuta djeca roditelja koji moraju ili žele raditi.Da se meni danas sutra desi da mi Petra ne može dobiti mjesto u vrtiću jer je popunjen djecom roditelja koji ne rade i ja bih bila ljuta,ne na te mame nego na sustav koji to omogućava iliti onemogućava.Što bi trebala napraviti zaposlena majka kad se nađe u takvoj situaciji a nema drugo rješenje? Dati otkaz? Na žalost,to što smo zaposlene kod većine nas ne znači i da si možemo platiti tetu čuvalicu.Definitivno nije u redu 

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 18:16:12   
Thea
IZVORNA PORUKA: nemammaste

Ja se slažem s Njanjom.Mislim da je za svako dijete dobro da ide u vrtić i neću se miješati u to što im mame za to vrijeme rade jer svatko ima pravo organizirati si vrijeme kako želi ali definitivno nije u redu da su zbog toga zakinuta djeca roditelja koji moraju ili žele raditi.Da se meni danas sutra desi da mi Petra ne može dobiti mjesto u vrtiću jer je popunjen djecom roditelja koji ne rade i ja bih bila ljuta,ne na te mame nego na sustav koji to omogućava iliti onemogućava.Što bi trebala napraviti zaposlena majka kad se nađe u takvoj situaciji a nema drugo rješenje? Dati otkaz? Na žalost,to što smo zaposlene kod većine nas ne znači i da si možemo platiti tetu čuvalicu.Definitivno nije u redu 


Samo ću potpisati tebe i njanju....


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 19:51:24   
lilia
Ja se slažem s mojim Riječankama iako moji prijatelji ne rade a vode se kao zaposleni i djeca su im u vrtiću, kad mama popije kavicu, skuha ručak, obavi sve što je mislila ode po djecu u vrtić i to je stvarno super dok za svih ima mjesta, ali za curicu od moje kolegice s posla nije bilo mjesta a ovi su dobili preko veze iako čak i ravnateljica zna da ne rade.
Baš njih briga, oni su predali sve papire i po papirima imaju pravo.
Ja bi popi... ali tu je kriva naša država u kojoj vladaju mito i korupcija.
A za mame kojima se ne da baviti s djecom, razumijem da im treba vremena za sebe ali baš svaki dan da sjede na kavi a dijete ostane zadnje u vrtiću... kako ih ne grize savjest.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 20:41:25   
mamacita
Ja bi isto na kavu ko i te zene koje si navela. Zasto ne? Ako su zene u mogucnosti platiti taj vrtic, i jos imaju muza koji normalno zaradjuje i koji im da novaca za kavu, zato one to ne bi i iskoristile. Da li je mozda ljubomora u pitanju? Zena se dosta naradi po kuci svaki ubogi dan, pa ako i uzme par sati za svoj dusevni mir i razonodu dok nikome ne treba, cemu prituzbe na to. Jer ako bi te iste zene bile doma iza zatvorenih vrata, spremale, cistile, kuhale, prale, peglale..... dok su im djeca u vrticu, tada nikome ne bi niti smetale, no ako se pocaste kavicom, eto ti problema. user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 20:45:33   
mirna
Mislim da je ninaa vise mislila na mame kojima su djeca suvisna...Tak sam ja skuzila njezin post...

ljubomora? naravno...user posted image ja sam isto ljubomorna na vas koje imate stalni posao...user posted image mijenjam ispijanje kavice i slobodno vrijeme za dobar posao... tko se javi?user posted image

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 20:48:43   
BUMBI
Ajme majko to se ovdje swe izdogađalo user posted image
Narvno da se ni ja ne ljutim njanja na tebe,svatko ima pravo na svoje mišljenje.
To se podrazumijeva da dijete čiji roditelji rade imaju prednost kod upisa,ali kod nas ove godine i nije bila baš neka navala na upise,pa su svi primljeni


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 20:49:44   
pincirotvajler
sva sreća da nevolim sjedit na kavama..al volim se doma izležavat i na miru bit na fejsu user posted image
jedva čekam da malog bacim u vrtić pa da uživam al da me niko nevidiuser posted image
sad ozbiljno ja mislim ko i mirna..mjenjam se s nekim ko mi da posao user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 20:51:49   
pticica
user posted image user posted image user posted image pinci, mislis da te mi na fejsu ne primjecujemouser posted image , kakvi bi tek komentari bili kad bi sjedila za racunarom, a dijete u vrtic odvelauser posted image user posted image

< Poruku je uredio pticica -- 14.1.2011 20:55:30 >

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 20:53:26   
pincirotvajler
user posted image user posted image  

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 21:00:05   
pticica
malo od teme da odem
pinci radi li tm????

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 21:04:31   
pincirotvajler
ajd na fejs user posted image
ne radi,tražimouser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 21:22:15   
lidac0605
Aaaa,svašta!Ja jesam stalno zaposlena,al ne znam kolko to znači boravku u vrtiću jer radim od 7-7,dan ili noć.Kad sam bila na porodiljskima i prije i sad(sad mi još samo M.íde u vrtić) nije mi padalo napamet da dižem klince ranije iz vrtića ili ih ispisujem zato kaj sam ja doma...M.isto sad u pol 9 odvezem,u pola 5 idem po njega.
Ne sjedim po kavama,čak se ni ne sjećam kad sam zadnju kavu u bircu popila jer mi je to uz njih 4 nemoguća misija,al ne pada mi na pamet plaćat 800 kn vrtić da bi on u podne išo doma.Glupost!
Al slažem se i sa Njanjom-ja sam svoju L.sa 4 mj prijavila za državni vrtić,nikad mjesto nije dobila makar smo oboje radili,a od bogatunčića u selu je klinac bil prvi na listi,a mater mu doma zjake prodaje...
Sva sreća da se onda otvorio ovaj privatni u koji su svi išli.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 21:27:38   
natalijax
meni je najbolje,ja ljenčina,muž penzić i doma imamo vrtić 24 satauser posted image user posted image user posted image i kaj nam fali,nikajuser posted image

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 21:56:06   
Mašaaa
Nepravda je čini mi se bila u osnovi teme. Bar sam ja tako shvatila. Kod mene imaju 3 kategorije i 3 cjenika za vrticke skupine. Oba rodit rade 600kn,jedan radi 500,oba nezaposlena 400. Pa,plati pa se klati! Isto tako moj stariji nije isao u vrtic,pa sad me pljuje dio familije koji s djetetom svojim provede 2 sata dnevno. A meni sto oba vise na meni sad dok sam na porodiljnom niko ne da za pravo. Zivjele pametne,mudre i sebicne zene! Nek si ugadja svako na nacin koji hoce. Kako sijes tako i zanjes.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 22:06:04   
Mašaaa

IZVORNA PORUKA: natalijax

meni je najbolje,ja ljenčina,muž penzić i doma imamo vrtić 24 satauser posted image user posted image user posted image i kaj nam fali,nikajuser posted image

hahaha jaoo koja si ti carica hahaha! Ma najbolje mi kod kuce!

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Djeca u vrtić mama na kavu
14.1.2011 23:08:24   
anuska08
Ne mogu vjerovatiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!