|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
13.1.2011 7:55:37   
LUNA000
19 tjedana

cervix 50mm
BPD 44
FL 27
HUMERUS 27
ULNA 25
TIBIJA 25
sve mjere su za 19 tjedana osim što je FL nešto manje 18+2

_____________________________

A:31.10.2005.
N:27.12.2006.
L A 30.05.2011.

(Odgovor članu Lilija)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
13.1.2011 10:33:23   
Leluška
Eh, da barem znam kolika je bebica...sa 32+1 bila oko 1700 g, mjereno u ambulanti na uzv (inače uzv u merkuru pokaže za oko 300 g veću kilažu i piše +/-200 g.
Od onda nisam radila uzv; trebala koncem 12.mj na kontroli, al je rekao da ćemo to - sutra!!
Tako da ću onda moći javiti...
u prošloj trudnoći je sa 33 tjedna bio oko 2100 g, a rodio se 4 dana prije termina sa 3260g... nakon toga isto nemam težine bebe u nalazima...

(Odgovor članu LUNA000)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
13.1.2011 10:36:22   
vvd
znati ću večeras a pred dva tj. znači 35+2 je bila 2700g.

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
13.1.2011 10:40:16   
ninolina
sad sa 39 je imao 3700...a koliki će biti vidjet čemo uskoro nadam se


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu vvd)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
13.1.2011 10:42:05   
Leluška
joj, to je sve puno veće od mog user posted image . Al me tješi kaj je normalno od 2800-3500 - kao to je "standard"...
A vele da su dečki jači...user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
13.1.2011 10:44:36   
ninolina
ma meni je ovaj moj ko king kong nadam se da je dok dobro fulaouser posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
13.1.2011 16:05:04   
Leluška
Ti si, Ninolina, više puta rodila... jel točno da je puno lakše manje bebe roditi? Ja si nekak mislim da kilaža nije toliko bitna, već promjer glave...ipak je to vodeća čest... ne znam...user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 11:39:13   
redprincess
Mi bili na pregledu jutros na 36+1, beba ima oko 3 kg! Kaže doktor da posteljica sazrijeva pa da neću izdržat do termina, znači još malo i curka je tu!user posted image

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 12:58:37   
ninče
mi smo tek 13+3 i dok čitam vaše komentare o težini jedva čekam da i moje malo čudo naraste user posted image

s kolko tjedana ste saznale spol? ja bi trebala drugi tjedan na UZV pa očekujem da budem saznala  kaj nosim user posted image

(Odgovor članu redprincess)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 15:38:41   
redprincess
Mi smo saznali s 20 tjedana kad smo išli na 4D, a na običnom uzv se vidjelo nekih 2 tjedna poslije. Ma brzo će ti to proć, ja ne mogu vjerovat da sam već pred porodom!!!

(Odgovor članu ninče)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 16:00:11   
Točkica28
sa 16 su nam rekli

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu redprincess)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 17:31:49   
Tanjica Tanja
IZVORNA PORUKA: ninče

mi smo tek 13+3 i dok čitam vaše komentare o težini jedva čekam da i moje malo čudo naraste user posted image

s kolko tjedana ste saznale spol? ja bi trebala drugi tjedan na UZV pa očekujem da budem saznala  kaj nosim user posted image


Sve ti to zavisi kako je beba okrenuta u maternici tijekom pregleda. Ja sam sad 23+0 i još ne znam spol jer je na zadnjem pregledu beba sjedilauser posted image pa nije mogla vidjeti. U utorak idem na pregled pa ćemo vidjeti...user posted image Na kraju krajeva, bitno je da raste i da se razvija.Btw. moja kolegica saznala spol u 16tj. Sve je individualno.

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu ninče)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 17:58:07   
ana*
IZVORNA PORUKA: Tratina


procjena težine veeeeeeeelikih 2272 g (prosjek je 1400-1600)
beba je velika ko za 31 tjedan.

eto curke. ima li iko da me utješi pa da kaže da je i njena beba imala slične mjere u ovom tjednu user posted image



I meni je beba za nekih 500 gr veća nego što je to uobičajeno. Rekla mi je doktorica
koja mi je radila UZV da je beba super i sve je ok. To što je veća jednostavno znači
da bi mogla imati oko 4 kg a možda i više na prodou.
I ja sam imala  4,5 kg kad sam se rodila a ni muž mi nije sitan user posted image . Geni.
Neke bebe se rode sa 3 500 gr, neke sa 4000 gr. I to je to.

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 19:45:59   
Leluška
37+2
BIP 90
OG 320
FL 67
OA 309
TT 3100 g

Eto, danas saznali!!!user posted image

(Odgovor članu ana*)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 21:38:01   
Tratina
eto da vas informiram
do kraja moje trudnoće beba je bila na procjeni 4600. rodila sam 40 +1 malca od 3800 i 52 dužine. toliko o procjenama sa ultrazvuka. doktor mi je objasnija da aparat izbacuje procjenu na temelju dimenzija koje mogu bit iste u različitih beba koje imaju različite kilaže. uglavnom, fala ti Bože šta je imao "samo" 3800 user posted image   I ovako me rastavilo na proste faktore... a šta bi onda bilo samo Bog zna.

(Odgovor članu ana*)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
14.1.2011 21:43:05   
Tratina
IZVORNA PORUKA: Leluška

Ti si, Ninolina, više puta rodila... jel točno da je puno lakše manje bebe roditi? Ja si nekak mislim da kilaža nije toliko bitna, već promjer glave...ipak je to vodeća čest... ne znam...user posted image


Bitno ti je da porod beba počme zatiljkom jer je tako promjer glave najmanji. Dosta je teže ako beba krene čelom, a ako krene licem... auch, joj...

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
15.1.2011 10:33:28   
Leluška

IZVORNA PORUKA: redprincess

Mi bili na pregledu jutros na 36+1, beba ima oko 3 kg! Kaže doktor da posteljica sazrijeva pa da neću izdržat do termina, znači još malo i curka je tu!user posted image


Meni su još prije 2 mjeseca rekli isto to za posteljicu - da je maturacija 1. stupnja. Sada je maturacija 2. stupnja. Isto brže stari od normalnoga, ali beba raste; dobiva dovoljno hrane i nije nužno da ćeš ranije roditi. Jedna ringerajka mi je rekla da je u tom slučaju legla poslije obroka na lijevi bok jer tako beba najviše hrane dobiva. To i ja prakticiram i sve je ok. Odi na neki dobar uzv da ti naprave protoke i vide veličinu bebe.
I ja sam se prepala toga!

(Odgovor članu redprincess)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
15.1.2011 11:07:26   
Suzn
ako mislis da imas veliku bebu, ja sam u 33 tj. i beba je 2.700 kg. :))

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
15.1.2011 18:37:16   
Tanjica Tanja
IZVORNA PORUKA: Suzn

ako mislis da imas veliku bebu, ja sam u 33 tj. i beba je 2.700 kg. :))

ajojuser posted image user posted image user posted image user posted image ne znam šta bih ti rekla..bombicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
15.1.2011 23:42:40   
Suzn

IZVORNA PORUKA: Tanjica Tanja

IZVORNA PORUKA: Suzn

ako mislis da imas veliku bebu, ja sam u 33 tj. i beba je 2.700 kg. :))

ajojuser posted image user posted image user posted image user posted image ne znam šta bih ti rekla..bombicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Reci da doktori znaju dosta fulat!
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
16.1.2011 11:45:10   
Tanjica Tanja
Ma doktori ti znaju dosta fulat!user posted image Sve će biti u redu!

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu LUNA000)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
16.1.2011 14:58:02   
Suzn

IZVORNA PORUKA: Tanjica Tanja

Ma doktori ti znaju dosta fulat!user posted image Sve će biti u redu!

user posted image user posted image user posted image

Ma nek je on velik, ak se ranije rodi, bar je ziher :)

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
16.1.2011 18:40:23   
Leluška

IZVORNA PORUKA: Tratina

IZVORNA PORUKA: Leluška

Ti si, Ninolina, više puta rodila... jel točno da je puno lakše manje bebe roditi? Ja si nekak mislim da kilaža nije toliko bitna, već promjer glave...ipak je to vodeća čest... ne znam...user posted image


Bitno ti je da porod beba počme zatiljkom jer je tako promjer glave najmanji. Dosta je teže ako beba krene čelom, a ako krene licem... auch, joj...



Ako klinac krene licem jel onda šalju na carski ili...? Ne mogu to doktori nariktati da ide najužim dijelom? Kao kad ga ido okrenuti naglavačke ako je beba okrenuta na noge? Možda pitam gluposti, ali zašto ne pitati; učili su nas da nema glupih pitanja; samo glupih odgovora...user posted image

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
16.1.2011 21:01:06   
Tratina
Koliko ja znam, bebu oni ne mogu okrenit ako je na zadak. Onda bi trebali slat na carski iako ja znam slučaj di su porodili žensku dok je malac bija na zadak...
Doktori ti okreću bebu ako nije namještena da ide zatiljkom. Nekad to uspiju nekad ne. Uglavnom, oni procjene oćeš li na carski ili ne. U Splitu se ide na prirodan porod i onda ako beba ne može proć kroz zdjelicu, tek onda te šalju na carski. Nema nikakvih mjerenja ili slično šta sam čula da ima po drugim bolnicama. Bar su meni tako rekli na porodu. Moj malac je imao procjenu na 4600. U rađaoni su ga provjeravali na ultrazvuk. Na moje pitanje oćemo li na carski ili kako sad, oni su mi rekli da idemo na prirodan porod pa ako ne bude moga izać da ćemo na carski...

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: U kojem ste tjednu trudnoće i kolika je v...
17.1.2011 14:47:05   
bubaMaja
Evo i nas

37+ 3 tjedni

BPD:94
FL 72
AC335
VAT uredan (tko zna što je ovo)
II RI arteriae umbilicalis 0.48 i RI arteriae cerebri mediae 0.71 (nigdje ne mogu naći ref. za ove mjere, ali dr. mi je rekao da je to jako dobro - zna li tko nešto više o tome?)

posteljica sprijeda i glavica dolje - više nismo zadak!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!