|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: izgubila dijete u 37.tj
7.6.2010 18:22:36   
majda
Jako tužno.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

EDI 17.01.2002
ADRIAN 10.06.2009

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: izgubila dijete u 37.tj
8.6.2010 13:09:57   
nemammaste
Prestrašno.Bojala sam se uopće čitati ovu temu.user posted image  Drži se i probaj naći utjehu u familiji,sreća da ne moraš sama prolaziti kroz to.Najbolnije je to što je cijela trudnoća prošla ok,kakva nepravda i užas! Stvarno mi je jako žao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu majda)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: izgubila dijete u 37.tj
8.6.2010 23:37:02   
Tsmee
Jako mi je žao user posted image
Drži se... Budi uz svoju obitelj i nek ti oni daju snagu... user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: izgubila dijete u 37.tj
18.6.2010 19:53:37   
klarita
user posted image hvala vam svima što me tješite i moram vam reći da mi je lakše kad ovako mogu podijeliti svama. U ned će biti mjesec dana bez mog anđela i već sad mi je teško ali svaki put kad mi je teško kažem sebi da je njoj sada ljepše a da Bog zna što radi i za sve ima plan.Koliko god meni sad nejasno sve izgledalo , on ima rješenje za svaku situaciju.Hvala!

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: izgubila dijete u 37.tj
18.6.2010 23:57:56   
ninolina
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: izgubila dijete u 37.tj
19.6.2010 0:05:22   
Ruža
Jako mi je žao.user posted image user posted image user posted image
Tvoja djevojčica je sad s anđelima..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: izgubila dijete u 37.tj
19.6.2010 10:27:31   
curice
IZVORNA PORUKA: Ruža

Jako mi je žao.user posted image user posted image user posted image
Tvoja djevojčica je sad s anđelima..user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamine princeze x 3

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: izgubila dijete u 37.tj
24.9.2010 19:11:32   
klarita
Hvala!!!!!dani idu polako, nekad mi se čini brzo . tko zna. čas sam tužna, čas vesela sve ovisi. Svaki dan je se sjetim a mislim da to nikad neće proć samo čovjek nauči živjeti s tim osjećajem boli. 

(Odgovor članu curice)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: izgubila dijete u 37.tj
24.9.2010 19:28:06   
breskvica22
IZVORNA PORUKA: klarita

Hvala!!!!!dani idu polako, nekad mi se čini brzo . tko zna. čas sam tužna, čas vesela sve ovisi. Svaki dan je se sjetim a mislim da to nikad neće proć samo čovjek nauči živjeti s tim osjećajem boli. 

draga moja nauci se covjek ali bol u dusi ostaje! ja sam izvana vedra i vesela,a u dusi i srcu neznam koji me dio vise boli.suosjecam s tobom.ali nedamo se mi.bit ce valjda srece i za nasuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: izgubila dijete u 37.tj
27.9.2010 13:17:11   
klarita
kad me ljudi pitaju "kako si"? odgovorim " dobro", što da im kažem. Sve radim kao i prije, izađem na kavu, evo počinjem raditi ali iznutra samo ja znam kako mi je!
user posted image



02.04.2005. Klara
20.05.2010. Marija user posted image

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: izgubila dijete u 37.tj
27.9.2010 13:59:38   
lilia
Klarita, molim te ako imaš snage napiši što je bio uzrok toj strašnoj nesreći?
Kad si saznala da si inkompatibilna? Jesi dobila inekciju nakon prvog poroda?
Do rh imunizacije dolazi tek 00.5- 1% trudnoća.

Žao mi je zbog tvog gubitka i želim ti da se oporaviš što prije i uživaš sa svojom obitelji jer na sreću imaš njih koji te trebaju.
Pusa i sretno.user posted image


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: izgubila dijete u 37.tj
27.9.2010 14:00:37   
mamicaa

IZVORNA PORUKA: mamica29

Jako mi je žao... nemam riječi. user posted image . Mogu ti samo reći da vrijeme liječi sve rane. Budi jaka. Imaš svoju srećicu-curicu ona ti je najveća utjeha.

user posted image


(Odgovor članu mamica29)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: izgubila dijete u 37.tj
27.9.2010 14:04:03   
Bebys
user posted image Iako Rh inkompatibilija jezički označuje tek raznolikost ili neslaganje u pogledu prisustva ili odsustva Rh antigena na majčinim i fetalnim eritrocitima, uobičajeno ovaj pojam podrazumijeva prisustvo protutijela u krvi Rh negativne majke koja su u stanju prolaziti kroz placentarnu barijeru i vezivati se za fetalne eritrocite, te izazivati njihovo raspadanje i destrukciju (hemoliza fetalnih eritrocita). Raspadanje fetalnih eritrocita izaziva fetalnu anemiju i visoki porast bilirubina u fetalnoj krvi. Kod izrazite anemije dolazi do nagomilavanja tkivne tekućine u organima i pod kožom fetusa, što se označava pojmom fetalni hidrops. Bilirubin iz raspadnutih eritrocita može se taložiti u dubokim jezgrama mozga i izazvati njihovo teško oštećenje. Ovo je puna slika bolesti koja se naziva hemolitička bolest fetusa (Morbus haemoliticus fetalis) i koja se na sreću danas veoma rijetko viđa. user posted image user posted image Još tijekom trudnoće vrlo male količine fetalnih eritrocita dolaze u majčinu krv. Daleko veći kontakt između fetalnih eritrocita i majčine krvi dešava se tijekom poroda. Majčin imunološki sustav reagira pri susretu s fetalnim eritrocitima stvaranjem protutijela protiv onih antigena na fetalnim eritrocitima koje majčini eritrociti ne posjeduju. Otuda je sasvim jasno da Rh inkompatibilija nastaje samo ukoliko se formula krvne grupe sadržana na fetalnim eritrocitima razlikuje od one prisutne na majčinim eritrocitima. Razlikuje se nekoliko sustava antigena u kojima može doći do imunizacije majke. To su Rh sustav, ABO sustav i rjeđe Kell, Duffy i MNSs sustav. Sam Rh sustav karakteriziraju antigeni Cc, Dd i Ee. Tako su moguće konstelacije CC, cc Cc, DD, dd, Dd i EE, ee i Ee. Osobe koje imaju D antigen bilo u kombinaciji DD ili Dd na eritrocitima označene su kao Rh pozitivne. Učestalost Rh pozitivnih osoba u općoj populaciji iznosi 82%. Nasuprot tomu, jedna osoba je Rh negativna ukoliko ima prisutna oba dd antigena. Rh inkompatibilija nastaje samo u slučaju kada je majka Rh negativna (dd konstelacija), a fetus Rh pozitivan (DD ili Dd). Ovakova konstelacija nalazi se u oko 10% svih trudnoća, a do Rh imunizacije dolazi tek u 0.5 - 1% trudnoća. user posted image Određivanje prisustva antieritrocitnih protutijela u majčinoj krvi obvezni je dio antenatalne skrbi trudnica. Ovaj test (indirektni Coombsov test ili antiglobulinski test) obavlja se kod prvog pregleda trudnice i određivanja krvne grupe, a potom se kontrolira kod Rh pozitivnih trudnica u 32. tjednu trudnoće. Kod Rh negativnih trudnica druga pretraga se obavlja u 24. tjednu i treća pretraga u 32. tjednu trudnoće. Ukoliko ova pretraga ukazuje na prisustvo antieritrocitnih protutijela u titru višem od 1:8 i ovaj titar raste napredovanjem trudnoće, postoji sumnja na hemolitičku bolest fetusa. U ovakovim slučajevima radi se amniocenteza i određuje razina bilirubina u plodnoj vodi. Po potrebi punktira se pupčana arterija (kordocenteza) i određuje razina hemoglobina i prisustvo anemije u fetusa. Fetalni hidrops nastupa kod pada razine hemoglobina ispod 40 g/l. Već nakon 20. tjedna trudnoće može se u specijaliziranim centrima poduzeti intrauterina transfuzija kompatibilne krvi. Količina krvi koja se transfundira varira između 40 i 120 ml, ovisno o stadiju trudnoće i veličini fetusa. Liječenje se obično ponavlja svaka 2 tjedna do navršenih 34. tjedna trudnoće, kada se trudnoća dovršava carskim rezom. user posted image Niti kod jedne druge bolesti u trudnoći nisu postignuti tako dobri rezultati kao kod Rh inkompatibilije. Redovita antenatalna skrb, ultrazvučni pregledi i određivanje bilirubina u plodnoj vodi, kao i porod ovisno o stanju fetusa i visini trudnoće snizili su pre- i perinatalnu smrtnost djece kod Rh inkompatibilije na 0.05 - 0.1 promil. Ovdje se osobiti značaj pripisuje imunoprofilaksi kod Rh negativnih trudnica koja se sprovodi unutar 72 sata od poroda Rh pozitivnog djeteta. user posted image U mnogim zemljama se zaštitna injekcija daje i tijekom trudnoće, osobito kod krvarenja u trudnoći (prijeteći spontani pobačaj, placenta previja), kod provođenja metoda prenatalne dijagnostike (biopsija korionskih resica, amniocenteza), i preeklampsije. Imunoprofilaksa (zaštitna injekcija) kod Rh negativnih trudnica podrazumijeva primjenu imunoglobulina protiv Rh pozitivnih fetalnih eritrocita (Anti-D imunoglobulini). Ovi imunoglobulini se vezuju na fetalne eritrocite u majčinoj krvi i razaraju ih prije nego što reagira majčin imunološki sustav stvaranjem vlastitih protutijela koja bi onda osobito pogibeljna bila za bebu u sljedećoj trudnoći.   Dr. Vesna Harni     Literatura:

1. Maas DHA at al. Bedeutung der antenatalen Rhesusprophylaxe. gynäkol prax 1991; 15: 35-40
2. Behrens O, Schneider J. Probleme und Nutzung der antepartualer Rhesus-Prophylaxe. Frauenarzt 1995; 1172-1178
3. Knörr K, Knörr-Gartner HK, Beller FK, Lauritzen C. Geburtshilfe und Gynäkologie. 3. Auflage. Springer Verlag Berlin Heidelberg New York, 1989.

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: izgubila dijete u 37.tj
27.9.2010 14:04:33   
Bebys
nasla sam nesta o tome....
nazalost

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: izgubila dijete u 37.tj
27.9.2010 14:04:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamica29

Jako mi je žao... nemam riječi. user posted image . Mogu ti samo reći da vrijeme liječi sve rane. Budi jaka. Imaš svoju srećicu-curicu ona ti je najveća utjeha.
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mamicaa)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: izgubila dijete u 37.tj
28.9.2010 16:27:50   
klarita
nažalost znam ja puno o tome i mogu reći da neke stvari što pišu u luteraturi nemaju baš veze. Pola je toga američkog.
Ja sam se i munizirala pred kraj prve trudnoće, vjerojatno tjedan prije poroda. Kad sam rodila imala sam anti D tijela i inekcija se tada ne daje.Nema učinka. Svaki transfuziolog i doktor koji se baš time bavi ćevam to reći. U mene je sad druga priča.Oni meni tada nisu objasnili o čemu se radi(aljkavost doktora na ginek) nego su mi rekli da je moja prva djevojčica neg.5.god do slij trudnoće sma živjel u uvjerenju da je neg.A kad sam ovaj drugi put zatrudnila ispalo je šta je,imunizacija za koju meni nije bilo tada rečeno. Redovito sam od početka kontrol titar, svaki mjesec pa onda svaka 3tj., pa 2.tj.ali njihova je greška na transf i sada na ginek što me nisu poslali na porod pri prvom povećanju titra 1:32 jer npr.u Zg tada porađaju ako nije prerano( meni je bio 35.tj., dijete 2500g.) nego su čekali a poslije je bilo kasno.
Kad sam sad nakon 4.mj bila u Zg kod doktora na Sv.Duhu rekaomi je da su me trebali poslati k njima jer su oni za to specijalizirani.
Ovdje u St su nas ubili u pojam lošim vjestima o slijedećoj trudnoći i svemu dok su nas u Zg ohrabrili. Znam da se imunizacija događa rijetko ali nažalost događa se. Ja krivim ovdje doktore prvo za nestručnost od prvog poroda( nisu nas upozorili) i što sada nisu na vrijeme reagirali.
Ali trudim se da ne mislim na to ,jer spoznaja da je moje dijete moglo biti u redu je grozna i užasno mi bude teško zbog toga. Jako teško!Ništa mi je neće vratiti!
Eto, ako vas još nešto zanima pitajte.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   [Brisano sporočilo]
28.9.2010 18:49:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu klarita)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: izgubila dijete u 37.tj
29.9.2010 0:28:22   
lilia
Hoćeš reći da je tvoje prvo dijete rh pozitivno a vodila se pod rh negativnom pa ti zbog toga nisu dali inekciju nakon prvog poroda? Meni to zvuči nevjerojatno. Ali sve je moguće. Kakva katastrofa.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: izgubila dijete u 37.tj
29.9.2010 0:37:35   
anonno17
lazi tek u 0.5 - 1% trudnoća. user posted image Određivanje prisustva antieritrocitnih protutijela u majčinoj krvi obvezni je dio antenatalne skrbi trudnica. Ovaj test (indirektni Coombsov test ili antiglobulinski test) obavlja se kod prvog pregleda trudnice i određivanja krvne grupe, a potom se kontrolira kod Rh pozitivnih trudnica u 32. tjednu
IZVORNA PORUKA: elinamama

strašno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Noa -17.08.2005.
Patrik - 18.12.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: izgubila dijete u 37.tj
29.9.2010 8:27:07   
martina33
Hoćeš reći da je tvoje prvo dijete rh pozitivno a vodila se pod rh negativnom pa ti zbog toga nisu dali inekciju nakon prvog poroda? Meni to zvuči nevjerojatno. Ali sve je moguće. Kakva katastrofa.

Potpisujem...
Nije mi jasno kako su mogli uopće misliti da je prvo dijete rh negativno ako si se već pred kraj trudnoće imunizirala?!znači da si na nešto razvila antitijela...kakav propust!

(Odgovor članu anonno17)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: izgubila dijete u 37.tj
29.9.2010 12:47:59   
pakić
user posted image user posted image user posted image , Klarita, drži se, vrijeme čini svoje, mali anđelić vas sada čuva user posted image

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: izgubila dijete u 37.tj
2.10.2010 9:29:24   
klarita
na transfuziji su jako dobro znali da je prva djevojčica poz ali ovi s ginekologijhe su midrukčije rekli. Uopće se nisu trudili objasniti mi.
Ne volim se na to vraćati jer sam raskrstila s doktorima u St.


(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: izgubila dijete u 37.tj
2.10.2010 9:40:25   
tiha
klarita zelim ti puno srece i snage da se uspijes sto bolje nositi s tako velikim gubitkom! nadam se da ce sljedeca trudnoca biti u redu zelim ti svu srecu svijeta i puno puno hrabrosti!

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: izgubila dijete u 37.tj
3.10.2010 17:20:24   
klarita
hvala vam svima .puno mi to znači!
sve prijateljice oko mene ili su rodile kad i ja ili će sada pa mi je još teže.Ali imam svoju drugu princezu pa sam sretna!




02.04.2005. Klara
20.05.2010. Marija user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: izgubila dijete u 37.tj
3.10.2010 19:39:59   
ribica1
Draga Klarita, tužna priča i nema smisla da komentiram jer sve je rečeno!
Strašno mi je žao, al kažu ljudi vrijeme liječi rane!!!!Drž se!!

E sad imam ja jedno pitanje - malo gnjavimuser posted image
Znači nakon prve trudnoće nisi dobila inekciju, ako sam dobro shvatila, jel to znači da si ju dobila da do ovoga svega ne bi ni došlo il nema veze.
Naime ja sam imala pobačaj i dobila sam inekciju (isto sam rh negativna a muž mi je pozitivan), sada sam trudna 10+5 tjedana trudna i nosim blizance (prošla sam IVF postupak), pa me zanima kolka mi je garancija ta inekcija koju sam dobila prije 7 godina?
Nisam još vadila krv ni nikakve druge kontrole osim ultrazvuka (već 3 puta), jer sam sve te nalaze radila prije IVF postupka. Sutra idem na pregled pa će me vjerovatno sutra poslat opet na pretrage, pretpostavljamuser posted image
Strah me i stalno o tome mislim jer jedva sam ostala trudna i jedva čekam da mi dođu moje dvije ribice !!


_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!