|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HSG
6.5.2009 10:55:49   
Leva
Juce sam uradila HSG i bilo je hm grozno iskustvo. Nije to onaj klasicni bol kao kada se porezes ali taj pritisak u materici  i jajovodima mogu samo opisati kao jako snazan menstrualni bol. Prije postupka sam popila tabletu za smirenje i protiv bolova i pomoglo mi je da se malo opustim. Moji jajovodi su bili blago zapuseni ali su ih uspjeli otvoriti kontrastnom tekucinom, mozda me je zbog toga tako i boljelo.
Ono sto me je vise najvise mucilo je cinjenica da mi je trbuh bio uzasno napuhnut i bolan, cak sam imala nagone na povracanje i povisenu temperaturu 37.8. Danas sam puno bolje i uzasno mi je drago sto je sve gotovo i sto se vise necu morati opterecavati prohodnoscu jajovoda. Moze se reci da sam zahvaljujuci HSG uspjela izbjeci laparoskopiju i zbog toga sam iznimno zahvalna user posted image user posted image
Drage moje curice koje idete na ovu intervenciju u skorije vrijeme razmisljajte o HSG kao o neugodnoj posjeti zubaru a koja traje najvise 5 min i nakon koje ste korak blize svojoj user posted image
puno pusa za moje hrabrice user posted image

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: HSG
6.5.2009 16:53:53   
JUdy
Schvacam sto si jucer prozivjela. Kad se sjetim ja svojega HSG! Bolje sam prosla laparoskopiji. Cijeli zahvat bio grozan, dosta bolan tocno sve kako ti opisujes. I usto sam imala jajovode prohodne. Kad bih morala ici opet na ovaj zahvat, isla bih. Sve cu napravit i pretrpjeti bol samo da docekam svojega malisana. Tako za sve ostale cure koje idu na HSG. Glavu gore, stisnite zube, prezivjet ce te.

(Odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: HSG
6.5.2009 20:45:01   
cerise
drage moje ako sam ja izdrzala i vi cete user posted image jedino sto je kod mene bilo drukcije ja sam bila skroz
odsutna i ne sjecam se niceg...al znam da sam odcepljenauser posted image user posted image user posted image tj nalazi su ok....sretno

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: HSG
6.5.2009 20:55:52   
Kika83
Nekome je to bolno iskustvo, nekome nije. Ja sam isto imala užasne bolove i da moram opet to ponovit bez beda bi to napravila.
Sve za moju bebicuuser posted image
Moj prag tolerancije boli je nula, padam u nesvijest od užasnih boli, na hsg-u nisam jer sam sestru slušala kako da dišem i prošlo sve ok.
Držite se cure i pokušajte što manje mislit na touser posted image

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: HSG
6.5.2009 21:29:04   
Candy
Ja ne razmišljam o tome,znam da to moram obaviti i samo čekam da i to prođe pa da mogu na AIH user posted image !

_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: HSG
6.5.2009 23:15:34   
barby
ajme cure sad ste me toliko isprepadale,a ja samo cekam dan kad cu ici...user posted image user posted image user posted image
ajme tako me strah,kad se sjetim kako ce mi biti sad mi se pocen vec mutit i zeludac me zaboli....grozno!!!!!!!!!user posted image

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: HSG
7.5.2009 10:48:56   
crvenkapica
eeee  ma ne ,, nemoj se s tim  zamarat sada...nemoj se bojat...jer nije  svakoj isto nekog ne boli nekog boli.....a  vazno je da  to ne traje  dugo..user posted image user posted image
nego   oko 10min...i onda   kad vidis da su ti prohodni  onda    niko  sretniji.....

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: HSG
7.5.2009 10:56:24   
crvenkapica

nego  cure  mene  nesto zanima...jel HSG moze   pogrijestiti...koliko je on   pouzdan uopce......kazu  laparoskopija je  preciznija  i bolje se moze  vidjeti  prohodnost i svasta nesta......pa sad ako su nam  jajovodi prohodni tj.HSG uredan   jel to  to ili  bi trebali  na  laparo...ako ne dolazi do trudnoce..meni je  dr.rekao ako za 6mj.ne dođe do trudnoce  planirati  lps...e sad   ???  zasto onda  radimo  HSG?? ...znali tko??


samo sto mene  sad  zeza   spermiogramuser posted image
ne bitno s tim,,,jedno uredu  drugo i kvaru..user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: HSG
7.5.2009 11:47:56   
barby
moze mi netko reci ko je radio HSG u kbc Rijeka da li je sve obavio na jednom mjestu ili kako neke cure kazu da su sa kateterom setale po bolnici na to ubrizgavanje kontrasta? i koliko traje sam postupak?

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: HSG
7.5.2009 13:55:40   
Kika83
IZVORNA PORUKA: barby

moze mi netko reci ko je radio HSG u kbc Rijeka da li je sve obavio na jednom mjestu ili kako neke cure kazu da su sa kateterom setale po bolnici na to ubrizgavanje kontrasta? i koliko traje sam postupak?


Ja sam radila u Pulskoj bolnici tako da ti nebi znala reć kako je tamo. Meni je trajalo oko 10min.
Sigurno če ti se neka od cura javit koja je to radila u kbc Rijekauser posted image

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: HSG
8.5.2009 19:59:54   
cerise
hej drage moje...imam jedno malo pitanje user posted image koliko vrenenski treba proci od hsg-a da se mozda ostane u blazenom stanju?.....pitam jer si mislim da bi mozda jos ovaj mjesec pricekali od VV pa da tek idemo drugi,jer u ovom kratkom razdoblju od zahvata do sada(poceo mi je ciklus,uranio 4 dana)nije nista user posted image user posted image ......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: HSG
9.5.2009 8:01:47   
zaba
e sad i ja imam pitanje,vješticu sam dobila 24.4.,29.4. sam bila skroz čista,30.04.sam radila hsg,danas je 09.05. i ja još uvijek curkam.Zvala sam doktora i pitala jel to ok,kaže da je i da će stati.Dakle,pelene nosim već pun k..i 800 dana i nemrem vjerovati da toj priči nije kraj.Sirota malička se furt dunsta i nikak da se odmori.Jel ima netko slična iskustva?Hvala.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: HSG
9.5.2009 10:14:28   
tikica_69
Zaba, koliko vidim na Rodi, dosta cura ima taj problem sto bi onda izgleda bilo normalno.
A sanse imate odmah ako su sada jajovodi prohodni user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: HSG
9.5.2009 10:18:40   
zaba
nažalost,ništa nije prohodno i nije uspio probiti.Po tome je kao i prije pretrage.user posted image

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: HSG
9.5.2009 10:20:34   
tikica_69
Zaba, onda ni AIH nema smisla....onda bas moras na IVF user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: HSG
9.5.2009 10:24:40   
zaba
nažalost,da.Ali hoće ponoviti priču da budemo sigurni prije konačne odluke.Onda fakat idemo s istim kombijem.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: HSG
9.5.2009 12:29:55   
Candy
Ajme zaba,tako dugo curiš nakon HSG-a user posted image ?
Vidim ja da se moram početi psihički pripremati za te neke nenadane situacije user posted image ...A mislila sam kao neću razmišljati o tome user posted image ...A ponedjeljak se bliži user posted image ...


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: HSG
9.5.2009 23:18:22   
barby
imam jedno pitanje da li mi moze reci neka od vas koja je prosla HSG koliko to tocno boli,usporedit sa nekom boli....?

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: HSG
10.5.2009 21:23:35   
Candy
Sutra popodne idem na HSG user posted image ...Sestra mi je rekla da ne trebam ništa od lijekova popiti jer da neće boljeti,ako bude trebalo da će mi oni tamo nešto dati...
E,sad...da zveknem nešto prije odlaska ili?Što mi savjetujete?


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: HSG
10.5.2009 21:28:04   
cerise
....sve ovisi o tebi vidim da neke cure jesu neke nisu,ja jesam al sam dobila piku pa mi bas i nije trebalo.... nego draga sretno user posted image

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: HSG
10.5.2009 21:34:17   
Candy
Hvala cerise...
Nadam se da neće jako boljeti,javim kako je prošlo,držite fige user posted image ...


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: HSG
10.5.2009 21:36:53   
tikica_69
Ja bi zveknula Ketonal i Normabel sigurno user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: HSG
10.5.2009 21:36:55   
mirna
Držim fige candy da što bezbolnije prođe!user posted image

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: HSG
10.5.2009 21:38:20   
curice
drži se Candy,sve će biti dobro

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: HSG
10.5.2009 21:42:52   
barby
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja bi zveknula Ketonal i Normabel sigurno user posted image


da njima je najlakse reci nece bolit a kako oni mogu znat,tek kad krenu na posao se vidi prohodnost...meni je dr rekaso koji ce mi to radit da popijem praxiten ili nesto za smirenje i voltaren protiv bolova.

a jel mi moze ko reci kako to otprilike boli sa cime se moze mjeriti?i ako vam nije tesko da mi ko objasni postupak toga kako to sve izgleda kad dojes tamo,moze i na pp...tnxuser posted image user posted image

< Poruku je uredio barby -- 10.5.2009 21:46:36 >


_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!