|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
4.5.2010 20:02:47   
mišica 666
ja ništa nisam potpisala 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
4.5.2010 20:50:59   
Gogule
ma na ulazu u rodilište kad daješ dokumente potpišeš, samo nitko ne gleda jer imamo trudove pa prođe nezapaženo.
nažalost je istina. samo se nadam da će i velegrad kao Zagreb imati " POTREBU" tj. dovoljno zainteresiranih za porode na druge prirodne načine osim onog najgoreg ležećeg. haha sjećam se još od prije a i sad je bilo u tom prilogu riječ da kao nema dovoljno zainteresiranih a žene dolaze u Riječko ili Varaždinsko rodilište

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
4.5.2010 21:18:06   
osobno

IZVORNA PORUKA: Gogule

ma na ulazu u rodilište kad daješ dokumente potpišeš, samo nitko ne gleda jer imamo trudove pa prođe nezapaženo.
nažalost je istina. samo se nadam da će i velegrad kao Zagreb imati " POTREBU" tj. dovoljno zainteresiranih za porode na druge prirodne načine osim onog najgoreg ležećeg. haha sjećam se još od prije a i sad je bilo u tom prilogu riječ da kao nema dovoljno zainteresiranih a žene dolaze u Riječko ili Varaždinsko rodilište

meni STVARNO niko nije da ništa za potpisat. Oba puta samo predala knjižicu, oni dali papire sestri i na odjel bez potpisivanja.

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
4.5.2010 22:13:53   
mišica 666
slažem se s osobno ja u st isto ništa nisam potpisivala a bome ni u makarskoj kad sam rađala. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 29
   [Obrisani korisnik]
5.5.2010 8:00:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mišica 666)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 8:06:40   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Ja sam potpisala u pripremi (tamo gdje te briju,klistiraju,i postavljaju sva ona pitanja),a još je nešto mm  potpisao kada su jurili sa mnom na hitan carski
za carski se potpise to znam ali meni nisu dali za klistir i brijanje niko te  ni nepita....nisam nista potpisalauser posted image nebi ni drip al kad drugi nacin nema ako se neotvaram


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 31
   [Obrisani korisnik]
5.5.2010 8:21:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu adryosijek)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 8:37:44   
Nika 24052006
Kako sam friško iz bolnice,mogu reći da sam se potpiivala gotovo i za odlazak na wcuser posted image ...Istina da ništa ne govore,moraš sve iz njih izvući.No,bilo je slučajeva kada žene nisu pitane ni za što,jednostavno su s njima radili što ih volja.Mene je jedna dr htjela u rađaonu,ali se ja nisam dala.Rekla sam joj da idem jedino u slučaju da se beba pati u trbuhu,ali ako je sve ok,ja čekam.Poludila je jer sam joj se usprotivila,vikala je na mene i vitlala prstom da ću ići u rađaonu i da nemam pravo niti potpisati da neću.Sutradan mi pogledala plodovu vodu i zaključila da je još sve nezrelo za porođajuser posted image ..I eto,da sam pristala,možda bi mi beba završila na pedijatriji bez potrebe.Rade oni svašta,samo se mi moramo malo zauzeti za sebe,posložiti u glavi sve opcije,i usprotiviti se ako treba.Ne igram se ja doktora,ali nisu ni oni sveznadari.Najgore je što imaju nekih privatnih problema koje "nose na posao" pa pacijentice ispaštaju.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:01:22   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Iskreno nemam pojma šta piše na tom papiru,ali što se mene tiče za klistir ne bi ni ja pitala.
Uopće ne razumijem tu pompu oko klistira?! Došao si donijeti na svijet dijete i to po mogućnosti da se rodi što lakše i zdravo.
Ne razumijem RODE i sl. koje su od malo neugode napravile cijeli cirkus.
Nije mama centar svijeta i porod nije izlazak u kazalište:prljav je,bolan i ne baš ugodan.
Imam osjećaj da žene kojima je najbitnije da ne dobiju klistir nije baš stalo do toga da li će beba zabiti glavu u kakicu ili ne,hoće li dobiti tešku upalu očiju ili ne??
tako je e da je sve u klistiru bar ima puno toga vise u dripu ...epizotijai klistir su ko dobitak  na lotu spram dripa etouser posted image


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:04:11   
adryosijek
cuj ipak oni imaju svaki dan puno zena pa to sve vise obavljaju rutinski ... zamisli kad bi svakoj od nas udovoljavali pa di bi oni stigli... 3 su prije mene poradali ja cekala u radaoni i slusala ... treba se i te dernjave naslusati ....svaka cast onome ko zeli raditi u radaoni user posted image user posted image taj mora imati zivaca sa nama 

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:13:40   
ZVRK
sami su si izabrali posao.nismo im ga mi nametnule

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:14:30   
MILLA
1....rezali su me jer je bila "gužva"...a nije bilo potrebe
2...da mi u zadnji čas nije kuma poslala prijateljicu da me obiđe,koja je cijeli život u toj bolnici bila babica,rodila bih u čekaonici...jer sam tu bila zajedno sa djevojkom koja je imala dobru vezu i mene su stalno zaobilazili. na kraju sam ja rodila 2 sata prije nje...i još me prikopčali na ono čudo koje pokazuje trudove(ctg,,,nešto)..koji je bio neispravan...što su oni znaliuser posted image ...
za epiduralnu sam ih pitala kad su počeli trudovi,"da,da" to sam dobila kao odgovor...a kad je bilo vrijeme za rodit več je bilo kasno. kad su napokon skužili da sam tuuser posted image ...več 9cm otvorena i dokt. kaže ajmo,brzo na stol....pitam opet tu epiduralnu i med. sestra mi bezobrazno grakne "kakva epiduralna?!! recite radije "hvala doktrore!...što niste rodili tu, u čekaonici!!" .... gadura!!
uglavnom,niko me ništa nije pitao,obišao....tamo si i sa tobom rade šta hoče.....mene je spasila ta babica od kume...


_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:17:44   
ninolina
milla tako sam ja sa prvim...dali mi drip i otišli, srečom pa je muž bio sa mnom inače bi rodila sama...porodila me sestra koja se našla tamo...
zato nisam htjela više to tako prolaziti....kasnije sam imala svog doktora i cijelo vrijeme je jedna sestra stalala kraj mene


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:23:45   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: MILLA

1....rezali su me jer je bila "gužva"...a nije bilo potrebe
2...da mi u zadnji čas nije kuma poslala prijateljicu da me obiđe,koja je cijeli život u toj bolnici bila babica,rodila bih u čekaonici...jer sam tu bila zajedno sa djevojkom koja je imala dobru vezu i mene su stalno zaobilazili. na kraju sam ja rodila 2 sata prije nje...i još me prikopčali na ono čudo koje pokazuje trudove(ctg,,,nešto)..koji je bio neispravan...što su oni znaliuser posted image ...
za epiduralnu sam ih pitala kad su počeli trudovi,"da,da" to sam dobila kao odgovor...a kad je bilo vrijeme za rodit več je bilo kasno. kad su napokon skužili da sam tuuser posted image ...več 9cm otvorena i dokt. kaže ajmo,brzo na stol....pitam opet tu epiduralnu i med. sestra mi bezobrazno grakne "kakva epiduralna?!! recite radije "hvala doktrore!...što niste rodili tu, u čekaonici!!" .... gadura!!
uglavnom,niko me ništa nije pitao,obišao....tamo si i sa tobom rade šta hoče.....mene je spasila ta babica od kume...

meni je tako bilo sa jednom sestrom oko 30 tak godina ima bezobrazna je bila sa svima koje su bile samnom u sobi uvijek se nade da prostis neko govno u toj hrpiuser posted image al ostali su svaka im cast bili su ok


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:46:43   
njanja
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Iskreno nemam pojma šta piše na tom papiru,ali što se mene tiče za klistir ne bi ni ja pitala.
Uopće ne razumijem tu pompu oko klistira?! Došao si donijeti na svijet dijete i to po mogućnosti da se rodi što lakše i zdravo.
Ne razumijem RODE i sl. koje su od malo neugode napravile cijeli cirkus.

 slažem se....da bi stvar bila bolja, klistir nikako nije neugodan, često kažem da bi svakih 5-6 dana da mi je doma klistir da se očistim kako treba....zato mi je totalno glupo kada se raspravlja o tome : ja ne želim klistir... Što se ostaloga tiče, često kažu (Ri rodilište), mu nudimo ovo, mi nudimo ono, rodilište prijatelj djece, ima kada, stolčić, a zapravo niš ne možeš birati.Ja sa zadkom, visokim tlakom, puknutim vodenjakom, bez trudova (na početku) i s janom visoko u trbuhu, stalno sma pitala kad ću na carski, a oni su mi govorili: gospođo, mi brinemo o vašem djetu....Do smaog kraja svi su pričali kako ne mogu napipati nogice i guzu, dakle nema šanse da se jan spusti, trudovi kratki i neredoviti, oni me dripaju za ništa i kada je prošlo 11 h od puknuća vodenjaka su me odveli na carski jer je njima valjda istekao rok statistički po kojem su mogli ići na carski da se opravdaju....i to sve s VEZOM....Kaže mi moj gin-da nisam imala nikog poznatog da bi me i duže maltretirali.....Dakle-istina je oni mogu sve, a najbolje od svega, koliko god majka intuititvno osijeća da treba drugačije-vjeruje doktorima jer su doktori.... S druge strane znam za slučajeve (priče iz rašaone) gdje ženama pukne vodenjak i nemaju trudove i čekaju cijelu noć u autu dojeći starije dijete kako bi potakle dojenjem trudove i onda kada ih nagovore da uđu u rodilište-one odbijaju klistir, drip i slično jer kao sve mora biti prirodno.....Ni to mi nije normalno... tako da sa ovim potpisvanjem nisma ni sama pametna kakvo mi je mišljenje user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:47:35   
Bebys
primite moje veliko izvinjenje...NISAM IMALA POJMA...da ovakva stoka radi po bolnicama...user posted image

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 9:56:32   
boba125
svasta....
ja sam u A isto potpisala papire ali za to da hocu epiduralnu i ako se kaj skomplicira da pristajem na carski.
sve kaj su mi radili su nam najprije objasnili,a kaj se samog poroda tice,bio je tezak,na vakuum i fakat je vec bilo na knap pa me dr. rezala ali se zato valjda 5 put poslije ispricala za to
..i ja kao medicinar mogu reci da je hr. zdravstvo u banani ako ga usporedjujemo s ovim u A
nazalost

_____________________________




(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 10:01:32   
njanja
još samo nešto vezano za epiduralnu....Riječko rodilište je rijetko koje, koje se može pohvaliti sa vlastitim anesteziologom, dakle anesteziolog je uvijek na raspolaganju, a daju epiduralnu kada je žena 4 prsta otvorena...Dakle, ja sam mislila da je to nekakav standard i sad sma nedavno pričala s frendicom koja će roditi u americi gdje živi i njima daju epi kada god ju žena traži, osim naravno na kraju u fazi izgona (kao onda žene proplupaju i viču da ih boli, a ne kuže da je kraj)....Uglavnom, ona je rekla da će ići bez epi pa koliko izdrži i da u svakom trenu može dobiti epi.... To mi je ful ok jer nema svaka žena isti prag boli, a zašto ne bi pokušala s epi...Dakle i kod nas nešto s tim mute....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 10:02:21   
MILLA
ma ja "kužim" da je to njima ko po traci......i da večina jednostavno nema filinga više...ali,čovječe!...ja sam baš naletila da su svi taj dan bili totalno nezinteresirani... umjesto da me pregleda i skuži da sam za roditi,on samo škicne na ctg koji ne radi i kaže da mi stavi drip!..a nije me ni pregledo... a ja za rodituser posted image !....a ne znam.....kad si prvorotkinja jednstavno te ne slušaju...kao "šta ti znaš"? 

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 12:57:37   
Ninaa
Ja sam sigurna da nisam baš ništa potpisala nit su me išta pitali.Nakon pregleda, klistiranja i brijanja sam odšetala u rađaonu tj. pitala me sestra dal da me odveze na kolicima ili mogu sama. Tam sam legla na stol, prikopčali mi drip da nitko nije ni rekao kaj je, babica je rekla da je to infuzija, a kasnije da su mi stavili drip i da kad pola steče da je zovnem da mi da injekciju da mogu lakše podnijeti bolove. Bili su jako jaki i da mm nije bio sa mnom neznam kak bi to izdržala. Inače su bili ful korektni i svako malo je došla pogledati kako smo i jel mi kaj treba. Jedino već pred kraj u fazi izgona je dovezla stolić sa škarama, a ja sam onak izmučena viknula pa dobro kaj ćete me još sad i rezati i da nek ne da ću roditi. Nasmijala se  i rekla da ćemo vidjeti još par trudova pa da ak neće trebati da nebude, ali da je bolje da malo zareže nego da puknem. Na kraju nije rezala jel sam rodila. Kad me šivala dokt. onda mi je rekla da će mi dati injekciju i poslije mi je rekla da je sa bebom sve ok, da je posteljica u redu i da se mogu mirno odmoriti i da će nakon dva sata me prebaciti na odjel. Dok sam ležala tam u toj nekoj sobi isto me svakih pol sata obišla sestra pitala jesam dobro i jel mi kaj treba, oprala mi je ruke jel su bile sve krvave kak sam malu držala i izvadila mi mob iz torbe. Poslije mi je donijela vode i ručak ali nisam mogla jesti. Bili su ljubazni ali me baš nisu pretjerano ništa pitali pogotovo za taj drip.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 13:00:07   
ninolina
u vinogradskoj tatu pošalju da upiše i potpiše...

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 13:14:55   
ejmama
IZVORNA PORUKA: njanja

još samo nešto vezano za epiduralnu....Riječko rodilište je rijetko koje, koje se može pohvaliti sa vlastitim anesteziologom, dakle anesteziolog je uvijek na raspolaganju, a daju epiduralnu kada je žena 4 prsta otvorena...

Ja sam došla 4 prsta otvorena i pitala epi i nisam je dobila, samo mi je dr da napomenem na slijedećem pregledu, a kad je bio slijedeći pregled već je bio i kraj.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 13:27:30   
Ninaa
IZVORNA PORUKA: ninolina

u vinogradskoj tatu pošalju da upiše i potpiše...

Onda je valjda on sve to potpisao ja se bi sjećala da sam morala nekaj potpisati. Jedino me užasno živcirala sva ona pitanja o zanimanju tko gdje radi kolko itd. ko da to ne mogu kasnije pitati.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 14:37:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: osobno


IZVORNA PORUKA: lidac0605

glejte ženske,da vam nekaj objasnim-kao medicinar-u bilo koju bolnicu kad dođete,pa tak i kod nas potpisujete pristanak da tokom hospitalizacije pristajete na sve medicinsko-dijagnostičke postupke i metode liječenja koje su u vašem interesu,samo kaj to niko ili rijetko ko pročita...obično ljudi samo automatski potpišu...

pouzdano znam (uz napomenu da se to odnosi SAMO na split) da pri dolasku u rodilište oba puta NISAM potpisala ama baš ništa. A ni neke moje prije također.


Ni meni nisu dali ama bas nista da potpisem!

(Odgovor članu osobno)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: ulaskom im dopuštamo SVE??????
5.5.2010 14:43:39   
Anoniman
I isto tako me niko nije pitao za drip, samo su me strpali u box, i stavili mi ga. Ja sam mislila da je infuzija, ali sve mi je bilo jasno kad je pocelo da boooliiiiiii user posted image i sad znam da za dripom nije bilo nikakve potrebe, jer sam imala svoje trudove, otvarala sam se normalno, i da mi ga nisu dali verovatno bi se samo porodila sat-dva-tri kasnije. I kad budem drugi put radjala, ako bude bilo kao i za prvi porod, zahtevacu da mi ne stavljaju drip user posted image nece me opet prevaritiuser posted image i sigurno cu napomenuti da me ne rezu.

I da, lezala sam u boxu na dripu, niko me nije niti jednom obisao, kad sam oset_ila da pocinje morala sam da vicem da neko dodje i kad su me pogledali ova jedna je samo rekla:"O, pa stvarno pocinje!" user posted image mogla sam isto komotno sama da rodim user posted image

< Poruku je uredio Nellyca -- 5.5.2010 14:50:37 >

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!