|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 15:30:20   
beni begi
user posted image who is interesting to talking about:) svi koji imaju iskustva neka se  jave...tek istrazujem i imam osnovne natuknice.... veliki pozdravuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:45:04 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 17:53:27   
Kika83
Dobrodošla. Ja sam prošla laparoskopiju pa šta god te zanima slobodno pitaj. A neznam kakve veze ima spermiogram s laparouser posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:44:27 >

(Odgovor članu beni begi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 18:01:10   
lana 25 st
Evo ovako, i mene zanima postupak laparaskopije, pa mi napisi kako to izgleda, koliko se ostaje u bolnici... Jer mi je rekla gin ako ne uspije sa klomifenom za 6 mj. da bi rebalo napraviti laparoskopiju...

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:44:06 >

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 18:08:23   
Kika83
IZVORNA PORUKA: lana 25 st

Evo ovako, i mene zanima postupak laparaskopije, pa mi napisi kako to izgleda, koliko se ostaje u bolnici... Jer mi je rekla gin ako ne uspije sa klomifenom za 6 mj. da bi rebalo napraviti laparoskopiju...


Pa ovako laparo nije uopće strašna operacija i oporavak je jako kratak. Ostajanje u bolnici ti ovisi o samoj bolnici, listi čekanja itd ali otprilike 5-6 dana.
Šta te točno zanima o laparoskopiji?

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:43:45 >

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 18:51:35   
lana 25 st
Ma neznam ja sam ti inace jako strasljiva pa ti je meni sve strasno, pa cak i vadjenje krvi. Ali sta sve necemo napravit da dobijemo svoje mrvice!
Opcenito me zanima postupak... Uh nadam se da nece doc do toga!

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:43:25 >

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 19:39:16   
Leptir5
Ja bi mogla reći da su ove dvije stvari dosta povezane,bar kod mene. Gin mi predlagali laparo,zapravo mi je privatni gin. rekao da nemamo šta pričat dok ne napravim to,i ja natjeram muža da on napravi spermiogram i bio mu je jako loš. Privatnim gin. nije ni palo na pamet predložiti spermiogram jer je prethodni star god i pol dana. A laparo je ipak operacija a spermiogram je čas posla i nalaz nakon 2h,i tako smo došli do problema u našoj neplodnosti,muž čak ima laganu varikokelu kako je urolog rekao.
Zato lana neka ti muž napravi ponovno spermiogram,prije nego ti moraš na laparo. user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:42:57 >


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE:Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 19:41:56   
novamama
evo o laparaskopiji malo, sretno!

http://www.ringeraja.hr/forum/laparoskopija-iskustva/m_211445/mpage_1/tm.htm#211853

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:42:32 >


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Laparaskopija i spermiogram
9.3.2010 20:08:34   
tikica_69
Ako se laparo radi u svrhe otkrivanja endometrioze, cista na jajnicima, vanmaternicne trudnoce (ako pacijentica ima te indikacije) onda tu spermiogram nije bitan. Bitno je opcenito zdravlje zene i posljedice koje nose navedena stanja, a to ne mora nuzno biti samo neplodnost. No ako se laparo radi samo kao metoda kojom se pokusava utvrditi razlog neplodnosti bez nekih vecih indikacija, onda laparo nema smisla (nema smisla muciti zenu tom pretragom) ako je dijagnoza u muskarca azoospermia ili teska oligoasthenoteratozoospermia. Eto, to je veza izmedju laparoskopije i spermiograma.

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:45:27 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Laparaskopija i spermiogram
15.3.2010 17:26:07   
beni begi
e bas ti hvala legendo :) evo  ovih dana me nije bilo skupljam nalaze:))))))))) ma  ja radim laparaskopiju amuz spermiogram, zato me  zanima u paru.........uglavnom zbog ciste  na jajaniku.znam da se  spermiogram radi  godisnje i sto  kazu ostale  cure cas  posla ali  mislim da ima puno psihe u kvalitetu sperme:) ma eto uglavnom javiete a ja vama prenesem sva  sakupljena iskusta sto svoaj sto od raje iz cekaonice...koliko se  ceka mogu  postati spisateljica ali bar  kad  zavrsim nije mi krivo.....punoooo pozdrava od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sretan osmi matr  svima  sa zakasnjenjem

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:45:44 >

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Laparaskopija i spermiogram
22.3.2010 19:30:13   
ninaos
Ja bih trebala na laparaskopiju (dijagnostički) jer neznaju u čemu je problem.Trebala sam i ići u petak tj.u četvrtak u petak bi mi radili ali čini mi se da od toga neće biti ništa budući da sam se prehladila dobrano za vikend i od jutros sam na klavocinima katastrofa.user posted image Sutra idem do dr.koji bi mi to trebao raditi pa ću čuti što on kaže. Voljela bih to riješiti,ubi me to čekanje..Pun mi je kufer više čekanja i dočekavanja nalaza...user posted image
Čini mi se da ću prije otići na psihijatriju nego li ostati user posted image
Za sada svi nalazi ok a bebi ni traga user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:46:32 >

(Odgovor članu beni begi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Laparaskopija i spermiogram
22.3.2010 22:19:54   
Leptir5
hej ninaos znam kako ti je,a i mnoge žene ovdje,svima je nama dosta čekanja,ja čekam evo već pune dvije godine i par mjeseci i skupljam nalaze...strpljenje je stavrno najvažnije i više sam došla u stadij da ne mogu plakati,možda mi je sudbina da posvojimo neko divno dijete,tko zna...al imat strpljenja i ne izgubit živce je teško al se mora!
I meni su predlagali laparosk. jer se ne zna u čemu je problem,al smo onda otkrili loš spermiogram,pa odgađam tu laparoskopiju ako ne zatreba prije umjetne oplodnje...
sretno!!!!user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:46:49 >


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu ninaos)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Laparaskopija i spermiogram
26.3.2010 13:57:44   
beni begi
eh javim ti  cim zavrsim user posted image ma sve je to tok koji mi nemozemo zaustaviti.uglavnom meni je lakse kad sam se prilagodila........ zavris i  fajrunt......... idemo dalje.........user posted image
sa smijehom strah pokrijem uvijek ,sto dino merlin  kaze.:) sretno svima koji idu  aj se brzo javim.pusa svima

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:47:08 >

(Odgovor članu ninaos)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 13:14:30   
bembo
Mi pokušavamo manje od godine, ali sam ginicki rekla da pokusavmo godinu da bi me ozbiljnije shvatila. Danas sam išla na UZV, vidjela je folikul od 20 mm, predovulacijski. Prvo je pogledala maternicu, i kao učinilo joj se da vidi septum, da joj je malo srcolika, pa je onda rekla da će pogledati jajnike i vratiti se bolje da vidi maternicu. Nešto je namještala kontrast na tom ultrazvučnom aparatu i kad je slika bila tamnija onda je rekla kako sve dobor izgleda, ali kao da joj se prije valjda učinilo. Nije mi baš potpuno svejedno... e, onda je i meni spomenula da MM treba napraviti spermiogram i bakteriološki nalaz pa će onda vidjeti da li da meni radi laparoskopiju.
Ako joj se samo "učinilo" čemu onda to?

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:47:25 >

(Odgovor članu beni begi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 13:19:03   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: bembo

Mi pokušavamo manje od godine, ali sam ginicki rekla da pokusavmo godinu da bi me ozbiljnije shvatila. Danas sam išla na UZV, vidjela je folikul od 20 mm, predovulacijski. Prvo je pogledala maternicu, i kao učinilo joj se da vidi septum, da joj je malo srcolika, pa je onda rekla da će pogledati jajnike i vratiti se bolje da vidi maternicu. Nešto je namještala kontrast na tom ultrazvučnom aparatu i kad je slika bila tamnija onda je rekla kako sve dobor izgleda, ali kao da joj se prije valjda učinilo. Nije mi baš potpuno svejedno... e, onda je i meni spomenula da MM treba napraviti spermiogram i bakteriološki nalaz pa će onda vidjeti da li da meni radi laparoskopiju.
Ako joj se samo "učinilo" čemu onda to?
dobro nam dosla bembo i puno srece ...user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:47:45 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu bembo)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 14:28:11   
lana 25 st
Dali je netko radio driling jajnika? Jer po svim prilikama me to ocekuje, pa me zanima dali je netko konkretno to radio, koliko se ostaje u bolnici... uh

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:48:01 >

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 14:32:41   
ZVRK
ja prvi put čujem za touser posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:48:20 >


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 14:40:40   
miari
lana ja sam radila drilling sad u 2mj. u rijeci.došla sam u srijedu u bolnicu,u četvrtak dogovor s anesteziologom,brijanje(preporučujem napraviti to doma), klistir i trčanje na wc:)u petak operirana,odmah u 8 jer je bila gužva, i cijeli taj dan na intezivnoj-prespavala cijeli dan,nije me ništa bolilo.subotu su me prvu dofurali u sobu,ja sam se digla otišla do kafe aparata popit kavicu.plin bi mi se dignuo u ramena nakon dugog stajanja pa bi malo prošetala malo ležala i spavala. ništa nije bolilo.malo kao da me je zatezalo.i nedjelju sam bila doma nakon jutarnje vizite. ništa strašno.ako te bilo šta zanima slobodno pitaj.

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:48:37 >

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 15:22:32   
Leptir5
bembo možeš tražiti mišljenje drugog ginek.,neki olako preporučuju laparoskopiju,ja sam radila hsg i nakon 8mj gin htio laparoskopiju,druga 2 gin. su mi rekli da ne radim,nema potrebe dok ne vide nešto na jajniku pa onda,a ovako samo za gledanje jajnika se to ne radi.

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:48:55 >


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 16:00:39   
crvenkapica
ja  sam se uvijek mislila ,boze  dali sam trebala jos i tu laparoskopiju uradit mozda samnom nesto nije u redu...
hsg uredan a ja mu  ne vjerujem.....user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:49:15 >


_____________________________

3xAIH =0
2xIVF=0
3IVF = beta 6.3 znaci biokemijska :(
idemo opet u 11mj



(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 17:20:54   
ninaos
ja sam za sutra naručena u bolnicu a u srijedu me čeka laparoskopija user posted image
svi su nalazi u redu ,pokušavamp već punih godinu,godinu i pol i ništa,eto sad još ovo nadam se da će ustanovit što je i da usput će mi obaviti i propuhivanje jajnika
nadam se da će sve proći ok

pozdrav svima

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:49:32 >

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 17:31:24   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: ninaos

ja sam za sutra naručena u bolnicu a u srijedu me čeka laparoskopija user posted image
svi su nalazi u redu ,pokušavamp već punih godinu,godinu i pol i ništa,eto sad još ovo nadam se da će ustanovit što je i da usput će mi obaviti i propuhivanje jajnika
nadam se da će sve proći ok

pozdrav svima
ninaos dobro dosla i sretno da sto prije dobijes user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:49:55 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu ninaos)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 18:46:55   
bembo
Sretno Ninaos! Meni se u mom slučaju čini možda preagresivno da odmah idem na taj zahvat, ali vidjet ću još. vjerovatno ću još otići do nekog drugog gina na uzv.

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:50:13 >

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Laparaskopija i spermiogram
19.4.2010 19:21:00   
lana 25 st
Sretno Ninaos, zelim ti da sve dobro prodje i da sto prije dobijes svoju mrvicu! Javi please kako je sve proslo! I detelje sve me zanima! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:50:29 >

(Odgovor članu bembo)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Laparaskopija i spermiogram
26.4.2010 9:11:15   
ninaos
Hvala svim curama na podrški!
Obavila sam HSC,LPSC i chromopertubation,sve sam obavila sve je u redu i konačno lakše dišem!Nema više pitanje jel ovo jel ono.
U utorak sam otišla u bolnici odmah te počnu priređivati za zahvat u srijedu sam imala zahvat, nakon zahvata 24 sata ležiš na intenzivnoj nakon toga te dovedu na odjel.U petak su me pustili kući,jer nisam imala nikakvih negativnih posljedica (nema krvarenja niti nekih nemogućih bolova)Imam dva flastera jedan je preko pupka a drugi je ispod ruba gačica malo me još uvijek boli ali svaki dan je bolje.Ovih dana moram ići na skidanje kopči nakon toga kontrola.
Ukoliko vam dr.preporuči da to učinite,učinite jer to je najpouzdanija metoda i sve se točno vidi i ukoliko imam bilo kakvih smetnji dr.to odmah napravi.Nemogu vam opisati kako se osjećam nisam dugo ali stvarno dugo bila opuštena možda je to dobar znak..možda ide prema user posted image
To bi bilo to,ako netko ima bilo kakva pitanja slobodno pitajte sve ću vam u detalje ispričati
Pusa

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:50:49 >

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Laparaskopija i spermiogram
26.4.2010 15:03:42   
Leptir5
bravo ninaos user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sad si bar otklonila sumnje user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 28.4.2010 9:51:16 >


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu ninaos)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!