|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Laparoskopija-iskustva
15.5.2009 18:49:11   
Kika83
Evo kao šta znate moram na lps.cistektomiju jajnika i možda drilling jajnika pa ako neko ima kakvo iskustvo pa da podjeli s nama.
Znam smo u grubo šta me otprilike čeka, pa ako ima koga nek se javiuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Laparoskopija-iskustva
15.5.2009 20:26:04   
tikica_69
Ajd, jedno iskustvo koje ja nisam iskusila u svom ovom srauser posted image Nadam se da ce tvoja muka uroditi plodom user posted image Avatar mi se jako svidja user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Laparoskopija-iskustva
15.5.2009 21:40:04   
Ruža
Ne znam draga ništa o tome, ali zelim ti sreću!
Kako Tikica kaže neka urodi plodom!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Laparoskopija-iskustva
15.5.2009 21:50:09   
novamama
ja sam bila na lprs žuči, frendica na lprs jajnika, ali nismo li negdje već o tome pisale?

bo...ne mogu naći....


dakle, operacija je rutinska, ako to postoji, pod punom anestezijom, traje oko sat vremena....meni su izvadili kamence i žučnu kesicu, tebi će riješiti tu cistu - a oporavak je isti, tj. tebi čak i kraće traje!

dakle, jedina neugodnost može ti biti ako ne podnosiš anesteziju - povraćanje, što je prilično nezgodno s obzirom da te trbuh boli....

druga stvar je, mogu te boljeti ramena....zato što: prilikom operacije ti u trbušnu šupljinu upuhuju nekakav plin - da se trbuh napuše, onda rade sa tim instrumentima - 4 rupice za 4 instrumenta (izgleda otprilike ovako: jedan rez iznad/ispod pupka + tri reza oblik trokuta po trbuhu - ukupno 5 punata...)...nakon operacije se taj plin ispuhuje, ali uvijek malo ostane...i sad, kako ležiš poslije u krevetu, taj plin je lakši od zraka i diže se u ramena - mene nije to bolilo, ali frendicu jest - rekla je da ima osjećaj kao da ju je propuh ulovio.....


dakle, to je sve, inače meni je za oporavak trebalo 21 dan službeno, njoj tjedan dana, tako da nije to ništa strašno....
ali je ipak operacija...baš sam se sjetila danas kako mi je lakše bilo hodati nakon poroda nego nakon toga, jer sam sva bila savinuta i nisam se mogla uspraviti, dok je kod poroda sve to nekako prirodno..


ako imaš kakve brige, strahove, pitanja, javi se, tu samuser posted image

< Poruku je uredio novamama -- 15.5.2009 21:51:05 >


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Laparoskopija-iskustva
15.5.2009 21:53:56   
pepeljuga
ja nemam nikakvog iskustva o tome a nadam se da ce ti to pomoci da dobijes svojuuser posted image
avatar je superuser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 9:30:58   
Kika83
Hvala vam cureuser posted image
Novamama čitala sam da nakon operacije se bude 48 sati na intezivnoj njezi, je istina ili to ipak manje traje?

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:20:14   
novamama
ja sam bila operirana u 7 ujutro, cijeli dan sam spavala, davali su mi tablete protiv bolova, rado sam ih prihvaćala, a navečer su mi dali i tabletu za spavanje - isto sam uzela, da se ne vrtim cijelu noć...sutradan u 8 ujutro je mm došao po mene i išli smo doma....

da ti ne kažem da sam dva sata nakon operacije išla na wc, uz pomoć mm, ali sam se uspjela normalno dignuti iz kreveta - skoro normalno.....

tako da mislim da ništa od int. njege 48 sati.....mogla bi vrlo brzo doći doma.....bolje je da si jedan dan tamo da se naspavaš - ionako ne kužiš ništa jer si sva od anestezije.....ja sam žicala nešto protiv bolova, evo sad sam se sjetila, svakih 6 sati su mi dali i inekciju u guzicuuser posted image ....

ma baš me briga, ja ti nisam baš za bol, a kad daju, uzimam.....user posted image ...lijepo sam se odmorila bar, a ne trpila bolove....

ali kažem, lprs jajnika je još lakša operacija, tako da mislim da te neće boliti kao mene....mojoj frendici je to bilo baš rutinski....

kada ideš?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:27:52   
Kika83
Znači mm če moći biti samnom odmah nakon operacije? superuser posted image
Neznam još, čekam da mi menga prođe, u ponedjeljak ču zvati i dogovorit se. Svakako ovaj tjedan idemuser posted image
Jesu ti dali klistir za čiščenje ili nešto drugo?

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:30:05   
novamama
ne, ništa za čišćenje mi nisu dali.....


čuj, za te posjete ne znam kako je kod vas u ZG, da li će ti odmah tm dati da te vidi.....ako ne bude on mogao doći, uvijek možeš zvati sestru da ti pomogne......

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:30:28   
novamama
samo sam morala natašte doći.....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:32:11   
Kika83
Hvala ti user posted image Ja idem u Rijeku tako da neznam ni ja kako šta ide ali budem saznala ubrzo


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:34:19   
novamama
IZVORNA PORUKA: Kika83

Hvala ti user posted image Ja idem u Rijeku tako da neznam ni ja kako šta ide ali budem saznala ubrzo




ups, sorry za ZGuser posted image

i sretno, drž' se!!!

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:35:02   
Kika83
IZVORNA PORUKA: novamama

IZVORNA PORUKA: Kika83

Hvala ti user posted image Ja idem u Rijeku tako da neznam ni ja kako šta ide ali budem saznala ubrzo




ups, sorry za ZGuser posted image

i sretno, drž' se!!!


Hvala user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 10:37:33   
novamama
user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 11:49:20   
JUdy
Kika drzi se, zelim ti svu srecu da sve prode uredu. Ja sam bila isto na laparoskopiji. Sve proslo uredu, naravno poslije operacije imas bolest u stomaku, ne mozes se dignit ali drugi dan ce ti biti bolje. Ja sam na anesteziji reagirala dobro, nisam povracala. Dodes u bolnicu nataste, uzmu ti krv, pricas sa anesteziologom, daju ti tablete i drugi dan ides na operaciju. Tako bilo kod mene. Za 2-3 dana ides kuci i za tjedan dana od operacije vadit savove. Nije nista strasno. Mene bilo gore od HSG.
Jos jedan put sretno.user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Laparoskopija-iskustva
16.5.2009 11:56:13   
Kika83
IZVORNA PORUKA: JUdy

Kika drzi se, zelim ti svu srecu da sve prode uredu. Ja sam bila isto na laparoskopiji. Sve proslo uredu, naravno poslije operacije imas bolest u stomaku, ne mozes se dignit ali drugi dan ce ti biti bolje. Ja sam na anesteziji reagirala dobro, nisam povracala. Dodes u bolnicu nataste, uzmu ti krv, pricas sa anesteziologom, daju ti tablete i drugi dan ides na operaciju. Tako bilo kod mene. Za 2-3 dana ides kuci i za tjedan dana od operacije vadit savove. Nije nista strasno. Mene bilo gore od HSG.
Jos jedan put sretno.user posted image user posted image user posted image



Vidim kod svih da se bude 2,3 dana u bolnici a meni je sestra rekla da si planiram od 7-10 dana jer ko zna kad ću doć na program za operaciju i sad nezanam od stvari šta da sve uzmem?user posted image

(Odgovor članu JUdy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Laparoskopija-iskustva
26.4.2010 12:46:31   
pako
Bila sam u petak na kontroli i nažalost nije mi cista pukla tokom poroda tako da ću morati na laparoskopiju!user posted image Baš me je strah!

Zanima me dal ima možda koja iskustva sa ljekovitim biljem, dali je koja od vas nešto pila i ako je dal vam je pomoglo u riješavanju ciste. Čitala sam na netu i kažu žene da su im ciste popucale ili se smanjile dok su pile to nešto na bazi bilja ali niti jedna nije htjela otkriti šta je pila,tako da nemogu naći ništa konkretno,a htjela bi nešto probati možda mi pomogne da nemoram na operaciju.

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Laparoskopija-iskustva
26.4.2010 15:10:28   
Leptir5
Draga pako ako si prošla porod moći ćeš i laparoskopiju! user posted image Koja se radi pod anestezijom pa ne osjetiš bol veliku. Bolje ti je šta prije dok se nešto ne zakomplicira. Neke od nas rade laparoskopiju samo zato što doktori ne vide razlog zbog kojeg ne dolazi do začeća.

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Laparoskopija-iskustva
26.4.2010 16:14:25   
pako
ma znam sve mi je to jasno ali nebi ja, strašno se bojim anestezije, pikanja i kasnije vađenja šavova...... ja sam veliki strašljivko

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Laparoskopija-iskustva
26.4.2010 16:21:28   
pincirotvajler
user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Laparoskopija-iskustva
9.10.2012 18:31:27   
tintin
Pozdrav cure,

moram na laparoskopiju iz razloga sto doktori nisu pravilno napravili dva puta hsg pa im je slika nejasna, u biti nalaz pokazuje da je sve prohodno a rentgenska snimka sasvim nesto drugo, da
je zacepljeno, tako da sam ja odlucila otici u Zg inace sam sa mora, i dr. u Zg. su se odlucili da mi naprave laparoskopiju kazu da ce se tako najbolje viditi o cemu se radi, s obzirom da i vec pet godina pokusavam zatrudniti a ne ide.
Eto drage moje, ako koja ima iskustva s tim, kako to izgleda, u biti sve sta znate, i kakva su vam iskustva pisite.

Veliki pozdrav.user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Laparoskopija-iskustva
9.10.2012 20:27:06   
seraphyme
tintin ja sam bila na ginekološkoj dijagnostičkoj laparoskopiji.  klasična prijeoperativna priprema, premedikacija i imala sam kateter za vrijeme opoeracije. uspavaju te, imaš tri vrlo malena reza- kod pupka i recimo kod jajnika. za vrijeme operacije se uvede vaginalni fiksator kroz koji se u maternicu do jajovoda uštrcava nilsko plavilo(to je kontrast i nije opasan). kamerom se gleda prolazi li plavilo kroz jajovode tj. glewda se jesu li prohodni ili ne. operacija je učinjena u 9 ujutro, trajala 20 min, oko podne sam prevežena na odjel. lijepo se ustala bez problema i spontano mokrila kad su mi izvadili kateter. ustanovljeno mi je neprohodnost lijevog jajovoda, desni b.o. otpuštena sam nakon 2 dana iz bolnice i na kontroli su mi izvadili konce. trudna sam ostala spontano 2 godine nakon zahvata.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Laparoskopija-iskustva
9.10.2012 20:47:38   
tintin
Hvala ti Seraphymeuser posted image

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Laparoskopija-iskustva
9.10.2012 20:53:28   
seraphyme
nemaš na čemu user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Laparoskopija-iskustva
23.10.2012 14:37:47   
uliksa
I ja sam radila dijagnosticku lapar.and histeroskopiju ,nista strasno zenice ,ne traje dugo ,konci i ranice prodju do nekih 15 dana ,kratko se ostaje u bolnici ,ako ima nekih priraslica ,cisti mioma isl.to se odradi ,kod mene je sve ok .jajovodi prohodni ,nakon operacije se dobiju antibiotici i saceka patoloski nalaz ,i to je to .To je potrebna metoda jer kad se utvrdi da nema nekih problema i da si jajovodi prohodni to je lakse pristupiti svim MP metodama .Svima koje se spremaju za laparo ,zelim puno srece ,i ne plasite se.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!