|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Split - napokon novo rodilište
27.4.2010 12:23:29   
anna85
Evo ja sam bila na tecaju  gde je govorila doktorka koja daje epiduralnu u novom splitskom rodilistu...osobno je  potpuno u pravu meni se po prici isto cini da je dobiti epiduralnu lutrija na moju zalost ljuta sam zbog toga  i ocajna strasno,sramota nista drugo je ako vec svaka zena ima pravo na to besplatno ne vidim razloga da je ne daju ko je zeli.Tolike price o savremenom rodilistu a pola stvari ne funkcionise jos kako treba user posted image Osobno imam  jos  pitanja za tebe user posted image ...sta je sa mobilnim telefonom? Da li moze da se izadje ispred rodilista na kratko? I sta je sa pusenjem ima li ikakve sanse zapaliti koju user posted image

< Poruku je uredio anna85 -- 27.4.2010 12:26:04 >

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Split - napokon novo rodilište
27.4.2010 13:00:17   
osobno
Mobitel ne smis imat u radjaoni, kad stignes u sobu da, ali ne u boksu i rađaoni općenito...Isprid rodilišta teško da možeš izać jer samo sestre imaju karticu kojom otvaraju vrata, drukčije ih ne možeš otvorit ni izać. A za zapalit još teže jer nemaš balkona. Također nemaš kiosk unutar zgrade ka šta je prije bilo pa ne možeš ništa kupit.

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu anna85)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Split - napokon novo rodilište
27.4.2010 14:56:54   
anna85
user posted image uh 

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Split - napokon novo rodilište
28.4.2010 23:00:06   
Miau
IZVORNA PORUKA: anna85

user posted image uh 

Bas! Mi smo uspjeli srediti tecaj, tako da ce mm ipak biti na porodu user posted image !

(Odgovor članu anna85)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Split - napokon novo rodilište
29.4.2010 23:04:31   
Miau
Zna li netko od vas kakvo je stanje po pitanju epiziotomije. Jel  oni to rade mahinalno ili je ipak pokusavaju izbjeci? Koliko sam mogla procitati to se u vecini zemalja izbjegava, jer je nepotrebno i bude vece steta nego korist, ali kod nas da se ne bi puno mucili sa svakom trudnicom rezu ko na traci. Iskreno, mene je vise tog strah nego samog poroda bebe user posted image .

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Split - napokon novo rodilište
30.4.2010 9:54:51   
osobno

IZVORNA PORUKA: Miau

Zna li netko od vas kakvo je stanje po pitanju epiziotomije. Jel  oni to rade mahinalno ili je ipak pokusavaju izbjeci? Koliko sam mogla procitati to se u vecini zemalja izbjegava, jer je nepotrebno i bude vece steta nego korist, ali kod nas da se ne bi puno mucili sa svakom trudnicom rezu ko na traci. Iskreno, mene je vise tog strah nego samog poroda bebe user posted image .


Još uvik rutinski...Na prvom porodu sam je uspila izbjeć jer je dr urla na sestru da nema potribe(i gle čuda, stvarno nije tribalo), ali sad sam imala 6 punata koji su me bolili i još zatežu, a da ne govorim kako me samo šivanje bolilo više od poroda...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Split - napokon novo rodilište
2.5.2010 22:24:35   
Miau
Uh, nisi taj detalj o boli trebala podijeliti s nama user posted image .

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Split - napokon novo rodilište
16.6.2010 16:39:12   
Miau
Da vam se pohvalim bili smo na tecaju i mm ce prisustvovati porodu! user posted image user posted image user posted image
Prema onom sta smo tamo culi roditi u novom rodilistu je prava idila! Anesteziologinja je pricala o epiduralnoj i po njenoj prici ispada da je dovoljno da se zena izjasni da je zeli i dobiti ce je (naravno ako je zdravstveno sposobna, nismo svi kandidati za analgeziju). Primalja nas je provela u kratko kroz porod i sebe prikazala kao nasu novu najbolju prijateljicu! user posted image Nadam se da su doista tako ljubazni kao sta su bili na tecaju!
E sad imam jedno pitanje - jel trebam donijeti svoju spavacicu ili cu cijelo vrijeme nositi njihove? Rekli su nam da kad dodemo oni nam daju spavacicu, ali sta kad vec rodimo i odemo na odjel? U cemu smo iduca 3 dana??? user posted image

(Odgovor članu anna85)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Split - napokon novo rodilište
24.6.2010 23:16:38   
rapina
Ne dobija se baš tako lako epidural u st bolnici,to su samo bajke šta van pričaju. A i bolje je rodit bez epiduralne.

Dobiješ njihovu spavaćicu na prijemu,u njoj rađaš,kada dodješ na dojel,u banji ima dovoljno spavaćica.Ne trebaš  nosit svoje.
Sad,ja sam rodila u drugi misec,bile su debele spavaćice+grijanje u sobi,za poludit.

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Split - napokon novo rodilište
24.6.2010 23:20:31   
Miau
Uh divote, zamisli meni sad kad krenu vrucine...user posted image
To za epiduralnu sam cula od zena koje se tamo rodile, a oni kad pricaju covjek bi pomislio samo cekaju tko ce se izjasnit da je zeli pa da je daju!
A jesu li to frotirne spavacice? Tako su mi rekli. Di cu k vragu u lito u frotirnoj spavacici???


< Poruku je uredio Miau -- 24.6.2010 23:22:45 >

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Split - napokon novo rodilište
24.6.2010 23:24:10   
rapina
Ja ne znam niti jednu koja je dobila epiduraluser posted image
MIlslim da za ljeto imaju malo tanje spavaćice,tako sam ja imala prvi put kada sam rodila u deveti misec...
I stvarno mi nije jasno šta govore da se edpiuralna može tako lako dobituser posted image

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Split - napokon novo rodilište
24.6.2010 23:54:31   
Miau
A sta govore...zamisli da dodu i mrtvi hladni kazu: "Ne racunajte na epiduralnu jer kod nas dobiti anesteziologa na porodu je ravno dobitku na lotu!" user posted image user posted image user posted image Ovako ljudima zamazu oci, a kad vidis kako stvari stoje vec ti je kasno!
Opcenito sve sta su nam na tom tecaju pricali zvucalo je kao da je u tom rodilistu prava idila roditi! Epiziotomiju su isto rekli da rade samo ako je doista potrebno. A koliko sam cula nema zene koju nisu rezali!

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 0:04:47   
rapina
Haha,stvarno sam čula samo katastrofalne ocjene o tom tečaju,žali bože novaca.
A sad epi,zavisi i od babica,ako te ima vollje masirat.
Mene na prvom porodu masirala,ali me isto i malo rezala.
Miau,kada ti je termin?

nemoj se puno opterećivat,pusti svoje tijelo i prirodu neka učinu svoje.

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 0:12:06   
Miau
A na tecaj moras ici da bi muz mogao prisustvovati. U biti sve ti se svodi na to da moras platiti 400kn! user posted image Oni tamo pricaju totalne pizuser posted image .
Termin mi je 11.08. Poroda se ne bojim nit malo, ali epiziotomije ko vraga! user posted image user posted image user posted image
Cula sam da je u biti najvaznije uhvatiti neku vezu i onda ce sve proci ok, inace ... Zalosno, a sta ces!

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 16:52:51   
cuba
IZVORNA PORUKA: Miau

Anesteziologinja je pricala o epiduralnoj i po njenoj prici ispada da je dovoljno da se zena izjasni da je zeli i dobiti ce je (naravno ako je zdravstveno sposobna, nismo svi kandidati za analgeziju).

Da, da ti uredno pitaš a apsolutno uvik dobiješ ovaj odgovor: "trenutno nemamo slobodnog anesteziologa"... ja ne znam niti jednu koja je u st rodila sa epiduralnomuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 23:36:20   
Miau
IZVORNA PORUKA: cuba
... ja ne znam niti jednu koja je u st rodila sa epiduralnomuser posted image

Ni ja, niti znam ikog tko pozna nekog tko je rodio na taj nacin! A ne kuzim zasto? Sta im je to problem?

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 23:38:28   
Anoniman
Evo, moja prijateljica se upravo poradja u novom splitskom rodilistu (anna85 sa pocetka strane a i za nju sam temu otvorila), i danas su joj rekli da su velike sanse da dodbije epi, jos se nismo cule ali imacemo informaciju iz prve ruke sto se toga tice. user posted image

(Odgovor članu Miau)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 23:41:56   
Miau
Joj Nellyce cim nesto saznas odmah nam javi, molim te!!! Nadam se da su se malo popravili! Anni zelim sto brzi i laksi porod!!! user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Miau -- 25.6.2010 23:43:44 >

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 23:48:45   
Anoniman
ona cim se malo oporavi ce ovde napisati svoje utiske i sve o rodilistu, za sad jedino znam da je osobljem i ceim uredjenjem prezadovoljna, ostalo cemo cuti uskoro...a ona mi se jos ne javlja, cule smo se oko 6, tad je jos setala i imala svoje trudove i tad su joj rekli da su sanse da dobije epi 99%...iskreno se nadam da je dobila!!!

(Odgovor članu Miau)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.6.2010 23:54:42   
Miau
Nadam se da cemo cuti jednu lijepu pricu o bezbolnom porodu! user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Split - napokon novo rodilište
26.6.2010 16:55:54   
Miau
Sta je sa Annom??? 

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Split - napokon novo rodilište
30.6.2010 14:44:42   
anna85
Same reci hvale za dr Jukica koji me poradjao, babicu leu, anestezilologa dragicu kopic svaka cast za citavu dezurnu ekipu od 25-26.6
A sad malo ja da pisem kao iskusna  :rofl:  :rofl:  :rofl:
25.6 krecem na kontrolu plodne vode i taman kad sam zakoracila u rodiliste  nesto pocinje da curi  :rofl:  samo sam kazala Jao  meni nesto curi a citavo rodiliste u mene  :shock1:  :shock1:  :shock1:  plodna voda je malo napukla ali ne skroz poslali su me u radjaonu a trudiva nigdi....Klistirali su me i setala sam satima po hodniku dok nisu krenuli lagani trudovi nisam se otvarala jako je to kod mene tesko islo primljna sam 1 prst otvorena.Stavili su me na CTG  Odjednom sam osjetila cudan pritisak i onda je zaista otisao vodenjak i to menkonijski mali je pokakio svoju mamu ali sa njim je sve bilo ok pa nisu mnogo zurili polako su mi dali gel a onda su muke krnule  :shock1:  :shock1:  :shock1:  zalivala sam se vodom, disala,plakala,  vikala 10 sati i onda spas stize ANESTEZIOLOG  :cheer:  :cheer:  :cheer:  doktrorica me otvorila do 4 prsta  i prebacena sam u boks za radjanje tamo su mi dali spinalnu anesteziju tako da nisam osjetila kada sam se otvorila od 4-8 prstiju spavala sam. Dosao je dr i otvorio me jos 2 prsta i krenuli smo, nazalost nije mi dao jos jednu dozu anestezije rekao je mogu ja to  :shock1: tako da sam posljednje trudove osjecala. U jednom trenu oko mene nikoga a aja moram da guram pa sam vikala upomoc ja moram da guram, ja guram  :rofl:  :rofl:  :rofl: i onda su svi dosli bila sam poslusna moram priznati,na prvi tisak sam pitala jel izasao a  dr me blido pogledao i rekao aha evo sad je bas tu prosao  :rofl: i tako jaos par puta napora i moja plavusa je promolila glavicu  :rofl: dalje je sve islo lakse.I da  dosao je i onaj divan osjecaj kada je moj mali bio meni na grudima tezak 3800 i dug 50 cm sa apgarom 10  nista vise nije vazno bilo :cerek:  kolabirala sam jos par puta od iscrpljenosti nakon 18 sati i dok su me sivali ali sve je to proslo i sve zaboravim kada ga pogledam  :cerek:

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Split - napokon novo rodilište
30.6.2010 14:49:15   
anna85
Ah da ja sam zvala iz radjaone pustili su me, spavacice su debele i bice vam vruce televizije i interneta nema to su price hrana je onako...ponesite svoje pampers pelene kremu i vlazne maramice

(Odgovor članu anna85)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Split - napokon novo rodilište
30.6.2010 15:01:30   
osobno

IZVORNA PORUKA: anna85

Ah da ja sam zvala iz radjaone pustili su me, spavacice su debele i bice vam vruce televizije i interneta nema to su price hrana je onako...ponesite svoje pampers pelene kremu i vlazne maramice


to sam i ja rekla...na odjelu za patologiju ima, ali di su mame nema...kako to da tribaju pelene, nama su svako jutro punili ormariće pelenama, kremom i bodijima...?user posted image

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu anna85)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Split - napokon novo rodilište
30.6.2010 17:33:29   
Miau
Anna bas ti hvala na svjezim informacijama! user posted image Tebi jos jednom cestitam i nek tvoj mali braco bude zdrava i vesela bebica! user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!