|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 7:12:31   
JUdy
Imam jedno pitanje, nisam zbog toga mogla zaspati cijelu noc. Imam 3 god. 2 mace u kuci. Zatrudnjet nemogu 5 god. Jeli moguce da oni stvaraju problem u neplodnosti. Istrazivam po internetu, zatim nemogu nista naci. Malo sam se preplasila. 

(Odgovor članu mrvicak)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 7:14:44   
troubled
jedino što ti o tome znam, pročitala sam nedavno, da trudnice ne bi smjele čistiti mačje posude s pijeskom radi nekih spojeva....
da maca kao maca može smetati, to je zbilja malo vjerojatno....
ne brini radi toga... user posted image

(Odgovor članu JUdy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 12:21:20   
Anoniman
judy dobro pitanje,i mene zanima dali bi mačke mogle utjecati na neplodnost.naime ja nemam mačke u kuči,znaju biti rijetko ali budu i imam problema sa neplodnošću.

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 12:29:15   
FIONA
draga ja ostala trudna sa mačkom u stanu (Isuse ne sa mačkom nego sa mužem a maca je bila u stanu...ma znaš kaj mislim!!!)...
Trudnica ne smije dirati previše i nikako čistiti izmet jer zbog nekog spojeva i bakterija može bebać biti rođen sa sljepoćom!
Ja sam svoju macu morala odvesti u kuću gdje sam i ja sada  jer MM nije bio baš žuran u dnevnim obvezama čišćenja pijeska...
Ak ti je maca u stanu obavezno kupi onaj WC koji ima vrata...takav smo mi imali i tu nemaš baš nikakav doticaj sa izmetom!!!
Uostalom, navodno da djeca koja odrastaju sa živinom manje su kasnije podložna alergijama i raznim oboljenjima... samo je faza trudnoće osjetljiva i kada je malo dojenče osjetljivo!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 12:35:51   
ninolina
Moja šogorica je imala dva spontana i mačku u kući. Kako dok nisu mogli potvrditi zbog čega je došlo do toga jer nigdje nisu našli nikakav problem. Pretpostavila je sama da je možda mačka problem. Maknula ih je iz kuće i danas ima tri zdrave curke. I dan danas zna reči da mačka nikad neće u njenu kuću

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 12:50:05   
FIONA
IZVORNA PORUKA: ninolina

Moja šogorica je imala dva spontana i mačku u kući. Kako dok nisu mogli potvrditi zbog čega je došlo do toga jer nigdje nisu našli nikakav problem. Pretpostavila je sama da je možda mačka problem. Maknula ih je iz kuće i danas ima tri zdrave curke. I dan danas zna reči da mačka nikad neće u njenu kuću




ninolina, ne znam da li ti šogorica drži mačke u krevetu da nisu cjepljene ili vani pred kućom a da su cjepljene...
Jako je važno kako se tretiraju kućni ljubimci i koliko se pažnje njima posvećuje (oko njihove higijene i navika)...
Moja mačka nikada nije skakala po stolu i uvijek je išla kod vet. na preglede i cjepljenja!!! To je jako važno posebno kada su stanja poput trudnoće u pitanju!!!
Nije za odbaciti da se možda to desilo zbog maca ali ja ti govorim iz iskustva...imam i sada prekrasne četiri mace doma...jednu perzijanerku i tri mješanke....trudnoću iznjela do kraja!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 13:28:01   
Anoniman
joj sad ste me zabrinule.ali ja volim životinje,kako da ih se rješim i niko mi negarantira da ču ostat trudna čim se njih rješim.a psi?dali ima i s njima problema?šta mislite dal možemo imati mačke ali da nikako neulaze u stan?user posted image

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 15:07:32   
Krky
Ovo s cistama mi ima nekako više veze nego s macama. Ja imala cistu na jajniku s 4 godine, pa dr. koji me operirao (Fattorini) zbog mlade dobi nije mogao ništa garantirati oko budućeg majčinstva....da ne ponavljam koje društvance imam (dječje, mislim!). Imala mace i u kući i izvan, istina ne baš u vrijeme kad sam zatrudnjivala....a ako je istina, mogla bi sad koju udomit iz vrta, bila bi to najbezbrižnija kontracepcija, no 2 usr..ca od 3. g koji se još drže pelena i jedan koji dolazi pa još maca...hvala...no dok sam imala macu (tj .moji) išla je na cijepljenja i preglede redovito. Moram priznat da nisam nikad čula da bilo kakvi ljubimci imaju veze sa zatrudnjivanjem, ali znam da je infekcija toksoplazmom, koja se prenosi preko mačjeg izmeta, ovaca, glodavaca opasna za trudnoću naročito u 3. tromjesječju i može uzrokovati oštećenja kod djece (ploda), bolesti, smrt ili prerani porod. No, piše i da je relativno rijetka u trudnoći (prvo maca uopće mora biti zaražena). Zeznuto je što su simptomi zaraze mogu zamijeniti za gripu, a toksoplazma može dugo biti u tijelu i da miruje. E, po ovom bi možda moglo štimati da ima neke veze...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 15:30:58   
ninolina

Toksoplazmoza

Toksoplazmoza je infektivna bolest koja u odraslih može uzrokovati vrućicu, encefalomijelitis, kožne erupcije, bolove u zglobovima i mišićima, itd. U kongenitalnom obliku, zbog prijenosa parazita s majke na fetus, najveći dio organa može biti kompromitiran; lezije se mogu izliječiti, osim onih na razini mozga i oka; ili se okularne i cerebralne promjene mogu manifestirati tek nakon tjedana ili mjeseci. Eto i ja imam mačke i psa al ne smiju u kuću.


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 15:40:18   
Anoniman
i šta onda radit?ja neželim da mi mačka utječe na to da nemogu bebu imati.a šta ako je mačka vani,rjetko dođe u kuću,dali je i to opasno?joj ful sam zabrinuta user posted image  meni maca obavlja vani nuždu u vrtu negdje,dođe jesti i ponekad bude s nama u kući,rjetko ili bude.help

(Odgovor članu ninolina)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
30.10.2008 15:40:59   
Renata RR
Ova debata će biti zaključana jer je skrenula s teme. Molim vas  da ubuduće za nova pitanja otvarate nove teme i da pročitate Pravila korištenja foruma.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!