|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za rodilište
23.1.2010 20:59:56   
ZVRK
ili ako si ''blizu''rodilišta javi dragom da ti donese šta ti treba u posjete

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Torba za rodilište
23.1.2010 21:03:34   
hugabuba
hvala,hvala....na savijetima....
budem ga uzela sa sobom pa sta bude...bas me briga!!!!!!
user posted image


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Torba za rodilište
23.1.2010 21:54:56   
zozo1
Mislim da će ti najmanje biti do pranja kose i feniranja. S obzirom da imaš lijepu dugu kosu sveži u rep i biti će super. Uzmi obavezno vode ( ja zaboravila prvi puta i dehidrirala skoro, navečer kada sam stigla u sobu bila žedna pa žicala od ostalih mama, isto kao i tablete protiv bolova, njih žicala također do slijedećeg dana dok mi nisu donijeli moji. Porod mi uranio 3 tjedna pa sam na te sitnice zaboravila. Ja sada u 37 tj, kossu operem svaka tri dana za nedaj bože da moram u bolnicu, kako ne bi tamo vodila brigu o tome, kosa mi duga, svežem u rep i gotovo. Fen ostavi doma user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Torba za rodilište
23.1.2010 23:05:00   
pula25
kod nas nije bilo pravila šta smiješ i šta nesmiješ ponjeti, jedino su zahtjevali da na viziti imaš bolničku spavačicu i ako daješ bebi dudu varalicu da pripaziš da je vizita ne vidi. A što se tiće fena, ja dobila savjet da prva 2-3 dana nakon poroda ne perem kosu, samo da se tuširam jer je organizam iscrpljen pa je to jedan oblik napora, pa da mi ne pozli.
Kao što su cure već rekle, neće ti biti do feniranja a kad dođeš kući onda češ sebi podrediti kako ti paše


_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Torba za rodilište
23.1.2010 23:06:44   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Nika 24052006

Pa ne znam,najbolje da se raspitaš kod prijateljica ili kod nekoga tko je već bio u tom rodilištu,ako su tako strogi uvjeti.Ili ga jednostavno stavi u torbu,pa ako ga ne budeš smjela koristiti,nikom ništa.


ma sve smiješ kad nitko ne gleda...
ja imala izdajalicu i flašu i hvala Bogu na tome...imala i dudu samo kaj mala ni htela....imala sam sve...iako samja ležala zadnjih mjesec dana u bolnici još sam bila dobra...tri torbe sam samo vukla s rodilišta na babinje....user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Torba za rodilište
30.7.2010 12:01:12   
inesica
Gdje nosite tu torbu kad dodjete na porod? Tj. imate li jednu torbu za sobu, a jednu za rađaonu? Necu valjda nositi sve te stvari u radjaonu, to mi nije jasno...user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Torba za rodilište
30.7.2010 12:08:10   
ELISABETH
ja sam imala jednu za rađaonu i drugu za rodilište,kad sam rodila mm je samo zamijenio torbe


_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Torba za rodilište
30.7.2010 18:04:40   
ivana801
Ja sam imala samo jednu torbu, ali sad čitajući vaše postove si stvarno razmišljam da imam dvije. Jedan ruksak za rađaonu (sa vodom, fotićem, spavaćicom, ogrtačem, papučama, nekakvom krpicom za brisanje znoja i za sisanje vode jer se sjećam da pred kraj više nisam mogla piti a bila sam dehidrirana pa mi je muž davao maramicu mokru koju sam sisala). A u drugoj torbi ću imati sve ostalo. 

_____________________________

25.02.2008. LUCIJA - zovem je "klopotec" jer ne prestaje pričati
30.09.2010. LAURA - veeelika pospanka

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Torba za rodilište
5.8.2010 20:31:38   
mmgj
Pozdra drage moje ,
ja sam buduća mlada mama, koja ce dobiti prvu bebu u 1. mj. 2011.
mene zanima sto je to uložak za grudnjak i čemu služi.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Torba za rodilište
5.8.2010 20:35:03   
Domy
IZVORNA PORUKA: mmgj

Pozdra drage moje ,
ja sam buduća mlada mama, koja ce dobiti prvu bebu u 1. mj. 2011.
mene zanima sto je to uložak za grudnjak i čemu služi.

dobro nam došlauser posted image user posted image user posted image
uložak za grudnjak ja ga osobno nosam koristila ..ako se ne varam to je ako ti curka mlijeko pa se to stavi..ja mislim da nisam pogriješilauser posted image

(Odgovor članu mmgj)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Torba za rodilište
5.8.2010 20:37:34   
leilany
dobrodosla mmgj....

domy nisi pogrijesila ;to je fakat jastucic koji ti sprijecava da ti mlijeko curi po grudnjaku itd...meni je to puno pomoglo,jer mi je mlijeko teklo ko nijagarini slapovi...user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Domy)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Torba za rodilište
5.8.2010 22:57:35   
girlpower
da ja vas nesto pitam prije pet god kada sam zadnji put radjala u osijeku u radjaonu kad ides roditi smjela sam ponijeti samo sebe,da li se to promijenilo?sta sada smijes ponijeti?

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Torba za rodilište
9.9.2010 14:00:39   
luna82
pozz
ako neko ima letak koji se dili u zd bolnici na tečaju za trudnice, da podijeli onaj popis stvari šta ti treba u rađaoni, rodilištu i što ti treba za klinceta kad dođeš doma. ja svoj primjerak izgubila user posted image

fala

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Torba za rodilište
9.9.2010 14:09:12   
mlada mama
luna kada ti je termin??? Ako se nitko ne javi s tim letkom ja ću se malo podsjetit i popisati sve šta ti treba,čeg se sjetim

(Odgovor članu luna82)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Torba za rodilište
9.9.2010 15:09:40   
luna82
30.9.
Ako ti se da, hvala puno user posted image
Ma generalno, znam što treba...al kod miljun malih stvarčica, sigurno ću zaboravit nešto.


(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Torba za rodilište
9.9.2010 15:21:42   
mlada mama
OOOo pa to je brzoouser posted image user posted image meni je 9.12 onda ćeš mi lijepo moći reći iskustva iz prve ruke kad se vratiš.user posted image U svakom slučaju moraš prirediti 2 torbe tako sam i ja jednu za radjaonu,a drugu kad te stave u sobu ma da u sobi se smjelo imati samo ono sto ti stane u noćni ormarić ostalo ti donosi muž kada ti dodje u posjete ono šta ti pofali. poslije ću ti pisati što sam nosila sad ne mogu

(Odgovor članu luna82)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Torba za rodilište
9.9.2010 17:12:21   
domica
i mene zanima za osijek sta smijes ponjeti prije 4 god.nista al sada cu vodu to sigurno,makar lagali da je od muža on ide samnom


(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Torba za rodilište
11.9.2010 12:35:30   
luna82
Dobila sam popis sa jednog od prijašnjih tečaja. Pa kaže:

*RAĐAONICA

- spavačica
- papuče/klompe
- 2 paketa uložaka (vir/veo)
- mali ručnik
- vrečica za robu
- bočica obične vode (o,5 l)
- nešto slatko (al sad im je nova politika da nikakva hrana  ne smi u rađaonu)

*RODILIŠTE

- ručnik za tuširanje i za lice
- papuče
- 2 piđame (na kopčanje, top umjesto grudnjaka- ovo sam sigurna da nije bilo na mom popisu, zaštitnici za bradavice-a ni ovo)
- 4 paketa uložaka
- 2 paketa jednokratnih gaćica  (mrežaste)
- toaletni pribor ( kupka, šampon, gel, krema za lice)
- papirnati ručnici (na ovom novijem popisu stoji i plastična čaša)
- grickalice ( voće, jogurt, voda, multivitaminski sok HIP- dm /jako suptilno reklamiranje/)

*BEBA

- manji paket jednokratnih pelena
- vlažne maramice
(mislim da po pitanju bebe nisu dodavali ništa)

*IZLAZAK IZ RODILIŠTA

- jastuk ili košara za d bebu (autosjedalica)
- odjeća

*KUĆI

- krevetić
- stolić za prematanje (kadica u jenom) sa ormarićem za rublje
- posteljina (plahte gornja i donja + prekrivač)
- roba za bebu ( odjelca/košuljice ili bodiji X6, čarapice, kapice)- na novom popisu malo podrobnije napisano; ova stavka me, zapravo, najviše i zanima
- pelene (od flanela 20 kom., trokut pelene 5 kom, , za kednokratnu upotrebu)
- termometar (voda 37, soba 23 stupnjeva)
- kupka, ulje, krema za guzu, češalj, ručnici ili ogrtač za kupanje )
- sterilne gaze
- 60%/70% alkohol, flasteri, bočica fiziološke otopine, paracetamol (sirup) (na tečaju preporučili lupocet čepiće), čaj od kamilice


Ovaj novi popis je malo modificiran i opširniji,pa ako ko ima nek javi.falauser posted image

(Odgovor članu domica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Torba za rodilište
11.9.2010 16:06:02   
mlada mama
ma krasno,a ja još nisam uhvatila vremena napisat krečili smo!!!user posted image user posted image

(Odgovor članu luna82)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Torba za rodilište
11.9.2010 16:23:55   
mlada mama
IZVORNA PORUKA: luna82

Dobila sam popis sa jednog od prijašnjih tečaja. Pa kaže:

*RAĐAONICA

- spavačica -ponjela sam,ali su mi dali njihovu
- papuče/klompe
- 2 paketa uložaka (vir/veo) -1 dovoljan za radjaonu čim rodiš sele te u sobu tamo će ti trebat,a to češ mati u drugoj torbi
- mali ručnik
- vrečica za robu
- bočica obične vode (o,5 l)
- nešto slatko (al sad im je nova politika da nikakva hrana  ne smi u rađaonu) -nisam nosila, rodila u 10:35 i odmah dobila ručak tamo tako da nije bilo potrebno

*RODILIŠTE

- ručnik za tuširanje i za lice
- papuče
- 2 piđame (na kopčanje, top umjesto grudnjaka- ovo sam sigurna da nije bilo na mom popisu, zaštitnici za bradavice-a ni ovo)
Prva dva dana sam nosila spavačice zbog pregleda poslije pidzame,nosila sam grudnjake,a ne topove i čarapice (meni su uvijek noge hladne),spavačice i pidzame nek ti budu na kopčanje radi lakšeg dojenja.
- 4 paketa uložaka
- 2 paketa jednokratnih gaćica  (mrežaste)
- toaletni pribor ( kupka, šampon, gel, krema za lice) -Šampon nisam nosila jerne znam dali daju da pereš kosu ponjela sam spray za suho pranje kose
- papirnati ručnici (na ovom novijem popisu stoji i plastična čaša) ulošci za grudnjak
- grickalice ( voće, jogurt, voda, multivitaminski sok HIP- dm /jako suptilno reklamiranje/) -ponjela vic krekere i sok od borovnice  ostalo ti moze donjeti muž kad bude dolazio,ako budeš htjela. ne trpaj previše u torbu jer se smjelo samo uzet ono što ti stane u ormarić kad sam ja radjala
ovdje bih ja nadodala da si spremiš izdajalicu meni je bila neophodna (uvućene bradavice) . I ovaj put to će biti prvo što ću si prirediti
*BEBA

- manji paket jednokratnih pelena
- vlažne maramice
(mislim da po pitanju bebe nisu dodavali ništa)

*IZLAZAK IZ RODILIŠTA

- jastuk ili košara za d bebu (autosjedalica)
- odjeća

*KUĆI

- krevetić
- stolić za prematanje (kadica u jenom) sa ormarićem za rublje
- posteljina (plahte gornja i donja + prekrivač)
- roba za bebu ( odjelca/košuljice ili bodiji X6, čarapice, kapice)- na novom popisu malo podrobnije napisano; ova stavka me, zapravo, najviše i zanima
- pelene (od flanela 20 kom., trokut pelene 5 kom, , za kednokratnu upotrebu)
- termometar (voda 37, soba 23 stupnjeva)
- kupka, ulje, krema za guzu, češalj, ručnici ili ogrtač za kupanje )
- sterilne gaze
- 60%/70% alkohol, flasteri, bočica fiziološke otopine, paracetamol (sirup) (na tečaju preporučili lupocet čepiće), čaj od kamilice


Ovaj novi popis je malo modificiran i opširniji,pa ako ko ima nek javi.falauser posted image

  Moja beba je bila zimska beba i ova će takodjer biti, od robice ću pripremiti:
Pamućna odjelca, bodije dugih rukava, štramplice i čarapice,kapice .... Poslije se nadovežem,ako se još čega sjetim

(Odgovor članu luna82)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Torba za rodilište
11.9.2010 17:29:37   
luna82
bila san nedavno u obilazak rodilišta....oni ormarići su im komično maliuser posted image

...a u najgorem scenariju, ako mi još pta bude falit, znat ću user posted image


(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Torba za rodilište
11.9.2010 21:11:45   
inesica
Cim uhvatim vremena, revidirat cu listu na nacin kako je to meni stimalo...ormaric je mali, vriste ako imas par torbi i stalno te opominju...user posted image uglavnom, bilo je stvari koje sam nosila a nisu mi trebale...a i svima netko dolazi u posjete pa moze donijeti naknadno ako sto treba, ili odnijeti kuci...

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu luna82)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Torba za rodilište
23.9.2010 9:20:54   
jele2405
i ja sam jedna od mama koja slaže stvari za bolnicu, pročitala sam sve vaše savjete al mi nije jasno kako u ovu autosjedalicu stane djete u jastuku? da li ga stvarno stavljate u autosjedalicu ili držite u rukama do kuće? možda je pitanje glupo al dal je pametno to slatko malo krhko biće stavljat u polusjedeći položaj? pomozite mi, zbunjena sam!

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Torba za rodilište
23.9.2010 9:26:13   
ninolina
jele ako tvoja autosjedalica ima onaj nastavak-jastučić za novorođenče naravno da je preporučljivo djete voziti u as-u u autu...Djetetu neće biti ništa jer i u trbuhu je u tom položaju...Moji su bili u njoj normalno obućeni ali pokriveni dekicom

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu jele2405)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Torba za rodilište
23.9.2010 9:31:15   
luce5
moje dijete nije bilo u jastuku samo u toj autosjedalici,a mi smo još prije stavili u to udubljenje ručnika  da se sve poravna i preko toga dekicu pa je bilo ravno jer mi je bilo straašno da dijete tako upadne u to udubljenje.a u osječkoj bolnici je po starom,ništa u rađaonu,ja sam ostala u noći u bolnici,ali nisam bila odmah za porod,pa sam imala stvari sa sobom u sobi gdje sam čekala.i onda sam sve spakovala  i ostavila,pa mi je sestra donijela kad sam rodila.a vodu nisam smjela,samo su mi kvasili usta sa gazom kad sam tražila vodu.tako je bilo prije godinu dana.

(Odgovor članu jele2405)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!