|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:01:48   
sanjalica
IZVORNA PORUKA: komarac1

Što ste ponijele umjesto bivacina pošto ga nema više za kupit?


kod nas se ne mora nositi u bolnicu (koliko znam), a za doma mi prijateljica proslijedila - jer joj je friško ostalo, prašak Tyrosur.... to je umjesto bivcina - za pupčić....

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:04:09   
komarac1
Pa kao za rane poslije poroda, ako će šivat! Neko dezinfekcijsko sredstvouser posted image ! Znači za bebača treba ponijet kremice za guzu i vlažne maramice? To nemaju oni tamo?

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:04:22   
ket
octanisept....umjesto bivacina ,su nama rekli.....

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:05:29   
m600
IZVORNA PORUKA: ZVRK

komarac ja sam uzela putnu torbu jer uz robu za mene trebale su uz kozmetiku i ''pelene''za mene da stanu jer mi je muž rekao da on nezna koje treba kupiti i da si ih uzmem višeuser posted image


isto takouser posted image user posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:06:29   
boba125
meni su rekli na ranu nista-samo vodom prati
a na pupak octenisept

_____________________________




(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:06:58   
ket
IZVORNA PORUKA: komarac1

Pa kao za rane poslije poroda, ako će šivat! Neko dezinfekcijsko sredstvouser posted image ! Znači za bebača treba ponijet kremice za guzu i vlažne maramice? To nemaju oni tamo?

kod nas se nose pelene,kremica i vlažne maramice....
a za ranu navodno je najbolje samo vodom ispirati ,tako su nama rekli...a ako se upali onda octanisept...ili što ti već kažu setre tamo na odjelu pa ti muž donese

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:08:24   
komarac1
IZVORNA PORUKA: ket

octanisept....umjesto bivacina ,su nama rekli.....


To mi je nudila u ljekarni, al je rekla da bolje prvo pitam nekog tko je nedavno bio, dal mu je to milo ok! I jel si koristila?

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:09:40   
boba125
ja sam bila spakovala putnu torbu,svega stavila unutra,po popisu na rruser posted image
stvarno se svega naslo unutra,a meni je na kraju trebala samo moja kozmetika i koristila sam svoje rucnike,ostalo sam dobila sve u bolnici
i vise nego je potrebnouser posted image

_____________________________




(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:10:31   
CallamityJane
ja sam koristila octenisept i fissan i odlicno je oboje, mada za malu bebu je bolje koristiti fissan, nama se pokazao kao odlicna stvar user posted image

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:10:51   
ket
za ranu mi nije trebao,svega sam par puta kod kuće našpricala kad mi je malo vlažila rana jer je bila dosta velikauser posted image ....a onda sam ga koristila za pupak Darissu.......

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:12:25   
komarac1
A onda najbolje da uzmem sve pa kaj će trebat imam a kaj ne vratim!

(Odgovor članu boba125)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:15:59   
sanjalica
sad ja ne razumijem .... o kakvoj rani pričate ????..... prvi put sam rezana i šivana dolje.... normalno sam se samo prala, končići su sami ispali..... a poslije carskog .... pa isto nisam ništa nanosila na to.... kad sam skinula zavoj još sam dosta dugo prala isključivo čistom vodom...

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:22:13   
komarac1
IZVORNA PORUKA: sanjalica

sad ja ne razumijem .... o kakvoj rani pričate ????..... prvi put sam rezana i šivana dolje.... normalno sam se samo prala, končići su sami ispali..... a poslije carskog .... pa isto nisam ništa nanosila na to.... kad sam skinula zavoj još sam dosta dugo prala isključivo čistom vodom...

Ne govorim iz iskustva već što su mi rekli! Znači da uzmem neko dezinfekcisko sredstvo ako će me rezat i šivat - što vjerovatno hoće jer mi je to prvo dijete da puno brže prođe ako nešto špricaš! i nakon velike nužde isto pošpricat za dezinfekciju! da puno manje boli i brže prođe! E sad kao što rekoh ne govorim iz iskustva!

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:24:57   
boba125
meni su rekli,ponavljam,nista osim ciste vode na ranu

_____________________________




(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:27:03   
sanjalica
s onom ranom "dolje" nisam svakako imala nikakvih poteškoća.... a s ona od carskog me boljela i mislim da bi boljela i da sam ju špricala....
ne znam.... stvarno... ne mislim ni ovaj puta ništa koristiti, al ako ti misliš da će ti trebati ... pripremi si nešto od onoga što cure savjetuju....

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:27:27   
ket
IZVORNA PORUKA: komarac1

IZVORNA PORUKA: sanjalica

sad ja ne razumijem .... o kakvoj rani pričate ????..... prvi put sam rezana i šivana dolje.... normalno sam se samo prala, končići su sami ispali..... a poslije carskog .... pa isto nisam ništa nanosila na to.... kad sam skinula zavoj još sam dosta dugo prala isključivo čistom vodom...

Ne govorim iz iskustva već što su mi rekli! Znači da uzmem neko dezinfekcisko sredstvo ako će me rezat i šivat - što vjerovatno hoće jer mi je to prvo dijete da puno brže prođe ako nešto špricaš! i nakon velike nužde isto pošpricat za dezinfekciju! da puno manje boli i brže prođe! E sad kao što rekoh ne govorim iz iskustva!


uzmi ti pa ako ti trba dobro ako ne kući nosišuser posted image cure u sobi su trebale jer je bilo vruće i trebalo je sušiti ranu....a i voda naravno to su nam rekli

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:27:40   
minnie
IZVORNA PORUKA: boba125

meni su rekli na ranu nista-samo vodom prati


u bolnici su mi rekli istu stvar. održavati higijenu i rana sama zaraste

(Odgovor članu boba125)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
8.12.2009 21:36:52   
komarac1
Ma budem kupila pa ću vidjet kaj će reć ovi u bolnici! Recimo na trudničkom tečaju patronažna je rekla da na pupak slučajno ništa ne stavljamo samo sterilnu gazu. Dok je frendici njezina patronažna rekla da stavlja...... Ja ću kupit pa ćemo vidjet

(Odgovor članu minnie)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
9.12.2009 11:55:36   
zozo1
Cure,
Uz sve to što ste nabrojile najvažnije su tablete protiv bolova. Nakon prvog poroda dolje sam rezana, inače rodila u Zaboku ( bolnica Bračak), odmah sam dobila injekciju protiv bolova i to "prek veze". Sve ostale dane u bolnici trošile smo svoje tablete protiv bolova jer ih bolnica nije davala ( Lupocet, Caffetin - jest da nisu previše pomagale jer su ipak to malo slabije tablete ). Ja nisam znala da trebam ponijeti svoje tablete tako da sam cijelu noć i pola drugog dana biila u takvim bolovima dok mi nije došao muž u posjetu, a rodilje su svoje tablete skrivale i čuvale ko suho zlato. Tak da ne znam kakvi su današnji uvijeti u bolnicama, ali za svaki slučaj uzmite si nešto. Ovaj puta prvo njih stavljam u torbu user posted image .

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
9.12.2009 12:18:03   
lueman
sva tri puta u torbi imala sprej za rane(prva dva puta je to bio bivacyn)a treći se ne sjećamuser posted image uz normalnu higijenu i nakon tuširanja obavezno špricanje (doljnje )rane nikakvih bolova ni komplikacija.s tim da sam 2 puta bila rezana, a treći samo mrvicu pukla

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
16.2.2010 20:58:48   
adryosijek
ja sam sve spakirala user posted image 32 mi je tjedan bolje da je spremno prije nego za vrijeme trudova da trcim i panicarim po kuci 

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
16.2.2010 20:59:57   
novamama
ja planiram spremiti torbu kad uđem u 9. mjesec trudnoće....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
18.2.2010 12:12:15   
MKata
Mislim da je i moja spakirana. Još par sitnica (neke krekere i vodu i ako se ičega još sjetim da bi mi eventualno tebalo) i mogu ići user posted image

Nekak jedva čekam, a opet mi se ponekad čini da ću uvijek biti trudna...hihihi

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
18.2.2010 12:39:19   
Mishek
IZVORNA PORUKA: MKata


Nekak jedva čekam, a opet mi se ponekad čini da ću uvijek biti trudna...hihihi



joj, znam kako ti je! user posted image

moja je spakirana od početka godine jer je mm navaljivao da ju spakiram, tak da ne bi on slučajno morao nešto kupovati il slično. user posted image
U Vinogradskoj davaju tablete protiv bolova, u Petrovoj daju Knavon npr.


_____________________________

Moje dijete = moja sreća

(Odgovor članu MKata)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: kada spakovati torbu za rodilište?
21.2.2010 10:51:00   
Ladina mama
Torbu nije naodmet spakirati i mjesec - dva prije termina, bar sam ja tak svoju, a na kontrolu 2 tj prije poroda išla s torbom - nikad se ne zna. Vratila se doma, muž unio torbu u kući i meni pukao vodenjak, uzeli torbi i u bolnicu. =) =)

_____________________________

Mama je prijatelj kojeg nikad ne prerasteš!

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!