|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
25.3.2009 21:03:01   
Ivy
meni su u prvoj trudnoći oko 26 tjedna otkrili šećer(trudnički-ogtt test) 8.4,išla sam na dijetu ali nisam znala točno kako pa mi je u slijedeća  tri tjedna skočio na 11,što je granica za inzulin,kad su me poslali u bolnicu tamo su me naučili kako se provodi dijabetičarska dijeta i pomoću te dijete držala sam šećer do 6,što je super.Domi se rodio velik 4.100kg ali to nije bilo od šećera,nego to što smo svi veliki.bit dijete je ukratko da treba jesti barem 6 malih obroka na dan i izbjegavati jednostavne šećere(šećer,čokolada,slatko..)svaki obrok koji si inače jela lomiš na dva dijela tako da se ne prejedeš,jer nije opasan rast šećera koliko pad poslčije obroka.ako netko ima koje pitanje,drage volje ću mu odgovoriti.

_____________________________

DOMINIK 14.04.05
čekajući 19.07.09

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
25.3.2009 21:07:21   
ROZI
Ja sam vadila ujutro rano krv ali smam prije toga pojela sendvič,šećer mi je bio 7.3 pa sam se uplašila.
Drugo jutro sam išla kod susjede da mi izmjeri i imala sam 5.4 poslije doručka,možda sam se bila i iznervirala dok sam čekala pa mi je skočio!user posted image

_____________________________

Dragi moji anđeli!

(Odgovor članu Ivy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
2.10.2009 10:26:15   
Sagem
Pa da ne otvaramo novu temu... Jučer sam bila na kontroli i radila OGTT. Vadila na tašte šećer i bio je 4,7 a nakon 120 min je bio 8,1 i dr je napisao u nalazu da je to trudnički šećer, ali mi je samo rekao da se malo pripazim. Vidim da je i on ostao paf, jer prije mj dana OGTT je bio sasvim u redu i sada pred porod je povišen. Bebi je veći za cca dva tjedna, ali je sve u redu sa njim. Čak se i plodna voda vratila u normalu. user posted image
Eh, ne može kod mene biti baš sve u redu... user posted image  


(Odgovor članu ROZI)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
28.10.2009 21:42:41   
buba_anna
uh..vidim da se vec dugo nitko nije javljao na ovu temu ali zato evo mene...prva trudnoca i ko za vraga,moram na provjeru secera..trudna sam 27 tjedana i dobila sam 15kg...(znam,puno user posted image  )..ima li opasnosti za bebu i mene zbog toga..?kada mi je gin. rekla da moram na tu provjeru nije djelovala ni najmanje zabrinuto ili kao da je rijec o nekakvoj opasnosti,ali me mozda cak zbog toga i strah..ne zelim u bolnicu...doma mi je sasvim u redu :)

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
28.10.2009 21:46:38   
pincirotvajler
i ja se bojim tog dijabetesa gestacijskog, dr mi rekla da u cjeloj trudnoći nesmijem dobit više od 15kg, radi tlaka i šećera, jer i inače imam viška kg
al baš o tome dijabetesu neznam prevećuser posted image


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu buba_anna)
Neposredna veza do poruke: 30
   [Obrisani korisnik]
28.10.2009 22:04:15   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu pincirotvajler)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
28.10.2009 22:08:56   
pincirotvajler
da, imaš pravo, i ja moram jesti svaka 2, 3h

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
29.10.2009 12:42:03   
MaTana
IZVORNA PORUKA: buba_anna

uh..vidim da se vec dugo nitko nije javljao na ovu temu ali zato evo mene...prva trudnoca i ko za vraga,moram na provjeru secera..trudna sam 27 tjedana i dobila sam 15kg...(znam,puno user posted image  )..ima li opasnosti za bebu i mene zbog toga..?kada mi je gin. rekla da moram na tu provjeru nije djelovala ni najmanje zabrinuto ili kao da je rijec o nekakvoj opasnosti,ali me mozda cak zbog toga i strah..ne zelim u bolnicu...doma mi je sasvim u redu :)


Dobijanje puno kila u trudnoći nije zdravo ni za tebe ni za dijete, pogotovo ne za dijete jer postoji mnogo opasnosti koje skrivaju trudnicki secer i pogotovo tlak, koji cesto dolazi kao posljedica viska kilograma (ali nije pravilo). Porazgovaraj sa svojom doktoricom, pitaj je sve sto te zanima...
Nezelim da se prepadnes, ali pripazi na prehranu...
Znam samo da sam vidjela dosta zena koje su bile u bolnici zbog povisenog tlaka u trudnoci i sve su bile jako zabrinute za svoje i bebino zdravlje... U pravilu su morale na carski zbog tlaka...


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu buba_anna)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
1.11.2009 16:56:38   
buba_anna
IZVORNA PORUKA: MaTana

IZVORNA PORUKA: buba_anna

uh..vidim da se vec dugo nitko nije javljao na ovu temu ali zato evo mene...prva trudnoca i ko za vraga,moram na provjeru secera..trudna sam 27 tjedana i dobila sam 15kg...(znam,puno user posted image  )..ima li opasnosti za bebu i mene zbog toga..?kada mi je gin. rekla da moram na tu provjeru nije djelovala ni najmanje zabrinuto ili kao da je rijec o nekakvoj opasnosti,ali me mozda cak zbog toga i strah..ne zelim u bolnicu...doma mi je sasvim u redu :)


Dobijanje puno kila u trudnoći nije zdravo ni za tebe ni za dijete, pogotovo ne za dijete jer postoji mnogo opasnosti koje skrivaju trudnicki secer i pogotovo tlak, koji cesto dolazi kao posljedica viska kilograma (ali nije pravilo). Porazgovaraj sa svojom doktoricom, pitaj je sve sto te zanima...
Nezelim da se prepadnes, ali pripazi na prehranu...
Znam samo da sam vidjela dosta zena koje su bile u bolnici zbog povisenog tlaka u trudnoci i sve su bile jako zabrinute za svoje i bebino zdravlje... U pravilu su morale na carski zbog tlaka...




hm,stwar je u tome da je za sada swe u redu...kada sam zatrudnila sam bila premrsawa,imala sam samo 46kg na wisinu od 166cm...tako da mi je nekako bilo logicno da cu dobiti kile jer se pobogu to dijete ne bi imalo u cemu razwiti...ja zaprawo tek sada izgledam normalno i imam samo trbuh...ne osjecam se lose i ultrazwuci kazu da mi je i malisan saswim u redu...sada cekam nalaze za powiseni secer i nekako mi se cini da nesto nije u redu da bi me zwali iz laboratorija a ne bi me pustili da se i dalje dovodim u opasnost...tlak mi je 120/60-70 sto ja smatram jako dobrim tlakom pogotowo u trudnoci,ali spremna sam na promjene prehrane ako to bude bilo potrebno samo da moj malisan bude prawi momak.. :)) a na pregledima doktorica nije do sada imala nikakwih prituzbi sto smatram njenim odgoworom na to je li swe u redu...da nije,narawno da bi me zena  na to upozorila,ipak,to joj je posao..:!

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
7.11.2009 13:41:58   
buba_anna
i ewo cisto obawijest...secer mi je super.. :)) a ja bila zabrinuta.. :) <3

(Odgovor članu buba_anna)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
12.11.2009 2:09:53   
Bubi1986
ja sam u pon prvi put išla na ogtt, nakon prvog vađenja mi je bio 4,2 a nakon glukoze i pauze od 2 sata je bio 4,0 tlak mi je 120/70,sad čekam uzv da vidim kak jeuser posted image

(Odgovor članu buba_anna)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
12.11.2009 18:14:13   
pincirotvajler
evo ja danas bila, bila mi je muka od onog silnog šećera, neznam jel to normalno user posted image , vadili krv prije, i dvaput poslije kak sam popila.  nalazi idući tj..

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Bubi1986)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
12.11.2009 18:17:50   
evanda
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

evo ja danas bila, bila mi je muka od onog silnog šećera, neznam jel to normalno user posted image , vadili krv prije, i dvaput poslije kak sam popila.  nalazi idući tj..

Pa da, normalno je da ti je muka od toliko šećera....ne se sekirati unaprijed...pozzzzz

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
12.11.2009 18:20:41   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: evanda

IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

evo ja danas bila, bila mi je muka od onog silnog šećera, neznam jel to normalno user posted image , vadili krv prije, i dvaput poslije kak sam popila.  nalazi idući tj..

Pa da, normalno je da ti je muka od toliko šećera....ne se sekirati unaprijed...pozzzzz




user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
24.11.2009 16:06:28   
sufi
da se pridružim ovoj temi...prošli tjedan sam završila u bolnici (trudovi u 26. tjednu),al izvukla sam se....bar za sad! uglavnom, rekli su mi da imam višak plodne vode i sad kad sam išla na kontrolu ogtt, nalaz kaže da je ovaj zadnji šećer 8,0. sad čekam idući tjedan da idem kod svog doktora,ali da me strah, strah me je...pogotovo toga što ne znam šta taj višak plodne vode zapravo predstavlja i šta se eventualno još može desiti! za ovaj povećani šećer predpostavljam da će me stavit na neku dijetu...
na netu sam našla da višak plodne vode ili polihidramnij uzrokuje trudnički dijabetes.
dosad mi je sve bilo ok isad stvarno ne znam odkud sad to!?

(Odgovor članu buba_anna)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
22.12.2009 12:01:55   
Svrco2008
Pozdrav svima,

Evo kasno se uključujem u temu, ali imam gestacijski dijabetes od 21 tjedna.Sada sam 32+1 i redovno kontroliram šećer i držim dijetu tako da to nije tako strašno. sveukupno sam dobila 7 kg jer po preporuci dijabetologa mora se kontrolirati kilaža. Prije 3 tjedna su mi rekli da imam viška plodne vode, što je jedna od posljedica g.dijabetesa i sada sam na intezivnim kontrolama svakih par dana zbog opasnosti od prijevremenog poroda. AFI mi je prošli tjedan bio 22, što je gornja granica, ali ne za porod. Kolika ti je bila količina plodne vode?

Pozdrav,

_____________________________

MARINO 19.12.2008.
MATO 8.2.2010

(Odgovor članu sufi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
22.12.2009 12:06:25   
Bebys
cure draga ja sam imala visoki secer u trodnoci ali je proso sam tak da vam nisam od pomoci...

(Odgovor članu Svrco2008)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
4.2.2010 14:03:38   
trudnica29
bok...
malo sam u dilemi...nemam inace problema sa gukom,do sada uvijek normalan...trudna sam 4 mjeseca..
prije par dana sam ga izmjerila bio mi je 8.7 ali u popodnevnim satima..nakon kaj sam se najela svega pomalo..
na zadnjem uzv dijete sve ok...normalno se razvija...
malo me strah...

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
6.2.2010 21:17:55   
Svrco2008
Bok,
Bitno ti je samo kada mjeriš šećer da je to dva sata nakon obroka i tada treba biti ispod 7 jer se kroz to vrijeme mora razgraditi ukoliko sve funkcionira kako treba:) inače najviši je otprilike sat vremena nakon jela.

Evo da se i  ja javim, zbog viška plodne vode i dijabetesa sam u 34 tjednu dobila trudove i ležala u bolnici na preparu do 37 tjedna. Na kraju sve bilo ok.
U ponedjeljak punim 39 tjedana i ujutro će me carskim rezom poroditi.
Puno pozdrava svim curama, a javim se kada dođem malo k sebi ili kući:)

P.S. Braco ipak dolazi 8.2.user posted image

_____________________________

MARINO 19.12.2008.
MATO 8.2.2010

(Odgovor članu trudnica29)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
6.2.2010 21:19:18   
leilany
IZVORNA PORUKA: Svrco2008

Bok,
Bitno ti je samo kada mjeriš šećer da je to dva sata nakon obroka i tada treba biti ispod 7 jer se kroz to vrijeme mora razgraditi ukoliko sve funkcionira kako treba:) inače najviši je otprilike sat vremena nakon jela.

Evo da se i  ja javim, zbog viška plodne vode i dijabetesa sam u 34 tjednu dobila trudove i ležala u bolnici na preparu do 37 tjedna. Na kraju sve bilo ok.
U ponedjeljak punim 39 tjedana i ujutro će me carskim rezom poroditi.
Puno pozdrava svim curama, a javim se kada dođem malo k sebi ili kući:)

P.S. Braco ipak dolazi 8.2.user posted image


svrco2008 sretno ti....i da si sto prije doma sa svojom user posted image
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Svrco2008)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
6.2.2010 21:21:53   
Svrco2008
Hvala punouser posted image

_____________________________

MARINO 19.12.2008.
MATO 8.2.2010

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
6.2.2010 21:29:50   
Bubu
Bitno ti je samo kada mjeriš šećer da je to dva sata nakon obroka i tada treba biti ispod 7 jer se kroz to vrijeme mora razgraditi ukoliko sve funkcionira kako treba:) inače najviši je otprilike sat vremena nakon jela.


I ja sam ga imala i stalno morala mjerit...Meni je sat vremena nakon jela bio oko 7,5 i to nije bilo dobro. Nisam bila za inzulin ali sam morala biti na dijabetičkoj dijeti i stalno kontrolirati šećer. Moram priznati da ga nisam baš shvatila ozbiljno i da sam često zabušavala...Na kraju sam radi dijabetesa prenijela i inducirali su mi porod, no nisam se otvarala i završilo carskim. Kasnije sam saznala da dijabetes u trudnoći oslabljuje signal kojeg maternica šalje za početak poroda, tako da rijetko dolazi do "spontanog" rađanja. Eto...poslije sam lupala glavom u zid što nisam tu dijetu ozbiljnije shvaćala.user posted image

(Odgovor članu Svrco2008)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
7.2.2010 23:03:10   
medomedena
bubu hvala puno na tekstu, ja sam na dijeti ali nisam je se baš strogo pridržaval ali nakon tvoga teksta to ću svakako dovesti u red , tnx

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
8.2.2010 11:22:35   
Bubu
Ne mora biti da će tebi biti tako...al ja sam se,eto, zauser posted image ala... user posted image
Samo ti to shvati ozbiljno, al nemoj se opterećivati, i sve će biti ok!user posted image

(Odgovor članu medomedena)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Trudnički dijabetes - kontrola
10.10.2014 7:22:44   
Miisa

[/quote]


hm,stwar je u tome da je za sada swe u redu...kada sam zatrudnila sam bila premrsawa,imala sam samo 46kg na wisinu od 166cm...tako da mi je nekako bilo logicno da cu dobiti kile jer se pobogu to dijete ne bi imalo u cemu razwiti...
[/quote]

Buba anna, samo bih ovo napisala, da sam ja u prvoj trudnoći dobila 23 kg do! 38. tjedna, dakle dobila bih i više da sam možda i prenijela kao puno drugih žena, i strah me pomislit na to user posted image

a isto nisam imala dijabetes, nego sam počela trudnoću s 48 kg i isto mislim da je jednostavno bilo premalo. Jela sam umjereno, nikad bijeli šećer i brašno, tako da mi je uvijek ostala enigma ta trudnoća. E sad, nakon trudnoće sam otkrila probleme sa štitnjačom, moj endokrinolog tvrdi da su kile bile od neliječene štitne. Eto samo sam htjela podijelit svoje iskustvo.

(Odgovor članu buba_anna)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!