|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobivanje na težini
2.9.2010 9:40:11   
Točkica28
34 tj +17kg

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu ivana801)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Dobivanje na težini
2.9.2010 11:52:43   
inesica
Sada ovo zadnje vaganje (termin je sad u nedjelju), veli da sam na + 13 kg. Pa dobro je.

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Dobivanje na težini
2.9.2010 14:06:19   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: ZVRK

ja sam 17tjedan i +3.5kg,a možda i 4kg

23 tjedan + 7kg

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Dobivanje na težini
2.9.2010 14:23:00   
Bablica
31 tj +7,5 kg za sad se dobro držim, ali sad znam gdje ima finih kolača! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Dobivanje na težini
8.12.2010 15:29:58   
Ovnica78
Pozdrav, cure, ako vas ima još na ovoj temi... Ja sam nova na ovom forumu, trudna sam 25 tjedana i dosad sam dobila 7 kg u odnosu na težinu prije trudnoće. Zasad je to ok, ali ima još puna 3 mjeseca do kraja, u kojima se kile još lakše "lijepe" pa me to već pomalo straši...Ne bih smjela nikako dobiti više od 12 kg ukupno (zatrudnila sam s viškom kila)!user posted image
Premalo se krećem, to znam, ali u prvoj trudnoći sam stalno bila u pokretu pa sam isto nakupila 20-ak kilauser posted image

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Dobivanje na težini
8.12.2010 18:44:19   
bubaMaja
Ovnice, meni se čini prema svm ovim postovima da je svaka trudnoća posebna i individualna pa tako i kile koje se lijepe. iako sam primijetila da pišu puuuno više one koje nisu dobile puno kila nego one druge, svejedno nas ima svakakvih. ja sam sada 32tj i dobila sam sve skupa 25 kila. inače sam jako disciplinirana i imam muža dijabetičara pa kuhamo jako laganu nemasnu i zdravu hranu. slatko jedem rijetko, ali kile su sve svejedno nalijepile i to čak deset u prva 2 mjeseca!! nisam više znala što bih učinila pa sam se raspitivala po cijelom ženskom rodu. na kraju je ispalo da su mi svi bili tako buce u trudnoći (svi dobili od 20 - 30kg) a nitko nije niti debeli niti su mu ostale kile nakon trudnoće... čini se kako je u mojoj obitelji taj razlog..

inače, ja sam prestala jest poslije 6 sati (eventualno jogurtić lagani ili dvopekić nakon toga) i tako sam malo zaustavila očajni rast od 5 kila mjesečno..

trebaš se što više kretati - to je ključ po meni (ja sam prestala s treninzima kad sa ostala trudna - borilačke vještine i trudnoća ne idu zajedno) i takav zastoj mi je mislim blokirao cijeli organizam...

na kraju je najbitnije imaš li volje za kasnije skinut te kile i koliko ćeš skakati sa svojom bebicom, a ne koliko imaš kila sad ))))))))))))))) user posted image

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Ovnica78)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Dobivanje na težini
8.12.2010 18:54:50   
berny
buba Maja, sve si lijepo napisala.user posted image i ja sam primjetila da se češće javljaju cure s manje kila. sve je individualno. trudnice koje znam su takoder dobile 20tak kila. nekima je ostalo manje, nekima više.
sad sam 39+2 i na zadnjem pregledu (jučer) 20kg u plusu. zadnje tjedne dobijem po kilu. kako i ne bi kad se moje kretanje svodi na muvanje po kući i kuhanje ručka.
prije trudnoće sam redovito vježbala jogu i nekoliko mjeseci u trudnoći ali puno laganije. fali mi joga i jedva čekam povratak.
ovnice, samo mirno. sve je to ok. bitno da šećer dobar. kile... posilje.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Dobivanje na težini
10.12.2010 23:22:08   
Kristinka
ma cure drage, bitno je samo da su naše bebe zdrave, da dobiju ono što njima treba. naravno, ne mislim da žene pod izgovorom trudnoće trebaju samo trpati u sebe (meni su rekli:sad si trudna, sad smiješ jesti, kao da mi je netko branio zadnjih 26 godina:)). tako da, ponosno trbuhe van, poslije poroda više šetnje i sve ćemo biti one stare(a možda i bolje)user posted image

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Dobivanje na težini
10.12.2010 23:51:06   
ELENA35
ja sam sa vedranom dobila 6 kila,ona je rođena u 34.tjednu,pa zato toliko malo...sa Ivanom sam dobila 18 kila,on je rođen 3 tjedna prije..bilo bi i više kilograma...a sa duplićima sam dobila 10 kila..nisam mogla jesti ni piti od žgaravica koje su me mučile od prvog dana..Sve je to individualno..moja susjeda je sa svojim blizankama dobila skoro 35 kila,vjerovale ili ne..i sada nakon 6 godina njezina kilaža je oko stotke...

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu Kristinka)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Dobivanje na težini
11.12.2010 5:43:05   
drugasrecica
ma to zabrinjavanje oko kilaže je stvarno nepotrebno, osim toga ne može se uspoređivat žena koja je visoka npr. 178 cm i ima oko 60-ak kila sa ženom koja je visoka 165 i ima početnu kilažu isto 60-ak kila. Osim toga netko je više sklon zadržavanju tekućine a netko manje. Istina, najbitnije je da je šećer dobar, tlak, da beba uredno dobiva na kilaži i napreduje, i naravno da mama jede manje više ok hranu (ko može čokoladi odolit user posted image ) i to je to. Na kraju vidim često da žene koje su u trudnoći dobile onih preporučenih od 9 do 13 kila, imaju problema s kilažom nakon poroda, a one koje su dobile i više od 20 sve izgube, i još padnu ispod one početne... ma to je sve tako inidvidualno i zato drage mame ne zabrinjavajte se, uživajte user posted image

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Dobivanje na težini
5.9.2011 13:06:33   
malafizičarka
prošli tjedan na pregledu (32+2) dobila 13 kg do sada, nadam se da neću još puno dobiti do kraja user posted image

_____________________________

10.10.2011. Jakov

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Dobivanje na težini
5.9.2011 13:18:54   
ribica1
25+1 tj.  +4 kg!

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu malafizičarka)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Dobivanje na težini
5.9.2011 13:42:30   
Ninaa
 U prvoj trudnoći sam dobila 14 kg i od toga mi je ostalo viška pet, sad u ovoj sam negdje s 12 tjedana imala +1, vidjet ćemo kak će do kraja s obzirom da su duplići u pitanju

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Dobivanje na težini
10.9.2011 10:52:45   
margaretica
Pozdrav svima, jedno pitanje, trudna sam točno 23 tjedna i do sada sam dobila 2,5 kilograma. Doktorica nije komentirala moju kilažu, na pregledu sam bila na 22 tjedna i doktorica je rekla da je beba točno tolika kolika bi i trebala biti za 22 tjedna, niti prevelika niti premala. Zanima me, budući sam vidjela da bi prirast do 23 ili 24 tjedna trebao biti oko 7 kilograma, da li je ovo malo dobivanje na težini normalno, odnosno, bojim se da ne bi premala težina ne bi naškodila bebi. Kakva su vaša iskustva? Je li netko imao ovakav slučaj?

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Dobivanje na težini
10.9.2011 18:43:56   
malafizičarka
ako je sve u redu s bebom, nemoj brinuti o svojoj kilaži, neke žene u trudnoći dobiju više a neke manje kila, nema neke tablice koliko bi morala dobiti, samo ima da je nekih 12-16 kg normalno za dobiti i objašnjeno je koliko od toga otpada na što... ( plodna voda, maternica, beba, dojke, masno tkivo itd.)

_____________________________

10.10.2011. Jakov

(Odgovor članu margaretica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Dobivanje na težini
11.9.2011 20:28:23   
margaretica
Hvala na odgovoru, i ja mislim da bi mi doktorica rekla nešto da misli da nije u redu, ali eto, bez veze si sama nalazim razlog za brigu a sve je u najboljem redu (a malo me plaše i mama i svekrva). Trudim se da jedem zdravo, jedem svaka dva - tri sata koliko me pita, trudim se da jedem voće, povrće, meso, žitarice (ribu ne volim) i mliječne proizvode, a s trudnoćom je sve uredno, ljeto je pa sam aktivna i vjerojatno je to razlog što se do sada kile nisu ljepile. Bez obzira na to, opet mi je drago čuti i od drugih da misle da je sve u redu, nekako najmanje vjerujem sebi (a trebala bi najviše). Za desetak dana ću vidjeti nalaze krvi pa ću se onda znati orijentirati jesam li na dobrom putu što se prehrane tiče ili griješim. Hvala, pozdrav.  

(Odgovor članu malafizičarka)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 8:37:08   
minis
Pozdrav trudnice...
malo me muće kile, pa trebam savijet... naime na zadnjem pregledu 27.10 sam bila u 20. tjednu trudnoće i do tada sam dobila 1 kilu od početka trudnoće. Sada sam 24 tjedna imam pregled za dva dana, i jutros stanem na vagu kad ono dobila sam u tih 4 tjedna 2,5 kg...dali je to previše tako odjednom... nisam ništa mjenjala u prehrani, naime inaće sam na dijeti sa smanjenim unosom soli zbog povišenog tlaka. U međuvremenu sam imala ultrazvuk i sve je u najboljem redu sa bebicom .... malo se brinem zbog tih kila.... user posted image

(Odgovor članu margaretica)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 8:39:02   
troubled
nije ti to previše....onaj 1kg je bilo premalo...
prosjek je 2kg mjesečno....ako je sad malo više, s obzirom da je prije bilo premalo....to ti je sad taman user posted image
i ja sam morala paziti zbog tlaka...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu minis)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 8:56:01   
mariola
Čitam i ne vjerujem u ove +1, +2... ja sam 26 tjedana i +10user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 9:07:45   
mare00
Ja sam dobila 22kg a izgubila 26kg, tako da mislim da se netreba previse zamarati s kilama, sve to vise manje ode poslije poroda...bit ce tu druga beba, sin, kad pocnes letati za oboma nista ti nece ostati kila. user posted image user posted image
Meni bi najbitnije bilo da je s bebom sve ok, i iskreno mi se nesvidja kad cujem da je netko dobio u cijeloj trudnoci 5-6kg, to mi je strasno  po nekad mame misle vise na svoj izgled nego zdravlje djeteta...moras papatiuser posted image user posted image

Ja sam volila sve isprobti, sve okuse, evo neznam ima li to kakve veze s bebom ali ona danas sve voli i jos nista nismo probali da joj se nesvidjauser posted image

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 9:31:41   
malltaa
Joooj kak sam sretna sto pisete o tome user posted image
Ja sam 36.tjedan i dobila sam cca 16 kg, nisam se prosli tjedan vagala pa nisam sigurna, vjerojatno je i mrvicu vise, kak koja vaga pokaze...
Ja se cijelo vrijeme mislim o tome... Prvo su mi rekli ne dobit vise od 12/13 kg u trudnoci...
Mos si mislit... Ja sam stvarno disciplinirana sto se tice hrane, ni sad ne mogu jesti gomile svega i svacega, sve umjereno i najvise voca i povrca (nije da se trudim extra oko toga nego mi je oduvijek to najvise pasalo), a kilice se slazu cca 3 mjesecno koliko god i stma god jela, jednostavno nema tu neke kontrole, valjda se i kapljice vode zadrzavaju...
Ja sam ostala trudna jako mrsava tak da si ja mislim da moj organizam tulumari sad jer je konacno dobio priliku skupit si toliko potrebne i zeljene kilograme
user posted image
Godinama sam pokusavala udebljati se i nikako i nista i onda sad jednostavno ide samo od sebe, nema pravila, nema kontroliranja prirasta kg bar kod mene, i onda sam odlucila pustit pa nek bude i 20, mada sam mami uvjek govorila: Nema sanse da dobijem 20 kg ko ti, ja cu pazit user posted image

Uzivajte, gladite si trbuscice dok ih imate tak lijepe velike i okrugle, i ja cu svoj user posted image

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 11:34:51   
minis
user posted image Cure hvala Vam puno..... toliko iskustva me smirilo i ne brinem se više...
Tako je kod mene bilo i u prvoj trudnoći prije 5 god., u prvih 6 mjeseci sam dobila samo 4 kg, uz to što sam sve normalno jela i nisam bila na posebnoj prehrani kao sada, i onda u sljedeća 2,5 mjeseca dobila sam 12 kg.... ali pošto sam zadnjih 3 tjedna provela u bolnici zbog variranje tlaka, tu sam izgubila 5 kg, jer je hrana bila kakva je bila...tako da sam poslje poroda izgubila brzo još taj višak što je ostao....
Puno hvala....
Jako mi se sviđa ova web stranica i mislim da ću se sve više družiti s Vama....

user posted image

(Odgovor članu malltaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 14:50:04   
marinazg
pozdrav
evo kao i mariola ja sam 26 tjedana user posted image ali dobila sam 12 kila...
nemam nikakvih problema, jedem sve kaj mi se jede, kicma me jako boli pogotovo navecer i dobila sam strije jedino na cicama. al najbitnije je da je s mojom user posted image sve ok


_____________________________

ribicu smo ocekivali 23.02.2012 i ribica nam je dosla 23.02 u 23.14 :)

(Odgovor članu minis)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 19:21:19   
renataa
pozdrav trudnice :) evo ja sam dobila 16kg u trudnoći,i to 10 kg u zadnja dva mj user posted image prenaglo..dobila sam tonu strija i sad 2mj od poroda otislo svih 16 i još 6 ispod user posted image izgledam bolje nego ikad a mislila sam da kad jednom rodim više nikad nebudem ista..tak da,možda nekima bude isto user posted image samo vi papajte i uzivajte,bitno da su nam bebice dobro user posted image

(Odgovor članu marinazg)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Dobivanje na težini
14.11.2011 20:54:07   
marinazg
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image renataa


_____________________________

ribicu smo ocekivali 23.02.2012 i ribica nam je dosla 23.02 u 23.14 :)

(Odgovor članu renataa)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!