|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako pravilno izmjeriti secer
3.6.2010 11:05:25   
domica
poz.jucer sam bila kod ginosa i dala mi je uputnicu za test secera u krvi ili ako netko ima onaj aparatic za vadjenje neka si sama izvadim,jos je rekla da nataste mi nesmije biti veci od 5,1 pa nek pojedem sendvic i pricekam 2 sata pa opet mjerim i onda nesmije biti veci od 7,8.I tak ja jutros odem kod susjede izmjeri mi nataste 4.6 pojedem veliki sendvic i mi se zapricamo ja pijuckam u ta 2 sata i 2 case soka i onda se koza sjetim joooj pa kakav ce mi secer biti,i tak mi izvadimo ono 6,8 ,sto se tice doktoricinih vrijednosti to je ok.al neznam jel to ispravno makar susjeda kaze da bi mi nakon tog soka trebela biti jos veca razina.jel tko zna sta o ovom.inace ovo mi je druga trudnoca pa znam kako je odvratno piti onu glukozu za secer u dz,sada sam trudna 25 tjedana.HVALA.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
3.6.2010 11:16:08   
ivanaa
Koliko ja znam šećer se mjeri natašte

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu domica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
3.6.2010 12:15:13   
pincirotvajler
 ja dvaput išla, nisam jela dan prije ništa slatko, a od 19h do jutra kad sam bila gotova s vađenjem krvi bila natašte

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
3.6.2010 15:24:48   
Tsmee
Mislim da to tvoja doktorica pokušava "simulirati" test šećera "pod opterećenjem", OGTT. Ali ako ona to tako gleda onda je stvarno neozbiljna! Ako sumnja na trudnički dijabetes nek te pošalje na pretragu, a ako ne, nek ne komplicira. Strašno!

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
4.6.2010 11:55:03   
Bebys
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

ja dvaput išla, nisam jela dan prije ništa slatko, a od 19h do jutra kad sam bila gotova s vađenjem krvi bila natašte
tako i ja

obavezno nataste..nista jesti niti piti..ujutro se zato to radi rano..ondmah od 7sati

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
4.6.2010 12:02:25   
danery
evo ja sam danas bila i čekam nalaz popodne...išla sam natašte,uzeli mi krv i mokraću na početku,popila 3 dcl slatke vode,nakon 2 sata ponovo uzorak krvi i mokraće...

pa bumo vidli user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
24.7.2010 13:26:46   
bubaMaja
šećer se mjeri u raznim dijelovima dana. meni je dragi dijabetičar pa znam da ga mjeri i na tašte i poslije jela i u nekom međuvremenu, stalno. To kad radi test koliko mu je stabilan šećer. inače ga mjeri ili ujutro ili poslije jela.
kod ljudi koji nemaju dijabetes, mjeri se natašte. ako vrijednosti nisu normalne, mjeri se i nakon jela. (gleda se koliko jelo povisuje razinu u krvi)

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
24.7.2010 13:38:31   
E♥M♥
ja sam vadila krv ujutro natašte, onda sam popila glukozu i vadila ponovno krv nakon dva sata. u laboratoriju su mi naglasili da ne smijem ništa ni jesti ni piti u ova dva sata.

< Poruku je uredio E♥M♥ -- 24.7.2010 13:52:06 >


_____________________________

E♥ 14.04.2006.
M♥ 01.03.2010.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako pravilno izmjeriti secer
24.7.2010 14:02:56   
bubaMaja
glukoza je šećer, htjeli su izmjeriti direktno na količinu šećera, zato nisu dali konzumaciju hrane ni pića.

(Odgovor članu E♥M♥)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Brisano sporočilo]
24.7.2010 15:39:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu bubaMaja)
  Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!