|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   istina ili kriva informacija???
24.6.2009 21:18:29   
m600
drage moje cure ja sam na komplikacijama od 6tj. trudnoće...
radila sam prije toga na određeno,ali po isteku ugovora su mi dali otkaz...točnije nisu mi produžili ugovor...
danas mi reče susjeda da ja ne mogu primati porodiljnu naknadu 45 dana prije termina nego tek kad se beba rodi jer sam ja nezaposlena...zna li tko nešto više o tome???

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 21:29:17   
bomboncic02
jesu li ti dali otkaz dok si bila na komplikacijama? ili prije trudnoće?

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 21:32:49   
m600
na komplikacijama...istekao je ugovor i oni ga nisu produžili ali ja sam već bila otvorila komp..

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 21:38:01   
daniela 31
Na porodiljnu naknadu imaš pravo od dana kad se beba rodi i to na 1663 kn, a za onih 45 ili 42 dana prije pravo na novčanu naknadu od hzz i to ako si se prijavila u roku od 30 dana po isteku ugovora na određeno ili otkaza.
Pozdrav

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 21:38:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: m600

drage moje cure ja sam na komplikacijama od 6tj. trudnoće...
radila sam prije toga na određeno,ali po isteku ugovora su mi dali otkaz...točnije nisu mi produžili ugovor...
danas mi reče susjeda da ja ne mogu primati porodiljnu naknadu 45 dana prije termina nego tek kad se beba rodi jer sam ja nezaposlena...zna li tko nešto više o tome???


ma kakva susjeda, nazovi sutra HZZO i pitaj. Najblje su mi te spike od 'upućenih'. Bum malo prosurfala pa ti javim!

(Odgovor članu m600)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 21:39:06   
m600
hvala curke user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 21:45:42   
Anoniman
Nezaposleni roditelj iz stavka 1. ovoga članka može ostvariti pravo na rodiljnu i roditeljsku poštedu od
rada pod uvjetom da na dan rođenja djeteta ispunjava sljedeće uvjete:
1. da je hrvatski državljanin ili stranac s odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj,
2. da ima neprekidno prebivalište ili stalni boravak u Republici Hrvatskoj u trajanju od najmanje 3 godine,
3. da je zdravstveno osiguran prema propisima o obveznom zdravstvenom osiguranju,
4. da se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 9 mjeseci
neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije rođenja djeteta ili da se u evidenciju
nezaposlenih osoba prijavio:
– u roku od 90 dana od dana završetka redovitog školovanja ili studija ili 30 dana od dana završnog ispita,
– u roku od 30 dana od dana prekida redovitog školovanja ili studija ili
– u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa, službe ili obavljanja samostalne djelatnosti ili
primanja novčane naknade zbog bolovanja, ako u trenutku prestanka tih okolnosti ima najmanje 6 mjeseci
neprekidnoga radnog staža.

Ovo ti je iz zakona. E sad, nadam se da si prije nego što su ti prekinuli tj. ne produžili ugovor imala 6 mjeseci staža. Ako jesi, trk na zavod za zapošljevanje i sve ok, dobit ćeš nažalost samo 830 kn, ali kad rodiš dobivat ćeš 1663. Nije neka lova, znam, i mene će to zakačit, ali bolje išta nego ništa!

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 22:02:58   
Ruža
Ne kužim se baš previše u to, ali sretno!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: istina ili kriva informacija???
24.6.2009 23:02:14   
bomboncic02
Ovakva situacija je bila kod mene: ugovor mi je istekao 1.11.08. a na komplikacije sam otišla 22.8. tad je trebalo donijet ugovor o radu i hrpu papira,jel tako? e, ja sam u dogovoru sa šefom produžila ugovor i to opet određeno i to sam nosila krajem 10 mjeseca na hzzo i u mirovinsko..oni su mi tamo rekli da me vode kao da radim dok te poslodavac ne odjavi..znači bezveze sam produžavala ugovor i nosila ga njima..problem je bio kod mene što sam imala 9 mjeseci radnog iskustva pa sam primala minimalnu naknadu za komplikacije, ali mi je sad porodiljni normalna plaća...
probaj se raspitat u pravnoj službi hzzo-a je li to tako? kad je mm nosio papire za porodiljni nitko ga nije tražio ugovor o radu, jer im je valjda bitno ono što si donio na početku.
a ako si u dobrim odnosima sa šefom, probaj nagovorit da te ne odjavljuje, on ti ništa nije dužan platiti, sve ti plaća država i komplikacije i porodiljni.
Možda je to varka države ali tako se to danas radi.

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: istina ili kriva informacija???
25.6.2009 10:35:51   
Kika83
Ah tako ču i ja dobivati kad ostanem trudna tj na porodiljnom jer sam na zavodu više od 9mj pa mi je rekla da imam pravo na naknadu nakon rođenja djeteta do godine dana, nekih 1600kn

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: istina ili kriva informacija???
25.6.2009 11:04:30   
ket
da ne otvaram drugu temu pitat ću ovdje....ja sam dobila riješenje za naknadu od 1663kn i sad mi sjelo 1180 samouser posted image user posted image jel zna tko zašto?(ići ću u hzzo pitat ali kad uspijem nekom malog ostavit,pa da do tad ovdje pokušam)

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: istina ili kriva informacija???
25.6.2009 11:32:52   
miha
s kojim si datumom otvorila porodiljni,možda nije od prvog u mjesecu pa su ti umanjili za te dane..ne znam šta bi drugo moglo biti..

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!