|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebimil 2
8.4.2014 11:55:04   
mariaLena
Bok drage mamice!!Imam pitanje za vas,mi imamo 8,5 mjeseci i imamo 5 obroka,2 mlječna,1 voćni,1povrće ili meso,i žitarice.Prije mjesec i po dana pocela sam uvoditi Frankici bebimil 2,polako joj ga jos mijesam sa jedinicom.Ali sam primijetila da jako tvrdo kaka u zadnje vrijeme,toliko tvrda i velika bude kakica da ja ne mogu vjerovati,cak je i plakala dok je kakala,toliko ju je bolilo dok je to izbacila iz sebe.Probala sam joj malo procackati sa termometrom i lanolinom,cak sam joj znala malo rasiriti guzu ali isto i dalje,probali smo staviti malo secera u cajic i to je natjera da se pokaka,ali je i dalje boli nesnosljivo,sva se zacrveni po celu i po nosu od naprezanja,place i vice NJiiiiiiiiiiiiiiiiiii user posted image user posted image ,da li je mozda jos netko imao slicnih iskustva i kako joj mogu olaksati dok kaka,ili sto da joj dajem da joj bude meksa ta kakica??Nisam sigurna da li je od bebimila 2 ,zanimaju me vasa iskustva..Davala bih joj ja jos jedinicu ali pise na jedinici samo do 210 ml,a njoj je to sad malo,pa sam zato htjelA preci na 2 on je do 235 ml.Neki mi kazu da joj mogu napraviti i bebimil 1 235 ml sa 6 zlica,ali meni se ne da eksperimentirati jer tako ne pise na ambalazi.Sta vi kazete?Pliz helpic... user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bebimil 2
8.4.2014 13:42:18   
keyt
Tako tvrdu stolicu nikada nismo imali, ali pokušaj sa šljivama, marelicama, breskvama (gotove kašice bez šećera, s obzirom da nije sezona), omekšalu krušku, ili tkđ. iz kašice, skuhaj joj proso, zobene pahuljice (na vodi), batat, buću s malo maslinovog ulja, blitvu... i sve ostale namirnice koje omekšavaju stolicu, a da ih smije malena jesti. Izbaci joj na par dana, ako možeš, jedan mliječni obrok i meso te mrkvu, bananu, jabuku, obavezno izbaci rižu i sve one bejbi pahuljice tipa rižolina, čokolina i slično, ako koristiš. Neka pije puno vode i pomalo joj možeš dati i sokove od gore spomenutog voća, bez dodanog šećera. Ali nemoj pretjerivati, da se ne navuče na sokove jer voda ili barem nezaslađeni čaj su ipak najzdraviji. Ako ti ovo ne pomogne, pokušaj s probioticima koji su općenito dobri za probavu, a ako ni to ne upali, a mislim da bi trebalo, obrati se pedijatru. Sretno user posted image

(Odgovor članu mariaLena)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bebimil 2
8.4.2014 13:51:31   
Sunshine28
ne vjerujem da je do Bebimila 2, mi smo sa jedinice prešli na dvojku kada je Em napunila 6 mj. (tako je pisalo na kutiji) i sve je bilo ok...
isto preporucujem vocnu kasicu od domace sljive, posebno u kombinaciji sa zobenom kasom...dobro je ponuditi i jogurt na dnevnoj bazi...moja je Em sa 7-8 mj. počela jesti čvrsti jogurt svaki dan i jako joj se svidio i odmah nam se poboljssla i situacija sa kakicom....ali tu mislim obicni cvrsti jogurt, vocni ne nikako! ako joj se ne svidi mozes ga zasladiti sa malo neke vocne kasice....
takoder, da bi se izbjegla tvrda kakica treba izbjegavati banane, mrkve, rizu, a pogotovo tijekom dana vise tih namirnica, one jako zatvarju....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bebimil 2
8.4.2014 13:53:16   
ruwenzor
Slažem se s keyt, jedino joj ne bih ukidala mliječni obrok, bojim se da bi joj to bilo premalo mlijeka, ak se ne varam trebala bi dobiti barem 500 ml mlijeka dnevno. N je teško kakila, ne baš ovak grozno kak ti opisuješ al ipak se sva zacrvenila i baš se vidjelo da tiska i da joj nije lako, pa sam ju stavljala na tutu čim sam skužila da počinje tiskati i bilo joj je puuuno lakše tak kakat, a i nakon tjedan-dva je sama počela tražiti tutu za kakanje. Pazila sam da joj dajem namirnicu koja zatvara s namirnicom koja otvara (tipa mrkva plus žganci) a za večeru su često bile pahuljice s zobi i šljivom. Kad nije bila sezona marelica, šljiva i sl. sam ih kupila sušene i skuhala s nekom kašicom.

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu mariaLena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bebimil 2
8.4.2014 13:54:17   
ruwenzor
zblesirao mi se komp pa je duplirao poruku, upsss
sorry
kad već tipkam- sviđa mi se ideja od Sunshine s jogurtom, mislim da ga s 8,5 mj već smije a jjogurti su super za probavu
sretno s kakicom user posted image


< Poruku je uredio ruwenzor -- 8.4.2014 13:56:50 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bebimil 2
8.4.2014 16:36:36   
keyt
Ruwenzor, u pravu si za mlijeko, u trenutku dok sam pisala zaboravila sam da je malena još zapravo dojenče na formuli user posted image

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bebimil 2
9.4.2014 10:38:07   
Sunshine28
da dodam za jogurt....nedavno je Em bila bolesna pa smo zavrsili u dezurnoj pedijatrijskoj u bolnici i tamo nas pita pedijatar sto ona sve jede i ja ispricam i kazem mu da u zadnje vrijeme preskace rucak i da joj je onda za slijedeci obrok marenda - zdjelica čvrstog jogurta sa voćem....pitam i da li da insistiram na rucku do kraja dana ili da dam taj jogurt...on mi kaze da ne insistiram na rucku i kako je jogurt odlicna namirnica, posebno za probavu i da je super sto ga hoce jesti svaki dan i da samo tako nastavimo....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bebimil 2
10.4.2014 9:30:20   
mariaLena
Cure hvala vam puno...sad kad gledam unazad u rucak sam joj mozda previse ubacivala mrkvicu da joj malo zasladim meseko i ostalo jer nije bas htjela inace,a i nekih mjesec dana joj dajem "Moje prve zitarice" koje sadrzavaju kukuruz i rizu..hmmm,bas sam glupa kad ne mislim user posted image .. ah,prva mi je ovo bebica pa cu nauciti user posted image . Čokolino joj nisam još nikad dala,ali frutolino jesam unutra je samo voce i to bez banane tako da mislim da od toga nije..sad joj vec dva dana pazim jako na ovo sto ste mi napisale,a i kupila sam joj sokice od kruskice ,i sušene šljivice pa cu joj ih skuhati i dati joj da pije sokic od njih..
Sunshine 28 na kakav tvrdi jogurt misliš,baš za bebice ili običan jogurt?Jer znam da ne smiju piti kravlje mlijeko do godinu dana jer im crijeva jos ne podnose laktozu (tako su mi rekli?),koji jogurtic da joj dam? user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bebimil 2
11.4.2014 10:36:36   
Sunshine28
ja Em od pocetka dajem obicni cvrsti jogurt Zbregov 3,2%mm, to su oni u kanaticima...mozes ti dati i obicni tekuci, ali kada su tako mali i ne mogu jos piti iz salice i case bolji je cvrsti jogurt jer njega mozes sa zlicom izgrabiti u zdjelicu i davati joj kao kasicu...
ja nekada umjesto jogurta dajem i punomasni svježi sir....ima odlican u Lidlu, marka "Milbona", sa 20%mm, i u malim pakiranjem u 250 grama koje joj podjelim na dva dana, odnosno dvije marende...kod ovoga sira je super jer ga proizvođač miksa pa je fini kremast (nije zrnat kao ostali) i isto ga dijete moze jesti kao gustu kasicu....

Em jogurti svježi sir jede od 8-9 mjeseca, sa kravljim mlijekom smo, ako se dobro sjecam, poceli sa nekih 11 mjeseci...ali znam i ljude koji su krenuli ranije....

e da, frutolino uz voce sadrzi i dosta prerađenog secera pa nije dobar izbor za djecu koja imaju problema sa kakicom jer secer isto zatvara - nisam ti to ranije pisala jer sam prepostavila da jos ne dajes nista sa secerom....
uglavnom sve slatko zatvara....dakle kupovini puding, kupovni vocni jogurt, sve cokoladno pogotovo!

imas dosta instant kašica koje ne sadrze secer (mi od pocetka koristimo samo te), tak da ne brigaj...cak i onih koje se ne prave sa mlijekom vec u njima ima forumule i prave se sa vodom....
tu preporucujem Babylove gris kasica iz dm-a (to mi i danas nekada koristimo, uvijek imamo kutiju za slucaj da ostanemo bez mlijeka) i instant "kasice za laku noc" od hippa okus jabuka/zob (ima ih i u teglicima vec gotovih i sjajne su kao putni obrok, ali za svaki dan kod kuce isplativije je kupiti one u kutiji pa ih praviti sa vodom) ....
ovih hipovih kasica imas u mulleru u velikim ekonomicnim pakiranjim, u drugim trgovinama samo od 250 grama...

http://milupino.rs/cerealije-instant-hrana/68-hipp-instant-mlecna-kasica-za-laku-noc-jabuka-250g.html



_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu mariaLena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bebimil 2
11.4.2014 11:33:21   
keyt
Potpisujem Sunshine, a od Hippa isto tako imaš teglice s jogurtom/voćem i/ili žitaricama te sve navedeno i sa svježim sirom. Bez dodanog su šećera. Mislim da možeš početi s fermentiranim mliječnim proizvodima, mi jesmo tako negdje baš u toj dobi. To se i preporučuje prije nego što dijete počne piti mlijeko. Ja sam joj donedavno davala i kašice za laku noć (Abendbrei) od Milupe, u kutijama su kao i čokolino, ali se miješaju s vodom jer u sebi sadrže mliječnu formulu. Kuhaj joj proso i/ili zobene pahuljice u/na vodi, definitivno najzdravije žitarice, a da su s našega podneblja, savršene za probavu, te dodaj u njih miksano ili ribano voće (npr. kruška ili gotove voćne kašice iz teglica s voćem koje otvara). Odlične su zobene od Koellna iz Muellera, baš su za dojenčad od 4. mjeseca, (na policama s dječjom hranom), a mi ih i dalje koristimo. A proso možeš kupiti, više-manje, bilo gdje. Nije jeftin, ali bit će vam dovoljne jako male porcije, tipa 2-3 žlice za jedan obrok.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bebimil 2
12.4.2014 20:16:31   
mariaLena
Joj curke hvala vam puno,konačno imamo lijepu zdravu kakicu i ne urlamo kao inačeuser posted image user posted image user posted image
Ukinula sam joj na par dana rižu,mrkvicu i bananu,i ne dajem joj vise navečer te žitarice sa kukuruzom i rižom,dajem joj vec dva dana jogurtić koji ste mi rekli zbregov tvrdi malo pomiješan sa kašicom od kruške i šlji ve i sviđa joj se jako user posted image nije imala nikakvu reakciju na to tako da nastavljamo sa tim,definitivno dobro za kakicu,a ja i beba sretne user posted image
Frutolino joj isto nisam davala,a stvarno mi ni na kraju pameti nije bilo da ima dosta neprerađenog šećera u njemu jer još na njemu piše od 6 mjeseci pa sam vjerovala ambalaži ali eto na kraju ipak i oni svašta daju za bebače maleuser posted image ..Mislila sam da samo čokolino ne smije pošto piše od godinu dana nadalje,pa sam zato mislila da je frutolino ok.
uglavnom hvala vam puno,puno što lijepo kakamo user posted image

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bebimil 2
14.4.2014 10:27:57   
ruwenzor
super za kakicuuser posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu mariaLena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bebimil 2
14.4.2014 14:00:53   
Sunshine28
bravo za kakicu! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!