|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 16:55:41   
modesty blaise
KRAVLJE MLIJEKO

Najlošiji izbor za hranu djeteta je kravlje mlijeko.
Ako se majka, iz njoj važnih razloga, ipak odluči za kravlje mlijeko treba znati slijedeće činjenice !!!!!

Kravlje mlijeko nije prilagođeno za hranjenje beba prije navršene prve godine.

LOŠA STRANA KRAVLJEG MLIJEKA :
- želudac djeteta nema dovoljno kiseline za rastvoriti bjelančevine i pripremiti ih za iskorištavanje,

- masne kiseline su u višku i građene su tako da se teško probavljaju,

- i minerala je previše pa stvaraju veliko opterećenje za još uvijek nezrelu funkciju bubrega,

- željeza nema dovoljno i loše se apsorbira tako da su djeca na kravljem mlijeku uvijek anemična

-čistoća kravljeg mlijeka je upitna i posebnu pažnju obratiti na pripremu.



Ako ipak postoje objektivni razlozi za odluku da svoju bebu hranite kravljim mlijekom savjetuje se priprema kravljeg mlijeka za obroke:

-Do kraja prvog mjeseca se daje polovično mlijeko (pola vode prokuhane, pola mlijeka prokuhanog)

-Do kraja šestog mjeseca dvotrečinsko mlijeko (dva djela mlijeka, jedan dio vode uz 5% šećera i 2% rižine sluzi).

Nakon navrsenog šestog mjeseca dijete može uzimati nerazrijeđeno kravlje mlijeko.
Kod upotrebe bilo kojeg mlijeka (pasteriziranog, kratkotrajno steriliziranog ili u prahu) dolaze u obzir samo punomasna mlijeka 3,5% masnoce (ne manja od 3,2%).

VAŽNO

Kod hranjenja kravljim mlijekom da bi se spriječila anemija u prvoj godini treba uvijek davati preparat željeza u dozi 1 mg / kg .

Postoje dva razloga za anemiju.
Prvi razog odnosi se na prikriveno krvarenje iz digestivnog trakta.

Drugi je činjenica da se željezo iz kravljeg mlijeka slabo apsorbira

< Poruku je uredio modesty blaise -- 30.9.2011 17:00:17 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 16:58:42   
troubled
ovo je zgodno i poučno...bravo modesty user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:04:12   
lilia
Modesty ne da tebi ona tema mirauser posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:07:46   
modesty blaise

IZVORNA PORUKA: lilia

Modesty ne da tebi ona tema mirauser posted image


a znaš mene....user posted image user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:07:51   
Ira_
Ne user posted image možeš vjerovat....

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:08:26   
Zvonki
Ja sam za - majčino za dijete, kravlje za kravice user posted image Ako se ne može dojiti, postoji zamjensko mlijeko koje je vjerojatno napravljeno da bude primjereno nezrelom dječjem organizmu. E sad, nekada i financije mogu utjecati na odluku o kravljem mlijeku jer je najpovoljnije rješenje.


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Obrisani korisnik]
30.9.2011 17:09:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ira_)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:16:01   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Da se nadovežem na ovo što je Zvonki rekla; u našeg gradu neka organizacija katoličke crkve dijeli Bebimil do djetetove 1.g. Pretpostavljam da je tako i u ostalim gradovima. Ako nekoga bude zanimalo mogu se raspitati kod osoba koje su koristile tu povlastiicu kako se točno zove.


I kod mene u domu zdravlja ista stvar. Znam kad sam ja morala preći na nadohranu, pedijatrica nije bila za kravlje, ja sam rekla kako nam financije neće dopuštati da kupujemo adaptirana mlijeka (a tada ih na tržištu nije bilo jako mnogo i mogu reći da su ipak bila dosta skupa) pa nam je organizirala da dobivamo mlijeko. Samo smo trebali doći po njega. Međutim, naša curka nije prihvaćala to mlijeko, bilo joj je loše od toga, povraćala je i ja sam dijete počela hraniti kravljim mlijeko (ne znam točno koji je omjer bio). Jela je, pasala  joj je i nije imala nikakvih problema. Danas ima puno veći izbor, može se promjeniti veći broj dok se ne nađe odgovarajuća formula, tako da bi danas, nakon 10 godina rekla, kravlje mlijeko kao zadnja solucija.


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:20:24   
danery
e pije kravlje od navršenog 10.mj......prvo je odbijala bilo kakvo ad,a onda po preporuci pedice probala sam joj dati km sa 2,8 % mm.....i prihvatila nerazrijeđeno i sve ok,i dalje ga pije....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:23:27   
troubled
franka sam dojila do prije 15 dana...a kravlje mlijeko 2,8 sam mu uvela od 10 mjeseci za kuhanje griza itd...
dobro ga je prihvatio...
tako mi je pedica bila rekla i za paulu...
od godine dana smo na 3,2

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:40:30   
mamacita
Ja sam u jednoj jedinoj situaciji oprobala adaptirano mlijeko kada sam to napravila za svoje dijete. To je nesto pre-grozno. Okus nema veze s nicim, a najmanje s mlijekom. U onoj drugoj raspravi jedna zena je rekla da su vjerojatno upravo tvornice adaptiranog mlijeka za djecu prve izbacile "istinu" da kravlje mlijeko steti djeci, samo da bi svoje novonastale proizvode mogli prodati. Ponekad se cak i pedijatri udruze za promoviranje istih tvornica jer dobiju novcanu nadoknadu za reklamu. Dakle, pitam se i dalje sta su djeca konzumirala u davnim danima, kada nije bilo tih adaptiranih mlijeka, a majke iz tko zna kojeg razloga nisu mogle dojiti. Uistinu, za razmisliti. Moja djeca nakon sto sam ih prestala dojiti, presli su bez problema na kravlje mlijeko, a jedno jedino dijete koje nisam mogla dojiti duze od 3 mjeseca, "patilo" se na adaptiranom mlijeku i trebalo nam je vremena da pronadjemo najbolje za njegov organizam, a okus... ubitacan. S tim ese "patio" do jedno 8 mjeseci i od onda samo kravlje mlijeko, i nikom nista. Stos je, ja sam svojim malenmima uvodila meso u kasice oko 6 mjeseci pa su na tajk nacin malo po malo dobivali zeljezo, koje izgleda da je kljucni mineral kojeg nema mnogo u kravljem mlijeku.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 17:53:42   
lidac0605
Nekad su jeli kaj su imali-pečeno brašno,rižinu sluz,dojila ih susjeda i ko zna ko,a jeli su i kravlje mlijeko JER DRUGE OPCIJE NIJE BILO-to je najbitnije u cijeloj priči...
10ero djece možda nije bilo niš,al eto onda je mm nesretno 11 dijete koje je domaće kravlje mlijeko ko bebu od mj.dana osudilo na doživotnu borbu sa alergijom,ko dijete je bio više u bolnici nek doma,po lječilištima i ne znam di i sa nijednim djetetom mi nije padalo na pamet izložiti ga riziku od takve patnje kad POSTOJI DRUGA OPCIJA...
I btw,ja sam mama nedojilica,koja je digla 4ero djece na Hippu nit je kome kaj falilo a bogami nit je koji "patio" jer je na AD...


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 18:06:37   
pincirotvajler
d ne podnosi najbolje km oduvijek pa je na kozjem-iz tetrapaka od godine dana(do 10mj je bio samo na mojem mlijeku,pa rižino do godine)


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.9.2011 22:43:19   
Nika 24052006
Ja sam svojoj djeci uvela kravlje od nekih 10 mj.Niki jer je počela odbijati pa nam je pedica rekla da možemo na km,a sa Ines sam se borila na sve načine.Morala sam prestati dojiti zbog lijekova,zatim smo isprobali valjda sve moguće vrste AD,ništa joj nije odgovaralo,a bila je i lijena jesti.Pretrage su pokazale da je s njom sve ok,Aptamil je jedino koliko-toliko prihvatila.Tako smo se gnjavili do 10 mj,i prešli na km,koje je prihvatila jako dobro...Ja sam isto za to da dijete jede AD ako ne doji.Ali niti ne osuđujem majke koje daju km,svatko svoje zna...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
1.10.2011 10:35:11   
ema55
Moja je od početka na hippu, nismo imali nikakvih problema , odmah ga je prihvatila, sada će skoro dvije godine, ja bih joj ga još davala ali ga neće, negdje do 18 mj. je pila, sada baš nije oduševljena sa mlijekom ali nastojim da popije , sada je na kravljem 2,8%. davam joj D3 kapi po preporuci pedijatra , samo sam ljeti napravila pauzu. do 3 god. ću joj davati.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
2.10.2011 10:10:11   
mare00
Ja sam isto za ad mlijeko, ali ovo misljenje mi je definitivno najbolje....Nitko ne razmislja o tome koliko su farmaceutske tvrtke pod pritiskom da svoj proizvod predstave kao najbolji, i na kraju krajeva kako bi prodali nesto a da nas najprije ne uvjere da ovo drugo nevalja...STVARNO ZA RAZMISLITI...user posted image

IZVORNA PORUKA: mamacita

Ja sam u jednoj jedinoj situaciji oprobala adaptirano mlijeko kada sam to napravila za svoje dijete. To je nesto pre-grozno. Okus nema veze s nicim, a najmanje s mlijekom. U onoj drugoj raspravi jedna zena je rekla da su vjerojatno upravo tvornice adaptiranog mlijeka za djecu prve izbacile "istinu" da kravlje mlijeko steti djeci, samo da bi svoje novonastale proizvode mogli prodati. Ponekad se cak i pedijatri udruze za promoviranje istih tvornica jer dobiju novcanu nadoknadu za reklamu. Dakle, pitam se i dalje sta su djeca konzumirala u davnim danima, kada nije bilo tih adaptiranih mlijeka, a majke iz tko zna kojeg razloga nisu mogle dojiti. Uistinu, za razmisliti. Moja djeca nakon sto sam ih prestala dojiti, presli su bez problema na kravlje mlijeko, a jedno jedino dijete koje nisam mogla dojiti duze od 3 mjeseca, "patilo" se na adaptiranom mlijeku i trebalo nam je vremena da pronadjemo najbolje za njegov organizam, a okus... ubitacan. S tim ese "patio" do jedno 8 mjeseci i od onda samo kravlje mlijeko, i nikom nista. Stos je, ja sam svojim malenmima uvodila meso u kasice oko 6 mjeseci pa su na tajk nacin malo po malo dobivali zeljezo, koje izgleda da je kljucni mineral kojeg nema mnogo u kravljem mlijeku.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
28.11.2013 16:43:11   
mimi_93
moja beba ima 2 mjeseca dojila sam je samo 20 dana i nije bilo vise...dajem joj cisto kravlje mlijeko, domace... nema nikakvih problema cak sta vise jaca je i cvrsca od vecine sjece koja imaju 6 mjeseci... a i kako su zene prije davale mlijeko pa su svi eto zivi i zdravi.. nemaju ni alergije ni nista, a sada su nam djeca bolezljiva cim malo zime idemo cika doktoru...

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
28.11.2013 20:36:58   
mišica 666
prestrašno. draga gospođo ne možete sad reći da djetetu ne smeta km. ima vremena da se pokažu problemi. nadam se zbog dobrobiti vašeg dijeteta da poslje nećete lupati glavom od zid.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
29.11.2013 9:11:08   
ruwenzor

IZVORNA PORUKA: Zvonki

Ja sam za - majčino za dijete, kravlje za kravice user posted image



potpisujem, beba nije tele i kravlje mlijeko nije prilagođeno za naše bebice

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kravlje mlijeko i bebe....
30.11.2013 8:11:06   
troubled
mimi...divno je da tvoja beba nema nikakvih problema s kravljim mlijekom, ipak, malo je takvih, koji u tako ranoj dobi dobro podnose kravlje mlijeko...tvoja beba je izuzetak koji potvrđuje pravilo...
ja se ipak ne bih, i nisam igrala pa da otkrijem na teži način da moja beba još nije spremna za to...isto savjetujem i ostalim mamama koje budu u dilemi...ne kravlje mlijeko prije 10 mjeseci, a po mogućnosti ni do godien dana...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!