|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uvođenje kašica!!!
2.10.2012 11:23:24   
Dacana
Drge mame,mene samo jedno zanima,tj zanimaju me vaša iskustva.
Pedijatrica mi je rekla na prošlom pregledu da uvodim kašice,prvo povrće i voće pa onda meso,sa 4 mjeseca.
Čitala sam o tome puno na internetu,pitala sam svekrvu i mamu,ali svi govore drugačije pa sam i ja sad zbunjena,hehe
Željela bi znati s koliko ste vi mjeseci svoje bebače počeli hraniti sa kašicama??
hvala unaprijed!

< Poruku je uredio Zvonki -- 5.10.2012 14:33:21 >


_____________________________

ANA 13.6.2012. - 3800g i 50cm
VIDA 23.10.2014. - 3350g i 49cm
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
2.10.2012 11:26:34   
pincirotvajler
6mj

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Dacana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
2.10.2012 14:14:54   
leelee
hej draga Dacana,evo i mene muči isto jer nikako da se odlučim da li uvesti dohranu ili ne.Postoje trenutci kada osjećam da je gladan i da mu samo dojenje nije dostatno,prije nekih dva tjedna,kada je napunio 4 mjeseca probala sam mu dati malo voćnih kašica i mogu ti reći da je on to super prihvatio,nije baš puno plljuckao van,čak je i otvarao usta kad bi mu prilazila sa žlicom,a onda su se pojavili grčevi koje do tada uopće nismo imali jer koristimo od početka Biogaya kapi, i onda se mama uplašila a pedijatrica mi je rekla da mu ne dajemo još ništa do 6 mjeseca.I tako sam ja odustala i nekako mi ga dođe žao jer mislim da bi bio sitiji i zadovoljniji mada mi ne plače da je gladan ali svejedno bi mu dala.Korica kruha mu je super,obožava glodati i sav je važan.Još malo pa ćemo 5 mjeseci i mislim da ću mu ipak dati prije 6 mjeseca,pa ne pojedu oni toga ne znam koliko,malo da se zaslade.Jako dugo ga već muče zubici,nikako da izađu pa mi se opet po noći stalno budi a proći će valjda i to.Curica mi je 9 godina i sjećam se da sam njoj počela davati voćne kašice prije napunjena 4 mjeseca i nije imala nikakvih problema.Ne znam,čitam na forumima da sve naše travanjske i majske bebice polako papaju već razne kašice pa ne znam,vidjet ćeš sama,tebi je barem i pedijatrica rekla da možeš.Probaj pomalo pa nam javi....pusaaaaaaauser posted image user posted image

(Odgovor članu Dacana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
2.10.2012 17:50:32   
Dacana
Draga leelee bas je to muka,muka.Mislim Ane jos nije napunila 4 mjeseci,al brzo ce i to doc.
Al ne razumijem,svatko ima svoju teoriju,onda vise neznam koga da slusam.
Mozda je to bila reakcija grcica zbog prvog hranjenja s kasicama,pa je to samo rakcija.
Barem ja tako mislim!
Na tvom mjestu bi dala jos jednom da proba pa da vidim kako ce biti dalje.
Nije svatko dijete isto,netko ce to jest sa 4 mj,netko sa 6...
Ja cu vidit sa mojom Ane kad napuni 4 mj,jer mi je ped. rekla da joj to vec polako uvodim u prehranu,a ako ne ide onda cu opet pokusat sa 5.
Al ipak bi voljela doznati od drugih savjeta,a ne samo od moje mame i svekrve.
Al mogu rec da su Bio gy kapi odlicne,mi uopce nismo toliko puno osjtelili grcice,samo prvih mjesec dana,ali ni tad nije bilo strasno,i stvarno sam tu dobro prosla.
Sad i Ane ceka zubice,vec polako ceska sa rukicom,il nek igracka.
Ma proci ce sve to,samo me ta dohrana zbunjuje

pusaaaaaaaaaa

_____________________________

ANA 13.6.2012. - 3800g i 50cm
VIDA 23.10.2014. - 3350g i 49cm

(Odgovor članu leelee)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
2.10.2012 20:20:19   
cuba
Bio je dojen 6mj. Sa 5,5mj smo počeli sa dohranom. Prvo voće, pa povrće, tek onda meso, juhice. Imaš na forumu i tabelu dohrane što se jede sa koliko mjeseci.
Dohranu smo započeli tako da smo drugi jutarnji obrok (oko 11h) zamijenili dojenje sa voćnom kašicom.
Krenula sam sa jabukom, izmiksala je i od prve je pojeo cijelu jabukuuser posted image  Tako prva tri dana da vidimo dali će biti kakvih alergijskih reakcija. I onda sam tako radila za svaku iduću namirnicu a kad smo npr većinu voća isbrobali sam mu ih znala miješati, tipa banana, kruška i jabuka, možda i koji keksić u kašicu.

Ako ti bebica uredno dobiva na kilaži dojenjem onda nemaš zašto žuriti sa dohranom i sa 4mj mu već davati nešto novo. Preporuka ide sa 6mj. Uostalom cijeli život će imati za raznorazna jela.
Mi smo krenuli sa 5,5mj iz razloga što je na zadnjem pregledu dobio manje dojenjem od normativa pa smo na preporuku pedice 15 dana ranije krenuli sa dohranom.
U svakom slučaju, sretnouser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Dacana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
3.10.2012 6:52:27   
sina
ja sam svojoj K prvu jabuku(kašicu) dala,sa 3,5 mj,za par dana bananu i vrlo brzo smo počele sa povrćem.

danas moja ženska tamani kašice ko velika,uglavnom voće i povrće. meso je nekih dana jela(piletinu),al sad je u fazi da ga odbija,pa ju ne forsiram sa time. jučer sam joj skuhala jetrica,krumpir i karfio,udavila se utome.

mene ako pitaš,samo kreni sa nadohranom,dijete će ti biti sitije i zadovoljnije. mi nismo dojile,pa smo i ranije krenule sa time,a i pedica mi je rekla nakon neka 4,5 mj. da joj mogu početi sve davati(mislim ono kaj smije),samo nije znala da mi već naveliko sve to i papamouser posted image user posted image

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
3.10.2012 10:23:30   
Ninaa
Ja sam svojima počela nadohranu sa 5,5 mjeseci, dojeni su bili oboje. Isto kao i cuba, tri dana jednu namirnicu da se vidi reakcija. Kod starije smo prošli bez problema, a kod malenog smo imali problema. Počela sam ga hraniti voćem jedan obrok i onda sam mu htjela navečer prije spavanja uvesti još jedan i napravila sam mu od hippa kašicu koja ide od 4 mj. pojeo je skoro pola i kad smo krenuli na spavanje počeo je oticati, pocrvenio, dobio plikove po licu i tijelu. Završili smo u bolnici deset dana vjerojatno je alergičan na kravlje mlijeko čekamo još nalaze. Dokotrica me prekorila da kud sam mu to išla davati da nema ni 6 mjeseci i da nikad ne možeš znati, sad smo samo na voću i počeli smo uvoditi povrće. Po meni ne treba davati dohranu prije 5 mjeseci ili 6 imaju cijeli život da isprobavaju, nikad neznaš što im može zasmetati

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
3.10.2012 11:36:01   
elven
Curka je bila na AD mlijeku i počela sa dohranom sa 5 mjeseci, po preporuci pedijatra.... žitarice, voće, povrće pa meso....tim redosljedom
Dečkiću kojeg dojim smo sa 4,5 davali da žulja desni na jabuku, mrkvu, korabicu dok smo mi jeli, malo nastrugane banane najviše dvije žličice itd, tipa isprobavanje okusa...., a prava dohrana je počela sa 6 mjeseci.....povrće, voće, žitarice....sad probavamo meso....tim redosljedom jer je on mala mrcina, do sad je sve prihvatio više nego odlično.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
3.10.2012 16:00:29   
Kony
Mi smo s isprobavanjem počeli s 4mj sad imamo 5mj i još samo probavamo po 3-5 žlica voča ili povrča dnevnn

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
3.10.2012 19:40:05   
sorina
Počeli prvo s rižinim pahuljicama sa nekih 4,5 mj koje sam stavila u moje mlijeko ili ad,nakon toga smo počeli s par žlica jabuke,pa kruške,pa mrkvice i dok sve nismo isprobali,meso sam prvi put dala kad je prošla 7 mj.user posted image

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
3.10.2012 22:48:49   
Kony
Cure gdíje kupite te rižine pahuljice?? U kakvom je to obliku i kako se priprema? Ja sam mu danas dala obicnu rižu s mrkvicom.

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
4.10.2012 1:16:58   
Melixina
mi smo isto kao i cuba pceli sa pet i pol mjeseci sa sokicima (standardno mrkva,kruskica,jabuka) i to jer nas je pedica po nosu da MORA krenuti jer je veeeliki bebonja i to tako pomalo jer cemo sa 6 punih preci na kasice.. jucer smo usli u 6.mj ali i dalje smo na jednoj (jutarnjoj) dozi sokica i ostalo sve cikimo... i da, dala sam mu koricu kruha da gloda i obozava to, i niknuo je zubic, i sve mi izgleda da bi bas jeo.. strucnjaci kazu da do 6 mj nema potrebe, a ja mislim da je najbolje da sama procijenis.. prepusti se majcinskom instiktu,vjerujem da neces pogrijesiti, ipak mama najbolje zna sto njenoj bebi treba i dali joj treba ... kako god bilo, zelim srecu!

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est ...
Vladati sobom, najveća je vlast ...

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
4.10.2012 8:27:50   
modesty blaise
Mi već s 3,5mj pili sokice a s 4mj jeli kašice....

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Melixina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
5.10.2012 8:51:35   
sorina

IZVORNA PORUKA: Kony

Cure gdíje kupite te rižine pahuljice?? U kakvom je to obliku i kako se priprema? Ja sam mu danas dala obicnu rižu s mrkvicom.


Ja sam kupovala u mulleru i dm od hipp-a. Staviž žličicu dvije u mlijeko ili kašicu da zgusne malo.

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
6.10.2012 8:53:51   
Ubrzomamica
"Jucer" razmjenjivali iskustva o trudnoci a danas vec o kasicama!!! Kako vrijene brzo letiiii!!!
Dakle, mi za 2 tjedna krecemo sa dohranom. Odlucila sam se za zitarice za pocetak. Buduci da samo cikimo kupit cu rizine pahuljice pa cu ih u svoje mlijeko smiksati. Krenut cemo kroz jutro pa bi ih prebacila za vecernji obrok tako da je sitiji cijelu noc. A kad prihvati zitarice onda cemo krenut na voce i povrce!

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
6.10.2012 19:25:14   
Dacana
Ajme,vidim ja da svaka je beba drugacija na svoj nacin...
Ja cu evo za par dana kada navrsi 4 mj pocet sa kasicama,pa da vidim kako ce prihvatit.
Ako ne,onda cu pokusat kasnije
ja sam ju dojila do nekih mjesec dana,tj dojim je jos al dajem i bocicu
zadovoljna je ona s time,al vidim po njoj da bi jos.
Znaci, prvo pocinjem sa voćem,nakon koliko onda povrće?
ja sam bas preko top shopa narucila baby bulet set za pravit kasice,stvarno sam zadovoljna,inace sam skepticna prema tome,al ovo je super
svekrva mi ima vrt,tako da joj uvijek mogu pravit svjeze povrce,domace,a i voce...


_____________________________

ANA 13.6.2012. - 3800g i 50cm
VIDA 23.10.2014. - 3350g i 49cm

(Odgovor članu Ubrzomamica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
8.12.2012 21:30:33   
andydea
pozz , imam jedno pitanje ...user posted image
Ovako mama sam po treći put...i sa svojim curicama sam počela dohranu sa 4mj,5mj...ali njih sam dojila samo 3mj...kasnije AD..curke su bile male bebice 3520g,3150g...međutim sada isključivo dojim i držim se onog pravila samo sisa do 6mj..user posted image user posted image ...ali moj mali ima već sad 7kg (rođen je 4180g) i patronažna mi je rekla da bi bilo dobro početi davati voćne kašice kad navrši 4mj..jer sa tom kilažom djetetu nije dovoljna samo sisauser posted image ...12.12 idem na kontrolu kod pedijatra pa ću ga pitati...kaj vi mislite o tome? ima li kilaža bebe veze sa ranijom dohranom??

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Dacana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
8.12.2012 22:06:35   
Kony
Ja mislim da to nema nikakve veze. Ako ti je on zadovoljan ne vidim zašto bi pocela s dohranom.

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
8.12.2012 22:09:15   
Kony
Ako ti on dobro napreduje na ciki a po kilaži bi rekla da super napreduje ne vidim zašto bi pocela ranije dohranu. Mislim da porodajna težina nema veze s tim.

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
8.12.2012 22:11:20   
cuba
Mislim da nema veze. Tvoj DI je rođen sa više od 4kg i u ova 3,5mj koliko ima je dobio 3kg što je prosjek 1kg mjesečno, zapravo koliko i treba dobivati. Prava školska bebauser posted image
Prema tome drži se ti dojenja dok vas tako dobro ide i dok mlijeka ima. Neće njemu biti ništa ako još bar 2mj bude na sisi, dapače. Cijeli život ima za isprobavanje razno-raznih okusa, nije prišauser posted image


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
8.12.2012 22:51:31   
andydea
hvala vam curke...user posted image ...Imam mlijeka taman koliko mu treba,barem mislim da je tako user posted image ..ne izdajam se nikada,pa neznam...Ma dati ću sve od sebe da ga samo dojim do 6mj...samo da bude mlijeka!

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
8.12.2012 23:06:36   
pepeljuga
Andy i ja imam njih troje i sa svakim je bilo drugačije,Stim da su svi samo dojeni.
I sad kad sam rodila F pedijatrica mi je preporucila dohranu sa 4 miseca jer je bilo provedeno neko istrazivanje gdje je rezultat bio da kod dojene djece ,Tj.onih koji su dojeni prvih šest miseci imaju velikih problema sa zeljezom i lošom krvnom slikom.
Nemam pojma sto bi ti rekla,njih troje sam rodila u 4 god i sa svakim je bilo drukčije,sad kad rodim bit će po novome da dohrana kreće čim se rodiuser posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Uvođenje kašicaa!!!
9.12.2012 0:54:07   
seraphyme
andy, ako je beba zadovolja ne moraš još dohranjivati. a patronažne... ima ih svakakvih

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Uvođenje kašica!!!
23.1.2013 13:58:18   
mamilili
Ja sam totalno zbunjena... Kada sam prvi puta rodila (prije 17 god.) Lorena nije ni dana dojila. Od prvog dana pila je adaptirano mlijeko, sa 4 mjeseca jela juhicu mrkvicu, sve moguće voće i povrće. Zatim griz , palentu ,kekse i mlijeko, čokolino, i sve što smo mi imali za ručak što se moglo njoj odvojiti... da ne spominjem kravlje mlijeko koje je pila i jela sve u šesnaest. Isto tako i Nina koja je sada 10 god. Danas imam sina kojemu je 6 mjeseci i stalno slušam : Nemoj gotove kašice, pune su aditiva i šečera, nemoj sokove i čajeve, nemoj flašice i dudice otići će mu zubi. Nemoj povrče i voće iz trgovina, to je sve špricano , nemoj ni domaće iz bašće jer ni to nevalja (bilo nekidan na tv). Kravlje mlijeko ni u ludilu. Nemoj kuhati rižu, nego kupuj rižine pahuljice... i tako u nedogled. Došlo je do toga da ja kao "iskusna majka" kojoj je ovo treče dijete, bojim se svom djetetu dati bilo što drugo osim sise, a i to ne valja, zato što sam možda danas popila šalicu kave više ili pojela zalogaj kobasice, pa mi je dijete od toga nervozno ili naduto... Onda se pitam da li mom sinu više škodi jabuka iz Konzuma moja šalica kave ili lebdeće čestice i benzen u zraku od rafinerije ili možda zraćenje, kompjutera, televizora, laptopa mobitela i bežičnih telefona, koji po čitav dan rade. Ali o tome se naravno ne govori, govori se o lošoj majci koja je sinu od 5 mjeseci dala da jede krompir, a trebala je čekati da napuni šest. user posted image user posted image

(Odgovor članu Dacana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Uvođenje kašica!!!
23.1.2013 14:09:31   
Zvonki
Postoje liječnici koji će ti reći ovo a postoji druga grana koja će ti reći ono. Onda se roditelj, iskusan i manje iskusan nađe u nedoumici. Jedni kažu sa 4 drugi kažu sa 6. Ja uvijek nađem sredinu i gledam kako moje dijete reagira. Ako na njemu, nakon što sam ponudila kravlje mlijeko sa 5 mjeseci vidim promjene tipa da mu je stolica pretvrda, smeta mu, naravno da ću odustati i tražiti bolje rješenje. Isto tako sa drugim namirnicama. Naravno da nećeš dati djetetu od 4 mjeseca odmah graha ali mislim da neutralne, zdrave namirnice kao što su mrkva, batat, jabuka i ostalo što se preporuča kao početak dohrane ne bi trebale škoditi ako se uvedu sa 5 mjeseci, pa čak i prije ako je dijete veće kilaže i općenito dobrog zdravlja.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Dacana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!