|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jednogodišnjakinja odjednom puno spava preko ...
24.1.2014 11:11:52   
mamo
Drage mame,

moja 14-mjesečna djevojčica, odjednom je unazad 2-3 tjedna počela puuunooo spavati preko dana, 2x2h, a jučer čak 2x2,5h, a do tada je spavala 2x1h u prosjeku.

To dugotrajno spavanje preko dana, nekako je počelo otkad ju preko dana čuvaju baka i deda kod njih doma, ali prvo smo mislili da je to zato jer s dedom puno šeta između dva spavanca, ali čak i kad ne odu u šetnju ona tako puno spava.

Osim toga, prije tjedan dana se počela i sama uspavljivati, ne želi da ju se nuna, protestira kad ju probam nunati, samo želi da ju se spusti u krevetić i onda ona malo priča i pjeva i na kraju sama zaspi. Nekad to traje 10 min, a nekad pola sata, ali bitno je da sam zaspi oko 21.30 i onda do 5 spava bez buđenja pa od 5-7 se dosta često budi, a u 7 već opasno traži ciku :)

Inače još uvijek cica, ujutro, kad god traži preko dana i navečer prije spavanja. Prije se uspavljivala cicanjem ili nunanjem, ali sada eto sama.

I ne bi se ja uopće brinula zbog tih dugih spavanaca, ali ona nikad nije tako dugo sve ukupno spavala po noći i po danu, čak ni kad je bila beba. Sada to ispadne 9h po noći i 4-5h po danu što je ukupno 13-14h, u odnosu na donedavnih 11-12h.

Što mislite, bi li se stvarno trebala brinuti ili je to sve normalno?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jednogodišnjakinja odjednom puno spava pr...
24.1.2014 11:49:06   
ruwenzor
normalno je da klinci promjene ritam spavanja, vjerojatno je tak reagirala na novu situaciju
jedino mi manjak željeza pada na pamet ako je i bezvoljna, umorna, blijeda....
ak je inače ok mislim da nemaš razloga brinuti

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu mamo)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jednogodišnjakinja odjednom puno spava pr...
24.1.2014 14:00:07   
mamo
Hvala ruwenzor :)

nisam baš primijetila da je blijeda, a ni bezvoljna, samo zna ponekad biti nervozna već oko 8-9 ujutro, ali to je valjda zato jer se probudi prije 7h. Zna isto biti razdražljiva kad me ne vidi dugo (kad je kod bake) pa joj ne dam cicu istog trena kad dođe doma :)

Osim toga je dobro raspoložena i vesela...

Baš me zanima kolko će to dugo spavanje potrajati, jer inače ni ona ni stariji braco nikad nisu bili veliki spavači :)

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jednogodišnjakinja odjednom puno spava pr...
25.1.2014 0:52:38   
mišica 666
ja bi isto provjerila krvnu sliku. nekako mi je to prevelika promjena .

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mamo)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jednogodišnjakinja odjednom puno spava pr...
26.1.2014 22:51:09   
keyt
Mamo, tvoja beba postaje dijete i mijenja navike, što kod njih vrlo često dolazi naglo, pa se opet naglo mijenja. Mislim da je s tvojim djetetom sve u redu, da si rekla da spava po nekoliko sati u komadu 2x dnevno, onda bi zvučalo zabrinjavajuće. A ovako, ne bodi dijete bez veze... Naravno, prati ima li kakvih drugih neobičnih signala

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!