|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   cipelice za (ne)hodače - kada?
17.11.2013 16:23:34   
evanoi
Zanima me, cure koje niste koristile cipelice za modu; kad ste počeli oblačiti cipelice s tvrđim đonom?
negdje sam čitala da bi bebač što duže trebao biti u čarapicima ili nekim mekanim potplatama kako bi osjetio nogu. pa me zanima što o tome mislite i kad ste mu počele oblačiti tvrde cipelice/papučice?
naime, moj miško (9 mj) puzi već mjesec dana, a i skoro toliko se diže na nogice, hoda uz namještaj...nakon čitanja da ga se što duže ostavi u čarapicama, ja ga ostavila. danas došla seka i čudi se zašto ne nosi cipelice kad već hoda uz namještaj... šta je pravilno?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cipelice za (ne)hodače - kada?
17.11.2013 19:12:10   
troubled
magdi smo kupili cipelice (po preporuci pedijatrice) kad se krenula dizati i hodati uz namještaj...cca 9 mjeseci...kupili smo bambi cipelice, kožne, zaštićen zglob, ali su u džonu bile meko savitljive...dakle, po p.s. -u. Također, po preporuci pedijatrice, u njima je bila i po kući, dakle nije imala nikakve mekše papuče...
prohodala je stabilno, spretna je i nema problema sa stopalima...

franko je 9 mjeseci (period dizanja i hodanja) imao početkom ljeta, bilo mu je vruće i najradije je bio bos...bio je bos u parku, na plaži, po kući...prohodao je ranije od magde i jednako je spretan i nema problema sa stopalima...

naprotiv, paula i ja smo također nosile sve po ortopedskim standardima i vježbice i sve, pa opet imamo spuštena stopala...

mislim da je to isključivo genetski predodređeno... na temelju iskustva ti kažem, obuj mu ono u čemu vidiš da se dobro osjeća :)

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cipelice za (ne)hodače - kada?
18.11.2013 8:58:21   
bella 1
mi smo za prohodavanje (tako dok je krenuo uz namještaj) imali sandale (ljetno vrijeme) Cicibanke, tako nam je fizijatar preporučio kao dok prohodavaju su bitne kvalitetne prave čvrste, sa savitljivim džonom, a kada prohoda kako spada mogu bilo kakve...a za šminku nosimo od rođenja user posted image

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cipelice za (ne)hodače - kada?
18.11.2013 10:49:24   
keyt
Evanoi,

s obzirom da još ne hoda, bitno je samo da mu je toplo za nogice kada je vani. Ako ne koristite zimsku navlaku za kolica, onda malac treba imati prave čizme s debelim đonom da mu grije stopala, ili mekane, ali tople s nekim krznom, tj. da su predviđene za vanjske, zimske uvjete. Naježim se kada vidim bebače samo u debelim čarapama ili čarapama-mokasinkama jer mislim da to nije adekvatno za ipak već prohladno vrijeme.
Za po doma, imaš dvije struje ortopeda. Jedni (stara škola), su za čvrsti, gumeni đon i anatomski uložak u papučama-cipelama, a drugi (nova škola), za mekani, ravni i tzv. fleksibilni, što duže. Ja sam svojoj malo isprobala obje opcije, ali smo se odlučili za drugu opciju, ravno, mekano io fleksibilno, imitacija bose noge. Naime, u papučama s tvrdim đonom bilo joj je neudobno, bila je nesigurna, a koračići su joj bili kao da hoda na štulama user posted image . Ona ima sad 16 mjeseci i od trenutka kada je počela stajati na nogicama je u mekanoj Pedipedovoj 100% kožnoj originals obući. Cijelo ljeto je i po najvećoj vrućini bila u njima i nikada nije tražila da je izujemo. Dapače, i dan danas uvijek traži da je obujemo. Mekanih đonova držat ćemo se barem do 18 mjeseci, kada se smatra da su u potpunosti savladali vještinu hodanja. Inače, djeci se tek od treće godine formiraju stopala, tj. nestaje masno tkivo sa stopala i formira se onaj luk koji može eventualno ukazivati na spuštena stopala. Dakle, za anatonski uložak još nema potrebe. Druga struja mi je logičnija od prve user posted image

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cipelice za (ne)hodače - kada?
18.11.2013 18:02:43   
troubled
slažem se, keyt...i meni je druga struja puno logičnija...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cipelice za (ne)hodače - kada?
19.11.2013 17:04:44   
evanoi
i meni ta 2. struja nekako više ide - stoga ostajemo u duplim čarapicama po doma da klinac uživa u prohodavanju i đipanju user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!