cipelice za (ne)hodače - kada? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Dječja oprema



Poruka


evanoi -> cipelice za (ne)hodače - kada? (17.11.2013 16:23:34)

Zanima me, cure koje niste koristile cipelice za modu; kad ste počeli oblačiti cipelice s tvrđim đonom?
negdje sam čitala da bi bebač što duže trebao biti u čarapicima ili nekim mekanim potplatama kako bi osjetio nogu. pa me zanima što o tome mislite i kad ste mu počele oblačiti tvrde cipelice/papučice?
naime, moj miško (9 mj) puzi već mjesec dana, a i skoro toliko se diže na nogice, hoda uz namještaj...nakon čitanja da ga se što duže ostavi u čarapicama, ja ga ostavila. danas došla seka i čudi se zašto ne nosi cipelice kad već hoda uz namještaj... šta je pravilno?




troubled -> RE: cipelice za (ne)hodače - kada? (17.11.2013 19:12:10)

magdi smo kupili cipelice (po preporuci pedijatrice) kad se krenula dizati i hodati uz namještaj...cca 9 mjeseci...kupili smo bambi cipelice, kožne, zaštićen zglob, ali su u džonu bile meko savitljive...dakle, po p.s. -u. Također, po preporuci pedijatrice, u njima je bila i po kući, dakle nije imala nikakve mekše papuče...
prohodala je stabilno, spretna je i nema problema sa stopalima...

franko je 9 mjeseci (period dizanja i hodanja) imao početkom ljeta, bilo mu je vruće i najradije je bio bos...bio je bos u parku, na plaži, po kući...prohodao je ranije od magde i jednako je spretan i nema problema sa stopalima...

naprotiv, paula i ja smo također nosile sve po ortopedskim standardima i vježbice i sve, pa opet imamo spuštena stopala...

mislim da je to isključivo genetski predodređeno... na temelju iskustva ti kažem, obuj mu ono u čemu vidiš da se dobro osjeća :)




bella 1 -> RE: cipelice za (ne)hodače - kada? (18.11.2013 8:58:21)

mi smo za prohodavanje (tako dok je krenuo uz namještaj) imali sandale (ljetno vrijeme) Cicibanke, tako nam je fizijatar preporučio kao dok prohodavaju su bitne kvalitetne prave čvrste, sa savitljivim džonom, a kada prohoda kako spada mogu bilo kakve...a za šminku nosimo od rođenja [sm=smiley36.gif]




keyt -> RE: cipelice za (ne)hodače - kada? (18.11.2013 10:49:24)

Evanoi,

s obzirom da još ne hoda, bitno je samo da mu je toplo za nogice kada je vani. Ako ne koristite zimsku navlaku za kolica, onda malac treba imati prave čizme s debelim đonom da mu grije stopala, ili mekane, ali tople s nekim krznom, tj. da su predviđene za vanjske, zimske uvjete. Naježim se kada vidim bebače samo u debelim čarapama ili čarapama-mokasinkama jer mislim da to nije adekvatno za ipak već prohladno vrijeme.
Za po doma, imaš dvije struje ortopeda. Jedni (stara škola), su za čvrsti, gumeni đon i anatomski uložak u papučama-cipelama, a drugi (nova škola), za mekani, ravni i tzv. fleksibilni, što duže. Ja sam svojoj malo isprobala obje opcije, ali smo se odlučili za drugu opciju, ravno, mekano io fleksibilno, imitacija bose noge. Naime, u papučama s tvrdim đonom bilo joj je neudobno, bila je nesigurna, a koračići su joj bili kao da hoda na štulama [sm=smiley36.gif]. Ona ima sad 16 mjeseci i od trenutka kada je počela stajati na nogicama je u mekanoj Pedipedovoj 100% kožnoj originals obući. Cijelo ljeto je i po najvećoj vrućini bila u njima i nikada nije tražila da je izujemo. Dapače, i dan danas uvijek traži da je obujemo. Mekanih đonova držat ćemo se barem do 18 mjeseci, kada se smatra da su u potpunosti savladali vještinu hodanja. Inače, djeci se tek od treće godine formiraju stopala, tj. nestaje masno tkivo sa stopala i formira se onaj luk koji može eventualno ukazivati na spuštena stopala. Dakle, za anatonski uložak još nema potrebe. Druga struja mi je logičnija od prve [sm=smiley1.gif]




troubled -> RE: cipelice za (ne)hodače - kada? (18.11.2013 18:02:43)

slažem se, keyt...i meni je druga struja puno logičnija...




evanoi -> RE: cipelice za (ne)hodače - kada? (19.11.2013 17:04:44)

i meni ta 2. struja nekako više ide - stoga ostajemo u duplim čarapicama po doma da klinac uživa u prohodavanju i đipanju [sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]