|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vitamini u trudnoći
24.2.2010 12:44:56   
Mačak
Drage moje...user posted image
Muči me pitanje vezano uz vitamine u trudnoći?user posted image
Moj mi je ginekolog rekao da od početka trudnoće pijem Folacin (folnu kiselinu), sad sam u 15. tjednu trudnoće i dalje to pijem. Kada sam ga pitala da li mogu piti Prenatal vitamine i minerale (cink, selen, folna kiselina, kalcij , vitamin D, željezo, vitamin C, vitamini B, Omega 3) rekao je da ne, nego da i dalje pijem samo folnu kiselinu i da ću od 20. tjedna dobiti željezo i to je to???????????user posted image
Malo mi je to čudno jer sve moje prijteljice su pile folnu kiselinu (prva 3 mj), a onda Prenatal vitamine, nije mi jasno zašto ja ne bi smjela piti Prenatal kad su to vitamini baš za trudniceuser posted image user posted image user posted image ? NE znam da li je pametno uzimati ih na svoju ruk?
Da li ste vi to pile, od kojeg tjedna i kakvi su vaša iskustva sa vitaminima?user posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 7.3.2010 21:46:49 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 12:46:49   
FIONA
svaki liječnik trubi svoje...ja sam pila prenalat od Twin laba i jako sam bila zadovoljna...nastavila sam i kad sam se izdajala i kad sam dolazila još od ludih hormona k sebi...nemre ti škoditi jel su baš za tu namjenu...umi kaj hočeš ali ja bum opet ako bum trudna pila...

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Mačak)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 12:52:33   
lidac0605
Ja sam uzimala folnu kiselinu 2 mj. prije trudnoće i do 3.mjeseca trudnoće,onda sam krenula pit Centravit prenatal+omega 3...doktora nisam ni pitala...pijem to i dalje i namjeravam do kraja...
A kaj se tiče doktora-on mi nije preporučio niš...toliko o doktoru user posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:09:33   
mišica 666
kad sam bila 1. put trudna imali smo neko savjetovanje o trudnoći i porodu i među ostalima bio je nutricionist na predavanju i rekao je da nikako ne preporuča uzimanje tih vitamina u trudnoći jer možeš imati višak nekog vitamina i možeš napraviti problem bez veze. ako ti nešto fali tvoj doktor će ti to prepisati ciljano. ja nisam ni u prvoj a ni sada ništa takvo uzimala i sve mi je u redu u prvoj trudnoći sam pila željezo sad mi ne treba i moj ti je savjet da slušaš svog liječnika jer on ipak zna najbolje što tebi treba.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:14:02   
FIONA
mišica ja se ipak ne slažem sa time da liječk najbolje zna...moj adoktorica ne zna kaj ja jedem i koliko jedem nit ju to zanima...jel ona nije tamo da joj dajem svoj mjesečni meni na pregled....vitamini kao prenatal ili pregnital su upravo za tu primjenu i ne mogu naškoditi...svatko zna d au trudnoći radi polda organizam crpi mnogo više vitamina i minerala iz organizma nego do tada...samim time da i ne mjenjaš prehrambene navike tebi je potreban veči unos....stoji da previše je isto štetno kao i premalo...ali ova količina je sve samo ne prevelika za trudnoću...stoga ako se uzmu na svoju ruku štete nema osim ako netko ima neke druge kronične bolesti...

uostalom niti jedan ginić ne radi pretrage da vidi koliko imaš kojeg vitamina...šalju i to rijetko za željezo i to je to....


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:28:06   
leilany
i meni je moja dr rekla da uzimam folnu i vitamine,jedino nisam mogla piti magnezij jer se morao rastopiti u vodi,i svaki puta bi ga cijelog ispovracala...a posto sam ja povracala do 5mj znaci nisam imala bas neki bogat unos u organizam....user posted image
kak kaze Fi nemre nastetiti ak uzimas vit i folnu...user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:30:16   
alisha
meni niti je tko rekao niti pijem išta,prva mi je trudnoća,jedem ono što mi se jede,samo se trudim da bude više voća,povrća i kalcija nego što sam prije jela i pila,nalaz  krvne slike ok,pa valjda nitko zato ništa ni ne preporučuje da uzimam,a iskreno i ne volim tablete gutat,to mi je nužno zlo baš kad moram,a ni dr opće prakse a ni ginek.mi nisu ništa savjetovali da nešto izbjegavam ili da nešto jede više nego prije

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:35:09   
pincirotvajler
ja pila samo folnu prva tri mj

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu alisha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:37:22   
adryosijek
ni ja nisam nista pila nikakve vitamine i kakve druge pripravke valjda dosta unocsim vocem i povrcem isvaki dan mlijeko i jogurtuser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:38:54   
ZVRK
u prvoj user posted image nisam pila ništa
u 2i3user posted image sam pila pregnital na svoju ruku
a sada u pripremi dr mi preporučio da pijem samo folnu

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:39:37   
adryosijek
a nisam ni zeljezo dobila a 33 tjedan cu u cetvrtak a imam bolove misica ponekad hmmmmmmuser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:43:34   
novamama
pijem folic + (folna, Ca i vitamin D), magnezij 300 od dm-a i vitamin c od dietpharma.

prenatal nisam nikada pila, onaj od natural wealth-a, jer ne vjerujem američkim lijekovima, rekao mi je dr. da su neke trudnice od prenatala imale probleme sa jetrom...

ovo što sam ja pila bilo mi je sasvim dovoljno u prvoj trudnoći - cijelo vrijeme sam pila sve....u ovoj drugoj trudnoći sam još dodala vitamin c sa dugotrajnim otpuštanjem i baš mi je super...nisam dana bila bolesna ovu zimu, fala bogu...

na tvom mjestu ja ne bih uzimala na svoju ruku, pogotovo prenatal....ali evo, ima cura kojima nije smetao...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 13:56:14   
L.P.
Draga,sve tri trudnoće sam prva tri mjeseca pila folnu kiselinu a do kraja trudnoće Prenatal.Djeca su mi zdrava i nisu boležljiva.user posted image
Sve žene koje poznajem pile su isto tako kao i ja.Eto pa ti sada vidi kako ćeš.user posted image

_____________________________

Nina rodjena 12.11.2006,
braco Marko 7.4.2009.
braco Ivan 2.5.2010.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 16:05:52   
Bebys
ja sam pila samo folnu i nista vise..

(Odgovor članu Mačak)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Obrisani korisnik]
24.2.2010 16:50:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Bebys)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 16:58:14   
boba125
ja sam na pocetku pila folnu,ne znam tocno kak dugo a onda sam pila Pregnital-do kraja trudnoce
i jos zeljezo i magnezij sumece tablete-sve po preporuci ginekologa i to 2-jednog u hr a drugog u A user posted image user posted image

_____________________________




(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vitamini u trodnoći
24.2.2010 17:41:07   
evanda
Pregnital, bez folne kiseline
Super mi je sjeo
Kosa i nokti bili lijepi i sjajni i čvrsti kao nikad prije, ni poslije

(Odgovor članu boba125)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vitamini u trudnoći
7.3.2010 19:30:34   
ela13
Bokić,ja sam 4.3.2010 saznala da sam trudna....pila sam prije trudnoće folnu kiselinu,i sada u trudnoći.....od ostalih vitamina još ništa,puno voća i povrča za sada....user posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 7.3.2010 21:47:44 >

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vitamini u trudnoći
10.3.2010 10:44:22   
Točkica28
ja pijem centravit prenatal plus omega..pitah ga za folnu ali on reče da ne treba... eto

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu ela13)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vitamini u trudnoći
11.3.2010 8:56:06   
sig
Ja sam u prvoj trudnoći na početku folnu i kasnije prenatala, tako i sada budući da smo još na početku još uvijek samo folnu, istina malo mi bude zlo od nje, ali je dobra za jačanje ploda, tako da... što se mora nije teško!! Normalno uz to paziti na prehranu punu zelja, špinata.... mandarina...ribe, školjaka (nikako ne tune).

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vitamini u trudnoći
11.3.2010 8:58:02   
Točkica28
zakaj ne tune?

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vitamini u trudnoći
11.3.2010 9:00:03   
danery
zato što u njoj i nekim vrstama ribe zna biti žive,a to nije nimalo dobro...možeš jesti malo, ali nemoj pretjerivati...


(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vitamini u trudnoći
11.3.2010 9:02:27   
Točkica28
prvi glas.... inače tuna ima kao puno omege pa vele da je zdrava... a niš onda bum je izbjegavala... i kaj se još ne smije?

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vitamini u trudnoći
11.3.2010 9:05:55   
danery
koliko znam nepasterizirani mljiečni proizvodi,zbog listerioze...(tipa svježi domaći sir i sl.)...kažu da ni čaj nije dobro piti zbog teina i još nekih sastojaka...

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vitamini u trudnoći
11.3.2010 9:13:29   
Domy
nikad nisam gledala što se smije a što nesmije jesti..školjke i tunu nikad nisam jela probala jesam al nevolim,,kad bi se gledalo što se smije a što nesmije jesti nitko nebi ništa jeo...
sig kežeš paziti na prehranu..pa može onaj koji ima novaca na pretek a što s onima koji ih baš i nemaju..
pa moji su klinci rođeni svi oko 4 kg..niti sam pila kojekakve vitamine i fala bogu sve je bilo ok...al dobro svatko zna i radi po svojim mogučnostima...

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!