|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Višeplodne trudnoće i CR
15.1.2009 9:22:08   
anne
"Vaginalni porod ili carski rez?
Žene koje očekuju blizance često se pitaju da li mogu roditi vaginalnim putem ili moraju na carski rez. Sve dok je trudnoća uredna i porod protiče bez komplikacija sasvim je moguće višeplodnu trudnoću završiti prirodnim vaginalnim porodom. Međutim, višeplodni porodi mogu biti vrlo nepredvidivi, pa neki liječnici savjetuju unaprijed dogovoreni carski rez kako bi otklonili rizike. Po statistikama, oko 50% blizanaca rodi se vaginalno, dok se ostalih 50% rodi carskim rezom."

Mame blizanaca jeste li rodile carskim ili vaginalno?

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
15.1.2009 14:42:46   
ELENA35

E,da....što se tiče te teme...ja nosim blizance i to me jaaaako zanima.Razgovarala sam sa svojim doktorom i kad sam pitala dali postoji šansa da idem na carski samo se nasmijao i rekao da ako su bebe pravilno okrenute da ne vidi razlog zasto nebi isla na prirodan način.Čak i u slučaju da je jedna beba kontra a druga pravilno opet forsiraju prirodno.Tu dolazi ono moje pitanje...Šta ako nešto pođe po zlu?? Šta se događa u slučaju da se stvari zakompliciraju,nedaj Bože dijete ima trajne posljedice??? Toga me najviše strah.Jer briga njih,mi tj.ja sam im samo jedna u nizu..TKO JE ONDA ODGOVORAN??! Jer oni svi koji odbijaju majku poslati na carski,krivnju mogu prebacivati sa jednog doktora na drugog i tako u nedogled.A nama ostaje zauvijek ono pitanje-zašto?...

Inače,treći mi je porod,dvije rizične trudnoće prije,dva prijevremena poroda(34 i 36 tjedan),ja blizanka kojoj je brat liječničkom nepažnjom umro po porodu,i usto sa svojih 35 godina po njima NISAM kandidat za carski rez!!! Dali je to razumno ili...??!!


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
15.1.2009 21:17:42   
anne
Probaj inzistirati na CR. Nisam inaće za to, ali sitzacija ti je specifična.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
15.1.2009 21:30:31   
tikica_69
Inače,treći mi je porod,dvije rizične trudnoće prije,dva prijevremena poroda(34 i 36 tjedan),ja blizanka kojoj je brat liječničkom nepažnjom umro po porodu,i usto sa svojih 35 godina po njima NISAM kandidat za carski rez!!! Dali je to razumno ili...??!!


Nadam se da tvoji lijecnici to znaju i da su svjesni svoje odluke koja je nadam se najbolja po tebe i bebe.
Sretno!


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
16.1.2009 11:13:21   
ELENA35

Idem za tjedan dana u Petrovu,kod doktora Zlopaše,koji će mi voditi trudnoću do kraja,pa ću vidjeti šta on kaže.A da ću inzistirati,to ću svakako.Držite mi fige za sreću..


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
16.1.2009 11:20:28   
ZVRK
moja poznanica rodila blizance-user posted image  i user posted image  porirodnim putem a BEBAČI su začeti umjetnom oplodnjom i to je uspijela da ih iznese skoro do kraja trudnoće-40 tjedana- rođeni su 5 dana prije termina.
o

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
16.1.2009 11:25:37   
ELENA35

Znam,i ja poznam par žena koje su blizance rodile prirodnim putem.Ali to su većinom žene kojima su to bila prva djeca,koje su imale dosta manje godina i imale uredne trudnoće.
Jer svaka trudnoća je posebna...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
16.1.2009 11:27:26   
ZVRK
kažu da treba misliti pozitivnouser posted image  neće biti nikakvih problema

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
28.1.2009 23:41:57   
Ruža
IZVORNA PORUKA: ELENA35


E,da....što se tiče te teme...ja nosim blizance i to me jaaaako zanima.Razgovarala sam sa svojim doktorom i kad sam pitala dali postoji šansa da idem na carski samo se nasmijao i rekao da ako su bebe pravilno okrenute da ne vidi razlog zasto nebi isla na prirodan način.Čak i u slučaju da je jedna beba kontra a druga pravilno opet forsiraju prirodno.Tu dolazi ono moje pitanje...Šta ako nešto pođe po zlu?? Šta se događa u slučaju da se stvari zakompliciraju,nedaj Bože dijete ima trajne posljedice??? Toga me najviše strah.Jer briga njih,mi tj.ja sam im samo jedna u nizu..TKO JE ONDA ODGOVORAN??! Jer oni svi koji odbijaju majku poslati na carski,krivnju mogu prebacivati sa jednog doktora na drugog i tako u nedogled.A nama ostaje zauvijek ono pitanje-zašto?...

Inače,treći mi je porod,dvije rizične trudnoće prije,dva prijevremena poroda(34 i 36 tjedan),ja blizanka kojoj je brat liječničkom nepažnjom umro po porodu,i usto sa svojih 35 godina po njima NISAM kandidat za carski rez!!! Dali je to razumno ili...??!!



Vjerujem da će liječnici biti razumni.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
30.1.2009 19:37:55   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: ELENA35


Idem za tjedan dana u Petrovu,kod doktora Zlopaše,koji će mi voditi trudnoću do kraja,pa ću vidjeti šta on kaže.A da ću inzistirati,to ću svakako.Držite mi fige za sreću..



elena35, kako je ovo proslo?


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
1.2.2009 11:06:25   
ELENA35

Tikice,nije prošlo kako sam očekivala.Doktor je super,što se tiče uzv-a,sve mi je lijepo pokazao i objasnio,ali više od toga nismo mogli razgovarati.Jer su sa njim bile i dvije med.sestre koje su stalno pričale kad sam ja htjela nešto reći.Jednostavno,nisam mogla do riječi.Znaš,pomalo dižem ruke od ikakvog truda vezano za CR,vjerujem u dragog Boga i da će unatoč mojim velikim strahovima sve proći dobro...


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
3.2.2009 18:30:16   
Krky
Hej Elena35, pa gdje si ti. Kako mali twineki, kako ti?

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
4.2.2009 11:11:25   
ELENA35

Hej draga Krky:)))) Bar ne možeš pogriješiti gdje me možeš naćiuser posted image user posted image user posted image .Evo,prije svega veeeeeeeeeeeeeeelike čestitke malenom user posted image   Noi i tebiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Ja sam sad malo rijeđe na RR,ne mogu dugo sjediti što je tu nemoguće s obzirom da je tako puuuuno zanimljivih tema.Sve je za sad ok,bebice rastu,lupkaju,već sam se pohvalila sa su user posted image Sara i user posted image Jan,i jedva čekam da se rodeuser posted image user posted image .

Kako si mi ti? Kako je user posted image ?Jeste se snašli,kako je prošao porod? Znam da sad nemaš baš vremena za sjediti i tipkati,pa kad god se javiš user posted image .

PUSA!!!!



_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
21.3.2009 11:57:21   
valeri
Imam pitanje nosim blizance i da li mi netko može reći kolike su šanse da rodim prirodnim putm jer ja bi tako ako može,navodno sam čula da blizanci obično idu na carski.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
24.4.2009 13:35:31   
cuba
Dali se već na prvom pregledu može ustanoviti nosi li žena blizance ili treba proći određeni broj tjedana da bi se tako nešto moglo potvrditi?

Hvalauser posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
24.4.2009 13:45:09   
anaxx
mislim da da, čim se vidi plod, vidi se i jesu jedan ili dva

moje je pitanje vezano za tu temu, da li stvarno postoje neka pravila kako se javljaju višeplodne trudnoće, čula sam da obično ide u svakoj drugoj generaciji ili to baš ne stoji...????

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
24.4.2009 14:07:34   
mirna
Anaxx:
http://www.ringeraja.hr/forum/blizanci_-__da__li_je_mogu%C4%8De/m_109/tm.htm

Početak teme ne čitaj, ali pročitaj poruku od cinika i krky.user posted image

cuba i ja mislim da se vidi od početka...


(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
24.4.2009 14:22:43   
anaxx
hvala, pročitala i zaključila da pravila zapravo nema, iako genetika svakako ima svoje prste u tome, moja je mama imala sestre blizanke, pa onda ona nije imala blizance, pa eto pitam se da li ću ja biti te sreće!!?
možda, nisam još sigurna da li bi željela ili ne, s jedne strane mislim da je to jako lijepo, a s druge bojim se komplikacija obzirom da nisam više u cvijetu mladosti.....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Višeplodne trudnoće i CR
2.5.2009 7:52:31   
ornela.nely
kod nas je bila svaka 4.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Obrisani korisnik]
2.5.2009 8:01:04   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ELENA35)
  Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!