|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 11:23:00   
elven
Nisam našla puno o ovome pa podižem temu...pliz iskustva iz Vinogradske, a može i SD ako ne stignem tako daleko user posted image

Prvi porod mi je bio planirani "hladni" carski zbog bebinog položaja zatkom, izveden je na SD i bio je sve osim carskog (neuspjela spinalna, pa puna anestezija)... i kako mi više ne treba šok terapija pod nazivom "rooming in" nekako bi išla drugo roditi u Vinogradskoj.
E sad, obzirom da je ovaj bebać u dobrom položaju pretpostavljam da će se prvo probati ići na vaginalni porod, ono što me interesira je... u biti sve... znam da se ne bi trebalo pretjerano uplitati u tijek poroda (drip, prokidanje vodenjaka itd...), ali ono što je dobra teorija u praksi često ostane samo na papiru...pa me interesira kako vam je tekao tijek poroda (VBAC) jeste li morale nešto naglašavati, jesu li vam bez obzira na CR ipak nešto davali....ma sva vaša iskustva su poželjna i što mislite da je bitno reći, znati, reagirati....

Uh, drugo dijete, a u biti prvorotka...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 14:32:55   
modesty blaise
prije 2 tjeda mi je frendica rodila u Vinogradskoj....
1.lječnik se usred porođaja 2 puta posvađao s anesteziologom koji joj je htio dati epiduralnu a liječnik nije dao i govorio kak može i bez toga.... user posted image user posted image  

2.rekla mi je da su i oni uveli rooming in unazad tjedan dana

ja nisam tamo rađala pa samo prenosim njeno relativno friško iskustvo ...ja sam oba puta rađala na carski. ovaj zadnji obavljen je na Sv Duhu. Spinalna nije ulovila iz prve ali su bili vrlo strpljivi i ponovili pa na kraju ispalo super

< Poruku je uredio modesty blaise -- 10.11.2011 14:34:27 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 14:48:24   
anaxx
ne razumijem "šok terapija rooming in" ???
zar to ne znači da je beba 24 sata s tobom, što je tu loše, u čemu je problem???user posted image user posted image
ili ja nešto krivo razumijem...user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 15:06:53   
modesty blaise
anaxx , neke mame su baš zbog toga kaj do sad nije bilo rooming ina  išle rodit u Vinogradsku....user posted image
ja sam oba puta imala rooming in i mogu ti reči da sam tražila da mi ovaj zadnji put prek noći (od 24-05h) uzmu maloga

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 15:34:10   
anaxx
ok. ja sam bila sretna što smo zajedno... prvu noć nisam uopće spavala.... iako sam rađala 15 sati... meni je to normalno, tako je i Ri rodilištu...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 15:54:57   
elven

IZVORNA PORUKA: anaxx

ne razumijem "šok terapija rooming in" ???
zar to ne znači da je beba 24 sata s tobom, što je tu loše, u čemu je problem???user posted image user posted image
ili ja nešto krivo razumijem...user posted image


Šok terapija - obzirom na ove dvije anestezije, nisam extra dan dobila klopicu, niti piti, zbog nekakve čudnovate alergijske reakcije nisu se usuđivali mi dati nešto za bolove osim paracetamola (nakon operacije), inače anemična, a nakon poroda i ovoga si možete zamisliti u kakvom stanju sam bila...mlijeko nije dolazilo, ni sebe ni bebu nisam mogla niti hraniti niti dići - da bila je 24 sata sa mnom, ali bilo gdje drugdje bi joj bilo bolje i sugurnije nego s majkom koja ni u najboljoj namjeri nije bila u mogućnosti se brinuti za nju i pružiti joj minimalno, već samo bespomoćno gledati i slušati kako ti tupe da si mama i da se izvoliš pobrinuti za svoje dijete....meni najgori osjećaj na svijetu...ali bilo pa prošlo (što te ne ubije, ojača te user posted image ) sad je drugo na redu i želim se pripremiti i oboružati informacija što bolje.



(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 15:55:45   
elven
Modesty tnx.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 15:57:52   
modesty blaise
znam draga Anaxx, ja sam prije 18 godina rodila u Ri i onda sam već imala rooming in....nije mi bilo teško iako sam operirana (carski) jer sam bila puno mlađa neg danas.... a prošle godine sam rodila u Zg isto carskim i imala S u sobi stalno al ja se radi spinalne nisam smjela 24 sata pomaknut...nisam ga ni iz kindača mogla izvadit...mlijeka nisam imala...nisam niš mogla...zato sam ih tražila da ga bar prek noći uzmu , nahrane , presvuku....mislim falio mi je , al bilo mi je lakše ...user posted image

< Poruku je uredio modesty blaise -- 10.11.2011 16:02:05 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 16:00:35   
korina7
Rodila sam u vinogradskoj i molila sam Boga da se naspavam i pomoglo mi je što su je uzele, a na podoj su je nosile.Mislim da se žene trena naspavat nakon poroda. Ona koja hoće, nek traži dijete 0 do 24 i nl nek ode roditi s SD.Svaka zna kako želi.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 16:01:19   
modesty blaise
IZVORNA PORUKA: elven

Modesty tnx.


ma nema na čemu.....znaš kaj draga moja, mislim da ti je jako važno kako se postaviš u kojoj god bolnici rodiš...mislim, nisi tamo na robiji...tam si jer si morala rodit a njihov posao je da se pobrinu o tebi i bebici.... TRAŽI sve kaj želiš i ne cvikaj od toga...ja se uvjerila, ak tražiš sve ti naprave(neki sa smješkom , neki mrmljajući) al ak ne pitaš niš ni ne dobiš...ak hoćeš da ti malo uzmu bebu reci im ....
e da  , kaj se tiče bolova ponesi sa sobom Analgin...nama su ga redovno davali u sv Duhu, najprije skup s infuzijom a kasnije u tabletama...ja sam još ponjela i kutijicu svojih pa sam uzimala svakih 6 sati...reko mi dr da smijem , čak iako dojim....

< Poruku je uredio modesty blaise -- 10.11.2011 16:05:32 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
10.11.2011 16:42:10   
ninolina
draga moja oni su tamo da rade tako da... Ja sam imala hrpu zahtjeva i doktora koji je pizdio na njih ali ni jednog nisu uskratili...od toga da ne režu pupčanu vrpcu dok ne prestane pulsirati do toga da idemo drugi dan doma. sretno

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
11.11.2011 23:53:27   
Ninaa
Ja sam tamo rodila 2009. i sad ću. Bolnica ko bolnica nije nešto,ali osoblje je po meni ok isto kao i doktori. Ja sam vikala da neću drip, onda je doktorica rekla da ak mislim rađat dva dana da mi neće dati jel su trudovi bili jedva vidljivi na ctg. A bila sam otvorena i plodna voda mi iscurila. Osim toga sve drugo je bilo super. Porodila sam se za 2,5 sata, kad su me htjeli rezati opet sam vikala da neću ni slučajno i nisu. A meni je osoblje bilo super, sestre su nam sve pomogle oko djece i dojenja. Sad sam opet trudna i idem tamo na kontrole i ležala sam tamo dva dana i ok su. Za rooming in neznam dok sam bila tamo u 10 mjesecu nije ga bilo.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
13.11.2011 18:50:54   
elven
Hvala Ninaa, ovo da su rooming in uveli moram nekako još provjeriti jer mi je to jedini faktor koji bi prevagnuo u korist Vinogradske isto tako davanje dripa mi se ne sviđa jer navodno u većini slučajeva do rupture maternice nakon CR dolazi upravo zbog dripa i tih neprirodno jakih trudova. Mada sam nedavno čitala studiju koja i to opovrgava pa ti budi pametan....budem to raspravila sa ginićkom da čujem i njezine stavove, ona inače dosta hvali Vinogradsku...

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
14.11.2011 15:34:39   
Krky
Bila 3 puta i opet bih, s roomingom ili bez. Jer znam već kako koji dr "diše", znam da će sestra Zila dat baš sve od sebe da mi pomogne (kao i drugima), da će zadnju sekundu svog radnog vremena iskoristit da ti pruži podršku čak i ako si samo loše volje, da nikad neće okrenut leđa pa taman da si upravo rodila svoje 10. dijete i da će ti sve strpljivo pokazat i da će svako novorođeno maleno stisnut u svoj zagrljaj i poželjet mu sretan put u život. 

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
15.11.2011 17:41:59   
elven
Curke hvala svakoj na savjetima i iskustvima...odluka je pala...ipak Sveti duh. Modesty je bila u pravu i u Vinogradskoj su počeli prakticirati rooming-in, a kako im je još prostor pomalo neadekvatan bojim se kako će to izgledati, uhodavanje i prilagodba i njih i nas, a mislim da je netko spomenuo i preuređivanje. SD sam već iskusila pa znam što me čeka i sada slijedi psihička priprema i uvježbavanje disanja user posted image

Krki, prekrasno si opisala svoje iskustvo i sestru Zilu, mislim da bi valjda samo zbog nje tamo otišla .. ali mi je tamo previše if and but...

Još jednom se zahvaljujem svima

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
23.11.2011 14:43:23   
hehehe
meni su bili svi super, rušila sam se i svaki put su mi sestre tolko pomogle i bile užasno ljubazne, u sobu kad su ušle svaki put su mi se nasmijale, svaki put me pitale za oko (kapilara pukla pa sam imala i pritisak u glavi)... stvarno nemam kaj za prigovorit!

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
29.11.2011 14:39:46   
iwaa
Prvo dijete sam rodila u Vinogradskoj na carski rez zbog zadka, bio je planirani i općoj anesteziji i sve je super prošlo. Drugo porod je bio prije tri i po mj, hospitalizirali su me u 39 tt trudnoće i čekali su moje trudove ne bili porod krenuo sam od sebe. Bila sam ležala nekih tjedan dana i onda su me na sam termi porodili opet na carski rez. Tražila sam spinalnu, koja nije uspjela pa su me opet uspavali. Uglavnom oprovak mi je bio puno brži nego nakon prvog CR

(Odgovor članu hehehe)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: VBAC u Vinogradskoj - iskustva plizzz!!!
16.12.2011 11:15:50   
elven
Iwaa puno hvala, tvoje je iskustvo najsličnije mojoj trenutnoj situaciji. Bila sam prošli tjedan na SD u trudničkoj pa nakon razgovora i pregleda itd...odlučili smo da se čeka termin i proba sa vaginalno sa mojim trudovima, ali moram unaprijed napraviti i sve pretrage i pripreme za operaciju u slučaju kakvih izvanrednih situacija tako da sam sada stvarno mirna i čekam.


(Odgovor članu iwaa)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!