|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudničke želje
7.5.2009 20:22:36   
tikica_69
Već u prvim danima trudnoće neke žene neodoljivo privlači hrana koju do tada nisu ni primjećivale. Mnogi će reći kako su to samo babske priče sve dok ne sretnu buduće majke koje u isto vrijeme jedu limun, sladoled od čokolade i kisele krastavce.

Trudnoća je 'drugo stanje' pa tako i želja za pojedinom hranom nije ništa neobično, stalna želja za jabukama ili nekim drugim voćem potpuno je normalna. I dok neke žene priznaju kako je istina da ih neodoljivo privlači sve što je kiselo, druge nemaju baš nikakve želje.

Istraživanja govore da gotovo 70 posto žena ima neku želju za hranom tijekom devet mjeseci trudnoće - i to je posve normalno i očekivano. Ukoliko imate stalnu potrebu za voćem i povrćem to je u redu jer u organizam unosite potrebne vitamine i minerale, a vaše se tijelo brine za vas. Ukoliko je pak vaša jedina želja ona za čokoladom to možda i nije najbolji izbor, ali isto tako i nije riječ o ničem ozbiljnom.

Obuzdajte želju za hranom

Želja za hranom jedna je od najtežih stvari s kojom se treba nositi u trudnoći, a sladoled, keksi i razne grickalice su visoko na popisu. Ipak, zu ispunjavanje tih želja potrebno je pripaziti na unos potrebnih namirnica. Unos hrane s niskim glikemijskim indeksom može pomoći uravnotežiti razinu glukoze u krvi i spriječiti uspone i padove energije u toku dana.

Tijekom dana u organizam je najbolje unositi 70 posto namirnica koje uključuju tjesteninu, žitarice i orašaste plodove, smeđu rižu, voće i povrće, kukuruz, integralni kruh te jogurt od nemasnog mlijeka. Punomasni mliječni proizvodi, crveno meso, kolači i čokolada smiju iznositi najviše 10 posto prehrane, a dobrodošli su i riba i nemasno meso.

Preporučuju se i manje porcije te barem pet obroka dnevno. najmanje 5 puta. Na taj način u organizam unosite dovoljno kalorija te ih pravilnije raspoređujete. Takav način prehrane će održati metabolizam i stalnu razinu glukoze u krvi, i osigurati vam dovoljno energije za cijeli dan.

Ukoliko se osjećate dobro preporučljivo je i vježbati za vrijeme cijele trudnoće. To je izvrstan način održavanja kondicije i težine za vrijeme trudnoće, a vježbanje će olakšati uobičajene bolove i sam porod. Prije početka vježbanja važno se konzultirati s liječnikom koji će odrediti vrstu i intenzitet vježbi.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudničke želje
7.5.2009 21:07:27   
natalijax
neki dan sam bas htjela otvorit ovu temu,ja u prvoj trudnoci sam strahovito jela slano,kiselo ,uzasno mi se jeo kiseli kupus a sad mi nepase ni slano ni kiselo dali uistinu sto netko kaze da je to do spola bebeuser posted image user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudničke želje
7.5.2009 21:08:28   
tikica_69
Meni su se na pocetku trudnoce jela dinstana jetrica i zganci i to u obje trudnoce....kasnije nisam uopce imala nikakve zelje.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudničke želje
7.5.2009 21:08:33   
dominik
ja sam prvu trudnocu po slatkom - doso decko, druga trudoca kiselo - curica dosla

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudničke želje
8.5.2009 10:21:07   
sanjarica
jao ljudi moji,sad se sjetih sta sam sve zeljela u ovoj 2 trudnoci..ma sve mi se jelo.haha.slatko najvise.a u 1 samo krastavci.haha.cudno je to.krempite sam tamanila ...uhuser posted image user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudničke želje
8.5.2009 10:25:08   
m600
meni se stalno jedu jagode i čokoladica leouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu sanjarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudničke želje
8.5.2009 10:41:58   
gljiva
Meni se jede samo slatko, bez čokolade i sladoleda mi ne prođe n jedan dan.
Ne smijem se kretat, pa me sve strah kako će to na kraju izgledat.
Prvi je bio dečko, a sad čekamo drugog , pa ne znam možda ima kakve vezeuser posted image

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudničke želje
8.5.2009 10:44:31   
m600
ja čekam curicuuser posted image  a jede mi se slatkouser posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudničke želje
8.5.2009 10:49:55   
ejmama
u prvoj trudnoći nisam imala želja, a sad u drugoj imam uglavnom želju za slatkim, sladoledom najviše. opet čekam curicu, a trudnoće su jako različite.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudničke želje
8.5.2009 10:51:53   
FIONA
na početku nisam željela niš osimm umrijeti koliko mi je bilo zlo dan i noć....kasnije šveps od limuna....ajme, davila sam se u njemi...i da samo kiselo, kiselo i kiselo....sve dok se nisam porodila pa i kasnije!!!!user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudničke želje
17.5.2009 22:17:33   
nemirna mama
u prvoj trudnoći napolitanke, tekući jogurt.....već su rekli da ću se pretvorit u bocu jogurta
u drugoj oslić i druge vrste ribe...pljeskavice......
a sad tuna, tekući jogurt (1-2 kg na dan)pizza jako malo


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudničke želje
20.10.2009 10:23:25   
suzana29
sladoled i punooooo štapićauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 2:26:52   
mijaucgirl
znam da moja ishrana i nacin hranjenja u trudnoci nije zdrav, al... ja sam jela obicno jedan obilan obrok na dan, ostalo su bili samo voce, npr. banane, narance.. i to sam jela sam kad sam osjetila neku slabiju glad... znam da svi preporucuju manje oboke na vise puta.. obavezno svaku vecer je bilo oko 2 case mlijeka s malo meda.. a dnevna kolicina mlijeka je bila oko 2L, a nekad vise, a opet nekad manje... takvom sam ishranom  na dan poroda bila samo teza 8 kilograma nego prije trudnoce... od te kilaze moj sin je bio tezak 4.050 grama a dugacak je bio 52 cm... mislim da to sve govori... buduce majke najvazniji obrok neka vam bude mlijeko...

(Odgovor članu suzana29)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
27.10.2009 6:47:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mijaucgirl)
  Neposredna veza do poruke: 14
   [Obrisani korisnik]
27.10.2009 7:50:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 8:12:58   
Nika 24052006
U prvoj trudnoći nisam imala želja,a nemam ni sada.Jedem najnormalnije,kao i kad nisam trudna.Iskreno,nisam baš neki pobornik nekih posebnih načina ishrane u trudnoći.Nekada jedem 1 dnevno,a nekada više puta.Tako je bilo i sa Nikom,i nikakvih problema(osim tlaka,ali on utvrđeno nije imao veze sa ishranom).Dakle,papam sve.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 16:19:54   
zaba
ooo,jela sam naranče ko mutava,a zadnjih mjesec dva-jagode u svim oblicima.A za kraj-zelena salata u neograničenim količinama.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 16:31:20   
mami 36
većinom voće,pa obične jogurte(to su bile količine na kašete) i zadnji mjesec bijela milka sa jogdama ili višnjama.otvarala sam već na blagajni user posted image  user posted image

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 16:34:43   
osobno
S lukom sam tamanila kukumare ko luda, po dvi kile dnevno, mislila sam da ću rodit veliki kukumar na kraju...user posted image user posted image user posted image Sad mi se jedu breskve, cilo lito sam živila od njih, ali sad sam prešla na naranče i jabuke, jer bresaka više nema...user posted image user posted image

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu mami 36)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 16:36:46   
Wukovarka
Do 4 mjeseca trudnoče sam mlatila po čajnim paštetama
Već u 8 mj. sam ludila za mandarinama i jedva ih dočekala krajem rujna user posted image ...bile su tako slatke

Večinu trudnoče sam ludila za čokoladicama s kokosom, večinom mond user posted image

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 16:50:30   
karoca
S Marom kad sam bila trudna davila sam se narančinima....svi mi govorili nije zdravo toliko jest,naudit će ti a ja nemogu prestat. S Katarinom nisam imala posebnih želja osim jednom ovog ljeta naručila pizzu i smazala je cijelu u tren a mm ni komadića nisam ostavila. Bila bi crkla da je nisam naručila.

_____________________________

Mara: 28.03.2007
Katarina: 08.04.2009

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 16:52:58   
Marta j
Kiselo i to sto je vise bilo kiselo to bolje i slano.

Jela sam dnevno veliku teglu kiseli paprika,pred kraj zelena salata s puno octa


_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu karoca)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 16:53:57   
Anoniman
Ja sam tek pred kraj trudnoce dobila zelju za Fantom...jako mi je prijala, ali sam se ogranicila na jednu-dve case dnevno uz kafu, a verujem da sam mogla da je popijem na litre.. user posted image

(Odgovor članu karoca)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 17:00:13   
komarac1
Svaki dan minimalno 1/2 kg jabuka (u životu nisam pojela toliko jabuka ko zadnjih mjeseci) i litre čokoladnog mlijeka. user posted image

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trudničke želje
27.10.2009 17:13:25   
lueman
nisam imala nikakvih extra željauser posted image ali zato mm stalno zanovjetaluser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!